Forum Menu 
Spisek forumov
Uporabniki
Najpopularnejši topici
 NE ZAMUDITE  


 Rubrike  

 Zanimivo  


 Bodi obveščen ? 

Sončna Pošta:
Brezplačne pozitivne novice, članke, zgodbe, recepte, informacije o zaposlitvah, razpisih in obvestila o seminarjih ter delavnicah lahko dobivaš tudi na dom.


Vpiši se ali pošlji email na: info@pozitivke.net.
Sončno pošto tedensko na dom dobiva okoli 2.500 bralcev.


 Ne spreglejte  


 Mesečni koledar  
Dogodki te strani

petek 29-mar
  • VegaFriday v Piranu

  • nedelja 31-mar
  • Razširjeni vid

  • ponedeljek 01-apr
  • Spekter. 70 let Zbirke UGM

  • sreda 03-apr
  • 22. PRO PR konferenca: vodenje v komunikaciji
  • Znebite se svojih starih telefonov in tablic
  • Med naravo in kulturo

  • sobota 06-apr
  • Veganski golaž na Čistilni akciji ČS Polje

  • nedelja 07-apr
  • Polna luna

  • sreda 10-apr
  • Človek in čas

  • petek 12-apr
  • Mikis Theodorakis: Grk Zorba

  • nedelja 14-apr
  • Razširjeni vid

  • sreda 17-apr
  • Znanja in veščine za uspešno vodenje prostovoljcev
  • Razstava interspace

  • petek 19-apr
  • Ingmar Bergman: Prizori iz zakonskega življenja

  • sobota 20-apr
  • Plečnikova Lectarija

  • sreda 24-apr
  • Zoh Amba »Bhakti«

  •   Več o dogodkih  
    Preglej vse dogodke v tem letu




     Spisek forumov > Splošno > Okolju prijazno, eko & bio... Nov topic Pošlji odgovor
     Nam kozmogrami res škodujejo?
     |  Verzija prirejena za tiskanje
    Pozitivke
     marec 18 2010 22:01  (Prebrano 313146 krat)  
    Forum Admin
    Admin

    Status: neprijavljen

    Registriran: 08/28/02
    Posts: 36

    Naključje in želja po ozdravitvi sta me pripeljala do g. Lada Mihaela Florjančiča, ki deluje na primorskem koncu (blizu Sv. Antona). Že prvo srečanje z gospodom, ki zdravi na globljih duhovnih nivojih, je prineslo rezultate.

    Radovednost me je gnala naprej, da se seznanim z delovanjem g. Lada in na spletu je kar nekaj strani, ki predstavljajo njegovo ustvarjanje in delo (izdal je knjigo Peta dimenzija, je prejemnik priznanj za inovacije - duhovni wellnes - v slovenskem in širšem merilu ...).

    Na ta način sem se seznanila tudi s problematiko, ki zadeva praktično vsakega bivajočega v Sloveniji, pa tudi širše. Ugotovil je namreč, da nekateri kozmogrami, ki jih umetniško oblikuje naš znani kipar Marko Pogačnik, ne delujejo v korist civilizacije in da nam grozi katastrofa, če bomo to dejstvo pustili vnemar. Zaenkrat še nisem zasledila kakšnega odziva g. Pogačnika, da je pripravljen na dialog in morda na spremembo tistih zapisov, ki nam in naravi škodijo. Verjetno se čuti ogroženega, saj je v umetnine vložil leta in leta časa ter ustvarjalne energije, toda zdaj je čas, ko mora prisluhniti tudi ljudem, ki mislijo drugače in se odzvati v dobro vseh ljudi, ki smo del tega okolja, katerega naj bi zdravili njegovi kozmogrami. Tu ne gre za kaken napad na njegov umetniški opus, tu gre za občutek dobrega preživetja vseh prebivalcev Slovenije. Saj do tega imamo vsi pravico?

    Katastrofe zadnjih let (poplave, potresi, plazovi, orkanski vetrovi, izbruhi bolezni, konfliktnost na vseh nivojih bivanja ...) bolj govorijo v prid trditvam g. Lada, da smo ogroženi in ni več daleč od totalnega kolapsa Slovenije.

    G. Pogačnik, sodelujte z nami, navadnimi ljudmi! Tudi mi bivamo tu!

    Srečno!
    Marija Plazar, Ljubljana


    Profil
    Quote
    Pozitivke
     marec 20 2010 02:25   
    Forum Admin
    Admin

    Status: neprijavljen

    Registriran: 08/28/02
    Posts: 36

    Spoštovani,

    Ravno sem prebrala dopis bralke v zvezi z g. Ladom Florjančičem in njegovemu izjemnemu načinu zdravljenja ljudi in okolja. Lahko potrdim, da je njegovo zdravljenje na vseh nivojih, človeškem in v okolju, izjemno uspešno in dvomim, da bi se g. Lado po tolikih letih uspešnega dela danes izpostavljal, če ne bi imel razloga za to. Vsekakor imamo vso pravico zvedeti kaj več o škodljivih vplivih kozmogramov in takoimenovanih »sistemih«, ki jih vzpostavlja g. Pogačnik. Mislim, da ne gre zanemariti svaril, ki nam jih daje g. Florjančič, ki zagotovo vidi okoli nas in v vesolju mnogo več kot mi. Saj g. Pogačnik najbrž dela z dobrimi nameni, a moteče je to, da ne želi niti slišati niti se pogovarjati o možnostih slabega delovanja njegovih sistemov. Vsaka široka in odprta duša je pa vedno pripravljena priznati in se soočati z drugačno resnico.

    Lep pozdrav,

    Suzana Stančič

    Ljubljana


    Profil
    Quote
    Pozitivke
     marec 31 2010 19:25   
    Forum Admin
    Admin

    Status: neprijavljen

    Registriran: 08/28/02
    Posts: 36

    Spoštovani Marija Plazar in Suzana Stančič!

    Povsem razumem vajino zaskrbljenost za vse neprijetno in kar grozno kar se dogaja okoli nas. Ali se vama ne zdi malo pretirano naložiti krivdo za nekaj kar je planetarnega značaja na moja pleča?
    Množično histerijo uperjeno proti mojemu delu je Lado Florjančič začel potiho in jo spretno vodi na tak način, da nisem nikoli imel možnosti poslušati njega, se soočiti z njim in povedati svojega pogleda na stanje stvari. Torej ni res, da se ne želim pogovarjati. Ko je 29. aprila 2009 v Primorskih novicah dal vedeti, da začenja kampanjo za uničenje mojega dela sem mu v istem časopisu odgovoril 28. aprila in še 9.maja.

    Seveda mi ni vseeno, če slišim, da po Vipavi deli lističe na katerih že piše kakšne težave doletijo ljudi na osnovi mojega umetniškega in duhovnega dela. Ljudje morajo samo še obkrožiti ustrezno težavo, pa je zadeva zrela za obsodbo. Ne nameravam se boriti proti tako zahrbtni dejavnosti,.
    Ali vaju smem spomniti na vzorec množične psihoze, ki jo iz zgodovine poznamo kot »lov na čarovnice«? Sprožila ga je neka papeška enciklika ob koncu 15. stoletja. Če se zgodijo reči, ki jih ljudje ne razumemo, potem je treba za to narediti krivega nekoga, »ki čara«. Na ta način so v Evropi med 15. in 18. stoletjem pobili več deset tisoč ljudi. Kaj pa če so domnevne težave, ki jih imajo ljudje po Vipavski dolini posledica te vrste programirane psihoze? Če nekdo vztrajno trdi, da kozmogrami povzročajo raka (brez enega dokaza! tisto o neki ulici na Jesenicah je izmišljotina – jaz tam nikdar nisem postavil litopunkturnih stebrov – postavil jih je Robi Lavin na prošnjo prebivalcev, ker so opazili pogostnost raka v tej ulici – torej sta bila vzrok in posledica namerno zamenjani!) potem se v ljudeh sprožijo instinktivni strahovi, da bodo zboleli.

    Pa še to: Robi Lavin je mag. Lada Florjančiča že lani v javnem in objavljenem pismu opozoril, da govori dvojno neresnico in vendar to lajno ponavlja naivnemu novinarju v 9. številki letošnje Mladine, ki te strašne obtožbe ni niti preveril! S to dvojno neresnico me de facto označi za potencialnega morilca.

    Ali niste opazili, da si je Lado Florjančič za izhodišče izbral dualistično sliko sveta? Ali ni to isti zastarel pogled na resničnost, ki dandanes vlada odtujenemu svetu in generira neprestane vojne med ljudmi in uničujoče nasprotje med civilizacijo in naravo? Pri Ladovi dualistični varianti so na eni strani bojne črte hudobna bitja iz vesolja, ki bojda nameravajo uničiti naš planet, na drugi strani pa ubogo človeštvo, mi navadni ljudje, katere mora nek »oče« varovati in reševati. Pri tem so vloge jasno razdeljene: jaz naj bi bil v vlogi pomočnika razdiralnih sil iz vesolja, on pa je »duhovni priprošnjik« (kot sam sebe imenuje) malih ljudi, ki so v nevarnosti.

    Mar preobrazba takšnega dualizma ne spada med osnovne pogoje napredovanja na duhovni poti? Mar nas duhovni učitelji že stoletja ne učijo, da ne gre obtoževati druge, temveč iskati vzroke za težave znotraj nas samih? Če smo si na jasnem, da človeštvo s svojim ravnanjem ogroža življenje planeta Zemlje, zakaj bi iskali krivce po vesolju? Raje se odločimo za delo pri lastni preobrazbi in celostni ekološki osveščenosti, ki vključuje tudi duhovne razsežnosti ekologije.

    Če mene vprašate zakaj je mogoče, da Vlado Florjančič kot odličen zdravitelj tako napačno dojema moje delo je moj odgovor jasen. V svojih knjigah Zemeljske spremembe in človekova preobrazba in pa Preobrazba Zemlje kot osebni izziv na 500 straneh obširno pripovedujem o dogajanjih na planetu po letu 1997, ko se je sprožil samo-zdravilni proces Zemlje. Na kratko povedano, so se od takrat temeljni frekvenčni toni na katerih je zgrajena naša resničnost, začeli spreminjati. Tisto kar zagotavlja bodočnost življenju in vsem nam, ni več na starih nivojih, temveč se spreminja. Verjetno je, da Vlado teh novih tonov zemeljskega stvarstva ne pozna in meni, da so nenavadne (ampak vselej harmonične!) vibracije ki jih zaznava ob kozmogramih vzrok zla.

    Ljudje božji ali ste padli na glavo! Saj vendar lahko pogledate v katero od mojih 80 knjig, ki so izšle v 13 jezikih in se prepričate, da sem strokovno dovolj podkovan in odgovoren, da opravljam svoje delo. Saj nisem nek potuhnjen vrag, ampak opravljam vse svoje delo javno in kot predsednik Društva ZA SOŽITJE ČLOVEKA, NARAVE IN PROSTORA. Ali ime ne pove, da se ne ukvarjamo z duhovnim nasiljem temveč s pozitivnimi nameni? Hočete reči, da lažemo, ali da smo tako naivni, da ne vemo kaj delamo?

    Kaj ko bi Lado Florjančič svoje sijajno zdraviteljsko delo raje nadgradil s kakšnim dobrim delom za Zemljo in človeštvo, namesto da se gre kavbojce in indijance? Tako kot sta doživeli ve dve, sem se tudi jaz magistru Ladu Florjančiču v Primorskih novicah 9.5.2009 javno zahvalil, ker mi je kot zdravitelj pomagal sredi 80-h let in sem priznal njegovo odličnost. Ta pa ne opravičuje nasilja, ki ga počne v okviru tako imenovanega »boja proti duhovnemu nasilju«.

    Ne jezite se prosim nad mojimi šalami in pogumno naprej po duhovni poti, ki nas včasih pač postavi pred hude preizkušnje in negotovosti. Srčna inteligenca vedno ve, kaj je res in kaj ni.

    Pozdrav od Marka (Pogačnika)!


    Profil
    Quote
    Gost: Bogdana
     april 10 2010 13:49   


    Gospod Pogačnik,

    Sem prebivalka Vipave.

    Najprej naj vam povem, da g. Lado Mihael Florjančič sam ni začel popolnoma nič !!!

    Tukaj smo navadni prebivalci matere Zemlje, ki si želimo živeti v miru, zdravju, harmoniji itd.. Sami smo prosili g. Florjančiča za pomoč, ko smo iskali rešitev težav povzročenih zaradi kozmogramov v Vipavi !!! Hvala Bogu, da nas je do njega pripeljal !

    G. Pogačnik, če bi si vi želeli srečanja, tudi z nami, ljudmi, kateri že občutimo negativne vplive zaradi kozmogramov, mislim, da ne bi bil problem niti v terminu niti lokaciji.

    Postavljate kozmograme brez naše privolitve! Nihče nas ni vprašal za dovoljenje! Hočemo ali nočemo, moramo živeti v takšnem negativnem okolju.
    To se smatra za totalno nasilje.

    Od kje vam pravica, za postavljanje takšnih umetniških skulptur, katere vplivajo na širšo okolico in vse kar v njej prebiva (tudi človek) brez našega privoljenja ?
    Ne trdim, da pred postavitvijo kozmogramov v Vipavi, težav ni bilo. Od njihove postavitve se pa samo še pospešujejo in otežujejo.

    G. Pogačnik, tukaj smo ljudje, navadni smrtniki, ki pričamo o negativnem vplivu vaših kozmogramov. A vam sploh to kaj pomeni, kako se počutimo, a se ne čutite odgovornega za zdravje in počutje ljudi, povzročenega s svojim delom ? A vam vest nič ne pove ?

    Bitke proti vam ne bijemo, ker ste božji človek, kot mi vsi.
    Če pa je že dokazano (ljudje smo živi dokaz), da je vaše delo negativno, torej pa naredite nekaj, npr. pogovorite se z nami,...obrnite kozmograme, da bodo pozitivni morda se bo pa kaj začelo ujemati z vsemi vašimi naslovi društev, itd...

    Zanima me tudi, zakaj je sploh potrebno Zemljo zdraviti, ker ima funkcijo samoozdravljenja...kar pa ni v naši (človeški) domeni...??

    Lep pozdrav,

    Bogdana


    Quote
    Nan
     april 10 2010 14:55   
    Forum Rimska cesta
    Rimska cesta

    Status: neprijavljen

    Registriran: 01/26/08
    Posts: 767

    Videti je da ste Vipavčani visoko ozaveščeni, celo dovoljenja dajete za postavitev tega in onega. Zakaj ste potem dali dovoljenje za avte ki vas z izpušnimi plini ves čas zastrupljajo, da ste potem bolni in depresivni, pa za tovarne, pa za hrup ki onesnažuje in dokazano škoduke...najdlo bi še kaj.
    Gospa Bogdana, to kar ste napisali ne bi še pes z maslom pojedel. Nebuloze na kvadrat.
    Kako se že reče.......SLOVENCLJI !


    Profil
    Quote
    Gost: Marija Plazar
     april 11 2010 18:46   


    Spoštovani g. Pogačnik!

    Prav veseli me, da ste se odzvali na moje pisanje. Morda lahko začnem potihem gojiti majceno upanje, da le niste tako brezkopromisni in nepripravljeni na sodelovanje. Takšna vaša odločitev bi bila največje darilo, ki si ga lahko narod zaželi v tem trenutku! S pripravljenostjo na sodelovanje bi prekašali vse naše politike in gospodarstvenike in takrat bom verjela, da vas niso samo polna usta besed glede skrbi za naravo in ljudi.

    Ja, seveda smo se že v osnovni šoli učili, kako se je začelo z "lovom na čarovnice". Verjemite, nobene želje ali potrebe nimam ne jaz, pa sem prepričana, da tudi maksimalna pametna, zrela, odgovorna, tudi kulturna večina tistih, ki so zaskrbljeni zaradi nevidnih delujočih sil, da bi vas pribijali na križ ali vam postavljali grmado. To ni v moji naravi. In ne v potrebi. Tako se ne rešuje problemov.

    Kakor berem in poslušam, trdite, da je g. Lado ustvaril množično psihozo ter ljudi prepričeval, da se zdaj slabše počutijo in da so vzrok tega slabega počutja, bolezni, stisk ... vaši kozmogrami. Iz do sedaj razbranega pa vidimo, da so ljudje prihajali do g. Lada s prošnjami po pomoči in se je šele preko teh stisk počasi prišlo do možnih vzrokov za takšna nenadna stanja. Ne, seveda ni vse zlo tega sveta samo na vaših plečih, seveda ne. Saj se zlo dogaja že tisočletja, se pa zadnje čase množi.
    Ravno iz teh izhodišč, da je vedno bilo dobro, na žalost pa tudi zlo, moremo trditi, da dualistični pogled na dogajanja ni zastarel, čeprav je v filozofskih krogih pač nastal enkrat v zgodovinskem času. Previdnost pri napredovanju na duhovni poti je ravno v tem, da se vedno zavedamo, kako tanka je meja med dobrim in zlom. Drži, najtanjša je meja ravno v nas samih, kjer tudi lahko nastane večina težav, ki se potem na takšen ali drugačen način manifestirajo tudi navzven in tu gre začeti reševati probleme.

    H g. Ladu vsakdo pride prostovoljno, po svoji želji, nimam občutka, da bi se imel za kakšnega samooklicanega "očeta varuha" na tem svetu. In za vir vsega dobrega tu, vi pa na drugi strani za vir vsega zla. Takšno poenostavljanje ni na mestu. Zagotovo ste si tudi vi prebrali kakšno njegovo sporočilo vsaj na spletu, kjer pove, da ima zlo veliko različnih obrazov. Tega vsega pa zagotovo ne morete poosebljati le vi. Tako kot tudi pravi, da je on le posrednik, ne pa vir vsega dobrega na tem in onem svetu.

    Poglejte, če se Zemlja preobraža po naravnem načrtu, ji ni treba pomagati in vsiljevati nekih dodatnih sil (kodiranih preko kozmogramov, v svojem začetnem obdobju pa ste se šli tudi zabadanje palic v zemljo), saj če ste zagovornik narave, stika z njo, vsega pristnega in izvornega, potem vidite, da ne potrebuje nobenega posredovanja. Enostavno jo le hvaležno sprejemamo in se veselimo njene samoustvarjalne samobitnosti, brez naših umetnih (in nasilnih) posegov vanjo. Mar ni to dovolj in največ, kar nam lahko ponudi? Mar ni to isto kot razlika med eno dišečo, sladko, okusno, drobceno gozdno jagodo ter med gensko spremenjeno, na pol platično, po sili slabo zorjeno "napumpano" jagodo v plastični posodi, ki zdrži na prodajnih policah še tedne potem, ko so jo tja postavili? Prepričnana sem, da poznate razliko med obema! Naj gozdna jagoda ostane takšna kot je. Naj Zemlja ostane takšna kot je! Preobražamo se lahko le mi, ljudje, naravno pustimo v miru! Se lahko strinjate z mano v tem?

    Ne trdim, da ljudje, ki verjamejo v namene vašega društva, lažejo. Morda pa le ne vemo, kaj delamo, vsaj dolgoročno morda ne (saj vemo, kam se pride, če slepec slepca vodi). Morda celo VI ne veste vsega.
    Ali gre pri opozarajanju g. Lada na težave in posledice učinkovanja kozmogramov res za neko nasilje? Dvomim oz. sem prepričana, da ne opozraja s tem namenom. Zakaj bi vam kot umetniku škodil? Kaj pa bi imel od tega? Saj mu ni treba tega početi zaradi nekih igric kavbojcev in Indijancev! Ima drugega dela dovolj, kakor sem videla.

    Pa še pripis k vašemu zadnjemu odstavku. Nad katero vašo šalo naj se ne jezim? Nisem opazila nobene šale. Vse jemljem hudo resno in nobena vaša beseda mi ne deluje kot šala. Tako kot ni šala življenje in počutje ljudi. Tudi vas, vaše družine, vaših prijateljev, bližnjih ...

    Strinjam se z vami - srčna inteligenca vedno ve, kaj je res in kaj ni. Ve tudi, kaj je prav in kaj ne. Natanko poslušam svoj notranji glas, še bolj natanko sledim svoji intuiciji, preden se odločim za takšen korak kot je izpostaviti se javnosti. Z imenom in priimkom. To je res izpostavljenost s polno odgovornostjo. In s pripravljenostjo prenesti vse posledice te izpostavitve. Močno delam tudi na tem, da prenesem prav vse. Saj natanko veste, o čem govorim, kajne?!
    Še vedno trdno verjamem v dobro, v zmago dobrega nad zlom!

    Veselilo me je dopisovanje z vami, hvala vam za pozornost. Veselila me bo vaša pokončnost, če se boste ojunačili in lotili sodelovanja. Morda boste šele s tem sodelovanjem veliko več pridobili kot izgubili tudi vi in vaši bližnji!
    Srečno v dobrem in pozitivnem, g. Marko Pogačnik!

    Marija Plazar


    Quote
    Gost: ivana
     april 12 2010 13:50   


    Spoštovani, Ljudje Božji

    Ker se tako tudi počutim in to tudi sem – ČLOVEK BOŽJI sem se čutila odgovorno in dolžno, da se odzovem vabilu g. Pogačnika, naj njegove knjige preberemo preden sodimo.

    Res, da nisem prebrala njegovih 80 knjig v naši knjižnici je moč dobiti le osem. Od teh osmih pa sem do sedaj prebrala naslednje: Ko se boginja vrne, Zdravljenje zemlje zdravljenje sebe, Ljubljanski trikotnik, Skrivnostno življenje zemlje.

    Ljudje vabim Vas in prosim, da resnično preberete knjige g. Marka Pogačnika in spoznate način delovanja »umetnosti« . Le tako boste imeli vpogled in si na osnovi prebranega oblikovali lastno mnenje.
    Izvedeli boste s kakšnimi silami, obredi deluje na našo Zemljo in prav gotovo tudi na ljudi - zemljane, ki smo del nje.
    Naj vam naštejem nekatera bitja preko katerih umetnik prejema sporočila in navodila pri »zdravljenju« Zemlje, zemljanov: boginje teme, angel Devos ( ime me prej kot ne spominja na demona), angel Oran, škratovska bitja, vile,začarane vile, črna Boginja, mojster angel Cristoper Tragij, elementarna bitja ki imajo dostop do podelementarnega sveta, energije, ki vrejo iz podzemlja…….

    Verjamem, da smo ljudje Božji in, da nas lahko zlo nevede zapelje !

    VENDAR JAZ, PONUJENIH SREBRNIKOV NOČEM!!!!! KER SEM ČLOVEK BOŽJI in mi je DANA SVOBODNA VOLJA!
    Tako, se med drugim z njo – svobodno voljo, odločam na demokratičnih volitvah izbiram stranko, predsednika… Zavedam se, da bo njihovo delo vplivalo na mojo kakovost življenja.

    Iz prebranega sem spoznala, da » umetniško« delo vpliva na vse prebivalce te Zemlje.
    Del te sem tudi jaz! Zato se sprašujem, s kakšno pravico brez soglasja, referenduma… nam vsiljujejo tako imenovano »umetnijo« baje pozitivnih energij, priklicanih, aktiviranimi in ojačanih s posebnimi obredi !!!!?????
    Ali je res ta »umetnost« financirana iz EU – zato jo brez stroškov in skrbi, občin in ljudi umestijo v prostor.

    Menim, da to ni tema za nas navadne Božje ljudi, to je tema za sam katoliški cerkveni vrh. In zato se obračam na cerkveno institucijo, da preuči tovrstne obrede in kraje izvajanja le teh…..
    Kot omenja avtor so knjige prevedene v več jezikov. Zato, bi jih lahko takoj posredovali oz. zaprosili tudi Vatikan, da jih strokovnjaki ( za demone, angele, obrede…) proučijo.

    Kje lahko dobimo knjige prevedene v angleščino, italijanščino? Če kdo ve, naj prosim objavi.

    Glede na to, da so ti »kamni s kozmogrami postavljeni širom po svetu ima to svojo težo in prednost proučevanja.

    Skozi leta (več kot15 let) se vkljub »umetniškemu zdravilnemu delovanju« počutimo vedno slabše, izčrpane…pri tem ni potrebnih globalnih raziskav – ministerstvo za zdravje bo gotovo pritrdilo. Na SLO 1 smo celo slišali o pandemiji raka, ki je od leta 2000 narasel za 600%...)

    Kje je vzrok temu zagotovo ve BOG. Ve, zakaj se pri molitvi v prošnji k Njemu težko zberemo.
    Je to množična psihoza , zahrbtna dejavnost ?Lepo Vas prosim, zato se pogovarjamo, razmišljamo, sprejemamo, zavračamo. Vendar, NE OBSOJAMO, VSILJUJEMO mnenje. To je v nasprotju z naukom moje vere!!!! Svoje občutke prijetne, manj prijetne ali neprijetne pa smo dolžni povedati, saj nas k temu spodbujate in vabite. Le na ta način boste uspešno izpeljali raziskavo delovanja »zdravljenja«. Zemlje.
    Ali To delovanje čutimo bolj kristjani, ker smo senzibilni in ne prenesemo teme iz podzemlja in kozmosa?
    Bo potrebno čakat na odgovor do poslednjega dne?
    Preostane nam prošnja: BOG POMAGAJ!

    Iz knjige M. Pgačnika: Zdravljenje Zemlje zdravljenje sebe
    Stran 207
    …«Večina ljudi, ki goji črno – beli odnos do »zlega« in dojema uničevalne sile kot udejanjenje zlonamernega početja, si s tem precej poenostavi življenje. V oporo jim je prepričanje, da so sami na strani svetlih, dobrih in ustvarjalnih sil. Temu sledi, da je treba zavrniti nasprotno naravnane sile, ki baje napadajo in skrunijo božansko v univerzumu, in jih kot nekakšne odpadne energije pregnati s sveta……..
    …..Obstajajo religije, ki brez zadržka označujejo nekakšno zmes podelementarne, elementarne in čustvene ravni za pekel in nato ta območja, ki so odločilnega pomena za planetarno življenje ožigosajo kot sedež zla…….
    …….V svojih knjigah sem doslej razvil že več strategij, kako bi mogli ljudje razumeti nastanek in smisel uničevalnih sil, ne da bi se vdali razdvojitvi na dobro in zlo:
    1. Domnevno zle sile lahko po načelu črne Boginje vključimo v ciklus svetovne celote. Uničevalne sile v tem primeru razumemo kot sile preobrazbe. Njihova naloga bi bila, uničiti izčrpane življenjske oblike in jih zatem usmeriti v proces preobrazbe«….konec navedka str. 207

    Kdo ima prav ve zagotovo Bog. Izgleda, da najin notranji instinkt - glas govori vsakemu v svoj prav, prid.
    Iz slovarja slovenskega knjižnega jezika:
    DOBRO – dobroten, dobrohoten, dobronameren, dobrosrčen
    SLABO – nanašajoč se na slab: slabonameren, slaboumen, slabosrčen
    UNIČEVALEN – nanašajoč se na uničevanje: pošiljati vojsko na uničevalne pohode; uničevalna vojna/ uničevalni nameni; uničevalna moč potresa
    UNIČITI - delati povzročiti, da kaj preneha obstajati
    ZLO – 1. kar je v nasprotju z dobrim, zlasti z moralnega stališča: v njem je prevladovalo zlo; delati, hoteti zlo; kaznovati, odpraviti, preprečiti zlo; ločevati med dobrim in zlom; hudo, majhno , veliko zlo/ družbeno zlo; potres je naravno zlo 2. kar prinaša veliko trpljenje velike težave…..
    SILE – 1. Kar ni telo in premaguje vztrajanje telesa v določenem položaju…5.ekspr. na delu so mračne sile…..
    CELOTA – 1. kar je zaključeno in sestavljeno iz dopolnjujočih se elementov …/ljudstvo tvori enakopravno celoto…
    PREOBRAZBA – 1. pojav, da dobi kdo ali kaj drugačno vsebino, obliko…

    Dobre, ustvarjalne sile nam – mi pomenijo zdravje, dobro počutje, duševni, notranji mir. Zle sile pa nasprotje temu.
    Prepričajte mater, ki ji boleha otrok za neozdravljivo boleznijo, da so uničevalne sile po načelu Črne Boginje usmerjene v proces preobrazbe……lahko dobre sile.
    Ne razumem, ali pač, smrt je proces preobrazbe!? In zemeljsko trpljenje je končano…..





    Iz knjige M. Pogačnika - Zdravljenje zemlje zdravljenje sebe (navedki):

    Str 163 –
    …»Ob vseh treh nalogah kozmogramov neizogibno pomislimo, kako odločilno sodelujejo pri procesih zdravljenja Zemlje. Kozmogrami omogočajo, da zdravilni postopek ne ostane omejen pretežno na ravni, povezani z Zemljo, pač pa lahko naveže tudi stik z energijami praprostora večnosti ter pritegne pomoč duhovnega sveta. Da bi se preko kozmograma ustvarila vez z kozmosom, morata biti po Devosevih besedah izpolnjena dva pogoja:
    - Risba oziroma vzorec kozmograma mora imeti jasno povezavo z arhetipom, v katerem je zapisana identiteta kraja ali neka prostorska funkcija.
    - Znak mora biti tako tesno povezan s tem arhetipom, da nastane kanal sporazumevanja, po katerem lahko bitja iz praprostora večnosti, ki čistijo ta arhetip, razmahnejo svojo dejavnost skozi kozmogram »… Konec navedka str. 163

    Str 194
    …«2. vidna oblika litopunkturnega izdelka se uveljavi v zavesti javnosti in s tem dodatno učinkuje na socialno psihološki ravni« konec navedka str 194.

    Str 196
    »….posamični litopunkturni kamni pri tem niso uglašeni samo s svojim lastnim prostorom, temveč tudi z drugimi, kar naj bo predpogoj pri gradnji vsakega sistema.
    Že nameščene litopunkturne enote posvetimo. Posvetitev mi ne pomeni samo predpisane ceremonije, temveč duhovno dopolnilo, ki omogoča, da se z litopunkturno umetnostjo odprejo kanali, po katerih bodo lahko pritekale žlahtnejše energije tamkajšnjih odgovornih duhovnih bitji iz angelskega ali elementarnega sveta. Med posvetitvijo, ki naj bo po možnosti javna, razločno povejmo s kakšnim namenom je bila litopunktura zasnovana. Po drugi strani pa ne smemo pozabiti na obredni postopek, ki bo tudi nevidnim bitjem prostora omogočil udeležbo pri ceremoniji.« konec navedka str196


    ALI JE TO VZOREC MNOŽIČNE PSIHOZE?(str. 194,196)
    Psihoza – 1. duševna bolezen z izrazitimi znamenji…2.- duševno stanje, ki ga povzroča strah, nemir, napetost…

    Str 188,189
    …» Vloga voditelja pri vodeni imaginaciji utegne biti zelo odgovorna, kadar med vajo vzniknejo nepričakovane težave. Denimo, da prostor pred tem ni bil temeljito očiščen. Skupina je že sredi faze oživljanja, ko se na lepem pojavijo pozabljeni »žepi« neodrešenih energij……Če ne ravnamo tako, si utegnejo člani skupine, ki ne pričakujejo večjih motenj energij in so se preveč odprli, nakopati energijske in čustvene okvare.« konec navedka str. 188,198


    Str. 198
    …«Iz zadnjih primerov vidimo, da je komaj moč potegniti natančno mejo med območjem ustvarjalne domišljije in obredom. Prvo se skoraj neopazno preliva v drugo« konec navedka str 189

    Str 216, 217
    …« Da bi prikrili prave kvalitete ali težave nekega kraja so ljudje nadenj pričarali zameglitve. Kadar v takšnih primerih sledimo napačnemu vrelcu navdiha in nevede prispevamo svoj delež k nadaljnjemu uničevanju sveta, ne pomaga, če se sklicujemo na svoje dobre namene. Vzroki za nepričakovano sprevračanje so bili v večini primerov, ki sem jih raziskal, častihlepni cilji storilcev, ki le teh niso uskladili s poznavanjem zakonitosti prizadetih krajev. Nad kraji so izvajali pritisk, ki je pritegnil razdiralne sile. NA ŽALOSZ AMBICIJA, da bi nekdo postal zdraviteljica ali zdravitelj Zemlje, prepogosto odpre vrata, skozi katera na valu napačnih sporočil pod masko » sil zdravljenja Zemlje« pridejo nasprotne sile. Obstajajo mnogo oblik, ki jih uničevalne sile izbirajo za svoje delovanje.
    Tu gre najprej za različne vrsta motenj, o katerih ne morem reči nič bolj določenega, kot sem nakazal zgoraj. V tem pogledu si moramo vztrajno prizadevati, da poznamo svojo lastno motivacijo, si prizadevamo za svoj razvoj in se varujemo.
    Na drugem mestu naj navedem bolj določene pojave, ki nosijo pečat uničevalnih sil, kot na primer rop energije, prisvojitev kanalov sporazumevanja, astralne projekcije ali umetne stvore. Če se hočemo spoprijeti z njimi, moramo poznati primerne metode.
    Na žalost moram priznati, da gre za nekakšen ezoterični kriminal, s katerim smo se hočeš nočeš primorani soočiti kadar se želimo posvetiti zdravljenju zemlje.« konec navedka str216, 217

    Kako naj vem, da resnično prepoznate zle sile?

    Str 15
    -»Kot kultura in kot posamezniki smo predvsem poklicani, da spoznamo nevidna območja Zemlje. Narave in pokrajine ter raziščemo njihove POVRATNE učinke na vidne ravni« konec navedka str.15

    Ste raziskali učinke delovanja?

    Str. 15
    » To velja toliko bolj, kadar je povezano s prizadevanji za spremembo javnega mnenja. V tem pogledu se mi podvigi zdravljenja Zemlje ne zdijo smiselni, če jih izvajamo naskrivaj in javni zavesti zapremo možnost soudeležbe«… str15


    Po besedah avtorja je le to(str. 15) etično – moralni predpogoj za zdraviteljsko delo z Zemljo.
    Zato se sprašujem, zakaj je to delo opravljal skrivaj, kot navaja na strani 16 in str. 42 (Vip.dolina).
    Sedaj, ko izvaja »zdravljenje» javno pa ne sprejema povratnih informacij na vidni ravni in možnosti soudeležbe javne zavesti.

    NIHČE NIKOGAR NE OBSOJA LE DEMOKRATIČNO V DEMOKRATIČNI DRŽAVI IZRAŽA SVOJE SKRBI, MNENJE.

    In za konec iz sv. Pisma NAMENJENO VSEM NAM – Božjim ljudem
    drugo pismo Korinčanom
    »Kdor se hvali naj se hvali v Gospodu. Zakaj potrjen ni tisti, ki sam sebe priporoča, ampak tisti, ki ga priporoča Gospod.« 10,17-18

    »Kar zdaj delam, bom delal še naprej, da spodnesem oporo tistim, ki iščejo pretvezo, da bi se lahko ponašali z istim kakor jaz. Taki so namreč lažni apostoli, nepošteni delavci, ki si nadevajo krinko Kristusovih apostolov. Toda to ni nič čudnega saj si tudi sam satan nadeva krinko angela luči. Nič posebnega torej ni, če si tudi njegovi hlapci nadevajo krinko pravičnih služabnikov. Toda njihov konec bo po meri njihovih del.« 11,12-15

    Jaz, svojega vere, mojega prepričanja, pogleda ne vsiljujem nikomur! Nikogar ne želim prepričati v moj prav! Prav tako nikogar ne zmerjam in ne žigosam. Odločitev vsakega posameznika je, kje, na kakšnem kraju, prostoru ( posvečeni cerkvi, kapeli, spomeniku, travniku, luknji, kamnu…) bo iskal, našel svoj mir. Pri tem pa ne bo posegal v moj mir – to bi bilo namreč nasilje!

    Naj bo naš konec po meri naših del!

    Mir z Vami!
    Ivana


    Quote
    Gost: snežinka
     april 12 2010 15:09   


    Spoštovani "Snegec"!

    Prav hudo je videti vaše nežno ime, potem pa tako hude, obtožujoče besede in žalitve vipavsekga prebivalstva. Sklepam, da niste podvrženi bližini kozmogramov!

    Proti avtomobilskim izpušnim plinom je moč kaj storiti, zagotovo pa si bomo vsi raje kupili kaj neškodljivega, če nam bo le ponujeno!, proti tako prefinjeno skritim vplivom pa lahko ukrepamo dosti manj.
    Pa če vam je tako vseeno za nevidne vplive, ki se dogajajo okoli vas, saj si lahko na svoje dvorišče pripeljete kakšne radioaktivne odpadke, pa na streho namontirate anteno mobilne telefonije, dovolite, da vam nad hišo postavijo najmočnejše električne daljnovode, morda si celo daste deponirat kakšne druge strupene odpadke, pa v vodo nalijete še malo svinjarije. Samo, da vas bodo dobro plačali za usluge, potem je pa itak čisto vseeno, če bo to škodovalo tudi drugim. Saj ni važno! Kaj, celo da bi si vaši sosedje drznili razmišljati o dovoljenih, ki bi jih vi potrebovali za take postavitve?!

    Vidite, takole po mojem razmišlja tudi Marko Pogačnik, ko se gre svoje iniciacije. "Pa saj sem vam vse itak javno povedal v svojih knjigah, kaj se zdaj sprenevedate, da niste vedeli za vse te vplive, " se bo lahko mirno izgovoril čez čas, ko se bo še močneje izkazalo, da kozmogrami resnično škodujejo.
    "Prav vam je, zakaj pa niste prej prebrali mojih knjig!" bo še dodal. In si bo obrisal roke ob hlače ter se obrnil na peti. No, mislim, da bo tudi njemu peta zadnja maša, ko bo svoje delo opravil, in bo skupaj z večino poniknil nekam dol ... takrat ga bodo njegovi bogovi in angeli pozabili, saj ga ne bodo potrebovali več.
    Ta vaša "vseenost", Snegec, je veliko bolj slovencljasta kot zaskrbljenost ljudi za svoje in počutje drugih.
    Normalno, da imajo pravico do tega, da se jih vpraša, ali želijo imeti te kamne s kozmogrami v svoji bližini. Saj ne more samo en župan ali njegov podrejeni dati dovoljenja za postavitev takih morbidnih "umetnin". Še zlasti, ker si verjetno niti en sam občinski veljak še ni prebral nobene Pogačnikove knjige, kar je namesto njih odlično naredila gospa Ivana. Ni treba Pogačniku niti odgovarjat več, saj vse povedo izvlečki iz njegovih knjig, ki jih je gospa tako vestno in pridno izpisala, da je ljudem lahko takoj jasno, s čim in kom imajo opravka.
    Mislite, "Snegec", da bodo Vipavci še v bodoče volili takšne "občinarje", ki jim bodo v kraj bivanja pripeljali take reči?!

    Še ne verjamete? Preberite no še vi kakšno Pogačnikovo knjigo, tudi kakšno iz njegovih začetkov! Kje so večje nebuloze?? Zanikanje nečesa še ne pomeni, da tega ni. Tudi, če si vi tega ne priznate ali morda še ne občutite, ne pomeni, da tudi v vas že ne kljuva kakšna potuhnjena bolezen ...

    Saj vam je ne želim in ne privoščim!


    Quote
    Nan
     april 12 2010 15:32   
    Forum Rimska cesta
    Rimska cesta

    Status: neprijavljen

    Registriran: 01/26/08
    Posts: 767

    Predlagam, da se problemov lotimo po vrstnem redu.
    Kot prvo naj fre v obravnavo problem reklamnih jumbo panojev, ki po nedavnih ugotovitvah na nekem slovenskem forumu, vplivajo na porast bolezni prostate.
    Ko to rešimo, pa kozmogrami.


    Profil
    Quote
    Gost: snežinka
     april 12 2010 19:13   


    Spoštovani "Snegec"!

    Res ne vem, zakaj je treba zdaj speljevati vodo drugam in se oddaljevati od teme. Komu pomagate s tem?
    In ne norčujte se iz raka prostate. Ni dolgo nazaj, ko sem morala v živo spremljati umirajočega soseda v njegovih vsakodnevnih mukah, do zadnjega dne!
    Takšna lahkotnost v vaši obravnavi se lahko sprevrže vam v škodo.
    Stvari so preresne, da bi jih kar malo mimogrede obravnavali. Zresnite se no malo!

    Lep pozdrav in veliko modrosti vam želim!


    Quote
    Nan
     april 12 2010 19:37   
    Forum Rimska cesta
    Rimska cesta

    Status: neprijavljen

    Registriran: 01/26/08
    Posts: 767

    Gospa snežinka, nikjer ni bil omenjen rak, ne podtikajte. Torej, manj mrakobnosti, to je daleč od resnosti in modrosti.
    Lep se imejte.


    Profil
    Quote
    marijapl
     april 13 2010 12:20   
    Forum Sonček
    Sonček

    Status: neprijavljen

    Registriran: 04/13/10
    Posts: 5

    ZMAJEVA MREŽA
    Odgovarjam na reportažo v Mladini št. 9 Zmajeva mreža.
    G. Pogačnik govori o demokraciji in o svobodi v izražanju z umetnostjo. Citiram del pogovora z g. Darinko Kladnik in tekst iz knjige.
    Pogovor z M. Pogačnikom, Dnevnik, 1. 9. 2001:
    » Tedaj sem bil aktivist, nase sem potegnil energije, ki jih nisem mogel obvladati. HUDO SEM ZBOLEL…Potem sem spremenil metodo. Naučil sem se, da to lahko delam le javno, le tisto, kar sta družba ali posameznik pripravljena nositi z menoj. »
    Iz knjige Zdravljenje Zemlje, zdravljenje sebe, str. 16/17:
    »Moj zemeljski terorizem mi je naposled povzročil precej preglavic. Na tej skrivni poti… so mi, privabljene z mojo dejavnostjo, prišle na pot temne sile. Na tem mestu bi… omenil, kakšne duševne muke sem prestajal. Slišal sem moteče glasove, brez vnaprejšnjega opozorila so me preplavljala tesnobna občutja in prečul sem neštete noči. Nevarnost se je zaostrovala, dokler nisem nazadnje spoznal, da sem s svojim svojeglavim početjem proti tako imenovanemu zlu pritegnil prav takšne sile in jih opogumil k delu. …se nisem mogel otresti ˝duhov, ki sem jih priklical˝…Tako je nastala litopunkturna metoda, ki…temelji na načelu zemeljske akupunkture. Nekdanje iz železa skovane ˝akupunkturne igle˝sem nadomestil s kamnitimi stebri, ki so…vidno umeščeni v pokrajino...«
    Prepričana sem, da so tu ključni odgovori na vprašanja o škodljivem delovanju Pogačnikove litopunkture in kozmogramov. G. Pogačnik je temelje ˝zdravljenja Zemlje˝ postavil na napačno stran temnih sil. Ego, samovšečnost ter strah pred razkrinkanjem svojega ZEMELJSKEGA TERORIZMA skriva v legalni poti umetnosti in nadaljuje lažno zdravljenje Zemlje. Umetnost ne potrebuje dokazov racionalnosti. Pravi, da je litopunktura umetniška in ne znanstvena metoda, zato se učinkovitosti umetnine ne da izmeriti. Kaj pa občutiti? Sam pravi, da je pri ZDRAVLJENJU ZEMLJE nase potegnil energije zla, ki se jih ni mogel otresti. HUDO JE ZBOLEL. Imel duševne in psihične težave, slaba počutja, nočne more … Kaj pa doživljajo ljudje Vipavske doline? Slabo počutje, nočne more, glavobole, brezvoljnost, nezbranost, tesnobe, hude zdravstvene težave.
    A ljudje, izpostavljeni škodljivosti kozmogramov, tega ne smejo javno povedati. Takoj, ko so na novo postavljeni megaliti s kozmogrami, senzibilni ljudje zaznajo spremembo, ki je moteča, negativna in zdravju škodljiva.
    Pogačnik v knjigah piše, da ga vodi duhovno bitje ZDRAVLJENJA ZEMLJE angel DEVOS. Preko njegove umetnosti visoke inteligence sil zla skozi kozmogramske kode uspešno uresničujejo načrt SAMOUNIČENJA ČLOVEŠTVA NA ZEMLJI IN POSPEŠITEV DVIGA NOVE CIVILIZACIJE, uravnovešene z BOŽANSKIM JEDROM VESOLJA. Katera je ta nova civilizacija? Mar ni to 5. kolona? Kaj bo z nami? S kakšno pravico nam g. Pogačnik vsiljuje iniciacijo z nekim božanskim jedrom v vesolju, kateremu tako zvesto in vdano služi? Katero je to božanstvo, kakšen namen ima z nami, ljudmi svobodne volje in ljubezni? Bomo dopustili postati žrtve načrta Pogačnikovega angela DEVOSA, ki ni angel luči, ampak visokih vesoljskih inteligenc sil zla?
    Kako se v državi uradno dopušča poseg v temelj svobodne volje človeka? Pogačnikovo delovanje je načrtna okupacija in napad na svobodo človeka, ki mu je dana svobodna odločitev o veroizpovedi, o tem, kateri angeli bodo v njegovem zasebnem, intimnem svetu. Nihče nima pravice svojih angelov vsiljevati drugim, niti tistim, ki jih angelski ali nasploh religiozni, morda tudi duhovni svet, prav nič ne zanima, pa vendar so vsako sekundo izpostavljeni tem vplivom preko kod na kozmogramih. Pogačnikovo nasilno vsiljevanje lastnih prepričanj in verovanj presega vsakršno diktaturo. Z navidez nedolžnim sistemom kozmogramov izvaja duhovno nasilje nad vsemi. Ta umetnost presega okvire ˝JAVNE UMETNOSTI˝. Kje je tu DEMOKRACIJA? Tačas Pogačnik skrivoma povezuje sisteme, da preko kod poveže Nanos, Erzel, Cerkniško jezero, Ljubljansko barje in izvire Vipave.
    G. Pogačnik, imate dovoljenja vseh tam živečih prebivalcev za poseg v njihovo bivalno okolje s kozmično umetnostjo, prežeto s črnomagijskim spriritualizmom? Ne! To početje NI demokratično!



    Profil
    Quote
    Forum generiran v : 8,04 sekundah
    Nov topic Pošlji odgovor



     Časovni okvir je CET. Ura je 01:47

    Običanji topici Običanji topici
    Zaklenjeni topici Zaklenjeni topici
    Prilepljeni topici Prilepljeni topici
    Novosti Novosti
    Prilepljeni topici W/ Novosti Prilepljeni topici W/ Novosti
    Zaklenjeni topici W/ Novosti Zaklenjeni topici W/ Novosti
    Dovoljen ogled postov od gostov 
    Gostje lahko dodajo poste 
    Omogočen celoten HTML 
    Cenzuriranje 




    Na vrh (začetne) strani
     Copyright © 2024 www.pozitivke.net
     Vsa naša koda pripada vam.
    Powered By GeekLog 
    Page created in 8,41 seconds