NE ZAMUDITE  


 Rubrike  

 Zanimivo  


 Bodi obveščen ? 

Sončna Pošta:
Brezplačne pozitivne novice, članke, zgodbe, recepte, informacije o zaposlitvah, razpisih in obvestila o seminarjih ter delavnicah lahko dobivaš tudi na dom.


Vpiši se ali pošlji email na: info@pozitivke.net.
Sončno pošto tedensko na dom dobiva okoli 2.500 bralcev.


 Ne spreglejte  


 SVET POEZIJE  

Klikni sliko za vstop v svet poezije.


 Aktualno  


 Mesečni koledar  
Dogodki te strani

nedelja 23-avg
  • Festival, ki ga ni bilo v načrtu, a so si ga obiskovalci želeli nazaj
  • Ni druge izbire

  • ponedeljek 24-avg
  • AIA poletno počitniško varstvo 2026

  • sreda 26-avg
  • Predani korakom

  • petek 28-avg
  • GAJIN SVET 3, premiera

  • sobota 29-avg
  • FIFI IN CVETLIČNIKI: brezplačni otroški dogodki v Supernovi Ljubljana Šiška

  • nedelja 30-avg
  • Javno vodstvo med portreti Običajnih ljudi Roba Hornstre

  • torek 01-sep
  • Kino gledališki abonma za otroke 2026/2027

  • sreda 02-sep
  • Poletje v Šiški - Summer in Šiška 2026: Pebble Seven

  • sreda 09-sep
  • 11. nacionalna konferenca Dovolj za vse: Moč participacije

  • sreda 16-sep
  • Brezplačno usposabljanje za uporabo aplikacije EVI

  • četrtek 17-sep
  • Prostovoljstvo v sedanjem družbenem trenutku: vloga, dileme, razvojne perspektive

  •   Več o dogodkih  
    Preglej vse dogodke v tem letu


      


    Dan soseda v ČS center


     PREDSTAVLJAMO  
     

     AKCIJA  
     


    :

    četrtek, 27. maj 2010 @ 15:00 CEST - 21:00 CEST
    :
    Zabava
    :
    OŠ Toneta Čufarja
    Ljubljana 1000


    :

    Dan soseda v ČS center

    Leto je minilo kot bi mignil in v četrtek, 27.maja, se bomo prebivalci ČS Center vseh generacij, na pobudo OŠ Toneta Čufarja, že drugič zapored, srečali in družili ob evropskem dnevu sosedov. Le zakaj ne bi vsaj enega dneva v letu preživeli skupaj v prijetnem druženju in ustvarjanju vseh, ki skupaj živimo in delamo v Četrtni skupnosti Center, pa se morda ne poznamo.  Svet ČS Center je pobudo sprejel brez pomisleka in se pridružil pripravam.

    DAN SOSEDA, pod geslom "Luštno se bomo imeli", bomo začeli na OŠ Toneta Čufarja ob 15. uri z literarno navdihnjeno modno revijo. Le kako drugače v letu, ko je Ljubljana svetovna prestolnica knjige. Med modno revijo, ki bo tudi ekološko obarvana, nas bodo s pesmijo v dobro voljo spravili naši znani sosedje Jerica Mrzel, Lado Leskovar in Jani Kovačič, nekaj iz bogate zakladnice slovenskih ljudskih plesov pa bo predstavila folklorna skupina Mestnega društva gluhih.

    Potem pa se bomo lahko po mili volji pridružili številnim delavnicam in predstavitvam društev in drugih organizacij, ki delujejo v naši četrtni skupnosti kot so kljekjarice, prostovoljke UNICEF-a za tretje življenske obdobje, ki bodo na ogled postavile svoje znamenite punčke iz cunj, spoznali bomo sodelovanje Planinskega društva RTV Slovenija in planinskega krožka OŠ Toneta Čufarja, srečali se bomo z marsikaterim kraljem ljubljanskih ulic, ki se združujejo pod okriljem Društva Kralji ulice, Javni zavod Kinodvor bo s programom za otroke in mlade Kinobalon dodal kanček filmske vzgoje, dijaki Srednje zdravstvena šole pa podo poskrbeli za naše zdravje.

    Kar precejšen del programa letošnjega Dneva soseda sovpada z mednarodnim projektom Sostenuto, ki ga izvaja Zavod Bunker. V okviru tega projekta iščemo nove oblike sodelovanja med kulturnimi in izobraževalnimi organizacijami, med civilnimi društvi in posamezniki in tako aktivno sodelujemo pri oblikovanja Kulturne četrti Tabor.

    V Bunkerju so ta del projekta poimenovali NAŠ VRT, urbano vrtičkarstvo. Na Dnevu soseda nam bodo pri tem pomagali Famul Stuart – Šola uporabnih umetnosti z idejami za ozelenitev različnih prostorov, Kud Obrat z vizualno predstavitvijo oziroma fotomontažo gradbišča ob Resljevi, Kotnikovi in Masarykovi ulici, neformalna skupina Pazipark s predstavitvijo predlogov za Pionirski dom, ProstoRož pa z nasveti o zasaditvi na naše urbanem vrtu.

    Vmes bomo lahko klepetali, se spoznavali, morda kakšno zapeli in se na koncu razšli z zavestjo, da smo spoznali ljudi, s katerimi smo se na naših ulicah morda že srečali, pa smo šli mimo kot popolni neznanci. V petek pa se bomo že pozdravili in poklepetali o dobrih in slabih stvareh našega življenja ne glede na to, kateri generaciji pripadamo.

    Meta Verbič





    [ ][ ]





     

    Na vrh (začetne) strani
     Copyright © 2026 www.pozitivke.net
     Vsa naša koda pripada vam.
    Powered By GeekLog 
    Page created in 0,60 seconds