Forum Menu 
Spisek forumov
Uporabniki
Najpopularnejši topici
 NE ZAMUDITE  


 Rubrike  

 Zanimivo  


 Bodi obveščen ? 

Sončna Pošta:
Brezplačne pozitivne novice, članke, zgodbe, recepte, informacije o zaposlitvah, razpisih in obvestila o seminarjih ter delavnicah lahko dobivaš tudi na dom.


Vpiši se ali pošlji email na: info@pozitivke.net.
Sončno pošto tedensko na dom dobiva okoli 2.500 bralcev.


 Ne spreglejte  


 Mesečni koledar  
Dogodki te strani

petek 29-mar
  • VegaFriday v Piranu

  • nedelja 31-mar
  • Razširjeni vid

  • ponedeljek 01-apr
  • Spekter. 70 let Zbirke UGM

  • sreda 03-apr
  • 22. PRO PR konferenca: vodenje v komunikaciji
  • Znebite se svojih starih telefonov in tablic
  • Med naravo in kulturo

  • sobota 06-apr
  • Veganski golaž na Čistilni akciji ČS Polje

  • nedelja 07-apr
  • Polna luna

  • sreda 10-apr
  • Človek in čas

  • petek 12-apr
  • Mikis Theodorakis: Grk Zorba

  • nedelja 14-apr
  • Razširjeni vid

  • sreda 17-apr
  • Znanja in veščine za uspešno vodenje prostovoljcev
  • Razstava interspace

  • petek 19-apr
  • Ingmar Bergman: Prizori iz zakonskega življenja

  • sobota 20-apr
  • Plečnikova Lectarija

  • sreda 24-apr
  • Zoh Amba »Bhakti«

  •   Več o dogodkih  
    Preglej vse dogodke v tem letu




     Spisek forumov > Splošno > Osebna in duhovna rast Nov topic Pošlji odgovor
     kaj je prav in kaj ne?! Ali si z antidepresivi res škodimo?
     |  Verzija prirejena za tiskanje
    Gost: happy girl
     marec 22 2011 15:22   


    A tebe sem mislila, na tvoj odgovor Wink
    Dobr razmišljaš, si mi všeč Smile Si mi dal mislt oz si dost dobrega naredu zame.... Zdej bom pa še več razmišljala....... ampak morm si narediti nekak "načrt" da se rešim vsega kar me mori, pot bo pa dolga to se zavedam!


    Quote
    Gost: Nan
     marec 22 2011 19:59   


    h.girl,
    Osho je enkrat izjavil, približno takole " Nič ni treba odpirati, samo ne zapirajte"

    Enoastavno, a ne.... ni daleč od rešitve, vsaj za idejo.
    ;-)


    Quote
    Gost: Nan
     marec 22 2011 20:04   


    Admin A.........tisto o borki ne zveni slabo.
    ;-)


    Quote
    Gost: happy girl
     marec 22 2011 20:25   


    Quote by: Nan

    h.girl,
    Osho je enkrat izjavil, približno takole " Nič ni treba odpirati, samo ne zapirajte"

    Enoastavno, a ne.... ni daleč od rešitve, vsaj za idejo.
    ;-)



    ja važn da imam idejo Big Grin
    ste me glih tolk podkurli, da me res zanima, ali sm sposobna in če imam toliko moči da mi enkrat uspe premagat tole moje sr**** Smile


    Quote
    Gost: irina
     marec 22 2011 21:48   


    korak po korak, in vedeti je treba, da nikoli ne pozno vse začeti od začetka, če se spotakneš vstaneš se otreseš ter poskušaš spet in spet... samo brez panikeBig Grin

    sigurno ti bo uspelo.




    Quote
    Gost: re:
     marec 22 2011 22:10   


    živila, ki vsebujejo triptofan - aminokislina iz katere nastane serotonin: dateljni, banane, slive, fige, paradižnik, mleko, soja, črni čokolad, pravi kefir.


    Quote
    Gost: re:
     marec 22 2011 23:50   


    sedaj pa spomnimo izraz: človek je to, kar on je. (v smislu s čim se prehranjuje)

    Pogledamo recimo živali: mačka, ko spomladi zraste prva travica, takoj si poišče tisto, ki jo rabi in poje. Tudi naš organizem, ko njemu primanjkuje serotonina odlično se zaveda, da njemu to manjka in organizem ve, da to najbolj hitro dobi s hrano, ampak mi njemu hrano damo, samo kakšno, tisto, ki njo ne potrebuje in organizem začne le tisto napačno hrano zavračati. Veliko se govori o samo-zdravljenju, da telo samo ve kaj potrebuje, recimo nosečnice v nekaterih obdobjih točno vedo katero vrsto sadja ali zelenjave bi najraje jedli in potem se ugotovi, da prav v tem ali onem so točno tiste vitamine i druge snovi, ki so pomembni za bodočo mater in otroka. Res je, da naše telo nam sporoča, da s pomočjo hrane lahko dobimo manjkajoče snovi, mi pa nismo toliko razvili svoj posluh k
    serotonin, odgovoren za občutek sreče in zadovoljstva. Razen više omenjenih živil za proizvajanje te snovi, so v veliki meri odgovorni tudi sončni žarki, ker je sonce eden od najpomembnejših naravnih virov, ki vzpodbujajo nastanek serotonina.



    Našemu telesu, da bi si vzeli čas in užili tisto, kar telo potrebuje, zato se hitro nabašemo, ker želimo v trenutku zadostiti, ko potem čez nekaj časa pride do kemijskih reakcij in naši možgani sporočijo celotnemu telesu, da potrebne snovi niso dobili, telo začne zavračati užito hrano, in tako organizem postaja vse bolj lačen tiste snovi, ki je še vedno ni dobil. V tem primeru živil, ki vsebujejo aminokislino triptofan (iz njega nastane serotonin, snov, ki je odgovorna za občutek sreče in radosti). In zaradi tega, da vsakič minus je večji se prenajedamo bolj in bolj... in potem, ker občutka zadovoljstva ni telo je prevarano in se začne povratni refleks, oz. telo sporoča, da je rajši brez vsega kot da z tistim, ki njemu ne prinaša "zadovolstva" - serotonina - hormona sreče. Naše telo je zelo pametno, torej ve kaj dela, čeprav se nam zdi, da je to le v glavi, ja v glavi ampak najprej v hrani in kaj ona nam prinese, tudi v možgane.

    Seveda pričakovati, da že v enem dnevu z uživanjem živil, ki vsebujejo dovolj triptofana je nerealno, celo tablete začnejo delovati šele po enem mesecu... torej biti izbirčni9m pri uživanju živil se je treba truditi več kot en mesec in to z vso vztrajnostjo, da spet pridobimo:

    - zaupanje našega organizma
    - ter nadomestimo minus, ki se je povečeval z vsakim napačno sestavljenim obrokom.




    Primer: vzamemo živila z umetnim sladkorjem: v pravem sladkorju najdemo gljukozo, ki je sicer zelo pomembna hrana za naše možgančke, ne pozabimo, da delujemo v enem hipu na večjih področjih:

    - vidimo hrano - vemo, da je sladko, v možgane gre impulz, da zdaj dobi hrano, ker celice z užitkom pohrustajo glukozko in so potem zadovoljne, proces se začne še preden živilo zaužijemo, saj v ustih se je že pojavila slina in seveda v možganih se pripravlja določena kemijska podlaga za druženje z glukozo in kaj se zgodi, ko jezik čuti sladko, v možgani gre impulz in le ta v organizem pošilja kemijske snovi, ki so značilne za sprejem glukoze, možgančki čakajo glukozo... glukoze pa ni nikjer! Laž, razočaranje, prevara in seveda lakota, ki prinese svoje posledice. Big Grin

    Taka laž nič ni manj stresna za organizem kot bilo-katera laž za našo psiho.



    Poglej zdaj je pravi čas, da sestaviš tudi načrt prehranjevanja v katerega vključiš živila iz katerih tvoje telo bo dobilo serotonin, potem tukaj seveda obvezni sprehodi pod soncem, nekje v mirnem okolju, veliko iskrenega smeha (tudi smeh vzpodbuja nastanek hormonov radosti), beri vice, poglej si kakšno komedijo, torej tisto, kar te bo spravljalo v smeh. Ples - je najboljša telovadba ter ena iz med poti za sprejemanje svojega telesa.

    srečno


    Quote
    Gost: Sem čudovita
     marec 23 2011 07:25   


    Hej, moram se oglasiti, ker delate tisti, ki nam pravite, da stran od antidepresivov veliko škodo! Samo tisti, ki je šel čez pekel panike, strahu, telesne bolečine mi lahko reče stran od AD, tisti bo pa to težko rekel, ker ve, da so ga rešili. To je tako, kot bi rekel nekomu z zlomljeno nogo, ne rabiš gipsa. AD te fizično spravi skupaj razumete! Sama nisem mogla jest, ker sem imela občutek, da se bom zadušila, nisem mogla dihat, nisem mogla v službo, nisem mogla poskrbet za družino, za otroke. Ne mi nakladat, res ne! In ne delajte nam slabe vesti. Sprejmite nas takšne kot smo. Saj se vsak trudi na svoj način in vsak ima svojo pot. In verjemite, zelo se trudim, da se jih bom počasi znebila. Dragi moji sotrpini na AD, poslušajte sebe, ni res, da iz nas naredijo robote. Med drugim sem se v tem obdobju ogromno novega naučila in to delim z drugimi. Zato kar pogumno vsi naprej, tudi tisti, ki smo na AD smo vredni! Lep pozdrav vsem.


    Quote
    Gost: re:
     marec 23 2011 09:20   


    Čudovita, noben ti ni rekel in ne napisal, da si ničvredna. Vem pa, da to je napaka, žal. Imam trije prijatelje, ki so na antidepresivih, prvo leto so bili navdušeni, pozneje nič več. moja stvar je bila opozoriti in pokazati, da obstaja tudi druga pot mogoče težja je pa boljša. Vse drugo je tvoja izbira in se mene ne tiče.

    V življenju sem doživel marsikaj, tudi s postelje nisem mogel vstati, ker me je treslo zaradi panik, tesnobe in "teme", mi je pa uspelo brez AD in drugega. Totej vem, kaj pišem. Srečno.


    Quote
    Gost: Nan
     marec 23 2011 09:32   


    Preden se začnete zdraviti zaradi depresije, poglejte če ni vzrok organski, torej, pregledat železo, D vitamin in delovanje ščitnice ali nadledvične žleze.


    Quote
    Gost: happy girl
     marec 23 2011 09:49   


    Nan to sm si dala pregledati Smile
    Pa pravzaprav niti ne vem al bi res potrebovala AD, nikol se nism res tako počutila, samo ta bulimija me je izčrpala in pa preveč je bilo prisilnih misli. Nekak sm jih res iz obupa začela jemati, kot nekako čudežno tabletko, ki bi naj vse pozdravla, ampak vem da ni tako....
    RE kako ti je uspelo? Mi lahko opišeš kako si živel, kaj si delal? (mislim za to da bi se pozdravil). si imel kakšen načrt?


    Quote
    Gost: re:
     marec 23 2011 10:11   


    happy girl, seveda ti bom napisal, ampak malo pozneje.

    zdaj na kratko:
    Kot prvo, sem začel iskati informaciji, kaj se dogaja z mojim telesom, vzroki, in tudi vzroki vzrokov. In nato ukrepal, najtežje je pri telovadbi Wink, sčasom pa je bilo veliko lažje.
    lp


    Quote
    Forum generiran v : 0,07 sekundah
    Nov topic Pošlji odgovor



     Časovni okvir je CET. Ura je 10:54

    Običanji topici Običanji topici
    Zaklenjeni topici Zaklenjeni topici
    Prilepljeni topici Prilepljeni topici
    Novosti Novosti
    Prilepljeni topici W/ Novosti Prilepljeni topici W/ Novosti
    Zaklenjeni topici W/ Novosti Zaklenjeni topici W/ Novosti
    Dovoljen ogled postov od gostov 
    Gostje lahko dodajo poste 
    Omogočen celoten HTML 
    Cenzuriranje 




    Na vrh (začetne) strani
     Copyright © 2024 www.pozitivke.net
     Vsa naša koda pripada vam.
    Powered By GeekLog 
    Page created in 0,50 seconds