Forum Menu 
Spisek forumov
Uporabniki
Najpopularnejši topici
 NE ZAMUDITE  


 Rubrike  

 Zanimivo  


 Bodi obveščen ? 

Sončna Pošta:
Brezplačne pozitivne novice, članke, zgodbe, recepte, informacije o zaposlitvah, razpisih in obvestila o seminarjih ter delavnicah lahko dobivaš tudi na dom.


Vpiši se ali pošlji email na: info@pozitivke.net.
Sončno pošto tedensko na dom dobiva okoli 2.500 bralcev.


 Ne spreglejte  


 Mesečni koledar  
Dogodki te strani

sobota 11-maj
  • Vegan Hangouts: Veganski piknik v Tivoliju

  • nedelja 12-maj
  • Prijave na tradicionalno gorskokolesarsko preizkušnjo MTB Slavnik 12. maja 2024 v Hrpeljah

  • torek 14-maj
  • Vabilo na izobraževanje Strateško načrtovanje pridobivanja sredstev v prostovoljskih organizacijah

  • sreda 15-maj
  • Umanotera vabi na razpravo ob evropskih volitvah 2024
  • Vabilo na Festival duševnega zdravja 2024

  • četrtek 23-maj
  • Povabilo za sodelovanje na Veselem dnevu prostovoljstva 2024

  • ponedeljek 27-maj
  • Still Corners (UK) - 27. 5. 2024, Škofjeloški grad - Festival In Memoriam prof. Peter Hafner - 15 let

  •   Več o dogodkih  
    Preglej vse dogodke v tem letu




     Spisek forumov > Splošno > Okolju prijazno, eko & bio... Nov topic Pošlji odgovor
     Nam kozmogrami res škodujejo?
     |  Verzija prirejena za tiskanje
    Gost: Marija Plazar
     junij 22 2010 17:36   


    Da ne bi Andrej očital, da ignoriram pisanje g. Pogačnika. Iz zapisanega sklepam, da g. Pogačnik že vnaprej postavlja pogoje pogovarjanja z g. Ladom. Ne bom se pogovarjal, če … Pa saj ne misli, da g. Lado ni sposoben kulturnega dialoga? Končno ga dobro pozna (v Mladini g. Pogačnik celo trdi, da sta prijatelja …). Vnaprejšnje postavljanje pogojev je podobno, kakor pristanek »zvezd vseh branž« na intervju, kjer se dovoli le vnaprej postavljena in pripravljena vprašanja, na katera ima odgovore že vsaj teden dni pred intervjujem.

    Tudi o dualizmu, ki da je preživeto stališče do sveta, bi se dalo kaj povedati. Če se ravno že spet pojavlja med »očitki« g. Ladu. Če je dualizem le v glavi (nemodernega, za časom) človeka in ga mora slednji v duhovnem razvoju preseči – to še gre v ušesa »višje duhovno razvitih«. Če pa ta notranji dualizem preraste v zunanjega – to pa ne, tega pa ni. Zame je pač sprenevedanje ali pa utvara stališče, da zla ni oz. da ga moramo le še miselno preseči in bo enostavno konec problemov na tem svetu, v vesolju in v podzemlju. Ta kapitalistično-utopični konstrukt, da je na tem svetu vse lepo oz. da je vse tisto hudo, kar se dogaja tam nekje daleč stran od nas, del nekega drugega sveta, nepreobraženega, smo uvozili iz dežel, kjer nekateri še vedno verjamejo, da denar lahko kupi vse – tudi srečo, zdravje, mir, ljubezen …. MI smo to zlo že presegli, za nas ga ni več, oni, ki so za NAMI (po osebnem, duhovnem … napredku), bodo pa morali še malo delati na sebi, da morda pridejo do našega nivoja dojemanja stvarnosti. Ne morem si zatiskati oči, da sem le zaslepljena, nevedna, primitivna, ozkogledna … če vidim, občutim, opazim, da zlo je. Dualizem gor ali dol. Če ga ne bi bilo, ne bi npr. danes živali trpele zaradi človeške malomarnosti, krutosti, sebičnosti, sadizma, brezbrižnosti. Pa so živalce ravno tako del tega sveta in našega bivanja. Sicer pa je zame trditev, da je dualizem preživet in da zla ni, le kričanje: Pustite me živeti v utvari, da je svet samo lep in prijazen! V prevodu pa: Kaj mi mar trpeči sosedov (ali celo kar domač) otrok, kuža, starček … Jaz vidim in dojemam samo dobro, v stvari drugih pa se ne bom vmešaval. Se raje lepo pospravim v svoj varni, izolirani kotiček, prežet s kipečim srčecem same pozitivnosti.

    Zadnje čase me večkrat kdo vpraša: »Pa kaj ti je treba drezati v Pogačnikovo osje gnezdo?« »Ti nisi nič proti njemu!« me kdo opozori. Ker me ne zanima osebni odnos do njega (čeprav bi umetnik rad izpostavljal ravno to – inkvizicijo proti njemu osebno), ampak le posledice njegovega dela, sem mirna. Lahko sem nič proti njemu. To me ne moti. Nimam potrebe po dokazovanju. Vseeno pa bom naredila vse, kar je v moji moči, da se problem razreši. Saj ni prvič, da je vse skupaj na prvi pogled videti brezupno (Shana – nisem obupanec, ne). Če delaš s srcem, in kot opaža Mr, baje tudi z razumom (ker da zvito pletemo idejo – lahko mi verjame, da nimam nobene vnaprej dodelane taktike, kako do cilja, ampak se stvari pač spontano dogajajo ter odvijajo in se sproti prilagajam novonastali situaciji), je vse lažje. Končni cilj je le razrešitev problematike v zvezi s kozmogrami, nič drugega. Če bi vsakdo v Sloveniji delal s srcem in razumom, prisluhnil drugim, si upal izpostaviti se, opozoriti na probleme, bi bilo vsem lepše. Morda se kdo od tu sodelujočih zaveže aktivno delovati na področju boja proti gensko spremenjeni hrani, boju proti mučenju živali, proti spolnemu nasilju, boju za svobodo govora in izražanja mnenj, proti gospodarskemu kriminalu, korupciji, onesnaževanju okolja, hrane bivališč, izkoriščanju … Za dejanja je potrebno več kot le besedno izražanje, zato zadnje čase pravim, da je čas za besedovanje že malce minil, da je čas za dejanja.

    Samo v primeru, da gre v bistvu pri tako gostoljubnih stališčih oblasti do kozmogramov za kakšen tajni državni načrt, kako nekje po 65. letu ljudi »pospraviti« kot neuporaben strošek za državo, bi verjela, da bodo ljudje še naprej ostali brezbrižni do vsega. Tak način bi bil res najbolj prefinjen. Kratkoročno bi od njega imela korist le farmacija in uradna medicina, ki bi pač malo fizično olajševala »prehod« na drugi svet.


    Quote
    Gost: Marja
     junij 22 2010 19:03   



    Boljše spremeniti sebe, kot svet....


    Quote
    Gost: koza
     junij 22 2010 21:14   


    Marja, res, samo sebe lahko spremeniš. Na dobro ali na slabše. Meni gre odlično zadnje čase, vedno na bolje. Zato z mirom in zaupanjem čakam na spremembe v svetu na bolje. Kako pa tebi?


    Quote
    Gost: Marja
     junij 22 2010 21:45   


    Koza jaz spreminjam svet., ker spreminjam sebe z mišičastim D. -Smile


    Quote
    Gost: Športnik
     junij 22 2010 22:05   


    Spoštovani obiskovalci foruma!
    Mislim, da je Shana spraševala, kako bi lahko kozmograme nevtralizirali s strani obeh taborov.
    Eno nedeljo v maju smo bili tam, g. Lado F. M. je pripeljal zaščito, L antence so tarat delovale drugače, kot prej ko zaščite ni bilo. Iz tega sklepam, da se da nekaj narediti, če je le dobra volja tudi g. M. Pogačnika.
    Ker je tudi neke vrste g. M. Pogačnik umetnik, bi bilo vredu, da se še ogasi kakšnen znan umetnik in pove svoje mnenje glede njegovih kamnov.
    Seveda, nas predvsem zanima delovanje njegovih kamnov, ali res delujejo zdravilno ali ne zdravilno.
    Sam sem poslušal g. M. Pogačnika v Kopru, 8. junija v Osrednji knjižnici, pa me ni prepričal, da deluje pozitivno.
    Iz tega sklepam, da bi bilo potrebno aktivirati širšo javnost in več podobnomislečih na tem področju, na kakšnem soočanju.
    Lp


    Quote
    Gost: Vladimir Tuhlar, Nova zemlja, Kristus po vstajenju
     junij 22 2010 23:44   


    Novo bivanje
    hodi skozi staro.
    Staro strmi
    kot od vekov temen
    živomoder vrt koral
    na morskem dnu,
    ko ga presije
    bela luč
    prvega
    potapljača.


    Quote
    Gost: muca maca kosmata taca
     junij 23 2010 11:58   


    "Resnična človekova dobrota se lahko v vsej nedolžni goloti in neprisiljeni svobodi razodene le v odnosu do bitja, ki ne premore nobene moči. Edino pravo nravstveno preizkušnjo, zares temeljno (ki se godi tako globoko v nas, da se izmika našemu pogledu), prestaja človeštvo v odnosu do bitij, ki so mu izročena na milost in nemilost; v odnosu do živali. Tu pa je človek doživel temeljit polom, tako temeljit, da iz njega izvirajo vsi ostali." (Milan Kundera, Neznosna lahkost bivanja, str. 281).
    Stavim, da Pogačnik premore več odnosa do živali kot do sočloveka. Ob njegovih mahinacijah se počutim kot na milost in nemilost gospodarju prepuščen pes (kaj delamo v Sloveniji z živalmi, zaupanimi nam v varstvo od Boga, vidimo). Torej - je sploh potreben še kakšen komentar? Za vse, ki imate razvit čut (vsaj) do živali, pa še link:

    http://www.predlagam.vladi.si/webroot/idea/view/865#addcomment

    Pa hitro ukrepajmo, po naših delih bomo sojeni!


    Quote
    Gost: BILKA
     junij 23 2010 12:05   


    KOZMOAPEL

    So sile zla res mile?
    Nam um, telo, duha prepojile?
    So končno prišle dobre vile
    nas rešit prerane gomile?

    Ponižno prosimo nebeške sile,
    da bi srca in glave zbistrile,
    sočutje, preprostost v ljudeh vzbudile,
    opoj sreče, zadovoljstva vsem nam vrnile.

    Bi prekanjene kozmoglife v dobro pretopile?
    Ljudstvu, zdravja željnemu, moči povrnile,
    Marku volje in upanja vlile,
    mu navdih za nove umetnine podarile.


    P.S.: ... in nas vse spet v sožitju združile!
    Zahvala forumu za motivacijo pri ustvarjanju mojega pesniško-rimarskega kozmoprvenca.
    Iščem lektorja in (bogatega) založnika. Sem neporočena, nadarjena in obdarjena.

    prešerna BILKA


    Quote
    Gost: Kremenček
     junij 23 2010 12:21   


    Medtem ko se "obdelujete", prijetno pesnikujete, jaz vztrajno čakam odgovor na pred dnevom, dvemi postavljeno Marjetičino vprašanje-predlog g. Pogačniku. Sem preveč neučakan? Ali sem nemara kaj spregledal? Ta molk mi ne paše. Ali pač želi g. Pogačnik pridobiti na času in neumorno vlaga vse svoje moči in voljo v postavljanje novih in novih kozmokamnov? Ojej, a slilicijev Kremenček spet prevaja neumosti? Se pardoniram.

    lp, Kremenček


    Quote
    Gost: koza
     junij 23 2010 13:06   


    V vsakogar in v vse na tem svetu imamo pravico podvomiti. Tako kot dvomi MP v Ladotove trditve o škodljivosti kodiranih kozmogramov, drugi dvomimo v vsebino 80 knjig v zvezi z geomantiko, še bolj pa dvomimo v dejavnosti, ki izhajajo iz teh teorij. Če bi se ob kamnih človek odlično počutil, če bi meritve kazale pozitivne rezultate za človeka, bi imel utemeljen razlog podvomiti v Ladotove trditve. Stare modrosti imajo svojo težo v vsakem obdobju. Če potegnem iz prašine zgodovine tisto, da hudič v zameno za dušo svojemu pogodbeniku nameni večno mladostnost, čilost in vse, kar se ugodnega fizičnega bivanja tiče, potem je jasno (ena od dopisovalk na forumu se čudi, kako da Pogačniku samemu nič ne zavdajo njegovi kamni). Če svoje srce in duhovno bistvo prepustiš škratom in dovoliš, da postane njihova okamenela relikvija, je stara modrost razumljiva. In da ostanemo pri pravljicah - je prišla ena prijazna, grbasta starka do mladenke. Polna sladkih, velikih, medenih besed in obljub ji je ponujala najbolj dišeče, sočno, lepo, zrelo, rdeče jabolko (tako podobno polakirano, kakršne danes prodajajo v vsaki samopostrežnici), naj ga deklica le poskusi, da ji bo dobro delo, bo potem še lepša in čilejša. Deklica že odpre usteca ... pa pride mimo možakar, pogleda v jabolko in v njem takoj vidi strup. Udari po nežni ročici mladenkini, da jabolko pade iz roke in se raztrešči na skali. Ne verjemi sladkim besedam, deklič! Kar je na zunaj lepo, je lahko notri grdo! pravi možakar. Mladenka prestrašena gleda in ne ve, komu bi verjela. Prijazni lepo govoreči babici ali robavsastemu možakarju, ki jo je še usekal po roki. In iz raztreščenega jabolka se začne zlivati strupeni sok, ki razje kamen in požge vse rastlinje naokoli.


    Quote
    Gost: Nan
     junij 23 2010 15:31   


    koza:
    "Srare modrosti imajo svojo težo v vsakem obdobju."

    http://www.youtube.com/watch?v=ML1OZCHixR0


    Quote
    Gost: Mojca
     junij 25 2010 10:17   


    Največja prevara nad človekom tega časa je ta, da je ZLU uspelo skodirati človeka do take mere, da ga je prepričalo, da ZLO sploh ne obstoja!

    Tako ZLO na fantastičen način manipulira z nami ljudmi in nas pelje po široki poti v samouničenje!

    Kako težko je človeku sprejeti odgovornost svobodne volje in se globoko v sebi zavedati Boga v veri upanju in ljubezni! Kako zelo težko se je upreti skušnjavi, ki nam ponuja lažno odrešitev v prepričanju, da ZLA ni da je le plod naše domišljije in da vse tegobe lahhko SAMI rešimo z glavo s preprostimi miselnimi vzorci! Torej če sem bolan in imam težko bolezen npr. v glavi bom samo pozitivno mislil pa bom ozdravel! Kaj si ljudje res ne želijo biti zdravi, ko pa je vedno več in več bolnih ljudi?!

    Torej čemu smo ljudje tukaj na Zemlji, če dualnosti ni?!

    TOREJ ZAKAJ JE ...

    Zakaj je LUČ in zakaj TEMA?
    Zakaj smo SREČNI in zakaj ŽALOSTNI?
    Zakaj smo BOGATI in zakaj REVNI?
    Zakaj smo SITI in zakaj LAČNI?
    Zakaj je RESNICA in zakaj LAŽ?
    Zakaj je PRAVICA in zakaj KRIVICA?
    Zakaj je MODROST in zakaj NOROST?
    Zakaj smo ZDRAVI in zakaj BOLNI?
    Zakaj smo DOBRI in zakaj SLABI?
    Zakaj ločimo DOBRO DELO in SLABO DELO?
    Čigavo delo obrodi DOBER SAD in čigavo SLAB SAD?
    Kdo daje ZDRAVJE in kdo BOLEZEN?
    Kdo daje ODREŠENJE in kdo POGUBO?
    Kdo daje MIR in kdo NEMIR?
    Kdo daje UPANJE in kdo STRAH?

    ZAKAJ ČLOVEK BIJE VEČNI BOJ ZA PREŽIVETJE NA SNOVNEM IN NA DUHOVNEM NIVOJU? ZAKAJ MU JE TEGA TREBA ČE NI DUALNOSTI, ČE ZLO NE OBSTAJA?!

    ...IN PO SADOVIH JIH BOMO PREPOZNALI...

    Mir z nami

    Mojca Mihael


    Quote
    Forum generiran v : 0,08 sekundah
    Nov topic Pošlji odgovor



     Časovni okvir je CEST. Ura je 05:36

    Običanji topici Običanji topici
    Zaklenjeni topici Zaklenjeni topici
    Prilepljeni topici Prilepljeni topici
    Novosti Novosti
    Prilepljeni topici W/ Novosti Prilepljeni topici W/ Novosti
    Zaklenjeni topici W/ Novosti Zaklenjeni topici W/ Novosti
    Dovoljen ogled postov od gostov 
    Gostje lahko dodajo poste 
    Omogočen celoten HTML 
    Cenzuriranje 




    Na vrh (začetne) strani
     Copyright © 2024 www.pozitivke.net
     Vsa naša koda pripada vam.
    Powered By GeekLog 
    Page created in 0,46 seconds