Forum Menu 
Spisek forumov
Uporabniki
Najpopularnejši topici
 NE ZAMUDITE  


 Rubrike  

 Zanimivo  


 Bodi obveščen ? 

Sončna Pošta:
Brezplačne pozitivne novice, članke, zgodbe, recepte, informacije o zaposlitvah, razpisih in obvestila o seminarjih ter delavnicah lahko dobivaš tudi na dom.


Vpiši se ali pošlji email na: info@pozitivke.net.
Sončno pošto tedensko na dom dobiva okoli 2.500 bralcev.


 Ne spreglejte  


 Mesečni koledar  
Dogodki te strani

sreda 22-maj
  • Vabilo na okroglo mizo z naslovom "Skupaj za zdrav življenjski slog: Nacionalni odzivi in mednarodne pobude"
  • 27. Slovenski dnevi knjige v Mariboru

  • četrtek 23-maj
  • Povabilo za sodelovanje na Veselem dnevu prostovoljstva 2024

  • nedelja 26-maj
  • VegaMarket v Mariboru

  • ponedeljek 27-maj
  • Still Corners (UK) - 27. 5. 2024, Škofjeloški grad - Festival In Memoriam prof. Peter Hafner - 15 let

  • sreda 29-maj
  • Kako misliti in živeti svetovni etos odprto izven religioznih sistemov

  • četrtek 30-maj
  • Vlado Miheljak

  • petek 31-maj
  • Operna noč

  • sobota 01-jun
  • Vabljeni na akcijo zbiranja starega papirja za pomoč živalim!

  • sreda 19-jun
  • Usposabljanje za koordinatorje trajnostnih skupnostnih projektov

  •   Več o dogodkih  
    Preglej vse dogodke v tem letu




     Spisek forumov > Splošno > Okolju prijazno, eko & bio... Nov topic Pošlji odgovor
     Nam kozmogrami res škodujejo?
     |  Verzija prirejena za tiskanje
    Gost: Očitno duhovno neizobražen in nerazvit
     julij 03 2010 11:00   


    Bloempje, seveda ni šlo za nikakršno užaljenost. Le iz pisanj zadnjih dveh omenjenih avtoric (+ Taisha) je čutiti, da vedve obvladata nekaj, o čemer se nam niti ne sanja, da se ne znamo enostavno misleno upreti temu nasilju in zlu (zlasti kozmogramskemu, ki nas na tem forumu najbolj tišči). Želel sem le, da z nami podelita svoje izkušnje. Dasta kakšen konkreten nasvet, ne tisti v stilu: Delaj na sebi! Saj delamo vsi, drugače se ne bi znašli na forumih Sončevih pozitivk in različnih delavnicah, v prebiranju literature z duhovnimi vsebinami, itd. Naš problem pač je, da vidimo, da se z miselno dejavnostjo, molitvijo itd. enostavno ne da odvrniti tega duhovnega nasilja. Meču se lahko izognem (če je sreča mila), da mu spodmaknem glavo, če pač ne uspem prej prepričati napadalca, da je brez veze se okrancljat z mojo odsekano glavo. Ampak - še vedno mora iti fizična akcija za fizično akcijo. Z molitvijo (na žalost pač mogoče nimamo dovolj globoke vere in zaupanja v Boga) bom težko v kratkem času prepričal mečevalca, da ne bo imel nič od mojega skrajšanja telesa. S kozmogrami je isto - fizično so postavljeni v naš prostor. Z besedami nismo uspeli. Molili bomo lahko kar do našega prehitrega konca. Za nami pa so naši otroci, vnuki, veliko ljudi, ki imajo pravico izkoristiti svojo priložnost razvoja na tem planetu, ne da bi jim kdo vmes jemal dušo. Torej??


    Quote
    Gost: Irina
     julij 03 2010 11:50   


    Torej, na krožnem križišču v Ivančni Gorici stojijo kozmogrami g. Pogačnika, haloooooooooooo Ivančnogoričani, kje ste??? vas očitno ne moti. (samo, da zdaj tu, slučajno se ne bo pojavil kakšen, kar naenkrat, po tem mojem komentarju%).

    Človek je zaslužil dinar na človeški gluposti, ali je on kriv, da so nekateri verjamejo vsemu vsepovprek? Da so (ne obsojam le navajam dejstva) zaradi svoje gluposti dovoljujejo, da jih (pardon) nategujejo. Taisha, Pogačnik, Florjančič, tam še druge motivatorke in motivatorji (kakor drugi "zdravniki", vedeževalci, deblokiratorji, hipnoterapepticidi itd. (mater našoWink in nasplošno VSI, tudi vi ste in mi smo) pač služijo dinar na račun naše lastne gluposti.


    morem pa priznati, da so vzorci lepi, podobni rožicam, če pa primerjam s tem kaj so postavili na krožnem križičču v Slovenj Gradcu ... kh, brez besed, tisto niti ni kozlo-gram, tisto je kozlo-tona X 100

    dan,
    uživajte


    Quote
    Gost: kozel
     julij 03 2010 14:35   


    Še noben ni rekel, da kozmogrami niso lepi za pogledat! Edini, ki je zaslužil na njih, je Pogačnik (pa še kakšen občinar postrani v žep, zlasti, kadar je šlo za evropska in državna sredstva). Sori - Florjančič ne nateguje - zagotovo še nisi bila pri njemu, da tako govoriš!! Toliko kot on da ljudem, ne bo Pogačnik nikoli! Ne pljuvaj vsevprek, saj pri vseh še nisi bila!


    Quote
    Gost: Irina
     julij 03 2010 15:16   


    Dragi kozel:
    - nisem bila pri nobenemu in tudi nimam namena kogarkoli obiskovati
    - nisem pljuvala (da ne bom slučajno dehidrirala)
    - če pogledaš na stvar s strani ne vpletenega človeka jo vidiš drugače
    - z Ivančne Gorice res nobeden se ne oglasil pa tudi iz drugih koncev Slovenije ne
    - mogoče stvar je le v glavi? (drugačen pogled ne bo škodil)

    lepo se imej Smile


    Quote
    Gost: Ivančna Gorica
     julij 03 2010 18:42   


    V Ivančni Gorici v krožišču niso POGAČNIKOVI MONOLITI S KOZMOGRAMI!!!

    PREVERJENO!!! NE ŠKODUJEJO !!! JE LE UMETNIŠKO DELO LJUBLJANSKEGA UMETNIKA!!!

    HVALA BOGU!




    Quote
    Gost: Irina
     julij 03 2010 19:10   


    Na spodnji povezavi slika monolitov, ki so res delo kiparja Vita Rozmana, kip je presenetljivo podoben Pogačnikovim.

    http://2.bp.blogspot.com/_FE7NBNJUAvg/SgswIocSTCI/AAAAAAAACPY/earlXbXXjMc/s320/10052009370.jpg

    Četudi narejeno drugim človekom, vseeno - je kamen, ki je noter v zemlji kot "akupunktura", vseeno so na njem neki vzorci, ki tudi nosijo vibracijo oz. "delujejo kot antene" (v tem primeru verjetno je le risba???). Razlika je le v priimku kiparja.
    Če odmislimo priimke, ne vidim nobenen razlike. Dejstvo ali dejanje je isto - kamen s krogci ali vzorci je notri v zemlji.
    Izgleda, da res se borite s priimkom in ne z dejanjem samim.

    vse dobro.


    Quote
    Gost: Marija Plazar
     julij 03 2010 21:44   


    Irina. Ker si malo pozno "vstopila v igro", morda nisi zasledila, da tu ne govorimo le o kozmogramih g. Marka Pogačnika ali celo kaj proti umetniku samemu, ampak je bistvo v škodljivosti delovanja kozmogramov, s katerimi je res začel g. Pogačnik, zato je najpogosteje omenjan, svoje veščine pa je prenesel že na več učenk in učencev. Enemu izmed njih se celo posrečijo kozmogrami, ki ne delujejo škodljivo na človeka, nekaj učenk je "nevtralnih", v največji večini pa kozmogrami izkazujejo škodljivo delovanje na človeka (kmalu pa bomo preverjali tudi, kako vpliva na okolje samo, naravo).


    Quote
    Gost: Irina
     julij 04 2010 00:05   


    Marija, nisem "vstopila v igro", ker 54 strani foruma, ki je kot grešni kozel za slabo zdravje občanov se izpostavlja M. Pogačnik (ne preusmerjaj prosim, saj veš, če se kritizira izdelek - se kritizira tudi izdelovalec in to v prvi vrsti) v glavnem teh 54 strani nikakor ne izgleda kot "igra". Ali pač? Se "poigravate" z življenjem M.Pogačnika?
    Kdo je ta gospod Pogačnik, pred oglasom o tem kako je dober zdravilec g. Florjančič (prvi prispevek na forumu), nisem vedela. In, ko sem hodila mimo (zdaj vem) Pogačnikovih kozmogramov v Ljubljani in Vipavi, pa verjetno še kje, nisem začutila nobenih negativnih vplivov. Verjamem pa (po placebu), da je marsikdo, ki je zelo dovzeten na sugestije, zdaj, ko bo videl kak tak kamen bo res začutil kakšno omotično stanje.

    Kakor sem razumela, pred obiskom g. Florjančiča se ti sanjalo ne, da neki kozmogrami imajo "vpliv". g. Lado ti je "odprl" oči, ane? Potem seveda so se našli še drugi, ki so imeli "podobni znaki" (samo, da se čuti povezanost, denimo pripadnost nečemu skupnemu), in kakor sem razumela ste večinoma vsi iz iste pokrajine. Mene le zanima, ali ste pomislili na kakšen drug razlog slabega zdravja? (če je res slabo). Saj vzrokov lahko ogromno: od slabih navad (kajenje, alkohol, prenajedanje itd.) do okoliškega kmetijstva, električnih drogov visoke napetosti, postaj za mobilne telefone, indukcijskih štedilnikov v stanovanju in dr. in dr. Vzrok slabega počutja je lahko tudi trajno jemanje kakšnih zdravil, čeprav na začetku ni bilo stranskih učinkov se pa lahko pojavijo pozneje.

    (Plus, ne izključujem možnosti, da so nekateri zraven "žvečenja pogačnikovih kamnov" le zaradi dolgčasa, samo zato, da bi imeli nekaj kaj je treba "rešiti", vsak včasih bi se rad počutil kot pravi junak, saj - akcija, adrenalin, "ajmo naši itd. mi smo edini, ki lahko rešimo planet od kamnov..." no ja, zdaj, ko je "fuzbol" - je zatišje, kozmogrami ne motijo tako močno). Zakaj torej? Mislim, naj bo vsak iskren Sam S Sabo, samo to, naj pogleda na vse skupaj tako, da pozabi vse kar je prebral v knjigah, na tem forumu in drugje, skratka s čisto, trezno glavo. Upam, da je to izvedljivo.

    To, da si ti začutila pozitivni učinki po obisku g. Ladota lahko pove le, da si potrebovala nekega človeka, ki je verjetno po svoji naravi zelo dober psiholog in verjamem, da je tudi dober človek. In to je mogel biti človek, ki ga ne poznaš s slabih strani ter v njem vidiš nekakšen "popolni avtoritet", da verjameš njegovim besedam. Ampak, oprosti, v slabo delovanje kamenja na zdravje, in to v prvi vrsti, brez upoštevanja drugih vzrokov, ki so lahko ta pravi vzrok slabega zdravstvenega stanja, ne bom verjela.

    In, koliko poznam "zgodovino" in nasplošno različne življenjske situacije ter "družbo in okolico"... (v širokem spektru) lahko povem, da po navadi tisti, ki so tebe danes razglasili za junaka jutri tisti isti te bodo kamenjali brez usmiljenja.

    In, lepo prosim, tole o orkanih in nevihtah ... , da so kozmogrami v tem tudi zadejstvovani ...

    Draga Marija, več neviht povzročilo to, da v vsem krivite kozmograme. Kamenje stoji tiho, brez besed. Bede delajo besede.

    Želim vsem dobrega zdravja.

    p.s. kolior vem, pa tudi ste sami omenili, da g. Pogačnik ima bolezen v družini. Že zaradi tega bi bilo treba pustiti človeka pri miru, če že vse tako Božansko naj bi bilo v vaših predstavah. Jezus je dejal. "Nastavi drugo lice..." (v tem primeru - postavi še en kozmogram?)

    g. Florjančič pomaga ljudem z Imenom Božjim - Kristusovim v srcu, potemtakem se držite Kristusovih zapovedi. Če pa ne gre, potem se ne sklicujte na boga.

    še enkrat: vsem obilo zdravja


    Quote
    Gost: bloempje
     julij 04 2010 11:12   


    Pozdravljen Očitno duhovno neizobražen in nerazvit,

    Samo z miselno dejavnostjo se človek zagotovo ne more ubraniti slabih vplivov. Kajti ti slabi vplivi ne obstajajo zgolj na mentalnem nivoju (če bi bilo tako, bi bila miselna molitev dovolj), ampak imajo tudi čustveno oz. astralno komponento, ki pa jo je veliko težje obvladati oz. se je ubraniti. Tu je še fizična komponenta, ki pa je najtrši oreh, zato, ker na snovnem nivoju vlada največje nezavedanje (tema). Torej, kako to storiti (se ubraniti)? Z delom na sebi, kar bom obrazložila. Na tem mestu naj rečem, da gre tu za mojo osebno pot, katera pa z mnogimi ne utegne rezonirati. Že vnaprej se opravičujem, ker moram najprej napisati malček teorije, za boljše razumevanje.

    Pri delanju na sebi, ki ga omenjam, gre za spoznavanje različnih delov samega sebe; kako je človek sestavljen, hkrati pa gre tudi za vzpostavljanje stika z božanskim delom znotraj sebe.

    Človek ima mentalni del, čustveni del in fizični del. To se sliši zelo poznano. Vendar pa večina ljudi na teh nivojih ne obstaja individualizirano, temveč je le del celotnega mentalnega `oceana´, del celotnega čustvenega (astral z drugo besedo) `oceana´ in del celotnega fizičnega `oceana´. Kot kapljica znotraj oceana, ki se ne zaveda, da je kapljica.
    Zato njene misli niso njene, njena čustva niso njena in njeno telo ni njeno, ampak pripadajo dotičnim `oceanom´. Na telesu je to najbolj očitno, saj vsi vemo kako težko je vsaj malo vplivati nanj. Človek se mora za to pošteno potruditi. Vsi fizični procesi v telesu potekajo podzavestno: rast, razvoj, staranje, prebava, bitje srca, dihanje- nanj imamo še največ vpliva, če se potrudimo....
    Podobno se dogaja na čustvenem in mentalnem nivoju, kjer čustva, občutki, impulzi.... oz. misli, ideje, prepričanja... prosto prehajajo med ljudmi in drugimi bitji. ( primeri: kako začne pes migati z repom in spuščati smešne glasove, kadar z njim govorimo navdušeno ali kako otrok prevzema ideje svojih staršev, ali kako brez pomislekov verjamemo tistemu kar preberemo (so seveda izjeme, tisti, ki so bolj ali manj individualizirani-kapljice na miselnem nivoju))
    Cilj je torej postati individuum (kapljica), saj z individualizacijo postavimo meje našega bitja in tako določamo, kaj bomo spustili v zavest in kaj ne. Njlepše pa je to, da hkrati z individualizacijo vzpostavljamo stik s svojo dušo- individualizirana božanska zavest. Pogoj za to pa je do potankosti poznati samega sebe (kaj se dogaja v meni na vseh nivojih, kako zunajni svet vpliva name, kako jaz vplivam na zunanji svet, kakšne so motivacije za moje delovanje in dejanja...), obvladovanje želja in potreb (vendar ne v pretirani obliki- asketizem), absolutna iskrenost do samega sebe, sposobnost razločevanja med tistim kar je zame blagodejno in tistim kar mi škodi, sočutje in empatija, in najpomembnejše nepresahnljiva aspiracija po Božanskem (božanski zavesti).
    Ko človek postane individuum in se začne duša počasi manifestirati v njegovem bitju, se mu začno odpirati vrata v nadzavestno. Sem pa naša mentalno-čustvena struktura zavesti(ki jo imenujemo osebnost) ne more vstopiti, za to je potrebna preobrazba zavesti. Takrat na posameznika nič ne more več vplivati. Priznam, da na tej zadnji stopnji še nisem `ekspert´, imam pa dovolj (enkratnih) takovrstnih izkušenj, da `vem´ o čem `približno´pišem. Torej, tudi jaz sem na poti.

    Praktična orodja: ozaveščanje in zavestno upravljanje s pozornostjo. Za to obstaja mnogo vaj, jaz poznam v glavnem jogijske tehnike v ta namen, meditacija. Ko se pozornost dovolj okrepi se prelevi v koncentracijo in posameznik je lahko bolj ali manj (cilj=nenehno, tudi, ko kaj dela oz. se pogovarja....) prisoten v trenutku, tukaj in sedaj, in je zavesten vsega dogajanja znotraj njega in zunaj njega (si zavesten svojih misli, čustev, sil v naravi, različnih entitet astralnih in mentalnih svetov...).
    Vaje za spoznavanje svoje zavesti: jih je ogromno, človek si jih lahko sam izmisli, če je ustvarjalen na tem področju. Konkretno npr. vaje za razločevanje med različnimi telesi v človeku (npr. hodiš po prostoru z zavezanimi očmi in se probaš izogniti drugim ljudem- vadiš zaznavanje eteričnega telesa. ( zakaj je to koristno? ko namreč čutiš svoje eterično telo, lahko npr. odvrneš viruse, ki povzročajo bolezni))
    Za fleksibilnost svoje zavesti, ki sem jo potrebovala za ozaveščanje zelo globokih vzorcev (iz prejšnjih življenj, družinskih kolektivnih vzorcev v meni....), sem se sama posluževala tehnik Slavinskega, njegove knjige so lahko dosegljive.

    No, pa sem se razpisala. Upam, da bo komu karkoli od napisanega vsaj malo koristilo.

    Lep dan.


    Quote
    Gost: bloempje
     julij 04 2010 11:33   


    Še nekaj za Očitno duhovno neizobražen in nerazvit:

    Glede fizičnosti kozmogramov in meča: Res je, z mečem te lahko nekdo napade in se mu boš pač moral fizično ubraniti, vendar pa so, v tem primeru, kamni fizično pri miru in se ti jim ni treba fizično ubraniti. Vendar pa zagotovo s podobo, ki nosi določen vitalno (čustveno)-mentalen zapis, lahko vplivajo nate. In če te vsebina teh podob moti, je vse kar moraš storiti `obvadati´ svoje vitalno (čustveno) in mentalno telo. To pomeni, da se ju zavedaš in da čutiš njune meje znotraj tebe, ki jih enostavno zapreš. Saj vem, da se sliši preveč enostavno, ampak priA2Z735ti do tega, pa je precej trnova pot.


    Quote
    Gost: Marija Plazar
     julij 04 2010 12:16   


    Irina.

    Ni ti treba v nič od vsega (tega) verjeti, saj te nihče ne prepričuje ali sili v kaj. Gre pač za izmenjavo mnenj, izkušenj, iskanje rešitev. Tu se je Bloempje izredno potrudila in nam lepo opisala svojo pot. Sicer pa, Irina - "vstopiti v igro" ni pomenilo, da se tu nekaj igramo (čeprav Taisha govori o svojem peskovniku, pa spet vemo, da gre za preneseni pomen besed). S tem "vstopom v igro" sem mislila le, da si se v razmišljanja vključila pozneje in da očitno nisi prebrala vsebin za nazaj (no, res je tega že kar precej za branje, amapak, poznam nekaj ljudi, ki so se ga le lotili od začetka, ker so tudi pozneje "vstopili v igro"Wink. Prav nič se nočem igrati z življenjem g. Pogačnika, naj ga mirno preživlja naprej. V bistvu pa se bolj on igra z našimi življenji, če nas izpostavlja silam, ki si jih nismo sami priklicali na svojo življenjsko pot. Posledice njegove "igre" pa nosimo vsi. Eni jih začutijo prej, drugi pozneje. Kaj vem, mogoče pa kdo nikoli. Pač nismo vsi iz enakega testa. Vsekakor pa zdaj, po vseh teh izkušnjah, merjenjih, opazovanjih, primerjavah, analizah ... vem, da res delujejo in to neugodno. Tega pa nočem. Na kratko, da se ne ponavljam - ti lahko pod tvojo posteljo shranim eno kepo jedrskih odpadkov? Brez tvoje privolitve? Nihče ne trdi, da je g. Pogačnik slab -spet še enkrat kratko - očitno je pod vplivom tako močnih sil, ki jih ne prepozna kot slabe za človeka (saj vem - boš očitala, da sem jaz pa pod vplivom g. Lada, tudi če bi bila, mi ne škodi, ne nikomur drugemu. Če pa je ugotovil, kaj deluje na ljudi, je pač čutil dolžnost, da ljudem to pove. Lahko bi bil zahrbtno tiho in bi naprej mirno delal ter se ne izpostavljal. Takšen pa ni.).

    Tudi sama nisem in ne bi nikoli želela biti toliko malomarna in sebična, da bi se obrnila stran od tega, da opazim, če se nekomu dogaja krivica, nasilje. čeprav je to kar splošno sprejeta in tolerirana slovenska lastnost, zatiskati si oči in se obrniti stran, če vidiš, da se nekomu dogaja nasilje, samo da se ne bi izpostavljali. Nekateri lahko mirno poslušajo dneve in noči, kako sosedov otrok, žena ... ječi in joka pod nasiljem staršev, moža ..., pa ne bodo niti mignili s prstom. Drugi spet se raje obrnejo stran kot da bi opazili mučeno živalco. Če nekdo leži na cesti, je za večino avtomatsko pijandura, ki ni vredna pomoči. Kako ta brezbrižnost boli, sem tudi saam izkusila, zato vem, o čem govorim. In ni prav, da smo brezbrižni do drugih! S tem enostavno damo prav in tudi potuho tistemu, ki nasilje izvaja. Tu ni nobenega izgovora, da nismo mogli vedeti, da je tako hudo. Laž!

    Pomoč, ki sem je bila deležna in kakršno sem iskala pri g. Ladu, pa je temeljila izključno na fizičnem nivoju zdravja, ker zdravniki niso našli ali prepoznali vzrokov težav, še manj, kako jih ozdraviti (ne, ne, očitki slabega stila življenja pri meni niso potrebni - nobenih razvad, lenobe, vse zmerno, umirjeno in umerjeno v življenju, sicer bi mi jih znali že zdravniki posvetiti!). Tudi v glavi imam dokaj dobro urejeno podstrešje (o tem naj sodijo predvsem tisti, ki me osebno poznajo). Ravno zaradi tega nimam razloga, da ne bi verjela vsem tistim, ki pravijo: "Pa saj tale Pogačnik kot človek ni slab." Nimam razloga, da bi ne verjela, ker z njim osebno nimam izkušenj, lahko čisto verjamem, da je dober mož, oče, dedek, prijatelj. Tako da nikomur ni treba zoževati problemov na osebni nivo nekaj ljudi. Nimam nobene potrebe po takih akcijah, tudi ne po kakšnem samopotrjevanju ali celo iskanju zaslug za junaštva. Moje čisto navadno življenje mi povsem zadošča in me zadovoljuje. Ne potrebujem pa takih prikritih oblik nasilja, ki nas počasi izjedajo. Saj je že drugega v življenju dovolj za predelovati, zakaj še to očem prikrito učinkovanje kodiranih kozmogramov? Kot pravilno ugotavlja nekdo iz Ivančne Gorice, pa drži, da tista umetnina v njihovem kraju ni delo g. Pogačnika. Saj se že na oko in po načinu obdelave (tudi dodelanosti) opazi, da gre za drugo "roko". Tudi preverjanje z napravami je pokazalo, da ni v tej umetnini nič človeku ali naravi škodljivega. Da ne bi metali vsega v en koš.

    Zemljo pa pustimo v miru, kar se le da, naj se sama uravnava brez naših posredovanj in iskanj nekih skritih pospeškov za njeno revitalizacijo. Še sebe komaj obvladamo (ali včasih tudi ne), kako bomo Zemljo? Pustimo jo, spreminjajmo le sebe, ne drugih. Tudi Zemlje ne!


    Quote
    Gost: Irina
     julij 04 2010 13:18   


    Marija, želim ti veliko zdravja!

    bloempje, v zadnjem sporočilu si napisala bistvo "popotnice" ali "napotnice".

    Vse dobro.


    Quote
    Forum generiran v : 0,06 sekundah
    Nov topic Pošlji odgovor



     Časovni okvir je CEST. Ura je 07:13

    Običanji topici Običanji topici
    Zaklenjeni topici Zaklenjeni topici
    Prilepljeni topici Prilepljeni topici
    Novosti Novosti
    Prilepljeni topici W/ Novosti Prilepljeni topici W/ Novosti
    Zaklenjeni topici W/ Novosti Zaklenjeni topici W/ Novosti
    Dovoljen ogled postov od gostov 
    Gostje lahko dodajo poste 
    Omogočen celoten HTML 
    Cenzuriranje 




    Na vrh (začetne) strani
     Copyright © 2024 www.pozitivke.net
     Vsa naša koda pripada vam.
    Powered By GeekLog 
    Page created in 0,39 seconds