Forum Menu 
Spisek forumov
Uporabniki
Najpopularnejši topici
 NE ZAMUDITE  


 Rubrike  

 Zanimivo  


 Bodi obveščen ? 

Sončna Pošta:
Brezplačne pozitivne novice, članke, zgodbe, recepte, informacije o zaposlitvah, razpisih in obvestila o seminarjih ter delavnicah lahko dobivaš tudi na dom.


Vpiši se ali pošlji email na: info@pozitivke.net.
Sončno pošto tedensko na dom dobiva okoli 2.500 bralcev.


 Ne spreglejte  


 Mesečni koledar  
Dogodki te strani

nedelja 31-mar
  • Razširjeni vid

  • ponedeljek 01-apr
  • Spekter. 70 let Zbirke UGM

  • sreda 03-apr
  • 22. PRO PR konferenca: vodenje v komunikaciji
  • Znebite se svojih starih telefonov in tablic
  • Med naravo in kulturo

  • sobota 06-apr
  • Veganski golaž na Čistilni akciji ČS Polje

  • nedelja 07-apr
  • Polna luna

  • sreda 10-apr
  • Človek in čas

  • petek 12-apr
  • Mikis Theodorakis: Grk Zorba

  • nedelja 14-apr
  • Razširjeni vid

  • sreda 17-apr
  • Znanja in veščine za uspešno vodenje prostovoljcev
  • Razstava interspace

  • petek 19-apr
  • Ingmar Bergman: Prizori iz zakonskega življenja

  • sobota 20-apr
  • Plečnikova Lectarija

  • sreda 24-apr
  • Zoh Amba »Bhakti«

  •   Več o dogodkih  
    Preglej vse dogodke v tem letu




     Spisek forumov > Splošno > Aktualno doma in globalno Nov topic Pošlji odgovor
     MOČ GLOBALNE AFIRMACIJE
     |  Verzija prirejena za tiskanje
    panefin001
     november 22 2011 15:40   
    Forum Rimska cesta
    Rimska cesta

    Status: neprijavljen

    Registriran: 07/06/11
    Posts: 160

    Priča kaj ti narediš ko vidiš kako luknjo na stezi, ali oviro preko katere bi lahko naslednji mimoidoči padel?

    Jaz na njo opozorim ali pa umaknem oviro v kolikor jo lahko.
    S temi afirmacijami je enako.
    Opozarjam: "Pazi luknja".

    Napačno razumeš to opozarjanje in pač misliš, da mene tako zelo motijo te afirmacije.
    Govoriš kako bom jih moral sprejeti kot del te celote.
    Seveda je del celote tudi vse sovraštvo tega sveta in vse napačne reči, ki jih počnemo že od svojega obstoja naprej.
    Zelo dobro vem, da sveta ne bom spremenil v kolikor ne spremenim sebe.
    V to sodi, da sprejmem tudi vse zunanje sovraštvo, ki me obdaja.
    Le v sebi ga lahko razgalim in le sebe lahko spremenim in to mi je jasno kot dan.

    Afirmacije take in drugačne niso torej moj problem, temveč problem mnogih, ki se ne zavedajo kaj le te sploh pomenijo.
    Ko se kdo spusti v komunikacijo o teh rečeh, je videti da si tega sam želi in smatram, da si lahko odkrito izmenjujemo poglede.

    Je pa zanimivo kako večini hitro popustijo živci in kak besednjak se kaj kmalu pojavi v takih komunikacijah.
    Ko zmanjka argumentov in potrpežljivosti, na plano pride resnični človek, ki se je skrival izza lepih in visoko pametnih besed.

    Točno tako stojijo te stvari in ne obratno, kot se ti morebiti dozdeva.
    Zato dragi Priča prav imaš, da se je potrebno učiti...učiti...učiti...

    Pri tem sploh ni pomembno kdo ima prav.
    Pomembno pa je kakšni so naši odnosi do koga, ki ne misli kot mi, saj smo v teh odnosih mi sami.


    Življenje je čudež, ki ga ne živimo ker smo preveč polni samih sebe in lastne pameti.
    Ta visoka pamet nas je pripeljala na rob prepada in še naprej se ji dozdeva kako vzvišena in nenadomestljiva je.
    Pa temu niti približno ni tako.


    En zelo velik pozdrav in z vsem spoštovanjem.


    Mirko






    Profil
    Quote
    Gost: gost
     november 22 2011 17:35   


    Priče, si kreten, navaden kreten! zrel si za polje, sam s sabo pogovarjaš. Idiot.


    Quote
    Gost: gost
     november 22 2011 18:15   


    Dragi gost, saj ni potrebno žigosat nekoga četudi se tako obnaša kot priča. Če ne iz spoštovanja do drugega, je to dobro upoštevati iz spoštovanja in ljubezni do sebe. Vsaka ocena in predvsem sodba se ti vrne kot bumerang...
    Iz njegovih reakcij lahko dobro vidiš, kaj naredijo afirmacije. Ko popusti njihov "učinek", se pokaže pravi obraz.
    Lep dan ti želim.



    Quote
    Gost: osh-kosh
     november 22 2011 21:31   


    <<Priča kaj ti narediš ko vidiš kako luknjo na stezi, ali oviro preko katere bi lahko naslednji mimoidoči padel?>>

    Jaz se vprašam, ali sem samo jaz tako sposoben, da vidim to oviro,ali pa jo bodo tudi ostali sami opazili brez moje pomoči? In potem ugotovim,da nisem nič sposobnejši kot ostali,zato se ne sekiram več.Na koncu koncev pa nekdo morda rabi prav to izkušnjo( kako se pade v luknjo )!!


    Quote
    Gost: gost
     november 22 2011 21:45   


    Voznik se vozi po cesti in na voznem pasu opazi skalo. Nekateri se ji izognejo, nekateri treščijo vanjo, nekateri si vzamejo trenutek časa, parkirajo svoje vozilo in skalo odstranijo iz vozišča ali pa vsaj druge opozorijo na nevarnost, nekateri...
    Ja, različni smo.


    Quote
    Gost: gost
     november 23 2011 08:11   


    Gost, gostu gost. Tebi gost pa afirmacija da nisi polpismen kreten očitno še niti prijela ni.


    Quote
    Gost: še en gost
     november 23 2011 08:45   


    Tole ob taki množici gostov postaja že prava žurka. Eni očitno pridejo že (pri)zadeti na žurko in težijo s svojo (pri)zadetostjo. Bi imel še en svoj pomislek in komentar.
    Ali ni opozarjanje pred domnevnimi škodljivostmi in nevarnostmi poskus da človeku (človekom) vsiljujemo svoj kriterij kaj je dobro, koristno, kaj pa slabo in celo nevarno ?
    Na ta način mu (jim) po eni strani ne priznavamo sposobnosti lastne trezne presoje in se nekako naduto postavljamo v vlogo nekakšnega pametnjakoviča, ki lahko bolje kot drugi in kar namesto njih presoja o škodljivostih in nevarnostih s katerimi se utegnejo soočiti.
    Poleg tega pa taka opozarjanja meni ne delujejo kot odstranjevanje skale s ceste ampak prej postavljanje motečih in odvečnih info tabel ob cestah. Kajti nikjer ne vidim nobene "skale" ki bi kogarkoli ogrožala. Pa brez zamere, kdorkoli že bi utegnil biti užaljen. Morda bi bilo potrebno uporabiti isti kriterij razmišljanja z lastno glavo v vseh primerih, ko se že toliko razpravlja o tem. Sicer utegnemo biti zelo pristranski in uporabljati ena merila za sebe, druga za druge. Zdi se mi da je osh-kosh to vprašanje dobro izrazil in pojasnil.


    Quote
    panefin001
     november 23 2011 10:15   
    Forum Rimska cesta
    Rimska cesta

    Status: neprijavljen

    Registriran: 07/06/11
    Posts: 160

    Prav zanimivo je kako ljudje funkcioniramo.

    Evo en sveži primer pa naj vsak sam presodi.
    Danes zjutraj sem stopil iz hiše in zakorakal proti avtomobilu, a sem se komaj ujel zaradi popolnoma zaledenele in kot ogledalo gladke površine.
    Sploh nisem razmišljal, ampak sem takoj poklical svojo drago in jo o tem natančno obvestil.
    Nisem ob tem čutil nobene nadutosti ali vzvišenosti, saj je to iz mene prišlo povsem naravno.

    Skratka to kar se nekaterim zdi povsem naravno, je drugim vseeno, tretji pravijo kako morebiti mimoidoči potrebuje prav to izkušnjo padanja v luknjo...

    Zdi se mi, da je že v takih majhnih rečeh viden odnos do sebe in sveta, ki nas obkroža in kako zelo smo se odmaknili od tega kar bi naj bila človečnost.

    Mar mora biti človek vzvišen in nadut zato, da pokaže tistemu, ki do luknje še ni prišel, da je pred njim luknja???

    Sprašujem se kaj bi naredil osh-kosh v takem primeru???
    Kaj bi naredil v kolikor bi njegov otrok prihajal iz hiše???
    Bi res bil tiho in mu privoščil izkušnjo padca???

    Žal je več kot očitno, da nekateri res mislijo, da take izkušnje služijo duhovnemu razvoju.
    Ta vset je povsem izgubil razsodnost in zdravo pamet.

    Še en primer:
    Nikola Tesla je odkril elektriko.
    Po logiki nekaterih, bi on naj bil tiho v zvezi s tem in bi naj vsak za sebe odkrival to isto.
    Tako bi naj bilo z vsemi spoznanji in odkritji v zgodovini???
    Človek je človeku prenašal mnoge stvari povsem nesebično, saj je to v njegovi naravi.

    Zgleda, da je čedalje težje videti razliko med normalnim, človeškim in tistim izumetničenim in povsem nenaravnim v nas.
    Postajamo roboti brez srca in duše, ki smo izgubili stik s tem naravnim v nas.

    Mimogrede tudi Nikola Tesla kot velika večina njemu podobnih, so bili povsem nenaduti in skromni ljudje.


    Lepo pozdravljeni.


    Mirko




    Profil
    Quote
    Gost: še en gost
     november 23 2011 14:12   


    Ampak spoštovani gospod panefin vi na Pozitivkah ne svarite pred nevarnostjo temveč ovirate tiste ki "vzdržujejo ceste" s smerokazi in omogočajo nemoteno popotovanje in "varnejšo vožnjo." Vi bi tudi odsvetovali ljudem da se podučijo o varnejši vožnji (hoji) po ledu in vi jim bi odsvetovali tehnična sredstva za varnejšo vožnjo (hojo) po ledu. In vi jim bi odsvetovali uporabo kažipotov, naj se vsak na avtocesti znajde z busolo, pa morda orientira po zvezdah in mahu na drevesih. Žal vas moram soočiti s tem svojim videnjem, četudi vam morda ne bo pogodu. Tisti vaši primeri pa, ki jih navajate kot svojo človekoljubno dobrodelnost so groba (upam da ne zlonamerna) poenostavitev primerjave ki jo hočete vsiliti manj poučenim. Pa veliko uspeha pri pravem in človekoljubnem opozarjanju ljudi na nevarnost.


    Quote
    Gost: Kamniti gost
     november 23 2011 14:38   


    Spoštovani gospod panefin preprosto "lovi krivine".


    Quote
    Gost: gost
     november 23 2011 15:39   


    važn da je reklama za globalne afirmacije, sej noben ne bere nadaljevanja, važn je tist na začetku


    Quote
    panefin001
     november 23 2011 16:03   
    Forum Rimska cesta
    Rimska cesta

    Status: neprijavljen

    Registriran: 07/06/11
    Posts: 160

    Mirko:
    Ne vidim nobenega problema s tem mojim oviranjem vaših avtocest.
    Preprosto uporabite pravo afirmacijo in problem imenovan »drugačen pogled na stvar«, bo rešen.

    Mene vaša dela na cesti ne motijo, saj sem o vseh vzdrževalnih delih obveščen.
    Poslušam radio in zato ne potrebujem afirmacij.

    Tako imamo vsi svoje mesto pod soncem, ne glede na različne poglede.

    Moj namen ni bil ogroziti vas in vaša prepričanja.
    Preprosto rad izrazim svoje poglede, saj bi se skozi tako izmenjavo, ljudje naj učili drug od drugega.
    Zato se vam za izmenjavo pogledov zahvaljujem.

    To kar je izza vseh besed in nas združuje, je edini pravi učitelj.
    Ko odpadejo vse besede, je to edino kar ostane.
    Naša mnenja niso več pomembna.
    Energija osvobojena vseh teh besed in mnenj, samodejno in pravilno deluje zmeraj in v vsakem trenutku in to brez vsakih afirmacij, ki niso nič drugega kot besede.
    Tja kjer ni besed, se z besedami ne pride pa če so še tako lepe in pozitivne.

    Torej moje opozorilo se je nanašalo prav na to.
    S temi afirmacijami je enako kot z vsemi ostalimi berglami.
    Eni se jih osvobodijo, drugi se za njih vežejo.
    V tej vezanosti ne vidijo tega kar jim je pred nosom in to je poanta vsega.



    Kak ogenj v kaminu in tisti lep občutek domačnosti v teh dnevih prav godi.

    Od srca vam želim vso srečo in ne razumite moja podajanja kot napade, saj v resnici nihče izmed nas nima ničesar trajnega, kar bi morali braniti.


    Vsem lep pozdrav.


    Mirko


    Profil
    Quote
    Forum generiran v : 5,62 sekundah
    Nov topic Pošlji odgovor



     Časovni okvir je CET. Ura je 08:00

    Običanji topici Običanji topici
    Zaklenjeni topici Zaklenjeni topici
    Prilepljeni topici Prilepljeni topici
    Novosti Novosti
    Prilepljeni topici W/ Novosti Prilepljeni topici W/ Novosti
    Zaklenjeni topici W/ Novosti Zaklenjeni topici W/ Novosti
    Dovoljen ogled postov od gostov 
    Gostje lahko dodajo poste 
    Omogočen celoten HTML 
    Cenzuriranje 




    Na vrh (začetne) strani
     Copyright © 2024 www.pozitivke.net
     Vsa naša koda pripada vam.
    Powered By GeekLog 
    Page created in 6,06 seconds