NE ZAMUDITE  


 Rubrike  

 Zanimivo  


 Bodi obveščen ? 

Sončna Pošta:
Brezplačne pozitivne novice, članke, zgodbe, recepte, informacije o zaposlitvah, razpisih in obvestila o seminarjih ter delavnicah lahko dobivaš tudi na dom.


Vpiši se ali pošlji email na: info@pozitivke.net.
Sončno pošto tedensko na dom dobiva okoli 2.500 bralcev.


 Ne spreglejte  


 SVET POEZIJE  

Klikni sliko za vstop v svet poezije.


 Aktualno  


 Mesečni koledar  
Dogodki te strani

sreda 17-sep
  • Bralna skupina Nikoli sam

  • četrtek 18-sep
  • Obvladovanje jeze - Čustvena stabilnost in konstruktivna komunikacija

  • sobota 20-sep
  • Usposabljanja za prostovoljce v drugi polovici leta 2025

  • nedelja 21-sep
  • Praznik suhega sadja in Pohod po Trubarjevi rojstni fari

  • torek 23-sep
  • Ustvarjalnice z Galerijo C.C.U.: DEŽELA LISIC

  • sreda 24-sep
  • Odstiramo nevidne sestavine v hrani
  • Kvartet As

  • četrtek 25-sep
  • Pravičen zeleni prehod za solidarnost in enakost: organizirajmo se!

  • petek 26-sep
  • Josip Primožič - Tošo: MDB 1951

  • sobota 27-sep
  • Srečanja ljubiteljev dela z nihalom

  • ponedeljek 29-sep
  • Postanite MEDIATOR! Usposabljanje z mednarodno priznanim nazivom

  • torek 30-sep
  • Posvet Foruma F3ŽO - PRESTAVLJEN

  • sreda 01-okt
  • Postanite MEDIATOR! Usposabljanje z mednarodno priznanim nazivom

  • petek 03-okt
  • Osvojite življenjsko pomembno znanje, ki ga drugje ne poučujejo

  • sobota 04-okt
  • Zeleni sejem - Maribor
  • Makeup Mastery Slovenija

  • nedelja 05-okt
  • Mednarodni festival računalniške umetnosti 2025: MFRU31

  • torek 14-okt
  • Oglaševanje na žaru: Kako bomo ustavili promocijo škodljive hrane?

  •   Več o dogodkih  
    Preglej vse dogodke v tem letu


      


    27. festival Mladi Levi & Skupne krajine


     PREDSTAVLJAMO  
     

     AKCIJA  
     


    :

    četrtek, 22. avgust 2024 @ 13:00 CEST - 20:00 CEST
    :
    :
    Krajinski park Tivoli, Rožnik in Šišenski hrib


    :

    NAJAVLJAMO IN VABIMO
    27. MEDNARODNI FESTIVAL MLADI LEVI

    SKUPNE KRAJINE
    doživetje s sedmimi predstavami
    med polji in gozdovi

    22.-25. avgust 2024
    Krajinski park Tivoli, Rožnik in Šišenski hrib

    V okviru letošnjega 27. mednarodnega festivala MLADI LEVI, ki bo potekal od 22. do 31. avgusta, vas prav posebej vabimo na umetniško doživetje SKUPNE KRAJINE.

    Skupne krajine je velika, nepozabna gledališka dogodivščina, ki z močjo umetnosti nagovori prek celostne izkušnje, čutov in čustev ter nas senzibilizira za naravo in soljudi. Skoraj celodnevna izkušnja izleta v naravo je obenem prijetno gledališko doživetje, ki nas med poljem, gozdom in travniki popelje skozi sedem različnih gledaliških izkušenj - od virtualnega letenja nad pokrajino do premisleka o dostopnosti gozda za gibalno ovirane, od melanholičnega zretja v krošnje do muzanja ob zabavnih zvočnih navodilih, s katerimi ustvarjamo skupno koreografijo.

    Skupne krajine sta zasnovala eden vidnejših evropskih režiserjev snovalnega gledališča Stefan Kaegi ter vodja švicarskega gledališča Vidy Caroline Barneaud, k sodelovanju pa povabila mnoga pomembna imena sodobnega gledališča in plesa, kakršna je koreografinja in plesalka Chiara Bersani ali dvojec El Conde de Torrefiel.

    Vabljeni, da si med 22. in 25. avgustom en dan delite z nami v Skupnih krajinah.
    Skupne krajine bodo potekale od 13.00 do sončnega zahoda okoli 20. ure. Med prehajanjem od enega do drugega umetniškega doživetja bomo imeli tudi skupni piknik.

    Gledališka doživetja se dopolnjujejo z motrenjem narave in druženjem, obenem pa načenjajo ekološke premisleke v pogovoru z različnimi lokalnimi strokovnjaki - od vremenarske legende Andreja Velkavrha do bivše programerke, ki je postala gozdarka, od kmeta, na katerega polju vznika gledališče, do psihoterapevtke.

    Ekološki vidik je pomemben za samo naravo dogodka, ki stremi k temu, da za seboj pusti čim manj sledi. Zložljive stolčke si tako gledalke in gledalci ves čas nosimo s sabo, večino zvokov poslušamo preko slušalk, vsa tehnika, potrebna za izvedbo, pa potuje s projektom, da bi s tem ustvarila čim manj odpadkov.

    Sedem predstav so ustvarili umetniki_ce:

    El Conde de Torrefiel
    Chiara Bersani in Marco D’Agostin
    Sofia Dias in Vítor Roriz
    Begüm Erciyas in Daniel Kötter
    Stefan Kaegi
    Ari Benjamin Meyers
    Émilie Rousset

    Projekt, katerega koproducent je tudi zavod Bunker in festival Mladi levi, povezuje Ljubljano z največjimi evropskimi gledališkimi festivali, kakršna sta denimo Festival d’Avignon ali Berliner Festspiele. Ponuditi slovenski publiki enako doživetje oziroma predstave kot jih ponuja avignonski festival, je, sploh na polju sodobnega gledališča, zaradi neprimerljivih finančnih zmogljivosti izjemna redkost, a hkrati veselje!

    Ker verjamemo, da je veselje potrebno nesebično deliti in obisk vrhunskega gledališča omogočiti vsem, bo cena vstopnic simbolična - 1 evro.

    Nujne so rezervacije vstopnic na info@bunker.si

    Seveda pa vas vabimo tudi na vse druge dogodke bogatega programa 
    27. mednarodnega festivala MLADI LEVI!

    Več o festivalu MLADI LEVI





    [ ][ ]





     

    Na vrh (začetne) strani
     Copyright © 2025 www.pozitivke.net
     Vsa naša koda pripada vam.
    Powered By GeekLog 
    Page created in 0,47 seconds