Forum Menu 
Spisek forumov
Uporabniki
Najpopularnejši topici
 NE ZAMUDITE  


 Rubrike  

 Zanimivo  


 Bodi obveščen ? 

Sončna Pošta:
Brezplačne pozitivne novice, članke, zgodbe, recepte, informacije o zaposlitvah, razpisih in obvestila o seminarjih ter delavnicah lahko dobivaš tudi na dom.


Vpiši se ali pošlji email na: info@pozitivke.net.
Sončno pošto tedensko na dom dobiva okoli 2.500 bralcev.


 Ne spreglejte  


 Mesečni koledar  
Dogodki te strani

sreda 22-maj
  • Vabilo na okroglo mizo z naslovom "Skupaj za zdrav življenjski slog: Nacionalni odzivi in mednarodne pobude"
  • 27. Slovenski dnevi knjige v Mariboru

  • četrtek 23-maj
  • Povabilo za sodelovanje na Veselem dnevu prostovoljstva 2024

  • nedelja 26-maj
  • VegaMarket v Mariboru

  • ponedeljek 27-maj
  • Still Corners (UK) - 27. 5. 2024, Škofjeloški grad - Festival In Memoriam prof. Peter Hafner - 15 let

  • sreda 29-maj
  • Kako misliti in živeti svetovni etos odprto izven religioznih sistemov

  • četrtek 30-maj
  • Vlado Miheljak

  • petek 31-maj
  • Operna noč

  • sobota 01-jun
  • Vabljeni na akcijo zbiranja starega papirja za pomoč živalim!

  • sreda 19-jun
  • Usposabljanje za koordinatorje trajnostnih skupnostnih projektov

  •   Več o dogodkih  
    Preglej vse dogodke v tem letu




     Spisek forumov > Splošno > Okolju prijazno, eko & bio... Nov topic Pošlji odgovor
     Nam kozmogrami res škodujejo?
     |  Verzija prirejena za tiskanje
    Gost: Taisha
     julij 02 2010 01:13   


    Quote by: Ovca

    Ne, ne, Taisha! Nismo ostali v preteklosti, ta se tebi sedaj dogaja. Kar je danes še očem prikrito, je hkrati že naša prihodnost - nevidne oblike zla, manipulacij, nadvlade. Hkrati je preteklost in prihodnost. Tudi starodavne civilizacije so obvladale te reči, da ne bomo mislili, da je samo Pogačnik tako brihten s temi kozmogrami. Pa piramide, pa reiki simboli, pa kombinacije številk, žitni krogi, svetlobni pojavi, energija piramid in tako naprej. Pri tem sploh ni nujno, di si ti na višjem nivoju zavedanja, če se teh stvari ne zavedaš, kakor ne, da smo mi na nižjem nivoju, če se jih zavedamo. In obratno, tudi na višjem nivoju zavedanja nismo samo zato, ker morda verjamemo v prikrite sile delovanj. Evolucija res ubira različen tempo napredka za različne dele civilizacije, to pač je treba sprejeti. Ni zato oni bušman nič manj vreden, četudi še vedno z ralom rije po zemlji, duhovno pa je morda stokrat občutljivejši in dojemljivejši kot ti ali jaz. Blagor ti, če okoli tebe ni nobenega zla in živiš v oblaku čiste miline in samih pravilnih odločitev. Toda - ali je morebitna tvoja napačna odločitev že morda zlo? Zate, za nekoga drugega? Če jaz ne želim, mi ob Pogačnikovih kamnih ne more biti slabo, se mi vrteti, ne morem dobiti glavobola, kaj šele, da bi mi povzročali utrujenost ...? Tako enostavno je to? Potem se mi še kemoterapij ni treba bati, če se odločim, da zame ne bo njenih posledic (ker jih verjetno še nisi sprobala, si ne predstavljaš, kako lahko se je takrat odločiti, kakšne reakcije naj "dovoli" telo). Če imaš tako visok nivo zavedanja, verjetno niti obiskov zdravilskih kongresov ne potrebuješ več (saj verejtno ga je vodil kakšen pastir, ostali pa ste bili ovce?). O katerem gospodu s kongresa je govora? Kakšne kongres zdravilstva se je odvijal, da smo ga, me ovce, zamudile? O magiji torej naj govorijo samo neizobraženi?
    Je res sladko verjeti, da je vse na tem svetu lepo, prijazno, ljubeče, pozitivno. Če bi bilo res tako, bi še želja po nebesih lahko odpadla!




    Pozdravljeni G. ali Ga.

    Kdo vi? Ste zastopnik koga?
    Zlo ne obstaja, je samo nivo zavedanja, ki pa je odvisna od vsakega posameznika.
    Ja, blagor meni, da sem že davno prerasla pravljice in se igram samo v svojem peskovniku in če želite priti k meni, se morate naročiti v nasprotnem primeru vstopate na lastno odgovornost. In ne pozabite prinesti svojo lopatko in grabljice.
    Ste že slišali, da je sedanje stanje posledica preteklin odločitev. Plačujemo samo za svoje napake in za svoje napačne odločitve? Zakaj bi moralo biti krivo zlo, če sem se jaz napačno odločila? Logično se mi zdi, da bom za to prevzela odgovornost. Nihče pa me ne bo prepričal, da je krivo zlo ali kaj podobnega. Najbolje da uvedete še inkvizicijo in pričnete zbirati drva za sežig ljudi, ki niso isto misleči in ki mislijo za spremembo s svojo glavo.
    Odločitev za način zdravljenja je samo vaša in ni odvisna od zla ali česa podobnega. Kadar se boste odločali o načinu zdravljenja je najbolje, da se posvetujete z zdravnikom in še zdaleč ne z kakšnim istomislečim.
    Sicer pa bi bilo dobro, da govorite v svojem imenu in ne v imenu večine. Razen če ste njihov pooblaščeni zastopnik. Kadar govorite z menoj, ne potrebujete maske, lahko uporabite lastno hrbtenico. Sem samo ženska, ki ima pospravljeno zavest in lastno hrbtenico.
    Kolikor je meni znano je bil kongres odprtega tipa in tudi javnost je bila obveščena. Verjetno ste bili preveč zasedeni z izganjanjem hudiča ali zla, da ste ga zgrešili.
    Če mi pustite naslov, vas drugič rade volje obvestim.

    Želim vam vse lepo in prav!



    Quote
    Gost: Taisha
     julij 02 2010 01:24   


    Quote by: Oda


    Ovca na kongresih izumljajo nove kozlograme. Zagotovo.



    Pozdravljena Oda
    Če bi bila prisotna in ne bi izganjala hudiča ali drugo vrsto zla, bi ugotovila, da je kongres bil zelo produktiven in se nadaljuje v dobrobit človeštva in ni bil niti približek temu, kar ti govoriš. Človek bi kar pomiloval tvoja dejanja, vendar lahko sama nosiš posledice.

    Mogoče pa si boš uspela omisliti drug hoby in našla čas za naslednji kongres.

    Želim ti vse lepo in prav.


    Quote
    Gost: Posavka
     julij 02 2010 08:59   


    Spoštovani!

    Danes popoldne se izognite vročini in možni toči z nalivi, zato priporočam ogled oddaje "Duhovni utrip", od 17.50 do 18.05 na TV SLO 1.
    Odločitev je vaša. Ogled dovoljen vsem.

    Lep dan, Slovenija!


    Quote
    Gost: Ovca
     julij 02 2010 09:30   


    Torej je zlo, ki ga množi in ojačuje Pogačnik, posledica mojih preteklih napačnih odločitev. Če bi bila, ti kamni ne bi stali. Tako samopoveličevalnih stališč kot jih zavzema Taisha, pač ne zmorem. In si jih niti ne želim, saj precej dišijo po prenapihnjenem egu in nižji zmožnosti vživljanja v druge. Sorry! Pa tudi po begu pred nečim, če se je treba zapreti v svoj peskovnik, da funkcioniraš. Me tudi preseneča, zakaj si ne upaš natančneje pojasniti, za kateri kongres je šlo in o katerem gospodu govoriš. Med gospode bi se lahko uvrščala tako Pogačnik kot Florjančič. Mogoče je pa kdo izmed forumovcev bil na tem kongresu in bi lahko izrazil svoje mnenje, morda celo drugačno od Taishinega, o gospodih. Če je to tako huda skrivnost, potem tu že nekaj smrdi. HVala, POsavka. Bi namignila, kaj se nam lepega obeta v Duhovnem utripu? Neučakanost pač.


    Quote
    Gost: BILKA
     julij 02 2010 12:44   


    Taisha, oprosti, ker te tudi jaz izpostavljam. Ampak ker imaš hrbtenico, boš prenesla.
    Praviš, ni krivo zlo, ampak odločitve posameznikov v preteklosti.
    Še ena plastična ponazoritev: Odločila sem se vzgajati=množiti modrase, za prihodnje rodove. Da se naučijo premagati strah, spoštovati živali..., ob tem duhovno osebnostno zoreti, se krepiti. Svobodno se bodo lahko odločili za tak način dozorevanja, zdravljenja, a se bojim, da se bodo moje hektar velike kačje farme na daleč izognili - iz gole previdnosti. Kača, ne glede na našo odločitev, duhovni nivo, v svojem plemenitem strahu grdo piči, celo smrtno piči.
    G. Pogačnik se je že v preteklosti odločil množično postavljati kozmograme, ki dokazano škodujejo ne glede na prepričanje posameznikov, kar je še enkrat potrdila tudi Dolenjka (da spomnim: sprva so bili Šentruperčani sveto prepričani, da kamni zbirajo in sevajo + energijo, dokler...). Domet delovanja ni omejen le na neposredno okolico kozmokamnov, ampak lahko dosežejo vpliv kilometre daleč. Kamni so danes namnoženi povsod po Sloveniji in g. Pogačnik jih še naprej neumorno postavlja. Nisem se odločila za njegov način zdravljenja. In kam naj se sedaj umaknem? Naj se izselim v Avstrijo, Brazilijo? Pa tudi tam so že menda ta kozmostrašila. Bom prisiljena sprejeti njegov način "zdravljenja"? Je to svobodna odločitev?
    Ga. Taisha, brez filozofiranja in duhovne preseženosti enostavno poklopi "naše" preprosto praktične primerjave s tvojim ozaveščenim prepričanjem. Rezultat moje/naše in tvoje enačbe je enak.
    Umiri se. Imam občutek, da tvoje pisanje izžareva nezadovoljstvo, ogorčenje, če ne celo jezo, gnev. Podobno etiketo je g. Pogačnik v svojem prvem pisarjenju na tem forumu (neutemeljeno) pripopal ga. Mariji (sicer preprosti, optimistični, šaljivi, praktični, borbeni, pravični, duhovno usmerjeni in izoblikovani - a prizemljeni, inteligentni osebi, pronicljivega uma.............................).
    Zakon ravnovesja deluje?


    Quote
    Gost: bloempje
     julij 02 2010 13:27   


    Ga. Bilka,

    Ko človek do potankosti pozna samega sebe (kar je rezultat dolgoletnega, če ne še daljšega, poštenega dela na sebi), je sposoben `izbirati´ kaj bo spustil v svojo zavest in kaj ne. To pomeni, da tak človek zavestno (brez instrumentov) zaznava kvaliteto posameznih predmetov ali živih bitij, pa ne v obliki fizičnega, čustvenega ali mentalnega počutja, (tj. npr. slabost, razdraženost, neblagodejne misli), temveč v obliki očem nevidnih vibracij. Tiste vibracije, ki mu `prijajo´ lahko spusti v svojo zavest (fizično, čustveno, mentalno), tiste, ki mu škodujejo pač ne. Torej, če vam kvaliteta kozmogramov ne paše, jo ne spustite v vašo zavest. Tako enostavno je to, hkrati pa nekaj najtežjega na svetu.

    To pomeni postati pravi individuum (v pozitivnem pomenu besede), samostojno in neodvisno človeško bitje.

    Seveda pa je veliko lažje valiti krivdo na tisto oz. tistega, ki nas s svojo kvaliteto in delovanjem `moti´.


    Quote
    Gost: Ovca
     julij 02 2010 13:57   


    Kozmogrami ne delujejo le na zavest, kjer jih potem sprejmem ali ne sprejmem, dojamem kot dobre ali slabe, v tem je problem. Delujejo širše in globlje, ne le na duha, posledično tudi na telo. To trdim ob zavedanju, da je veliko bolezni danes že po priznanju strokovnjakov psihofizičnega izvora. Jasno, saj za psihično komponento človeka se skrivata tudi duša in duh. Istočasno kozmogrami delujejo brez dokazov zdravilnih učinkov na naravo, Zemljo ... s kakršnim namenom so baje bili sproducirani. Taisha-oprosti, nisi še dobila odgovora, kdo smo MI. Preprosto tisti, ki dopuščamo možnost, da zlo je in deluje na nas (tudi) mimo naše volje, odločitve. In se zavedamo pravice (tudi dolžnosti), da na to odreagiramo po svoji najboljši vesti. Kljub morebitni duhovni nižji razvitosti in odprtosti od tvoje.


    Quote
    Gost: bloempje
     julij 02 2010 16:12   


    Ovca, ko je posameznikov vpogled v človeško naravo in v naravo življenja na sploh dovolj obsežen in globok, je le-ta sposoben zadržati zunanje vplive tudi na fizičnem nivoju. Zavest niso samo nesnovne komponente človeka (oz. življenja), temveč tudi snov sama. Ali drugače, zavest je tista, ki daje snovi/materiji obliko.
    Ampak, da posameznik lahko to dojame/izkusi/živi, mora najprej preseči osebno naravo človeka (ego, z mnogimi subtilnostmi, ki se jih ponavadi sploh ne zavedamo). In s tem preseči trenutno dualno naravo njegovega obstoja. Ko ni več niti dobrega niti zlega.


    Quote
    Gost: Oda
     julij 02 2010 16:23   



    Pokličite Taisho ma linijo 090 60 16 ima gor zdatvstvene nasvete. Več pa ničem napisati, ker se zdira in je nesramna.


    Quote
    Gost: OOčitno duhovno neizobražen in nerazvit
     julij 02 2010 19:21   


    Pa dajte te vaše čudeže in življenjska odkritja podelit s temi "navadniki", da se vsi dvignejo nekam višje. Očitno Bloempje, Taisha črpata iz zakladnice izkustev - podelite jih z ostalimi. Zakaj bi bilo samo vama tako lepo in mirno in gladko v življenju? Ne bodita sebični in se ne izgovarjajta, da mora vsak sam delat na sebi in preko lastnih izkustev kaj doseč, saj potem ne bi rabli nobenega duhovnega učitelja ... Razkrijta svoj peskovnik in igračke še vsem ostalim, željnim duhovnega dviga, napredka. Zagotovo bo vajina stran najbolj brana na tem svetu!! Gotovo govorita iz prakse in izkušenj - pomagajta, da se ne bomo ubadali s tako "postranskimi" zadevami kot so sile zla, kozmogrami, kode, simboli, duhovno nasilje, greh. Ko razkrijeta svoje preizkušene zadeve in vama vsi "pozitivkarji" zatrdimo, da zdaj pa je to TO, ne bosta samo OSEBNOSTI LETA Sončevih pozitivk, ampak kar stoletja, če ne več!


    Quote
    Gost: m
     julij 02 2010 19:44   


    Berem in berem, razmišljam, primerjam, analiziram. Očitno sva bili z go. Taisho na isti konferenci (pa ni bila namenjena zdravilstvu, Taisha, za mnogo širše zadeve je šlo - organizator in pobudnik bi lahko bil užaljen, da ga tako ozko pojmuješ. Pa vem, da ne bo kuhal užaljenosti, ker že v osnovi ni tak človek, očitno pa je na kongresu vsak slišal, kar je hotel in je selektivno pobiral informacije, verejtno malo po "filingu". Pač vsi ne prenesejo resnice, zlasti, če je povedana na malo trd, realen način. Je lažje rožice sejat. Nekaj tvojih trditev pa enostavno ne drži in si si jih izmislila ali pobrala od nekje. Po izmenjavi spominov na konferenco z več udeleženci omenjenega gospoda nihče ni videl in slišal na tak način kot ti. Tako da bo še kar dovolj dela v peskovniku, kjer se bodo tudi kakšni gradovi sesipali. Ali pač nisi dojela bistva povedanega.).
    Če si tako ozko in selektivno doumela bistvo te konference, me res ne preseneča, da si potem skozi tvoje zamišljeno sito opisala tudi človeka, ki je kot vsi ostali predstavil svoja videnja za doprinos k reševanju trenutne problematične situacije pri nas in v svetu. S takšnimi ljudmi kot si ti naj bi sodelovali za dobrobit človeštva?? Oda ima očitno neposredno izkušnjo s tabo, kakor opisuje v svojih vtisih. Upam, da tudi organizator konference kaj bere te strani, da pride na realna tla, s kom bo sodeloval.
    Oprosti, Taisha, moje besede so trde, tudi realnost je trda in kruta. Kljub optimizmu, ki me preveva.


    Quote
    Gost: Bloempje
     julij 02 2010 21:09   


    OOčitno duhovno neizobražen in nerazvit: opravičujem se vam, če sem vas s pisanjem kakorkoli užalila. To je nekako razbrati iz vašega posta (lahko pa se tudi motim). Morda pa ste zgolj cinični. Resnično, pišem iz svojih izkustev, ki pa niso rezervirane samo za nekatere in, če vas resnično zanima, z vami lahko podelim nekaj (sarodavnih) `napotkov´, ki so meni prišli prav.


    Quote
    Forum generiran v : 0,07 sekundah
    Nov topic Pošlji odgovor



     Časovni okvir je CEST. Ura je 05:18

    Običanji topici Običanji topici
    Zaklenjeni topici Zaklenjeni topici
    Prilepljeni topici Prilepljeni topici
    Novosti Novosti
    Prilepljeni topici W/ Novosti Prilepljeni topici W/ Novosti
    Zaklenjeni topici W/ Novosti Zaklenjeni topici W/ Novosti
    Dovoljen ogled postov od gostov 
    Gostje lahko dodajo poste 
    Omogočen celoten HTML 
    Cenzuriranje 




    Na vrh (začetne) strani
     Copyright © 2024 www.pozitivke.net
     Vsa naša koda pripada vam.
    Powered By GeekLog 
    Page created in 0,44 seconds