Forum Menu 
Spisek forumov
Uporabniki
Najpopularnejši topici
 NE ZAMUDITE  


 Rubrike  

 Zanimivo  


 Bodi obveščen ? 

Sončna Pošta:
Brezplačne pozitivne novice, članke, zgodbe, recepte, informacije o zaposlitvah, razpisih in obvestila o seminarjih ter delavnicah lahko dobivaš tudi na dom.


Vpiši se ali pošlji email na: info@pozitivke.net.
Sončno pošto tedensko na dom dobiva okoli 2.500 bralcev.


 Ne spreglejte  


 Mesečni koledar  
Dogodki te strani

petek 26-apr
  • VegaFriday v Mariboru

  • sobota 27-apr
  • Začetek sezone na parkovni modelni železnici

  • torek 30-apr
  • Aktualno iz Špricerkres v Malečniku, Parni Valjar / DJ's Brata Fluher

  • sreda 01-maj
  • Med naravo in kulturo

  • petek 03-maj
  • Človek in čas

  • nedelja 05-maj
  • Razstava Interspace

  • sreda 08-maj
  • Razširjeni vid

  • nedelja 12-maj
  • Prijave na tradicionalno gorskokolesarsko preizkušnjo MTB Slavnik 12. maja 2024 v Hrpeljah

  • torek 14-maj
  • Vabilo na izobraževanje Strateško načrtovanje pridobivanja sredstev v prostovoljskih organizacijah

  • sreda 15-maj
  • Umanotera vabi na razpravo ob evropskih volitvah 2024

  • četrtek 23-maj
  • Povabilo za sodelovanje na Veselem dnevu prostovoljstva 2024

  •   Več o dogodkih  
    Preglej vse dogodke v tem letu




     Spisek forumov > Splošno > Aktualno doma in globalno Nov topic Pošlji odgovor
     P.S.I. - kakšna se vam zdi?
     |  Verzija prirejena za tiskanje
    A
     maj 08 2011 09:48  (Prebrano 47932 krat)  
    Forum Admin
    Admin

    Status: neprijavljen

    Registriran: 05/26/02
    Posts: 1290

    V četrtek sem dobil v roke to sicer zelo lepo knjigo, knjigo o kateri sem slišal zelo veliko dobrih stvari in seveda tudi veliko stavkov v stilu, sej je v redu sam ni pa nič takega, kar ne bi v drugih knjigah brali in do danes zjutraj me je preganjala strašna radovednost, kakšna bo ta knjiga. Tudi zato ker jo je eros tako hvalil. No evo, po dveh mesecih čakanja, ko je bila knjiga pri enem prijatelju, je le prišla do mene in danes zjutraj sem prebral do 70 strani.

    Kaj naj rečem, do 70 strani, je čisto uredu ROMAN, ja roman, je res ok, ampak kaj dost novega in duhovnega nisem zasledil.

    Do sedaj se prepletajo Jung, Castanjeda in dobra ljubezenska zgodba.

    No v bistu gre nekako za ljubezensko zgodbo do enosti, sam to je blo zdej namignjeno tko bolj med vrsticami.

    Drugače pa naj bi knjiga razkrila resnico napisano črno na belem (zato je tudi taka barva platnic in listov) in komi čakam, da pridem do tja in jo doživim. Sicer je že razložil, da je resnica Ljubezen, ampak nas čaka še nekaj dokazov.

    Drugače pa do zdej dve modre sam, kot sem rekel že velikokrat prebrane, nihče ne vidi drugega sveta razen svojega, ki pa je sestavljen iz več ahetipov, rang 12. In pa to da gre pri enosti(zdej me bo eros popravil, da v življenju) za spajanje dveh svetov. V bistu pa je to potem res prava Ljubezen.

    Če razložim, z besedami tibetanskega modreca, ogenj je spajanja(ljubezen) lesa in kisika.

    Evo tolk na kratko, ko bom bral več, bom sproti pisal sem.

    Pa vi sta jo prebrali, kakšna se vam zdi?


    your life, your expression, your software
    Profil Spletna stran
    Quote
    Gost: no mood
     maj 08 2011 11:08   


    Mislim, da bi razumeli bilo katero knjigo, ki pripoveduje oz. prikazuje ali razlaga ljubezen, je potrebno ... ljubiti
    sicer te knjige nisem brala ampak atributa: naslov knjige in ime "avtorja" sta zelo blizu grškemu mitu o Erosu (Amorju) in Psiheji (Psi-ho), kjer je Eros ljubezen in Psiho - je njegova duša.

    verjetno kdor nikoli zares ni ljubil, te knjige ne bo razumel...

    Lep dan


    Quote
    Gost: Nan
     maj 08 2011 12:15   


    Zares ljubiti...tako kot Romeo i Julija ali Otello in Desdemona ? Ali kot Jožica, ki potrpežljivo čaka da se bo njen Franci poboljšal.

    Ta "zares" je vedno nekje drugje.
    :-)


    Quote
    A
     maj 09 2011 06:54   
    Forum Admin
    Admin

    Status: neprijavljen

    Registriran: 05/26/02
    Posts: 1290

    Prebral do 170 strani, vse kar lahko napišem je, da je sorazmerno dober lahkoten roman, kot vsi romani ma zgodbe, zaplete, različne karakterje, nekaj zanimivih dialogov, ampak do sedaj ni še nobene večje duhovne stvari.

    Sicer lepo pokaže par vzorcev s preigravanjem treh umov, ampak to je tudi skoraj vse. Mal me spominja na una nihala v Transfurgingu Realnosti, k je model najedu z njimi od začetka do konca knjige in jih opisal na 120 načinov, čeprav bi blo dost, da bi na pol knjige nehal, hkrati pa ves svet uporablja čisto druge zapise za iste stvari.

    Enako eros poimenuje instinkt za enega od razumov, najbolj zaskrblejenega in sumičavega, čeprav ves svet z instinktom opisuje nekaj čisto drugega.
    In enako za univerzalno silo, ki vse obsega in kjer so shranjeni vsi odgovori, vzame nek njen poddel in ga imenuje življenje.

    S tem, da seveda je med avtorjem transurfinga in PSI, še ena podobnost in sicer oba sta izbrana da rešita svet. Oba v sanjah seveda Wink


    your life, your expression, your software
    Profil Spletna stran
    Quote
    A
     maj 09 2011 07:02   
    Forum Admin
    Admin

    Status: neprijavljen

    Registriran: 05/26/02
    Posts: 1290

    no mood, vidim, da dobro obvladaš kratice in skite znake, tko da, bojda je na koncu knjige vprašanje in bomo skupi odgovoril nanj Wink


    your life, your expression, your software
    Profil Spletna stran
    Quote
    Gost: (ni v temo) E.Kraljić
     maj 10 2011 00:36   


    Ispunjenost duše.

    Kapi sreće rose nad mojim životom.
    I maglovita tama nestaje sa mojih trepavica.
    Drugačijim očima jutros Te ljubim
    dok oko mene mutne vode teku laži i neistine..
    Dok me zapljuskuju tanke niti
    izgubljenosti na odlasku.
    Krivac svemu si Ti, jer si zavirio
    u unutrašnjost moje duše
    I samo jedan Tvoj smiješak oživio
    je moju zaspalost..
    Uzalud sam se godinama odmarala
    lebdeći mislima ka nekom savršenstvu.
    Samo Tvoj tihi korak bio je presudan
    da osjetim ispunjenost duše.
    Da se prizemljim u stvarnosti Tvoje ljubavi.
    Da se okupam istinom u Tvojim očima.
    Da se nastanim zauvijek u Tvome srcu.

    E.Kraljić


    Quote
    A
     maj 10 2011 07:34   
    Forum Admin
    Admin

    Status: neprijavljen

    Registriran: 05/26/02
    Posts: 1290

    Evo prebrano do 210 strani, ampak še na pol nisem.
    Zdej počasi razumem, knjiga je za ljudi s težavami. Kar vsaj dosedaj trenutno nekak ni moj tip knjige Wink)))))
    Trenutno raje berem knjige o duhovni rasti.

    Je pa drugač čist luštkana knjiga o vzorcih in opisuje enega od modelov, kako jih uspešno uvideti in razrešiti. Da ne bom delal nepoštene primerjave, moram rečt, da je 100x boljša kot transfurging, je vsaj optimistična in reši stvari Wink)))

    Bistvo do sedaj je to, kot sem že v uvodu napisal preigravanje treh umov (kar prinese 12 tipov značajev, ki se pojavljajo v vsakem izmed nas).

    Zdej, knjigo priporočam v branje vsem, ki mate kakršen koli vzorec iz katerega ne morete, samo je malce draga 77€. Ampak marsikomu komu zna pomagat. Konec koncev je tudi svetovanje vsaj ene 40€-100€ tko da si pol na istem, sam tle ti knjiga ostane Wink

    Predlagam Erosu, če bo tole bral, da naredijo še mal cenejšo poletno žepno izvedbo Wink


    your life, your expression, your software
    Profil Spletna stran
    Quote
    Gost: Irina (na-pol v temo)
     maj 10 2011 09:22   


    Laughing Out Loud se opravičujem za pozni vizit "ni v temo" pesem je bila izbrana po hitrem postopku in meni se zdi, da je še vedno boljša kot "kamnoseštvo", drugič bom raje kak vic napisala v rubriki: smejmo se Smile

    O knjigah pa ne bom pisala, vsak si bo prebral kaj si želi prebrati in razumel kako se mu razume. Mislim, da vsaka knjiga je namenjena ljudem s "težavami", če beremo to pomeni, da imamo "težave", eni beremo, ker je težava dolgčas, drugi beremo, ker imamo težave s kulinariko in se učimo kuhati, četri vidimo zaostanek v matematičnem znanju in moremo ga nadgraditi zato beremo knjige o matematiki, počutimo pomanjkanja informacij, vsaka knjiga nosi nove informacije in branje to je v bistvu potešitev ali hranjenje informacijske lakote in iskanje odgovorov, napotitev, smerokazov itd. ?
    šele, ko bomo prenehali brati lahko rečemo, da smo ljudje brez "težav"???


    Trenutno ugotavljam, da v anekdotah skrito veliko modrosti Big Grin

    Lep pozdrav


    Quote
    A
     maj 11 2011 09:05   
    Forum Admin
    Admin

    Status: neprijavljen

    Registriran: 05/26/02
    Posts: 1290

    Hoj, prikobacal do 279 strani, marija 70 strani, ki so me ponesle v najstniški čas.

    Nič ne rečem, zanje in za kakšno mamo in očeta, ki imata najstnika, bi kar prav prišlo.

    Wink


    your life, your expression, your software
    Profil Spletna stran
    Quote
    Gost: Nan
     maj 11 2011 10:25   


    Quote by: A


    Nič ne rečem, zanje in za kakšno mamo in očeta, ki imata najstnika, bi kar prav prišlo.

    Wink




    Nič ne pomaga, ko imaš najstnika. Eventelno, da mu podariš knjigo "Starši na poti odraščanja". Wink


    Quote
    Gost: knjiga
     maj 12 2011 21:49   


    ..na kateri strani smo že? kaj novega?
    res me zanima, ker prebrati to knjigo, zaenkrat, nimam možnosti.


    Quote
    A
     maj 13 2011 08:02   
    Forum Admin
    Admin

    Status: neprijavljen

    Registriran: 05/26/02
    Posts: 1290

    Končno, končno se je prikazalo neki zame. Prišel sem do 357 strani in zadihal, končno je bilo nekaj res zanimivega. Ne rečem novega, ampak vsaj res zanimivo je blo, sem z užitkom bral.

    Tkole če bi primerjal z obiskom restavracije. Če mi je eros do 270 strani nosil sicer okusne, ampak standardne jedi, pripravljene pač na njegov način, kot vsak kuhar pripravi pesto bazilico malce po svoje. Se je tokrat v celoti izkazal, naredil je nekaj ob čemer sem res užival.

    Sicer že znano, ampak nimam kej rečt, na trenutke je bilo več kot odlično.

    Šlo se je za razlago družbenih pojavov, skozi prikaz zgodnje civilizacije in preigravanja naklučij. Dodobra je razvil koncept načrta v naklučju in naklučij v načrtu. Moram priznat zanimivo branje. Manjka mu morda samo še vertikalna povezava, ker se vseh stvari loteva razumsko, in to pazi trorazumsko Wink
    Z dokazi, z smislenostjo povezav, čeprav skritih...., iskanjem mehanizmov delovanja in tehničnih vzrokov, manjka še vedno ščepec duhovnosti, modrosti, enosti, čeprav se jo redno dotika, a ne dotakne zares nikoli.

    Drugače pa super poglavje in ga priporočam vsem, ki ste se znašli na razpotju, ne veste čisto točno zakaj se vam godijo določene stvari in kako bi bilo prav, da ravnate in zakaj je tako dobro.

    Jasno je, da so se istih stvari lotevali tisoči avtorjev in da ma vsakdo malce svoj pogled in da sem vedno navdušen kako so avtorji fenomenalno ubesedili svoja razmišljanja, nekatera so res nenadkriljiva, ampak tudi erosu je treba priznat, da sega v tem pogledu zelo visoko. Res pa je, da še na pol knjige nisem in da so moja pričakovanja za to knjigo veliko višja in me trenutno še ni čisto zadovoljila. Se prepuščam erosu kot kuharju in se bom pustil presenetiti.


    your life, your expression, your software
    Profil Spletna stran
    Quote
    Forum generiran v : 6,10 sekundah
    Nov topic Pošlji odgovor



     Časovni okvir je CEST. Ura je 12:37

    Običanji topici Običanji topici
    Zaklenjeni topici Zaklenjeni topici
    Prilepljeni topici Prilepljeni topici
    Novosti Novosti
    Prilepljeni topici W/ Novosti Prilepljeni topici W/ Novosti
    Zaklenjeni topici W/ Novosti Zaklenjeni topici W/ Novosti
    Dovoljen ogled postov od gostov 
    Gostje lahko dodajo poste 
    Omogočen celoten HTML 
    Cenzuriranje 




    Na vrh (začetne) strani
     Copyright © 2024 www.pozitivke.net
     Vsa naša koda pripada vam.
    Powered By GeekLog 
    Page created in 6,47 seconds