NE ZAMUDITE  


 Rubrike  

 Zanimivo  


 Bodi obveščen ? 

Sončna Pošta:
Brezplačne pozitivne novice, članke, zgodbe, recepte, informacije o zaposlitvah, razpisih in obvestila o seminarjih ter delavnicah lahko dobivaš tudi na dom.


Vpiši se ali pošlji email na: info@pozitivke.net.
Sončno pošto tedensko na dom dobiva okoli 2.500 bralcev.


 Ne spreglejte  


 SVET POEZIJE  

Klikni sliko za vstop v svet poezije.


 Aktualno  


 Mesečni koledar  
Dogodki te strani

ponedeljek 16-feb
  • Alfa samski

  • sreda 18-feb
  • Kreativarna: 2D loop animacija

  • četrtek 19-feb
  • Tečaj praktične filozofije

  • sobota 21-feb
  • Baltazarjeva akademija: Rešimo Baltazarjevo mesto

  • nedelja 22-feb
  • 66. Veganski Pohod za Vsakogar - Čemšeniška planina (1204 m)
  • Javno vodstvo po razstavi alumnov Od blizu Začasni naslov

  • ponedeljek 23-feb
  • spevSLAM 2026

  • sreda 25-feb
  • Sredine ustvarjalne delavnice v centru Vič

  • četrtek 26-feb
  • FKK 3: S prizanesljivostjo

  • petek 27-feb
  • Salamander

  • sobota 28-feb
  • Uvodna usposabljanja za prostovoljce_ke Ljubljana

  • sreda 04-mar
  • Sofiia Chornei, fagot & Diana Marković, klarinet

  • torek 10-mar
  • Uvodna usposabljanja za prostovoljce_ke Koper

  • sreda 11-mar
  • Enis Bešlagić: DA SAM JA NEKO

  • sobota 14-mar
  • Uvodna usposabljanja za prostovoljce_ke Ljubljana

  •   Več o dogodkih  
    Preglej vse dogodke v tem letu


      


    Afriški dnevi v pravični trgovini 3 muhe


     PREDSTAVLJAMO  
     

     AKCIJA  
     


    :

    ponedeljek, 05. 05. 2008 -
    :
    :


    :

    Pravična trgovina 3MUHE vabi na Afriške dneve, ki bodo potekali od 5.5. do 10.5.2008, na Starem trgu 30 v Ljubljani.

    Namen pravične trgovine 3MUHE ni samo prodaja pravično trgovinskih izdelkov, temveč tudi ozaveščanje kupcev o globalnem pomenu in vlogi pravične trgovine. Zato pripravljamo dogajanje, ki bo predstavilo umetnost, življenje in ustvarjanje zahodnoafriških proizvajalcev. Afriški dnevi se bodo zaključili na Svetovni dan Pravične trgovine, ki bo v soboto, 10.5.2008.

    Rdeča nit letošnjega svetovnega dne je Pravična trgovina in okolje

    V skladu s tematiko pravične trgovine in okolja v soboto pripravljamo delavnico izdelave nakita iz ganskega recikliranega stekla. V času Afriških dni boste v trgovini lahko poskusili pravično trgovinske in ekološko pridelane prehrambne izdelke (kavo, čaj, piškote).

    Pravična trgovina se osredotoča na marginalizirane proizvajalce in male kmete ter omogoča, da se izognejo revščini ob tem, da promovirajo trajnostni razvoj. Z vzpostavljanjem dolgoročnih partnerstev omogoča, da  proizvajalci vlagajo v okolju prijazno proizvodnjo. Vzpodbuja ročno izdelavo, ekološko kmetijstvo in uporabo recikliranih materialov, prav tako pa tudi trajnostno uporabo naravnih virov in proizvodnih metod, ki niso kapitalsko ali energetsko zahtevne. Gibanje pravične trgovine se zavzema za trgovinski sistem, ki v ospredje postavlja ljudi in promovira socialno, ekonomsko in okoljsko pravičnost.

    Program:

    5.5.2008 ob 18.30: Razstava fotografij, ki prikazujejo postopek izdelave bronastih kipcev v vasi Bobo Diuolasso v Burkini Faso. Postopek in umetnike, ki te kipce ustvarjajo, bo predstavil Tit Brecelj, avtor fotografij. 
    Do 19.5.2008 bo v trgovini 3MUHE potekala tiha dražba bronastih kipcev. Zbrana sredstva bomo namenili razvojnemu projektu Ženske, pravične tkalke v Burkini Faso, s katerim bomo usposobili 10 lokalnih žensk v tkanju, jim omogočili dolgoročno zaposlitev in s tem spodobno preživetje.

    6.5.2008 ob 18.30: Predavanje Reneja Suše o vlogi in pomenu pravične trgovine v svetu.
    7.5.2008 ob 18.30: Predavanje Ebenezerja Parditeya o ganski umetnosti, natančneje o tradicionalnem stolu Akan, njegovi vlogi v zgodovini kraljestva Ashanti ter o  moči in verovanjih, povezanih z uporabo teh stolov v ganskih domovih danes.
    Ebenezer je lokalni predstavnik Društva Humanitas za botrstvo v Gani (predavanje bo potekalo v angleškem jeziku). 

    9.5.2008 ob 18.30: Predavanje Ebenezerja Parditeya o ganski simbolih, njihovem pomenu in uporabi v politiki, kulturi in tradicionalnih domovih ter njihovi povezavi z ganskimi moralnimi in etičnimi normami (predavanje bo potekalo v angleškem jeziku).

    10.5.2008 ob 14.30 – 16.00: Delavnica bobnanja na afriške djembe, ki jo bo vodil Kashe iz Gane (na delavnico se lahko prijavi največ 7 oseb. Cena delavnice je 5 € na osebo. Delavnica bo potekala v angleškem jeziku. Prijave sprejemamo na 3muhe@umanotera.org)

    10.5.2008 ob 16.30 – 18.30: Delavnica izdelave nakita iz ganskega recikliranega stekla, ki jo bo vodila dr. Liza Debevec (na delavnico se lahko prijavi največ 10 oseb. Cena delavnice je 5 € na osebo. Prijave sprejemamo na 3muhe@umanotera.org)

    Prisrčno vabljeni!







    [ ][ ]





     

    Na vrh (začetne) strani
     Copyright © 2026 www.pozitivke.net
     Vsa naša koda pripada vam.
    Powered By GeekLog 
    Page created in 0,90 seconds