Forum Menu 
Spisek forumov
Uporabniki
Najpopularnejši topici
 NE ZAMUDITE  


 Rubrike  

 Zanimivo  


 Bodi obveščen ? 

Sončna Pošta:
Brezplačne pozitivne novice, članke, zgodbe, recepte, informacije o zaposlitvah, razpisih in obvestila o seminarjih ter delavnicah lahko dobivaš tudi na dom.


Vpiši se ali pošlji email na: info@pozitivke.net.
Sončno pošto tedensko na dom dobiva okoli 2.500 bralcev.


 Ne spreglejte  


 Mesečni koledar  
Dogodki te strani

petek 29-mar
  • VegaFriday v Piranu

  • nedelja 31-mar
  • Razširjeni vid

  • ponedeljek 01-apr
  • Spekter. 70 let Zbirke UGM

  • sreda 03-apr
  • 22. PRO PR konferenca: vodenje v komunikaciji
  • Znebite se svojih starih telefonov in tablic
  • Med naravo in kulturo

  • sobota 06-apr
  • Veganski golaž na Čistilni akciji ČS Polje

  • nedelja 07-apr
  • Polna luna

  • sreda 10-apr
  • Človek in čas

  • petek 12-apr
  • Mikis Theodorakis: Grk Zorba

  • nedelja 14-apr
  • Razširjeni vid

  • sreda 17-apr
  • Znanja in veščine za uspešno vodenje prostovoljcev
  • Razstava interspace

  • petek 19-apr
  • Ingmar Bergman: Prizori iz zakonskega življenja

  • sobota 20-apr
  • Plečnikova Lectarija

  • sreda 24-apr
  • Zoh Amba »Bhakti«

  •   Več o dogodkih  
    Preglej vse dogodke v tem letu




     Spisek forumov > Splošno > Osebna in duhovna rast Nov topic Pošlji odgovor
     obremenjevanje s preteklostjo
     |  Verzija prirejena za tiskanje
    Gost: temsis
     november 06 2011 18:44  (Prebrano 2608 krat)  


    pozdravček!
    pišem ker potrebujem eno brco v rit da se premaknem naprej!
    pred 4 leti sem zabredla - pustila sem fax, začela sem s popivanjem in zabavami, nekoliko je bilo tudi droge. moja družba je bila temu primerna... pred približno dvema letoma sem se odločila stvari reči konec, saj ni peljala nikamor. stvar je šla predaleč - ne bom razlagala podrobnosti.
    na noge sem se pobrala hitro - zaposlila sem v očetovem podjetju in se nekoliko zresnila.
    letos marca sem posznala fanta, ki izhaja iz dobro stoječe družine, tako kot jaz. začela sva se spoznavati in odločila za zvezo. njegovi starši so odločno proti meni zaradi moje preteklosti, češ da nisem prava.
    zadnje čase se mi pojavljajo nočne more in se zbujam panična - večkrat se mi je zgodilo da sanjam kako sem pijana in uživam, mojega fanta pa kako se poroči z drugo.
    vsakič ko vidim fantovega očeta se počutim grozno in ničvredno.
    pretelkost bi pustila kamor sodi - v preteklost in skušala njegovim stršem dokazati da sem vredna njunega sina, ampak nekako ne gre... neprestano sem napeta saj se trudim narediti vse popolno, da bi ustrezala...
    kaj mislite o tem?


    Quote
    Gost: baba Milka
     november 06 2011 20:00   


    V sanjah bruha strah iz tebe ampak te tudi opozarja da boš pogumna in predana sebi, tako kot si bila pogumna gdaj si preuzela odgovornost za svoje življenje, se zresnila in prestala pit.
    Otpusti sebi tiste napake in poglej vse kaj si dobro naredila v svojem živlenju. I za to si rabila pogum. V tisto punco se je tvoj fant zaljubil. To pomeni da si njemu posebna i vredna njegove ljubezni.
    Ti si ljubljena! punca draga, tisto je blagoslov i moč živlenja.

    Ne obremenjuj se z preteklostjo, tisto kaj je zdaj za naredit je pomembno. In gdaj to narediš z srca življenje ti sigurno ne bo nočna mora.
    Spoštuj njegove starše kajti sigurno želijo dobro svojem sinu ampak samo tvoj fant ve a si prava za njega. Spoštovanje ne pomeni ustrezati njima, ampak ljubezen koju vi čutite deliti z njimi. Morda zvuči banalno ampak je res: Ljubezen je močnejša od strahu.
    Če čutiš da tvoj fant stoji iza tebe in ti daje podporu.....otpri svoje srce in bodi kurajžna.

    Od srca bi ti rada nekaj poželela
    ampak kaj poželet punci ki je Ljubljena Wink



    Quote
    outsider
     november 09 2011 20:27   
    Forum Sonček
    Sonček

    Status: neprijavljen

    Registriran: 08/23/11
    Posts: 3

    temsis, napisal ti bom kar je najlažje povedat: "ne se sekirat zarad njegovih staršev".

    Vem da je lahko bit pameten, še posebej če sam nisi v taki situaciji, vendar moraš iti preko tega. Moraš najti pozitivne stvari v vsamu. Probaj zadevo obrnit sebi v prid, delaj stvari ki bodo osrečile tebe in ne njegovih staršev. Ne vem, probaj zaključit letnik faxa, karkoli kar ti bo ustvarilo notranje zadovoljstvo. To počni zaradi sebe, nikoli da bi ustregla drugim.
    Verjamem da ti je veliko pogumai n moči vzelo že to, da spremeniš način življenja. To naj ti bo spodbuda. Navsezadnje.... pa saj hočeš biti s tvojim fantom, ne pa z njegovimi stariši ne? Res je, da moraš vzeti "cel paket", in verjamem da nisi edina, ki se ravno ne ujame s starši fanta/punce.

    Kar pogumno naprej! Boš videla, vse bo dobro. In pa, če je namenjeno se bo zgodilo, tako da ne se sekirat na kredit. Ne pusti strahu, da ti krajša veselje.

    Lp,
    outsider


    Profil
    Quote
    Gost: Anča
     november 16 2011 08:31   



    Živijo temsis, po moje ne rabiš brce, ampak razumevanje.

    Seveda je to, kar bom napisala zelo posplošeno, pa vendarle.

    Očitno si premagala svojo vihravo preteklost, nisi se pa sprijaznila s tem, da si taka bila.

    Ko boš odpustila sama sebi, da je tako pač bilo, te bodo pri miru pustili tudi njegovi starši.
    To je bila izkušnja, ki si jo morala prestati, danes si zaradi tega bolj modra in lahko na podlagi lastnih izkušenj pomagaš drugim, jim svetuješ, si koristna. Si zato manj vredna? Ne nisi, samo tvoja pot je bila drugačna. Zaradi svoje preteklosti se ne rabiš sramovat, vsak ima tako preteklost, kakršno ima, treba pa je živeti v sedanjosti, da bo prihodnost taka, kot si jo želimo. Torej kaj lahko danes narediš, da boš jutri zadovoljna z dosežki od danes? Na tak način se ti bo čez čas nabralo veliko lepih dosežkov, ki bodo pahnili stare okostnjake nazaj v omaro.

    Starše je strah, po televiziji vsak dan mrgoli filmov, kako se bivši prestopniki vračajo na stara pota in te ves čas preskušajo in izzivajo ali boš morda popustila. Če boš zaupala sama sebi in v tebi ne bo niti kančka strahu več, da bi morda zabredla nazaj, boš izžarevala samozavest, ki bo morda nekoč prepričala tudi starše, ni pa nujno. Predvsem pa je pomembno, da v tvojo moč in odločnost zaupa tvoj fant.

    Za konec: staršem ne rabiš ničesar dokazovat. Če se trudiš, da bi ustregla njim, bo samo še slabše, ker bodo zahtevali vedno več. Ti najdi svoje notranje ravnovesje, potem se bo spremenil tudi odnos drugih do tebe.


    Quote
    Forum generiran v : 1,46 sekundah
    Nov topic Pošlji odgovor



     Časovni okvir je CET. Ura je 02:01

    Običanji topici Običanji topici
    Zaklenjeni topici Zaklenjeni topici
    Prilepljeni topici Prilepljeni topici
    Novosti Novosti
    Prilepljeni topici W/ Novosti Prilepljeni topici W/ Novosti
    Zaklenjeni topici W/ Novosti Zaklenjeni topici W/ Novosti
    Dovoljen ogled postov od gostov 
    Gostje lahko dodajo poste 
    Omogočen celoten HTML 
    Cenzuriranje 




    Na vrh (začetne) strani
     Copyright © 2024 www.pozitivke.net
     Vsa naša koda pripada vam.
    Powered By GeekLog 
    Page created in 1,91 seconds