Forum Menu 
Spisek forumov
Uporabniki
Najpopularnejši topici
 NE ZAMUDITE  


 Rubrike  

 Zanimivo  


 Bodi obveščen ? 

Sončna Pošta:
Brezplačne pozitivne novice, članke, zgodbe, recepte, informacije o zaposlitvah, razpisih in obvestila o seminarjih ter delavnicah lahko dobivaš tudi na dom.


Vpiši se ali pošlji email na: info@pozitivke.net.
Sončno pošto tedensko na dom dobiva okoli 2.500 bralcev.


 Ne spreglejte  


 Mesečni koledar  
Dogodki te strani

petek 19-apr
  • Ingmar Bergman: Prizori iz zakonskega življenja

  • sobota 20-apr
  • Plečnikova Lectarija

  • nedelja 21-apr
  • Moja elektrarna by ENERTEC pokal Slovenije v akvatlonu 2024

  • sreda 24-apr
  • Zoh Amba »Bhakti«

  • četrtek 25-apr
  • Tadej Toš: ABRAhmm

  • petek 26-apr
  • VegaFriday v Mariboru

  • sobota 27-apr
  • Začetek sezone na parkovni modelni železnici

  • torek 30-apr
  • Aktualno iz Špricerkres v Malečniku, Parni Valjar / DJ's Brata Fluher

  • nedelja 12-maj
  • Prijave na tradicionalno gorskokolesarsko preizkušnjo MTB Slavnik 12. maja 2024 v Hrpeljah

  • torek 14-maj
  • Vabilo na izobraževanje Strateško načrtovanje pridobivanja sredstev v prostovoljskih organizacijah

  • sreda 15-maj
  • Umanotera vabi na razpravo ob evropskih volitvah 2024

  •   Več o dogodkih  
    Preglej vse dogodke v tem letu




     Spisek forumov > Splošno > Aktualno doma in globalno Nov topic Pošlji odgovor
     Kvantni svet
     |  Verzija prirejena za tiskanje
    Astronom
     februar 07 2011 18:45   
    Forum Rimska cesta
    Rimska cesta

    Status: neprijavljen

    Registriran: 12/24/10
    Posts: 1393

    Karma JA, dharma NE !

    Karma je zakon vzroka in posledice in je popolnoma v kontekstu te teme !

    Dharma pa pravi, da je vsakomur že v naprej namenjeno točno določeno mesto v družbi. Dharma je v Hinduizmu ene vrste dogma in deluje v imenu kastnega sistema. Zakon dharme skrbi v Indiji za to, da imajo bogati mir pred množico revnih. Očitno pa dobro deluje, saj so se Indijci uprli šele, ko so jih Viktorijanski angleži izrabljali kot poceni delovno silo. V kastnem sistemu pa praktično ne prihaja do uporov ker večina verjame v Šivo in Višnu in to, da bodo v naslednjem življenju bolj bogati. Tisti, bolj osveščeni zapustijo Indijo in gredo raje po svetu (USA, GCool ali pa ostanejo v Indiji in igrajo guruje ter molzejo turiste.

    Dharma torej NE ! Zagovarjam stališče, da si ima posameznik pravico sam izboriti mesto v družbi in sem v tem primeru absolutno zagovornik demokracije, pa če tudi na račun občasnih sporov.


    Profil
    Quote
    Gost: karma in dharma
     februar 07 2011 20:20   


    za začetek Tretji Newtonov zakon ("vprašanje - odgovor", "vzrok - posledica", "akcija - reakcija" itd.).

    Vse ima določeno frekvenco, z drugimi besedami vse je zvok (človeški sluh je zelo omejen, kar se tiče zaznavnega zvoka, ker živimo v obdobju vse večjega hrupa), dodamo za lažje razumevanje ugotovitve o alikvotnih tonih in resonanci, kot verižna reakcija (zaigramo en ton, zavibrirajo in se odzovejo sorodni oz. alikvotni toni) ali tisto čemur rečemo sinhronicitete.
    To so tudi radiovolne, tudi človek, ko uglašen na določeno frekvenco (radia) sprejema oddaje na tej frekvenci, z drugimi besedami, vsak sam izbira katero oddajo bo poslušal in to seveda po lastni želji. Sem dodamo tudi akustooptični pojav in sinestetiko.

    Se vrnemo h karmi, sem prej napisal, da njo lahko presežemo, le da takšno stanje je treba vzdrževati.

    (kot primer zdravljenje z bioresonanco (ki je sicer šele na začetku in še ni povsem popolno, ker bio - mora biti bio, mi pa zaenkrat uporabljamo naprave, ste opazili, kako da v prisotnosti določenih oseb se počutite veliko bolje in se vam izboljša razpoloženje, in spet v prisotnosti drugih pa je prav obratno čeprav konkretnih vzrokov (mislim površinskih) za takšno občutje ni, stvar je v sorodnosti in frekvečnem ujemanju, človek v bližini katerega se počutite slabo ne vibrira v istem valovanju kot vi in mede vaš ritem valovanja, ter tudi vas razglasi). da, o karmi, zdravljenje z bioresonanco (uglaševanje) je zdravljenje s frekvencami, pri čimer neustrezne - razglašene frekvence spreminjamo na ustrezne (del bioresonance - je kvantna mehanika). točno tako je s karmo, uglasitev na druge frekvence - je preseganje "karme". karma je preteklost in naši spomini (od katerih velikokrat se nočemo ločiti) ter vzorci občutij in reakcij na določene situacije (ton zazveni in se odzovemo, zavibriramo, kot imamo to v našem spominu) ko se naučimo reagirati (iskreno, ni le pod prisilo uma, um vzgaja srce in srce vzgaja um.) na določene situacije na drug način in drugimi občutji - je prvi korak k boljši uglasitvi, kar sicer sploh ni tako enostavno, ker prav to pomeni, da moreš biti prisoten vsak trenutek, vsak trenutek vzdrževati svojo pravilno uglasitev, biti pozoren na svojo uglasitev.

    Seveda danes je vse več dejavnikov, ki jih moramo presegati, začnimo od hrane in do vode - je pa še vedno, vse v naši glavi.

    GOST, hvala za komentar in odgovor, hvala tudi tebi Astronom.

    se opravičujem, ker sem se vmešal v to razpravo.

    Lep večer!


    p.s. nasmehni se

    Zvok ali svetloba

    Standardno profesorjevo vprašanje na ustnem izpitu iz fizike:
    "Kaj je hitrejše: zvok ali svetloba? Trditev podkrepite s primerom!"

    In res potek izpita... Profesor zastavi zgornje vprašanje.
    Prvi študent: "Zvok!"
    Profesor: "Hmmm, primer?"
    Prvi študent: "Ko prižgem televizor, najprej slišim zvok, šele nekaj trenutkov kasneje se prikaže slika."
    Profesor vzgojno-pedagoško-metodološko ustrezno reagira: "Marš ven!"

    Profesor že malo živčno naslednjemu študentu zastavi isto zgornje vprašanje.
    Drugi študent: "Svetloba!"
    Profesor pomirjeno: "Primer?"
    Drugi študent: "Ko prižgem radio, se najprej prižge rdeča lučka za "on/off", potem šele slišim glasbo."
    Profesor potrebuje premor za pomiritev in nato: "Malce si še poglejte, v redu?"

    Profesor: "Torej, zvok ali svetloba?"
    Tretji študent: "Jasno, da svetloba, mislim, za koga pa me imate, no ..."
    Profesor že vajen vseh možnih odgovorov, kdaj pa kdaj tudi pravilnih: "Primer?"
    Tretji študent: "Ja, nevihta, pa grom in strela, pa to..."
    Profesor z zanimanjem: "No, kako to mislite?"
    Tretji študent: "Ja, najprej vidimo strelo, šele čez čas pa slišimo grom."
    Profesor vidno pomirjen, a ne še popolnoma zadovoljen z odgovorom: "Pa znate to tudi razložiti?"
    Tretji študent: "Mogoče ne povsem v detajle, ampak je verjetno vzrok na tem, da imamo oči kakih deset centimetrov bolj spredaj kakor ušesa."

    - kar sicer ni daleč od istine.


    Quote
    Gost: GOST
     februar 07 2011 20:24   


    V osnovnem konceptu dharma ni ravno to, le priredili so si jo, kot si prilagajajo različne koncepte vse religije.

    Kot zagovornik demokracije, potem razumeš kdo o vsem odloča. Ali ne? Koliko lahko ti in koliko drugi?


    Quote
    Gost: GOST
     februar 07 2011 20:44   



    zgornji post je za astronavta.

    karma in dharma.

    Vic izzvzet. Karma je vzrok in posledica od včeraj in danes, ampak včeraj ni danes. Karma ima več stopničk. Preskok ni možen. Energetsko počutje je sklop resonasanse zase.


    Quote
    Astronom
     februar 07 2011 21:02   
    Forum Rimska cesta
    Rimska cesta

    Status: neprijavljen

    Registriran: 12/24/10
    Posts: 1393

    Lepo prosim - Astronoma - še ne letim v raketi ampak samo opazujem nočno nebo 'Wink'

    Seveda razumem. A kdo sem Jaz in kdo si Ti ? Kdo je tisti, ki se zaveda bivanja in ki se odloča ? Sva Jaz in Ti v tem smislu ločena ? Če nisva, kaj sva potem ? Univerzalna Zavest ali Jaz sem, ki Sem ! In ki odločam o Svoji prihodnosti ! V globalnem (univerzalnem) smislu ...

    Ja, strinjam se - dharma je verjetno izkoriščena in zlonamerno interpretirana ...


    Profil
    Quote
    Gost: karma in dharma
     februar 07 2011 21:05   


    GOST, astronom ni astronavt, in vsak še vedno se vrti v mejah svojega uma oz. prepričanj, ki niso vedno naša lastna izkušnja ampak povzetek predavanj drugih.

    želim ti lep večer.


    Quote
    Gost: GOST
     februar 07 2011 21:18   




    1. Astronom, moje opravičilo. Počasi se daleč pride, ker prehitevat ni dobro.

    2. Vzrok in posledica nosi besedo karma, lahko je tudi drugačna. Določeni koncepti so vedno posnetki, enako kot enačbe ali karkoli. Izkustvo lahko marsikaj potrdi ali pa zanika.






    Quote
    Astronom
     februar 07 2011 21:33   
    Forum Rimska cesta
    Rimska cesta

    Status: neprijavljen

    Registriran: 12/24/10
    Posts: 1393

    Z besedo karma mislim, da se vsi vključeni v debato strinjamo, kaj pomeni in čisto lepo paše v kontekst. Torej to je zakon vzroka in posledice !

    Kolikor razumem in v kolikor kaj nisem zgrešil (posti se danes dogajajo z izjemno hitrostjo), se nekako nismo uskladili glede besede dharma. Kolikor vem (popravite me, če ni res), naj bi v skladu z dharmo slehernemu posamezniku že z njegovim rojstvom bilo določeno mesto (položaj) v družbi. Če se nekdo rodi reven, pač mora ostati reven ! Tega pa naj ne bi niti poskušal spremeniti v skladu s kastnimi načeli Indijskega Hinduizma. Seveda se strinjam, da je lahko pomen besede tudi širši ...


    Profil
    Quote
    Gost: GOST
     februar 07 2011 21:40   





    astronom kot dopolnilo.

    Jaz mislim, da se vsak odloča sam po svojih zmožnostih in danostih. Nihče od drugih zgoraj in če - potem prej od drugih spodaj.


    Quote
    Gost: GOST
     februar 07 2011 21:47   



    Astronom si me prehitel s postom.

    Dharma je bila mišljena kot evolucijska pot - počasi se daleč pride.


    Quote
    Astronom
     februar 07 2011 21:53   
    Forum Rimska cesta
    Rimska cesta

    Status: neprijavljen

    Registriran: 12/24/10
    Posts: 1393

    OK, potem se opravičujem za napačno interpretacijo ...


    Profil
    Quote
    Gost: d. in. k.
     februar 07 2011 23:24   


    bom pa drugače zapisal - karma to so naše navade kakor vedenjske tako miselne.

    en enostaven primer (kjer so zraven tudi sinhronicitete, kar je neločljiv del "karme" ) :

    moja znanka je občasno zelo mehkega značaja in ji včasih težko reči ne, tudi sami sebi in svojim navadam, to je izhodišče.

    Vzrok: njena hči naj bi imela javni nastop, je pa bila nekoliko prehlajena in na nastop sicer je želela ampak ni preeč, njena mami (moja znanka) jo je pregovorila, da naj nastopa, na dan nastopa - je mami odšla, ampak opozorila vseh, da naj njeno hči pospremijo po nastopu, kjer je sicer že dovolj odrasla in samostojna. Seveda, nastop je propadel, ker prehlad je naredil svoje, hči zaradi nedokončanega nastopa je bila razočarana in je pol-ure, bila pa je že, kar dobro prehlajena, se je sprehajala po mrzlem zraku, mati je bila službeno odsotna 2 dni, naslednji dan, hčerkin prehlad se je močno ojačil in je dobila visoko vročino ter hripavost in kašelj...

    Posledica: Hčerka po enem tednu je odšla k stari mami na počitnice, mati, ki je bila malo prehlajena je tisti dan dobila ponudbo za nastop (kakor mi je povedala - na nastop ni želela, kar je bilo tudi z njeno hčerko, ki je tudi ni imela velike želje po nastopu) Ampak kolega je njo pregovoril. Mati gre na nastop, vse gre narobe, ni bila zadovoljna, zaradi nezadovoljstva (tukaj pa gre o "karmi" oz. navadi, če bi to navado presegla bi bilo vse drugače) gre ven na mraz (- 9) brez jakne, kjer se trudi popraviti razglašen instrument, zato, ker noter je bilo preglasno (navada: zaradi odgovornosti do drugih (bomo rekli tujih ljudi) pozabi na lastno previdnost oz. odgovornost do sebe in svojih bližnjih)).

    V nadaljevanju, čeprav ni kadilka oz. pred že dolgo časa nehala kaditi, ampak, kot je sama rekla, zlomila se je njena vztrajnost in zaradi trenutne nestabilnosti je pokadila dva cigareta (to se zgodi v podobnih situacijah skoraj vsakič, blagor, da jih ni veliko). Sicer pomanjkljivosti v nastopu razen njej nobeden ni opazil. Rezultat, tako kot pri hčerki naslednji dan: visoka vročina in izguba glasu ter kašelj, ter hčerka je odsotna iz doma.

    lahko bi rekli, da bolezen - je posledica tega, da je vztrajala pri hčerkinem nastopu, ko je ta bila prehlajena in tega nastopa ni želela, ampak vzrok njene bolezni le slabe navade oz. trenutki nestabilnosti pri odločitvah oz. mejah, ki jih sicer sebi postavila, če nebi pokadila dveh cigaret in, če ne bi hitela ter se oblekla, bi ostala zdrava. Vzrok slabih navad pa je miselni vzorec, lahko temu rečemo tudi posnetek, katerega je treba zbrisati in posneti novega, oz. ne reagirati več na znan način, kot v tem primeru s cigareto ampak vztrajati pri novem vzorcu.

    Podobna situacija pri materi - je nastala zaradi frekvenčne povezave, resonance, sorodnih tonov.

    Če bomo pozorni lahko takih dogodkov opazimo ogromno in posledice so vedno produkt naših slabih navad.

    p.s. da, karma naj bi bila rezultati prejšnjih življenj, ampak, na tem primeru ne glede na to, da tukaj le pretekli dogodek in ni prejšnje življenje je vse skupaj deluje na podoben način.

    Še nekaj sem spomnil, nekdo, nekje tukaj na enem iz med forumov pisal o moči namere in o veri, torej, vaša namera verjeti v karmo in tega sigurno se boste držali, verjetno tako je tudi pravilno, za vsakega posameznika je svoj jezik tolmačenja in razumevanja. Tako, kot za vsako živo bitje obstaja določena zvrst hrane.

    Nekateri določeni "fiziološki "karmični" vzorci", ki jih je zelo težko spremeniti - to je DNK.

    Lahko seveda, če v našem DNK zapisana pred-razpoloženost k določenemu obolenju, z ustreznim načinom življenja in dobrimi navadami tega obolenja se izognemo, česar seveda ne morem povedati o že podedovani bolezni. ( in spet vse ima določeno frekvenco in teh je ogromno)

    Vse dobro


    Quote
    Forum generiran v : 6,42 sekundah
    Nov topic Pošlji odgovor



     Časovni okvir je CEST. Ura je 04:37

    Običanji topici Običanji topici
    Zaklenjeni topici Zaklenjeni topici
    Prilepljeni topici Prilepljeni topici
    Novosti Novosti
    Prilepljeni topici W/ Novosti Prilepljeni topici W/ Novosti
    Zaklenjeni topici W/ Novosti Zaklenjeni topici W/ Novosti
    Dovoljen ogled postov od gostov 
    Gostje lahko dodajo poste 
    Omogočen celoten HTML 
    Cenzuriranje 




    Na vrh (začetne) strani
     Copyright © 2024 www.pozitivke.net
     Vsa naša koda pripada vam.
    Powered By GeekLog 
    Page created in 6,87 seconds