NE ZAMUDITE  


 Rubrike  

 Zanimivo  


 Bodi obveščen ? 

Sončna Pošta:
Brezplačne pozitivne novice, članke, zgodbe, recepte, informacije o zaposlitvah, razpisih in obvestila o seminarjih ter delavnicah lahko dobivaš tudi na dom.


Vpiši se ali pošlji email na: info@pozitivke.net.
Sončno pošto tedensko na dom dobiva okoli 2.500 bralcev.


 Ne spreglejte  


 SVET POEZIJE  

Klikni sliko za vstop v svet poezije.


 Aktualno  


 Mesečni koledar  
Dogodki te strani

sreda 18-feb
  • Kreativarna: 2D loop animacija

  • četrtek 19-feb
  • Tečaj praktične filozofije

  • sobota 21-feb
  • Baltazarjeva akademija: Rešimo Baltazarjevo mesto

  • nedelja 22-feb
  • 66. Veganski Pohod za Vsakogar - Čemšeniška planina (1204 m)
  • Javno vodstvo po razstavi alumnov Od blizu Začasni naslov

  • ponedeljek 23-feb
  • spevSLAM 2026

  • sreda 25-feb
  • Sredine ustvarjalne delavnice v centru Vič

  • četrtek 26-feb
  • FKK 3: S prizanesljivostjo

  • petek 27-feb
  • Salamander

  • sobota 28-feb
  • Uvodna usposabljanja za prostovoljce_ke Ljubljana

  • sreda 04-mar
  • Sofiia Chornei, fagot & Diana Marković, klarinet

  • torek 10-mar
  • Uvodna usposabljanja za prostovoljce_ke Koper

  • sreda 11-mar
  • Enis Bešlagić: DA SAM JA NEKO

  • sobota 14-mar
  • Uvodna usposabljanja za prostovoljce_ke Ljubljana

  •   Več o dogodkih  
    Preglej vse dogodke v tem letu


      


    Podoba časa v katerem živimo in joga


     PREDSTAVLJAMO  
     

     AKCIJA  
     


    :

    petek, 02. 02. 2007 -
    :
    Seminar
    :


    :

    PODOBA ČASA V KATEREM ŽIVIMO IN JOGA

    Vsebina:
    Človek je ujet v paradoks. Res je, da človek prihaja iz Enosti in, da sestoji iz Svetlobe in Ljubezni v pravem pomenu besede. Vseeno pa se zazrimo v svet okoli sebe in opazujmo njegovo podobo. Hkrati poglejmo tudi svojo lastno izkušanje in doživljanje življenja. Kakšna je podoba sveta in kakšna je naša izkušnja? Največkrat vse kaj drugega, kot podoba sveta v katerem vladata mir in harmonija, naša izkušnja življenja pa niti od daleč ne spominja na izraz Ljubezni, ki je naša prava narava. Tudi, če smo trdno prepričani, da smo v bistvu bitja Ljubezni in Svetlobe, to ostaja zgolj koncept. Vsakdanje življenje izgleda bolj kot kakofonija zmede, polno kaotične aktivnosti, stresa in konfliktov. Ali pa je nasprotno izraz otopelega, nenavdihnjenega duha, dolgočasno, sivo, enolično. V obeh primerih pa je površinsko in nam ne nudi nikakršnega notranjega zadovoljstva. Vznemirjenje, stres in aktivnost so samo vrhnji sloj, ki pokriva enolično in dolgočasno realnost našega življenja.

    Veliki indijski mistik in filozof Sri Aurobindo je ta paradoks opisal takole:" Najvišja aspiracija človeka- njegova težnja k popolnosti, njegovo hrepenenje po svobodi in mojstrstvu, njegovo iskanje čiste resnice in čistega veselja- je v popolnem nasprotju z njegovim trenutnim obstojem in izkušanjem.

    Kaj stoji med našo trenutno življenjsko situacijo in našimi najglobljimi aspiracijami? Odgovor na to vprašanje bomo poskušali najti tekom tridnevnega seminarja, ko bomo potovali v našo preteklost in postopoma odkrivali najpomembnejši aspekt naše zgodovine, ki nam drugače ostaja zamolčan, ki pa je kljub vsemu odigral odločilno vlogo pri oblikovanju zavesti modernega človeka, ki ustvarja podobo sveta v katerem živimo. Spregovorili bomo tudi nekaj besed o nekaterih faktorjih, ki trenutno predstavljajo oviro, da bi zaživeli in izražali naše najvišje aspiracije. Nato pa se bomo zazrli v prihodnost in se na rahlo dotaknili možnosti, ki nam jih le-ta prinaša, če se bomo zanje seveda od znotraj odločili. In nenazadnje bomo pozornost posvetili tudi jogi, eni najbolj izrednih duhovnih disciplin, kar jih človeštvo pozna. Joga se nam ponuja kot čudovito orodje pri uresničevanju naših najvišjih aspiracij.

    Zarja

    PODOBA ČASA V KATEREM ŽIVIMO IN JOGA

    JE NASLOV VIKEND SEMINARJA, KI BO POTEKAL OD 2.-4. 2. 2007.

    KJE? DOM BURJA, SEČA NAD PORTOROŽEM

    KDO? DRUŠTVO ZARJA

    PRIJAVE: NAJKASNEJE DO 20.1.2007

    INFO: klara.kozar@gmail.com 041 270 836

    Cena:100€ zaposleni in 83€ študentje in upokojenci

    Mateja de Laat - Jamnik - Zarja se že od svojega 15. leta ukvarja z jogo. Po poklicu je univerzitetna diplomirana zgodovinarka. Nekaj let je živela v Amsterdamu, na Nizozemskem, kjer je študirala svetovne religije na Univerzi v Amsterdamu (Universiteit van Amsterdam, UvA). V istem času se je na Visoki šoli za Ayurvedo v Nijmegen-u (Hogeschool voor Ayurveda) šolala za ayurvedsko masažno terapevtko. Po končanem študiju je eno leto delala v `zdravstvenem centru´ za alternativno medicino de Hoorn v Amsterdamu. Že od nekdaj jo poleg joge, zgodovine in svetovnih religij zanimajo tudi zahodni gnosticizem, psihologija, ezoterika, okultna (skrita) znanja, skratka discipline, ki človeku pomagajo na njegovi poti spoznavanja samega sebe in narave življenja nasploh. Zadnja leta se v glavnem posveča študiju in raziskovanju človekovega notranjega potenciala v okviru izjemnega časa v katerem živimo.

    Program bo potekal okvirno takole:
    - petek: popoldne predavanje o naravi in pomenu časa v katerem živimo (govorili bomo o neravnotežju med ženskim in moškim aspektom življenja in o posledicah, ki jih je le -to ustvarilo tako v našem osebnem življenju kot tudi v družbi v kateri živimo. Nato pa bomo spoznali zakaj je prav v času v katerem živimo pomembno ponovno prebuditi in izražati ženski aspekt); zvečer sledi jogijska sekvenca pozdrav materi Zemlji in kratka meditacija.

    -sobota: zjutraj začnemo z jogijskimi asanami hatha joge (med drugim s pozdravom soncu) in kratko meditacijo s katero bomo ustvarjali stik s svojim telesom. Na tak način se bomo prizemljili in se zasidrali v trenutek, tukaj in sedaj ; sledi zgodovinsko predavanje o tem, kako je bila izkušnja in doživljanje ženskega aspekta počasi izrinjana iz življenja ljudi, ki je pred tem predstavljala osnovo tako družbenega življenja kot tudi notranjega življenja posameznika; popoldne sledi nekaj informacij o faktorjih, ki nam trenutno otežujejo ali celo preprečujejo izkušati in izražati ženski aspekt. Zvečer sledi jogijska sekvenca pozdrav materi Zemlji in kratka meditacija.

    -nedelja: zjutraj bomo ponovili sobotni jogijski program; dopoldne bomo govorili o človekovem notranjem potencialu, ki ga bomo začeli v prihodnosti izražati, če se bomo zato zavestno odločili in kako nam joga pri tem lahko pomaga. Zaključili bomo z vodeno svetlobno meditacijo, s pomočjo katere se bomo dotaknili svojega bistva.

    Vmes, med posameznimi deli programa, pa bo seveda poskrbljeno tudi za prehrano. Hrana bo vegetarijanska/veganska.






    [ ][ ]





     

    Na vrh (začetne) strani
     Copyright © 2026 www.pozitivke.net
     Vsa naša koda pripada vam.
    Powered By GeekLog 
    Page created in 0,48 seconds