Forum Menu 
Spisek forumov
Uporabniki
Najpopularnejši topici
 NE ZAMUDITE  


 Rubrike  

 Zanimivo  


 Bodi obveščen ? 

Sončna Pošta:
Brezplačne pozitivne novice, članke, zgodbe, recepte, informacije o zaposlitvah, razpisih in obvestila o seminarjih ter delavnicah lahko dobivaš tudi na dom.


Vpiši se ali pošlji email na: info@pozitivke.net.
Sončno pošto tedensko na dom dobiva okoli 2.500 bralcev.


 Ne spreglejte  


 Mesečni koledar  
Dogodki te strani

petek 26-apr
  • VegaFriday v Mariboru

  • sobota 27-apr
  • Začetek sezone na parkovni modelni železnici

  • torek 30-apr
  • Aktualno iz Špricerkres v Malečniku, Parni Valjar / DJ's Brata Fluher

  • sreda 01-maj
  • Med naravo in kulturo

  • petek 03-maj
  • Človek in čas

  • nedelja 05-maj
  • Razstava Interspace

  • sreda 08-maj
  • Razširjeni vid

  • nedelja 12-maj
  • Prijave na tradicionalno gorskokolesarsko preizkušnjo MTB Slavnik 12. maja 2024 v Hrpeljah

  • torek 14-maj
  • Vabilo na izobraževanje Strateško načrtovanje pridobivanja sredstev v prostovoljskih organizacijah

  • sreda 15-maj
  • Umanotera vabi na razpravo ob evropskih volitvah 2024

  • četrtek 23-maj
  • Povabilo za sodelovanje na Veselem dnevu prostovoljstva 2024

  •   Več o dogodkih  
    Preglej vse dogodke v tem letu




     Spisek forumov > Splošno > Okolju prijazno, eko & bio... Nov topic Pošlji odgovor
     Nam kozmogrami res škodujejo?
     |  Verzija prirejena za tiskanje
    Gost: snežinka
     april 29 2010 17:44   


    JADRANKA ETC., ki podpirate Pogačnikov ne-dualizem. Lahko ga podpirate, lahko mu verjamete, tako kot kdo drug verjame g. Ladu in občutkom v svojem srcu in duši. Saj ravno zato smo ljudje svobodne volje, da se sami odločimo, komu in čemu verjeti. Pri tem vsak izhajamo iz lastnih izkušenj in spoznanj. Te pa imamo različne.
    Nihče pa me ne bo prepričal, da če mi cigaretni dim smrdi in škoduje, da sem ga dolžna prisilno prenašati, ker nekomu drugemu (Pogačniku in njegovim vdanim) paše kadit v moji prisotnosti. Naj se spravi v prostor za kadilce, naj ne zasmraja meni, ki mi to smrdi. No, saj upam, da razumete, da s tem ne mislim, da Pogačnik v resnici kadi, ampak - da je neprimerno nekomu drugemu vsiljevati svoje "veselje". Pa ne se spet ob tem izgovarjat na umetnost in njene posvečene namene!!!!!! Kateri umetnik na tem svetu se še skriva za takimi izgovori?????
    Res je - zlo je bilo in bo. Dokler je v kolikor toliko stabilnem ravnovesju z dobrim, bi še šlo. Ampak - zakaj bi ga bilo treba spotencirati in ojačati ravno na slovenskih tleh v imenu umetnosti nekega umetnika in njegovih podanikov???
    Nihče tukaj ne trdi, da so kozmogrami sami na sebi kot nek likovni geometrični ornamentalni simbol grdi. So pa tako umetelno zapentljani in speljani, da nase vlečejo neugodne reči in jih potem še spotencirajo. Bog pomagaj, če nis(m)o vsi dovolj tankočutno občutljivi za takšna nevidna dogajanja. To pa še ne pomeni, da ne smemo svobodno izbirati, komu bomo verjeli. Pogačniku, ki ima nadpovprečno odlične retorične sposobnosti in močan dar prepričevanja ter potrebo po javnem potrjevanju, ali g. Ladu, ki se desetletja ni nikjer izpostavljal, naredil pa je ogromno dobrega za ljudi okoli sebe (ne nazadnje tudi g. Pogačniku, ampak, škoda, da se Pogačnik ni še pogosteje pojavil pri g. Ladu, da bi ga še bolj "uštimal" - včasih je en sam obisk premalo!).

    IN, bog se usmili - kakšno grdo sprenevedanje, ko je govora o črni boginji! Lepo vas prosim. Ne mešajte stvari med sabo, še manj pa jo kamuflirajte v barvo črnske rase. Lepo vas prosim. Saj nam je jasno, da si je ni izmislil Pogačnik, kot tudi drugih sil ne. Jih pa pridno vleče med nas, ki nam ni nič do njih!
    Ker me že grabi prava sveta jeza, bom zaenkrat prekinila pisanje. Kakšno sprenevedanje in odmikanje od bistva - kozmogrami nas motijo in jih nočemo več v našem okolju. Umetnost naj lepo živi naprej, Pogačnik ni slab, za kakršnega se tako deklarira po svojih prepričanjih, slabo pa je to, kar nam je naredil s svojimi kozmogrami.
    Če od drevesa pade gnilo jabolko, ni celo drevo gnilo. Zato naj se Pogačnik otrese teh gnilih jabolk, da bo naslednjič obrodil boljši sad. Ne bo prvi v življenju, ki bi popustil in dal drugačnega vetra v jadra.


    Quote
    Gost: Tin
     april 29 2010 20:57   


    Predlagam, da se napravijo meritve - obvezno z nevtralnimi ljudmi, ki ne bi želeli prikazati rezultate komu v prid... eni ali drugi strani...

    Škoda je vseh teh pisanj, ker na koncu vas nihče več ne bo jemal resno - bolje je nekaj narediti!!

    Meni se sliši zanimivo že ta dvojnost:
    "V članku je kar naprej govora o merjenju. Kdo je že kdaj slišal, da se učinkovitost umetniškega dela meri? Tu ni kaj meriti! Umetniško delo je takšno delo, ki ga človek naredi »iz dna duše«, torej odgovorno in skladno z resnico. Lahko se mu edinole zaupa ali ne zaupa.. V tem primeru lahko inteligenci srca in uma edini človeku povesta, kaj je resnično in kaj ni. Govorjenje o nekakšnih meritvah je v takšnem primeru nesmiselno."

    in

    "Celovitost pa pomeni, da se upoštevajo vse ravni existence, tudi bio-energijske, duhovne in božanske. Zato z veseljem priznam, da kozmogrami niso mačji kašelj."

    in

    "Tretja dezinformacija ima opraviti s kvaliteto energij, katere skušam s svojim delom spodbujati. Ne prihajajo iz vesolja, kot trdi Lado, temveč iz notranjosti Zemlje. Gre za samo-zdravilne energije Zemlje. Teh ni bilo na njeni površini, dokler se ni na osnovi podnebnih in drugih sprememb pojavila nevarnost uničenja življenja na Zemlji. Zato se nekaterim zdijo čudne ali celo nevarne. Mirno kri! Opravka imamo s silami in nivoji zavesti, ki so ne samo dobronamerne, temveč tudi zdravilne in še domačega izvora povrh."

    Torej vendarle gre za določene energije, kar pa je možno meriti...

    Res je, da jaz zelo skrbno izbiram kakšna umetnina bo v moji okolici (v domu npr.), ker vsaka umetnina seva vsaj energijo avtorja... tako da res ne vem, če si želimo toliko umetniških del po Sloveniji... po možnosti še potenciranih v svojem delovanju preko obredov... če je vse to re, seveda, ker jaz knjig nisem bral - mi je enkrat ena prišla pod roke in nisem mogel prebrati več kot par strani...

    Tako, da upam, da se tukaj kaj uredi... vsaj raziskave se naj nardijo - saj če je stvar dobra, se bo to pokazalo... če je nevtralna, kot se trdi zgoraj za umetniško delo, tudi... samo potem ne vem, zakaj bi naj stalo v znak zdravljenja zemlje, če nima nobenega učinka...? Potem so bili pretentani tisti, ki so zadevo financirali!

    Tin


    Quote
    Gost: Marija Plazar
     april 29 2010 21:14   


    Ja, Tin, zelo korektno stališče do umetnosti. In do predlogov meritev, kjer se da enotno dogovoriti o tem, kaj in kako se meri (res, umetniškega vtisa in učinka se ne bo merilo).

    Kot sem pred časom videla na enem izmed posnetkov gospoda Pogačnika ob njegovi skici kozmograma-grba (po mojem ga je s kakšnim apnom narisal na travo), v roki drži anteno (nekaj takega, kar v rokah prenašajo, bi rekla, radiestezisti - se ne spoznam na te stvari, ampak, nekaj takega bo - morda nam sam g. Pogačnik pove, kaj je to). Potem je zdaj treba dodati samo še napravo, ki bo povedala, ali so te močne energije dobre ali slabe, saj, če je močna, ni nujno, da je dobra (oz. smo prepričani, da je slaba, če se večina ljudi ob tem slabo počuti). Ali drugače - kar je dobro za enega, je lahko slabo za drugega. Odvisno, kateremu bogu služiš in verjameš, bi rekla.

    Ampak - tvoj bog ne sme škoditi meni, če je moj drugačen in drug! In obratno. Meja moje svobode se ustavi ob meji tvoje svobode (to ni moja zamisel, je kar od starih Grkov).

    Zagotovo bomo prišli tudi do rešitve tega problema s kozmogrami. Slej ko prej, tako ali drugače. Raje na kulturen in javni način, zato pa še vedno pozivam gospoda Pogačnika k sodelovanju in pogovoru ( pa ne z mano, midva bi kar hitro opravila, si ne bi imela kaj veliko povedati, se mi zdi).
    Oči imam uprte v lučko na koncu tunela!


    Quote
    Pozitivke
     april 30 2010 07:52   
    Forum Admin
    Admin

    Status: neprijavljen

    Registriran: 08/28/02
    Posts: 36

    Spoštovana gospa Marija Plazar,

    V zadnjem pismu v Pozitivkah ste mi postavili nekakšen ultimat. Moj odgovor je nedvoumen NE. Nikomur ne dovolim, da »popravlja« moje umetniško delo.

    Ker gre za javna umetniška dela, tudi nima nihče pravice, da to brez dovoljenja avtorja počne.
    Svoje delo opravljam z vso odgovornostjo, potrebnim znanjem in ljubeznijo. Opravljam ga že desetletja in imam za to potrebne izkušnje in strokovna priznanja. Ne dovolim, da se na moje delo, posvečeno zdravju človeka, narave in Zemlje projicirajo tuji miselni konstrukti.

    Gospa Plazar, v vaših pismih občutim toliko pritajene bolečine, usmerjene v obliki negativnih misli proti meni, da si mislim, morda sem vas kdaj nevede užalil ali prizadel. Če se je to res zgodilo v tem ali kakšnem drugem življenju, se vam od srca opravičujem in vam pošiljam pozdrav s sončne Vipavske,

    Marko Pogačnik


    Profil
    Quote
    Gost: Marija Plazar
     april 30 2010 09:15   


    G. Pogačnik, najlepša hvala za enoznačen odgovor.

    Nikoli v življenju se me niste z nobenim neposrednim ali posrednim stikom kakorkoli dotaknili, me prizadeli, užalili ... Ves čas poudarjam, da nimam nič proti vam osebno, niti vam kot umetniku, družinskemu človeku, vodji društva, aktivistu OHO-ja ...

    Ta bolečina, ki je bila v meni, je spoznanje, kaj me je v zadnjem času tako zdravstveno zvilo in življenjsko resno ogrozilo. Končno imam za sabo še za preživet dva otroka, ki sta odvisna od mene. Že zaradi njiju mi ne more biti vseeno, kaj se dogaja z mojim življenjem in zdravjem! Če človeka tako na hitro od še nedavno nazaj popolnoma zdravega in v medicinskem pogledu b.p. hendikepirajo naenkrat bolezni, ki jim zdravniki ne najdejo vzorkov, se začne spraševati in iskati odgovor tudi drugje, ne le po laboratorijih in klinikah (spet poudarjam, nisem razočarana nad našo uradno medicino, naredili so vse, kar so lahko, res pa nimajo instrumentov, s katerimi bi izmerili skrite vzroke obolenj). Tudi sami dobro veste iz izkušnje, kako delujejo "instrumenti" pri g. Ladu. Mene so prepričali, saj so mi odstrli še marsikaj drugega, česar zaradi intimnosti podatkov ne bom obelodanila na javnem mestu. Zato mu verjamem tudi v teh iskanjih in odkritjih vzorokov za takšno katastrofalno stanje. Pa tudi zaradi ljudi, ki sem jih imela priložnost spoznati v tem kratkem času in imajo za samo izkušnjo z g. Ladom. Predvsem pa vedno prisluškujem svojim notranjim občutkom in se po njih ravnam. Bolj jih poslušam in jim sledim, bolj se izkaže, da se ne motim. In iz tega notranjega občutka sem ravnala, ko sem skušala preverjat tudi pri drugih ljudeh, kako njim govorijo njihovi občutki. Ne gre za nič osebnega ne proti vam ne proti vašim sodelavcem, ki vam pač verjamejo kot drugi verjamemo g. Ladu, tretji pa komu tretjemu, ali pa nikomur. Gre za način preživetja vsakega posameznika in odločitev, kateremu bogu bo služil (tisti, ki mislijo, da služijo le samemu sebi, kar malo težko verjamem, saj se po nekaj stavkih hitro najdejo kakšni skriti "bogeci"Wink.

    Veste, da se skušam v zadnjem času intenzivno vživljati v vašo situacijo, občutja, prepričanja ..., kako in zakaj se lotevate takšnih "podvigov" v imenu umetnosti. Nekaj časa sem še verjela, da ste pri tem "brskanju" po nevidnem svetu slučajno naleteli na sile, ki so vas fascinirale zaradi svoje moči, hitrih učinkov, zanimive pojavnosti ... (energije so močne in delujejo - to potrjujejo tudi tisti, ki so hodili na vaše delavnice; predvsem pa se zadnje čase pogovarjam s tistimi, ki so sodelovali z vami, pa so začeli dvomiti v vse skupaj - pač iz različnih izkušenj - in zdaj hodijo h g. Ladu po pomoč in rešitev). Mislila sem, da jih pač niste znali definirati kot dobre ali slabe, saj so se kazale kot dobre in prijetne (tu naj naredim primerjavo s tem, da je otroku zelo prijetno in ugodno, ko odkrije npr. slasten okus čokolade in potem bi cele dni in noči jedel le še čokolado, no, morda bi jo zalil še s coca-colo in v čokolado pomakal še hrenovko, potem pa konec prehrane). Če bi starš popustil otroku in mu dovolil jesti samo v tem izboru, se verjetno ne bi dobro končalo. Tako približno sem si prdstavljala, da vas morda ti učinki energij na nek način zasužnjujejo in ne znate ven iz njih.

    No, sedaj s tem vašim hitrim odgovorom ste mi pojasnili, da se čisto zavestno odločate in sodelujete z energijami, ki nam ne ustrezajo in si jih ne želimo še ojačanih v našem bivalnem prostoru. Verjetno bi vam v tem trenutku celo ustrezalo, da se tisti, ki nam "ne paše" učinek vaše umetnosti, pač spakiramo in odidemo iz ljube nam Slovenije. Kakšna bi bila Slovenija čez nekaj let? Pustinja s hlapci zla, če grdo rečem. Saj morda je pa tudi to v načrtu, ki mu sledite.

    POseganje v umetnost? Še grandiozne Lenine in Titeje so vlačili ven iz podstavkov, pa je svet še naprej obstal. Saj ravno zato vam ves čas ponujamo roko, ker ni v mojem interesu rušiti umetniški delov vaših stvaritev. Naj kipi lepo stojijo, dokler jih bo čas prenesel. Energije, ki jih oddajajo, pa so čisto mimo umetnosti in tu se nimate kaj sklicevati na umetnost. Pa naj se zaradi tega sproži svetovno vprašanje, kaj umetnost prenese, zlasti osvoboljena umetnost sodobnega časa.

    Naj zaključim, da dobijo prostor še drugi forumovci.

    G. Marko Pogačnik, nič nimam proti vam in vašemu umetniškemu delu ustvarjanja. Kolikšna je umetniška vrednost vaših stvaritev, bo pokazal čas (takrat bova midva že sodelovala 2 m pod zemljo s krti in črvi, najini duši pa verjetno ne bosta v istem rangu, da bi se tam še kaj srečevala). Res pa je ta bolečina v meni izraz razočaranja nad manipuliranjem z mojim zdravjem, počutjem, duhom. Brez skrbi, zase in za svoje najdražje bom (sem) že poskrbela. Žal mi je pa tolikih ljudi, ki po nepotrebnem in po nevednosti trpijo, nič krivi in nič dolžni. Ne morete pa trditi, da so te umetnine zdaj vaša osebna last, če ste jih postavili na javni prostor, bili podprti tako ali drugače od javnih uradnih institucij in ste jih predali v javne namene. Zdaj so teoretično v energijskem smislu ravno toliko moji, ker prenašam njihove učinke, kakor vaši.

    Želim vam pravega miru v duši in duhu! Upam, da ga še znate občutiti.


    Quote
    Gost: Marija Plazar
     april 30 2010 10:59   


    Še par misli, gospod Marko Pogačnik. Prvo branje vašega dopisa je bilo hitrejše in tam sem se osredotočila bolj na vašo odločitev za nesodelovanje z ostalimi.

    Zdaj pa še nekaj drugega.

    Seveda nihče ne bo popravljal vašega umetniškega dela. Tu lahko govorim le v imenu tistih, ki spoštujemo umetnost in umetniške izdelke. Ne morem prevzeti odgovornosti za tiste, ki morda mislijo drugače, kako naj se rešuje problematika, ki zadeva nas vse (a la Rubije, Zagreb ...). Za tiste ne odgovarjam, ker sem vedno za kulturni dialog. Nihče od tistih, ki jih poznam in jih moti vaša "ponudba zdravljenja", ne bo šel vrtat v kozmograme, ne bo šel razbijat ali brusit vaših zankov, se sploh ne bo dotaknil kamnov. Brez skrbi. Ostali bodo nedotaknjeni. Tudi mene bi motilo, če bi mi kdo s čopičem, namočenim v barvo, "obliznil" mojo sliko.

    Ampak, pazite. Nekaj novega se je pojavilo zdaj v vaši ponudbi "paketa zdravljenja". Od danes naprej trdite, da zdravite tudi ljudi oz. skrbite za zdravje ljudi s svojimi deli!! Vedno do sedaj smo bili vsi prepričani, da zdravite Zemljo. Gre zdaj za vaše razširjeno poslanstvo? Ljubi bog, zdaj se šele lahko bojimo?? Ampak, ne, strah je orožje zla, ne bomo se bali. Se bomo pač zaščitili po svoje kolikor in kakor močno se bo dalo!

    Kot pravi g. Lado. Nekateri, ki delajo z energijami in ne vedo natančno, kaj delajo, celo dosežejo začasne kratkoročne učlinke, ki so videti kot izboljšanje zdravja ali počutja, dolgoročno pa človeka še bolj sesujejo in mu ukradejo duha. Kaj mi bo, če bo moje meso voljno in sveže, duh pa gnil??


    Quote
    Gost: snežinka
     april 30 2010 11:56   


    Ho, ho, ho!

    Sklepam, da se nimam pravice ubraniti pred iniciacijami "zdravitelja"! Ha, kakšen napuh! Še cepiva proti takooooooo nevarni gripi mi niso mogli nobenega vsiliti, pa je imelo veliko državnih žegnov. Še strup si grem sama kupit, če ga rabim noben mi ga ne bo vsiljeval. Pa tudi ubraniti mi ga ne more zaužiti nihče, če se odločim. Popgačnik se je odločil za strup - prav. Bomo našli protistrup! S svojo odločitvijo nam je Pogačnik v bistvu zelo olajšal delo. Hvala za usmeritev in napotke za naprej. V bistvu imamo zdaj zelo olajšano delo in odločitve. Cilj je isti. Do njega pa lahko pridemo naravnost, po levi ali pa po desni bližnjici. saj je vseeno!
    Proti nekatertim vsiljenim stvarem, ki so nam jih uturili kot otrokom, se pa branimo drugače, tudi preko g. Lada!!!!


    Quote
    Gost: sobotnica
     april 30 2010 12:57   


    Naivno je pričakovati od Pogačnika sodelovanje! Volk dlako menja, svojega bistva pa ne!!!!!!!!!!!!! Ta shizofrenost njegovega delovanja je že v nebo vpijoča. Ko mi paše in prav pride, sem umetnik (npr v tem trenutku, ko je pritisnjen ob zid kot kao zdravitelj). Ko umetniški vtiss oz. učinek ne zadošča, pa nastopi zdraviteljska plat prepričevanja. Če si umetnik, si umetnik in nič več, da svoje delo pošteno opravljaš! Pesnik piši pesmi, pisatelj piši romane ali kar ti že sede, režiser ustvarjaj filme, slikar slikaj, kipar pa kipari in amen! Ostale "usluge" pa prodajaj na delavnicah, kaomr naj pridejo tisti, ki jih to izrecno zanima, druge pa pusti v miru! Ne pa, da se greš potem tako sveto nedotakljivost in se obnašaš kot kura, ki bo do smrti valila svoja jajca. naj gredo piščeta v svet in se preizkusijo, koliko so vredni življenja. če so šibka, pač grejo po hitrejši poti. Če kipi slabo delajo, pač očitno ne opravljajo ta prave vloge. Če javnosti ne paše, jim ne paše to zdraviteljstvo. Naj si veljaki naročijo te kipe za na svoj vrt ali vežo, ne pa, da se nastavljajo kot najcenejše ...... po javnih prosotrih!
    Tudi umetnost ni nedotakljiva, tako kot niso dohtarji, politiki, policaji, farji - vsak lahko enkrat pride na vrsto za obračun za svoje delovanje! Bolj se mečka in "drek meša", bolj smrdi in večji je izstavljeni račun!!!!!!!!!


    Quote
    Gost: M
     april 30 2010 13:14   


    DRUŽBA SE UJVARJA S PROBLEMI PREŽIVETJA, TO SO KAMNI, TU PA RAZPRAVLJATE O KAMNIH, KATERE PRODUCIRAJO MISLI, KATEREH NI VREDNO MISLITI. IZZGLEDA DA GRE NAŠI DRUŽBI ŠE PREVEČ DOBRO ALI PA NE ŽIVITE NA TLEH.


    Quote
    Nan
     april 30 2010 13:19   
    Forum Rimska cesta
    Rimska cesta

    Status: neprijavljen

    Registriran: 01/26/08
    Posts: 767


    Goooool !!!

    2 : 1 za Ernije !

    Po kretkem premoru in posvetu s trenerji, se bo tekma med Ernijami in Kozlogrami nadaljevala.


    Profil
    Quote
    Nan
     april 30 2010 13:26   
    Forum Rimska cesta
    Rimska cesta

    Status: neprijavljen

    Registriran: 01/26/08
    Posts: 767

    ...ispadel "i" .....torej , Erinije.


    Profil
    Quote
    Gost: "i".
     april 30 2010 13:47   


    "i" n"i"kamor n"i" "i"spadel, "i" je super, "i"n vse lepo pOzdravlja.


    Quote
    Forum generiran v : 3,93 sekundah
    Nov topic Pošlji odgovor



     Časovni okvir je CEST. Ura je 07:30

    Običanji topici Običanji topici
    Zaklenjeni topici Zaklenjeni topici
    Prilepljeni topici Prilepljeni topici
    Novosti Novosti
    Prilepljeni topici W/ Novosti Prilepljeni topici W/ Novosti
    Zaklenjeni topici W/ Novosti Zaklenjeni topici W/ Novosti
    Dovoljen ogled postov od gostov 
    Gostje lahko dodajo poste 
    Omogočen celoten HTML 
    Cenzuriranje 




    Na vrh (začetne) strani
     Copyright © 2024 www.pozitivke.net
     Vsa naša koda pripada vam.
    Powered By GeekLog 
    Page created in 4,28 seconds