NE ZAMUDITE  


 Rubrike  

 Zanimivo  


 Bodi obveščen ? 

Sončna Pošta:
Brezplačne pozitivne novice, članke, zgodbe, recepte, informacije o zaposlitvah, razpisih in obvestila o seminarjih ter delavnicah lahko dobivaš tudi na dom.


Vpiši se ali pošlji email na: info@pozitivke.net.
Sončno pošto tedensko na dom dobiva okoli 2.500 bralcev.


 Ne spreglejte  


 SVET POEZIJE  

Klikni sliko za vstop v svet poezije.


 Aktualno  


 Mesečni koledar  
Dogodki te strani

torek 23-jun
  • Odprta plesna scena: Fragmenti v gibanju II • Globina na površju, Snježana Premuš

  • sreda 24-jun
  • Koncert Matjaž Rebolj - Prijatelji za Prijatelje

  • četrtek 25-jun
  • Guilty of Joy, MATCH

  • petek 26-jun
  • Vibe check 4 leta!!

  • sobota 27-jun
  • ARTish Prodajno razstavni umetniški festival

  • ponedeljek 29-jun
  • Raznolikost v prostovoljnem delu - Prostovoljska akademija 2026
  • Gal Golob trio

  • torek 30-jun
  • 27. otroški Folkart - Slovenija

  • sreda 01-jul
  • 67. Jazz festival Ljubljana: Pat Metheny: Side-Eye III+

  •   Več o dogodkih  
    Preglej vse dogodke v tem letu


      


    Mednarodni simpozij o Ivanu Cankarju


     PREDSTAVLJAMO  
     

     AKCIJA  
     


    :

    torek, 11. december 2018 @ 12:00 CET - 14:00 CET
    :
    Kulturni dogodek
    :
    Cankarjev dom, Kosovelova dvorana, Ljubljana


    :

    Mednarodni simpozij o Ivanu Cankarju

    Niz prireditev v okviru festivala Cankar o Cankarju bomo na dan stote obletnice smrti Ivana Cankarja sklenili z mednarodnim simpozijem, ki ga bo vsebinsko oblikoval oddelek za primerjalno književnost in literarno teorijo Filozofske fakultete v Ljubljani.

    Kot je zapisal Janko Kos, ima Cankarjev opus "trdno mesto v slovenskem kanonu", njegovo "literarnoumetniško vrednost [...] zmeraj znova potrjujejo bralci, literarni zgodovinarji in kritiki" ter "gledališke uprizoritve, knjižne izdaje in šolski učni načrti". Cankarjeve stvaritve pa po Kosu poleg nesporne literarne moči zaznamuje tudi izjemna "aktualnost za 21. stoletje", ki je še posebej očitna pri Cankarjevih soočanjih s temeljnimi duhovnimi in družbenimi antagonizmi modernosti.

    K sodelovanju na simpoziju, ki bo predstavil in osvetlil obe razsežnosti Cankarjeve literarne dediščine - tako njen umetniški pomen kot tudi večplasten nagovor naše duhovnozgodovinske sodobnosti -, bodo povabljeni najvidnejši slovenski raziskovalci Cankarja, pa tudi številni gostje iz tujine: Erwin Koestler (Avstrija), István Lukács (Madžarska), Anna Bodrova (Rusija), Andrej Leben (Avstrija), Zvonko Kovač (Hrvaška), Ivana Latković (Hrvaška) in Peter Scherber (Nemčija).

    V sodelovanju s Filozofsko fakulteto v Ljubljani





    [ ][ ]





     

    Na vrh (začetne) strani
     Copyright © 2026 www.pozitivke.net
     Vsa naša koda pripada vam.
    Powered By GeekLog 
    Page created in 0,63 seconds