NE ZAMUDITE  


 Rubrike  

 Zanimivo  


 Bodi obveščen ? 

Sončna Pošta:
Brezplačne pozitivne novice, članke, zgodbe, recepte, informacije o zaposlitvah, razpisih in obvestila o seminarjih ter delavnicah lahko dobivaš tudi na dom.


Vpiši se ali pošlji email na: info@pozitivke.net.
Sončno pošto tedensko na dom dobiva okoli 2.500 bralcev.


 Ne spreglejte  


 SVET POEZIJE  

Klikni sliko za vstop v svet poezije.


 Aktualno  


 Mesečni koledar  
Dogodki te strani

ponedeljek 16-feb
  • Alfa samski

  • sreda 18-feb
  • Kreativarna: 2D loop animacija

  • četrtek 19-feb
  • Tečaj praktične filozofije

  • sobota 21-feb
  • Baltazarjeva akademija: Rešimo Baltazarjevo mesto

  • nedelja 22-feb
  • Javno vodstvo po razstavi alumnov Od blizu Začasni naslov

  • ponedeljek 23-feb
  • spevSLAM 2026

  • sreda 25-feb
  • Sredine ustvarjalne delavnice v centru Vič

  • četrtek 26-feb
  • FKK 3: S prizanesljivostjo

  • petek 27-feb
  • Salamander

  • sobota 28-feb
  • Uvodna usposabljanja za prostovoljce_ke Ljubljana

  • sreda 04-mar
  • Sofiia Chornei, fagot & Diana Marković, klarinet

  • torek 10-mar
  • Uvodna usposabljanja za prostovoljce_ke Koper

  • sreda 11-mar
  • Enis Bešlagić: DA SAM JA NEKO

  • sobota 14-mar
  • Uvodna usposabljanja za prostovoljce_ke Ljubljana

  •   Več o dogodkih  
    Preglej vse dogodke v tem letu


      


    Jan van Rijckenborgh: Izvorna gnoza Egipta 4


     PREDSTAVLJAMO  
     

     AKCIJA  
     


    :

    ponedeljek, 2. marec 2009 @ 18:00 CET - 19:00 CET
    :
    Predstavitev
    :
    Knjižnica Otona Župančiča, Kersnikova ulica 2. dvorana v 3. nadstropju, Ljubljana
    Knjižnica Otona Župančiča
    Kersnikova ulica 2
    Ljubljana 1000


    :

    Predstavitev knjige Jana van Rijckenborgha; Izvorna gnoza Egipta 4

    Gnostična literatura v službi človeštva

    Jan van Rijckenborgh se je rodil leta 1896 v Haarlemu. Največji del svojega življenja je posvetil temu, da postavi gnostično dediščino in predvsem gnostično pot na sodoben način pred zainteresirane ljudi današnjega časa. V ta namen je leta 1924 osnoval misterijsko šolo Rožnega križa. Ta šola je tekom svojega razvoja vse bolj postajala podobna aleksandrijski skupnosti Hermesa in skupnosti katarov. Toda šola po vsebini tudi močno oživlja cilje bratov Rožnega križa z začetka 17.stoletja. Oni so stremeli k splošni reformaciji, ki se mora začeti prvenstveno v človeku samem, s kvaliteto Duha, ki obnavlja življenje.

    V vseh svojih delih pa je Jan van Rijckenborgh poudarjal tudi »pot«, ki vodi nazaj k resničnemu Božjemu sebstvu, ki je še vedno kot iskra Duha, Božja iskra, skrito v človeku.

    Delo J. van Rijckenborgha sestavlja nekaj tisoč nagovorov, v srčiki katerih je gnostična pot kot nauk o odrešitvi. Izpod njegovega peresa je izšlo štirideset knjig, v katerih je izčrpno in podrobno opisana »pot osvoboditve«, po kateri mora iti vsak človek sam. Pri tem so se med drugim pogosto uporabili manifesti rožnih križarjev 17. stoletja, gnoza Hermesa Trismegista, besedilo Dao De Jing Lao Zija in različna druga gnostična besedila, kot na primer Pistis Sofia.

    V vseh teh delih se sklicuje na povezave z Gnozo, ki jo najdemo v svetovni literaturi. Jan van Rijckenborgh govori o krščanskih misterijih, ker tudi v njih leži univerzalna pot odrešitve in osvoboditve prvobitnega človeka Svetlobe. Na vsaki strani svojega dela kaže na Gnozo kot pot k ponovni vzpostavitvi prvobitnega človeka Svetlobe ali človeka Duha od vekomaj.

    Mednarodna šola Zlatega rožnega križa
    LECTORIUM ROSICRUCIANUM,
    Celovška 280, Ljubljana

    http://www.lectoriumrosicrucianum.org/slovenia/index.htm
    gsm 041 744 879





    [ ][ ]





     

    Na vrh (začetne) strani
     Copyright © 2026 www.pozitivke.net
     Vsa naša koda pripada vam.
    Powered By GeekLog 
    Page created in 0,43 seconds