Forum Menu 
Spisek forumov
Uporabniki
Najpopularnejši topici
 NE ZAMUDITE  


 Rubrike  

 Zanimivo  


 Bodi obveščen ? 

Sončna Pošta:
Brezplačne pozitivne novice, članke, zgodbe, recepte, informacije o zaposlitvah, razpisih in obvestila o seminarjih ter delavnicah lahko dobivaš tudi na dom.


Vpiši se ali pošlji email na: info@pozitivke.net.
Sončno pošto tedensko na dom dobiva okoli 2.500 bralcev.


 Ne spreglejte  


 Mesečni koledar  
Dogodki te strani

petek 03-maj
  • Človek in čas

  • nedelja 05-maj
  • Razstava Interspace

  • sreda 08-maj
  • Razširjeni vid

  • sobota 11-maj
  • Vegan Hangouts: Veganski piknik v Tivoliju

  • nedelja 12-maj
  • Prijave na tradicionalno gorskokolesarsko preizkušnjo MTB Slavnik 12. maja 2024 v Hrpeljah

  • torek 14-maj
  • Vabilo na izobraževanje Strateško načrtovanje pridobivanja sredstev v prostovoljskih organizacijah

  • sreda 15-maj
  • Umanotera vabi na razpravo ob evropskih volitvah 2024

  • četrtek 23-maj
  • Povabilo za sodelovanje na Veselem dnevu prostovoljstva 2024

  •   Več o dogodkih  
    Preglej vse dogodke v tem letu




     Spisek forumov > Splošno > Okolju prijazno, eko & bio... Nov topic Pošlji odgovor
     Nam kozmogrami res škodujejo?
     |  Verzija prirejena za tiskanje
    Gost: Moje mnenje
     avgust 11 2010 19:24   


    ja, res ogabno, MP-ja se diskreditira zato, da na njem kritiki pokasirajo!

    Fuj in fej, pa smo na koncu debate!


    Quote
    Gost: .
     avgust 11 2010 20:44   


    Quote by: skuliranc

    ....Verejetn si pa spregledala, ker ne bereš od začetka in ne poznaš njegovga dela, da on brez tvoje želje ne sme gor za tebe nč spraševat, zato tud ne more do podatkov, kam nej ti pošle vse skup. Ker on spoštuje svobodno voljo ljudi. To je tist. ...




    Torej etika Florjančiča je taka, da ne more brez želje ali prošnje človeka niti za naslov vprašat, kaj šele katere koli vrste duhovno delo opravljat.

    Aha.

    KAKO PA LAHKO POTEM KAR TAKO MALO PO KOZMOGRAMIH ŠARI, JIH ENERGIJSKO PREVERJA, BLATI (IN KARKOLI PAČ VSE)?????????????????????????

    A GA JE POGAČNIK ZA TO PROSIL?

    ALI SO GA MORDA PROSILI TISTI, KI SO KAMNE PRI POGAČNIKU NAROČILI, SO NJIHOVI LASTNIKI IN LASTNIKI ZEMLJIŠČ NA KATERIH STOJIJO?


    Quote
    Gost: .
     avgust 11 2010 20:52   


    Quote by: skuliranc

    ... Ker on spoštuje svobodno voljo ljudi. ...



    Kaj pa spoštovanje Pogačnikove svobodne volje?

    Kaj pa spoštovanje svobodne volje tistih, ki želijo kozmograme?


    Quote
    Gost: Marija Plazar
     avgust 12 2010 08:48   


    Ina me pač ne more prepričati, da je nevtralna, da je zanjo Lado = Pogačnik, ker hkrati vztraja, kako da je neodgovorno, ker ni rezultatov ravno danes, 11. 8. ali 12. 8., je pa ne moti, da g. Marko Pogačnik ni potreboval nobenega konkretnega, strokovnega, znanstvenega dokaza (ali celo obširne študije zdravstvenih kartotek Slovencev, Evropejcev in drugih, ekološke raziskave …) za zdravilne učinke svojega dela. S katerimi dokazi pa on konkurira na »umetniško-ekološkem trgu«? Da je šlo kar brez dokazov? Še bolj čudno. Sta mi pa že bolj všeč Serpentinšek ali pa sam Črtomir, ki se vsaj odkrito opredelita, do koga jima je in se ne skrivata za nepristranskostjo. Zase zanesljivo vem, da Marija Plazar ni enako Sara, Bilka, Jasna, Merijen (sem jo šla brat na en forum, ker ste jo omenjali tu – po mojem je njen način pisanja presplošen za ta forum, vidim pa, da se mnogi pojavljate tudi drugje) ali še kdo drug. Ali lahko po sinergiji te logike sklepam, da je Mr enako Ina, Bloempje, Marko Pogačnik … ali kaj? Za svojim imenom trdno stojim, za vas pa ne vem, kdo in kakšni ste.

    Bi morala imeti slabo vest, če si privoščim kakšen dan oddiha in kar brez prenosnega računalnika hodim v naravo? Forumovci, če niste stalno v pozornosti in prisotnosti na forumu, zdaj, ko je Ina »IN«, pazite, da se vam ne bo očitalo, da ste se potuhnili pred odgovori Ini. Kolikšno potuhnjenost bi lahko Ina očitala g. Pogačniku, ki se že lep čas ni oglasil (vsaj ne s svojim imenom)! Končno pa ima pravico ničesar povedati, če se mu ne zdi. Pa tudi ne odgovoriti, če se mu ne zdi ali pa nima kaj odgovoriti. Daj no, Ina, take it easy! Če ne znaš brati že danih odgovorov, ti še trije novi ne bodo pomagali.

    Če si bo Ina vzela malo več časa in forum uporabila za poznopoletno čtivo, bo našla tam večino odgovorov tudi na druga vprašanja. Sicer pa, če sta ji Lado = Pogačnik, potem mora prav trpeti ob vsaj polovici vsebin na Pozitivkah. Tako ihtavost in paničnost po potrebi takojšnjih dokazov bi človek lahko pričakoval le od g. Pogačnika, pa še od njega ne, saj končno je on prvi začel z zdravljenjem Zemlje in človeštva ter trdil, da je izbranec ljudstva za zdravljenje. G. Lado je »vstopil v igro« desetletja pozneje po začetkih zdravljenja (kako, kdaj, beri, Ina, začetne strani). Tudi na trg praviloma ne bi smeli najprej vreči zdravil, za katera se trdi, da pomagajo pri bolezni, potem pa naj se najdejo protidokazi, da se bo vedelo, da je zdravilo v bistvu strup – važno je, da se ga je vmes dovolj prodalo.
    Ina, ne obnašaj se kot kupec v trgovini, ki si je napolnil voziček in hiti direktno do blagajne mimo vseh v vrsti čakajočih, ker on hoče biti takoj-zdaj postrežen. Še sam Troedini ni vsega ustvaril v hipu, ampak si je vzel čas.

    Zdravje ni le fizična, ampak (za moj okus) celo bolj duhovna komponenta, ki jo bo Ina redkokdaj srečala zapisano v zdravstvenih kartonih in statistikah. Najprej trpi človekova duhovna komponenta (ki je, Ina, na žalost tudi psihiatri težko zajamejo v svojem delu, kamor bi z veseljem pošiljala vse tiste, ki ti niso všeč), ker je dosti bolj prefinjene strukture kakor fizična (OK – dopuščam, da ob teh besedah nekateri materialisti trpijo fizične muke, ker se jim vse duhovno upira). Šele na koncu se trpljenje izrazi tudi na fizičnem nivoju. Če trenutno medicina še sledi bolj fizični pojavnosti, nič hudega. Obstajajo pa že tudi bolj prefinjene naprave, ki zaznajo tudi še kaj več, kakor premorejo MR, UZ ali rentgen ter laboratorij. Torej – ne more odločiti ena »nevtralna« Ina, kdo, kje in kako bo raziskoval učinke kozmogramov.

    Očitek o želji po pritlehnosti in delanju cenene reklame za g. Lada naj pa kar ostane na strani avtorja zapisanega. Ne jaz ne g. Lado nimava potrebe po tem. Še najmanj on. Bi mu bilo pa že ceneje objaviti par oglasov, če bi mislil, da potrebuje reklamo, tako kot to naredijo vsi ostali. Njemu enostavno ni treba delati reklame in to vedo tudi tisti, ki jih muči zavist. Končno pa je administrator Pozitivk tisti, ki odloči, ali je neka vsebina smiselna za obravnavo na njenih straneh, ne pa g. Lado ali jaz. Ali kdorkoli drug. Sploh pa, če se oglasi nekdo v stilu, kakšne zaslužke da ima g. Lado, obenem pa ga nič ne muči, kakšne težke vsote je pobiral g. Pogačnik, me ne prepriča in je jasno, od kje piha veter. Ina bo v svoji temeljitosti (kadar je v njenem interesu, seveda) lahko kmalu ugotovila, da javno pohvalim še marsikoga drugega, če mislim, da si to zasluži. Brez želje po delanju zastonjske reklame, kakor bi si kdo želel poenostavljeno razumeti. Pohvalim celo ženske, ki so strokovnjakinje svojega področja, predane delu, skrbi za ljudi, ki so lahko zgled drugim … Ob tem je namigovanje na kakršno koli posebno čustveno navezanost (do g. Lada, npr.) ali morda (po tretjerazrednem žajfastem razmišljanju v stilu cenenih nadaljevank) celo namigovanje na kakšno ljubezensko-erotično naklonjenost popolni strel mimo in lahko le lastnost lastne perverzije avtorja takega razmišljanja. Še zlasti, če ne pozna žene g. Lada, katera se pa res nima za bati konkurence z moje strani. Bi bila pa vse skupaj prepoceni zgodba. Takšna razmišljanja si raje prihranite. Smo se pa v moji družbi pošteno nasmejali ob tem preblisku nekakšne posebne navezanosti na g. Lada. Da pa človek ohrani pozitivno naklonjenost do človeka, ki te je rešil, je pa menda že jasno. Zlasti tistim, ki so me videli PREJ in POTEM.

    Drži, kakor pišete. G. Pogačnik naj pač ostane, kakršen je. Kdo pa zahteva njegove spremembe? Saj drugačen verjetno niti ne zna biti. Jasno, tudi ne želi. V njega osebno se nič ne vmešavam.

    Serpentinšek dragi, potem sva se pa eden mimo drugega sprehajala tam naokoli Športnega centra Stožic. Če si bil kje na poljskih poteh, te je bilo težje prepoznati, saj so tam vsi dedci hodili s kozarci ali steklenicami piva, se sumljivo majali že dve uri pred tekmo, pa lulali vsevprek po deblih in spominskih stebrih, da je bilo curakov na ogled nešteto, kar javno. So bili videti kakor eni kužki za drevesi, tako so jih zalivali s svojimi substancami. Ob namigu, da bi tam okoli postavili še par kamnov, sem se spomnila, da klošarji tam okoli Holograma Evropi prav tako pridno »zalivajo« spomenike in da bi tukaj isto množično počeli športni navdušenci. Pa saj potem bi te kamne sčasoma razžrlo od lulanic! Po drugi strani pa – če bo zagorela vsa slovenska fovšija, potem še vseh teh kamnov ne bomo rabili za samouničenje, saj bo Slovenija v hipu pogorela do tal!


    Quote
    Gost: BILKA
     avgust 12 2010 08:54   


    Je Pogačnik ljudi, ki ŽIVIJO v bližini kozmogramov, vprašal, če si to želijo?
    Lastništvo kozmoozemelj je itak v večini verjetno v občinski lasti...
    Saj mogoče so si npr. dol nekje na Dolenjskem želeli teh kamnov, ker je bilo rečeno, da zdravijo (beri izpoved neke Dolenjke). Pa so se hodili zdravit h kamnom, dokler niso poštudirali, da se ob njih počutijo slabo. In to v času, ko tega foruma sploh še ni bilo! Haloooo!
    Kristus, vse tole postaja že neverjetno otročje. Neverending story.
    Adijo.


    Quote
    Gost: Ina.
     avgust 12 2010 10:33   


    Quote by: Ina

    ali je bil kdo pred g. Lado, ki spregovoril o kozmogramih?

    na kak način je to ugotovil g.Lado?
    podroben opis teh preizkusov s katerimi je bilo izvedeno preverjanje. Želim verodostojno in jasno razlago, Kako? Kaj? In Na kak način Florjančič to ugotovil?

    kako je bila izvedena raziskava?

    S kakšno raziskovalno metodo?

    Kdo je izvajal raziskavo?

    S katerimi napravami in kdo je izdal licenzo za te naprave, da so verodostojne
    Kje je urejen in strokovni rezultati raziskav? S številkami podpisi in imeni ljudi, ki so sodelovali pri raziskavi.

    Koliko alternativnih zdravnikov ste obiskali?

    Zakaj vi osebno zaupate tem »raziskavam?

    Kaj vsak od vas osebno ve o L-anteni, in kako dobro se spozna na njen način delovanja?

    Zakaj enkrat g. Lado povzdigujete v čudež in trdite, da niste obiskali še nobenega pred njim, potem, ko se ugotovi, da ste že obiskali drugega o katerem prav tako trdili, da je vas »čudežno rešil« se začnete izmikati?

    Zakaj se izogibate tega dela: »…študija primerjave zdravstvenih stanj "obolelih": do in potem, z upoštevanjem sprememb načina življenja »ogroženih«, prehrambnih navad, stresnih življenjskih situacij, osebne konflikte in vse ostalo, jemanje zdravil itd. tisto, kar resnično vpliva na zdravje.«

    Na podlagi teh vprašanj Marija=jasna=ani=sara=X itd. so ugotovili, da nimam »srčne kulture«.

    Čeprav z moje strani ni bilo nobenih opisov vaše »srčne notranjosti«, tudi napadalnosti z moje strani ni bilo.

    Učenci v šoli, ko so vprašani, snovi pa se ne naučijo, v tem krivijo druge, in ne sebe samega in v izpraševalcu vidijo "sovražnika".

    Vi preprosto ne želite slišati drugih, ker vam to odgovarja.

    In kdo potem kam in s čim trka.

    Mislite, da Troedinemu je všeč vaše početje?

    Točno tako "jasna" in "ani" o pogovorih z Bogom, ne iščite odgovorov pri g. Lado, poiščite odgovore pri sebi.

    vse dobro




    Quote
    Gost: Ina
     avgust 12 2010 10:34   


    Quote by: Ina

    Ne, Pogačnik je le "naključje", ki sta ga izbrala za "škandalozno" reklamo Florjančiča. Ta način marketinga "škandal" je znan že začetniku.
    Dokazi so očitni, če je kdo slep - je samo tisti, ki na nek način ima v tem interes.
    Zelo, hinavsko!


    In še enkrat športnik, moje ime vprašaj g. Lado, saj ima stik z Vsevednim, mogoče njemu Vsevedni bo še nekaj zaupal, da g. Lado in ga. Mojca bosta spomnila, da bi rajše šla po poti, ko ne uničuješ človeka zaradi svoje blaginje saj sta si absolutno enaka s Pogačnikom. Veliko bolj spoštujuem ljudi, ki reklamirajo takšne storitve brez "hitrostnih zvijač". Reklamirajo z navadnim oglasom.

    In Bilka še enkrat, sem napisala, da brez dokazov tega ne bi smeli narediti!

    Kar se tiče etike, to, kar ste vi naredili zaradi dinarja ... verjetno "višek etiki"

    (Pogačnik, ko začel s svojim delom se ne posluževal s tem, da napadal in polival z gnojnico drugih)

    Ko sem začela brati ta forum, nisem poznala nobenega. Po hodu spoznavanja sem videla to, kar v resnici je.

    Lp


    Quote
    Gost: Ina
     avgust 12 2010 10:35   


    Quote by: Ina

    Quote by: zastonj?

    Reklama je stekla i to zelo glasna, kar seveda je bil zelo pomemben korak pri promociji knjige g. lado Florjančiča o katerem pred to »avanturo« ( ki je bila zakuhana zanalašč) le redko-kdo kaj vedel.

    Knjiga je izšla: http://www.petadimenzija.si/

    in marketing aktivno stekel (la da ne brez žrtev) , zanimivo, da na zgornjem linku pri naročilu knjige niti sluha niti duha o ceni, samo naročilnica (ceno dobite po pošti, kot presenečenje, ki je za duhovno priprošnjištvo zelo »skromna«)

    cena knjige je seveda od Troedinega 78 euro (še enkrat o brezkoristnosti duhovnega priprošnika):

    http://www.om-ezoterika.com/Detajl.asp?id=9789612455347

    knjga je bila izdana leta 2008: Podrobnosti o izdelku
    • Obseg/št. strani: 424
    • Datum Izida: 19.11.2008
    • Jezik: slovenski
    • Leto izida: 2008
    • Vezava: Trda
    • ISBN/EAN: 9789612455347
    • Založba: Samozaložba
    • Avtor: Lado Mihael Florjančič

    http://www.emka.si/duhovni-svet-peta-dimenzija/PR/47658,461

    in očitno ni šla v prodajo, torej je bilo treba ukrepati!

    Nekdo na tem forumu je napisal, da g. Florjančič nič ne računa?

    Kakor sem razumel s.p. - je samostojno podetje, ki vsak mesec plača določeni prispevki, družina Mihael Florjančič imata dva s.p. in sicer ga. Mojca Mihael (to ni nobena tajna).

    Zanimivo kako lahko zastonj izvajaš storitve na spodnjem linku in hkrati plačaš prispevki:

    http://www.rabim.info/dejavnosti/221904/12172524
    /ATELJE+TERRACOTTA+UMETNOSTNA+OBRT+MOJCA+MIHAEL+SP

    dejavnost: celostno zdravljenje, energetsko zdravljenje, zdravljenje vseh petih dimenzij telesa, zdravljenje z energetskimi zdravilnimi viri

    in seveda na spletni strani:

    http://www.petadimenzija.si/

    kjer se lahko naročite na terapije ( na tej spletni strani o ceni terapije nič ne zapisano, točno tako kot o ceni knjige, verjetno še kakšno presenečenje od Troedinega)

    In kaj zdaj? Aktivna reklama in promocija je stekla, seme je bilo posejano, in to, kar uspešno, sedaj pa gremo k žetvi, žetvi dinarja od naivnega prebivalstva:

    - Različna (zastonj) predavanja:
    MAVRIČNA SPOZNANJA DO ZDRAVJA cena 25 euro

    http://www.duhovnost.eu/sl/Dogodki/Duhovni_wellness__zdravilni_viri/?duhovnostfrontend=673dlfd7t6j510djmair6ombi7

    sama ideja Duhovni wellness je inovacija ga. Mojce, ki je točno tako kot Pogačnik nekoč kozmogrami promovira svojo inovacijo - napravo za finosnovni snovi, za katero naj bi prejela tudi nagrado Korejskega (občinstva), no, saj tudi Pogačnik v svojih časih prejel nagrade za svoje izume. In, Makro M zaščita, ki naj bi jo uporabili pri kozmogramih je prav tako izum ga. Mojce Mihael (ali te naprave bo podarila???)
    ne, cena je 25 euro:

    http://www.misteriji.si/art/0/Duhovni_wellness_zdravilni_viri_delavnica

    Promocija knjige, ki je bila februarja letos, takoj po vročem napadu na Pogačnika:

    http://www.kamnican.si/peta-dimenzija-v-zdravilnem-gaju-tunjice.html

    Zaključek:

    po minimumu: delavnica 25 euro + zaščitna Makro M naprava 25 euro + knjiga 78 euro + terapija »priprošnjištva« ??? sigurno ne zastonj.

    Na vsaki delavnici sigurno bosta »priprošnjika« SVETOVALA nakup Makro M zaščite in knjige pa še obisk terapije.

    Za Troedinega – je zelo »skromno«.

    P.S. žal mi je ljudi, ki nasedejo takšnim »brezkoristnim« lenuhom in manipulatorjem, ki prodajajo meglo v konzervih.

    Veliko zdravja vsem.

    pozitivke je verjetno dober portal za zastonj reklamo.

    ne mešajte Troedinega v svoj marketing.


    Quote
    Gost: Ina
     avgust 12 2010 10:35   


    Quote by: Ina.

    kdo je začel s tem forumom?

    kdo je dobesedno "uničil" človeka?

    Kdo je potem komu fouš?

    Oziroma si želi na imenu drugega zaslužiti?

    Kdo je zainterisiran v prodaji makro M zaščite in drugih storitev?

    Kdo jo je "izumil"?

    Kdo laže o "čudežih" in se povzdiguje vse do Troedinega?

    uspod: makro M zaščita je točno tako "škodljiva" kot kozmogrami.

    ( Zamenjamo vlogo Pogačnika na Mihael-Florjančič : " lahko, da jutri se najde nekdo, ki začne obtoževati "V GROZNO ŠKODLJIVEM DELOVANJU TE KOVINE" - MAKRO M ZAŠČITE in bo to raztrobil po celi državi in trobil kakšna polleta brez dokazov, na dokaze boste mogli počakati... kakšnih par let ... " ) - vse je eno in isto.

    Brez kozmogramov ni vzroka, da ljudje kupujejo storitev družinskega podetja Florjančič.

    Nočem od g. Florjančiča ničesar, niti zastonj, ker glede na način na kakršen deluje, oprosti ne, ker delovanje in stvarna dela kažejo povsem drugo, kot tukaj napisani hvalospevi višeomenjenim soprogam M-F .

    preberi ta članek za "sprostitev": http://www.pozitivke.net/article.php/20100803215523735


    mogoče se boš skuliral in razumel, da kozmogrami nimajo nobenega vpljiva (čeprav dvomim, ker lahko, da si sam Florjančič?)

    Lp.


    (nehajte izpostavljati to temo, oz. nadaljevati z reklamo, če želite poiščete kakšen časopis, TV, oddajo, spletno stran in plačajte oglasni prostor ampak omenjajte samo storitve, ki jih izvajate in ne lažite o "opasnosti prašičje gripe", če ste že odločili za takšno aktivnost).







    Quote
    Gost: Ina
     avgust 12 2010 10:37   


    Draga Marija, ni moj prrpričati tebe.
    Nisem od Pogačnika.
    Glede, da reklamiraš enkrat Turoffa, enkrat Florjančiča, očitno imaš kakšen procent dobička.

    Lep dan


    Quote
    Gost: Ina
     avgust 12 2010 10:45   


    razen procentov ste še pridobili medijsko prepoznavnost, torej ste si ustvarili na podlagi tej "avanture" neko ime, in prav zaradi tega ga niste skrivali, ker imate očitno še druge načrte in prepoznavnost kot "borke za zdravje" ljudi vam bi pomagala pri uresničitvi le teh.

    Drugače pa vam absolutno vseeno za zdravje svojih "sotovarišev", če vam ne bi bilo vseeno bi le teh pustili na miru.

    Lp


    Quote
    Gost: Ina
     avgust 12 2010 11:32   


    Makro M zaščita - je dobila Slovenski certifikat 15. septembra 2009, takoj potem se je začelo preganjanje Pogočnika.

    Razen slik različnih zelo "dvomnih" certifikatov" ni nobenih dokazov pozitivnih učinkov tej makro M zaščite oz. ni takšnih dokazov o tej Makro M, ki jih zahtevate od Pogačnika o kozmogramih.

    Hkrati pa izvajate isto česar obtožujete Pogačnika.

    Marija, četudi bi sam Troedini sedaj obiskal tebe in ti rekel, da nimaš prav, ti, njemu nebi verjela in ga sploh nebi poslušala, in zakaj je tako veš le ti.

    Lp

    ja, in ne rabite zdaj podajati levih izjav "naučenih" ljudi kot Marija Plazar, o tem kako so super Makro M. Dokazov o tem ni, točno takokot ni dokazov o kozmogramih.

    P.S. kako delujejo nekateri pri prodaji: prodajalec želi prodati neko stvar, če bo sam za stojnico, nobenega mimoidočega ne bo zanimalo kaj ima gor na stojnici, če pa okrog njegovega prodajnega prostora bo vsaj srednje gužvica, ki izkazuje zanimanje, pri mimoidočem se takoj pojavi interes, če pa skupinica še hvali izdelek na stojnici in sama nabavlja izdelek in to ni le enega a več, mimoidoči bo takoj dobil zavest, če množica to rabi potem rabim tudi jaz. Ampak finta je v tem, da prodajalec in skupinica le dober igralski tim.


    Quote
    Forum generiran v : 1,03 sekundah
    Nov topic Pošlji odgovor



     Časovni okvir je CEST. Ura je 04:08

    Običanji topici Običanji topici
    Zaklenjeni topici Zaklenjeni topici
    Prilepljeni topici Prilepljeni topici
    Novosti Novosti
    Prilepljeni topici W/ Novosti Prilepljeni topici W/ Novosti
    Zaklenjeni topici W/ Novosti Zaklenjeni topici W/ Novosti
    Dovoljen ogled postov od gostov 
    Gostje lahko dodajo poste 
    Omogočen celoten HTML 
    Cenzuriranje 




    Na vrh (začetne) strani
     Copyright © 2024 www.pozitivke.net
     Vsa naša koda pripada vam.
    Powered By GeekLog 
    Page created in 2,30 seconds