NE ZAMUDITE  


 Rubrike  

 Zanimivo  


 Bodi obveščen ? 

Sončna Pošta:
Brezplačne pozitivne novice, članke, zgodbe, recepte, informacije o zaposlitvah, razpisih in obvestila o seminarjih ter delavnicah lahko dobivaš tudi na dom.


Vpiši se ali pošlji email na: info@pozitivke.net.
Sončno pošto tedensko na dom dobiva okoli 2.500 bralcev.


 Ne spreglejte  


 SVET POEZIJE  

Klikni sliko za vstop v svet poezije.


 Aktualno  


 Mesečni koledar  
Dogodki te strani

sreda 18-feb
  • Kreativarna: 2D loop animacija

  • četrtek 19-feb
  • Tečaj praktične filozofije

  • sobota 21-feb
  • Baltazarjeva akademija: Rešimo Baltazarjevo mesto

  • nedelja 22-feb
  • 66. Veganski Pohod za Vsakogar - Čemšeniška planina (1204 m)
  • Javno vodstvo po razstavi alumnov Od blizu Začasni naslov

  • ponedeljek 23-feb
  • spevSLAM 2026

  • sreda 25-feb
  • Sredine ustvarjalne delavnice v centru Vič

  • četrtek 26-feb
  • FKK 3: S prizanesljivostjo

  • petek 27-feb
  • Salamander

  • sobota 28-feb
  • Uvodna usposabljanja za prostovoljce_ke Ljubljana

  • sreda 04-mar
  • Sofiia Chornei, fagot & Diana Marković, klarinet

  • torek 10-mar
  • Uvodna usposabljanja za prostovoljce_ke Koper

  • sreda 11-mar
  • Enis Bešlagić: DA SAM JA NEKO

  • sobota 14-mar
  • Uvodna usposabljanja za prostovoljce_ke Ljubljana

  •   Več o dogodkih  
    Preglej vse dogodke v tem letu


      


    Cezamov abonmajski ciklus: Koncert klasične glasbe


     PREDSTAVLJAMO  
     

     AKCIJA  
     


    :

    torek, 18. januar 2005 @ 20:00 CET - 21:00 CET
    :
    :
    Dom kulture Ruše
    Ruše 2342


    :

    Torek, 18.1.2005 ob 20.00


    ŽARKO IGNJATOVIČ, JERKO NOVAK (kitarski duo)



    vstopnina: 1000,00 SIT

    Jerko Novak se je začel učiti kitaro pri prof. Hubertu Scharri na Zavodu za glasbeno in baletno izobraževanje v Ljubljani. Na Visoki šoli za glasbo v Gradcu v razredu prof. Marge Bäuml-Klasinc je diplomiral in opravil programski študij. Večkrat je bil nagrajen na slovenskih in jugoslovanskih tekmovanjih glasbenih šol. Leta 1983 je prejel nagrado Zlata ptica najvišje slovensko priznanje za mlade umetnike. Kot kitarist z bogatim solističnim repertoarjem koncertira doma in v tujini (Avstrija, Rusija, Gruzija, Armenija, Italija, Nemčija, Švedska, Španija ). Pogosto igra tudi v komornih zasedbah, največ z violinistom Tomažem Lorenzem.
    Poučuje kitaro na Srednji glasbeni in baletni šoli v Ljubljani in je stalni mentor na slovenskih poletnih glasbenih taborih. Jerko Novak je vsestranski glasbenik: poleg poustvarjalnega dela se intenzivno posveča tudi komponiranju, predvsem za najmlajše poslušalce. Ustvarja tudi scensko glasbo za gledališče, film in televizijo.

    Žarko Ignjatović je nižjo in srednjo glasbeno šolo končal v rojstnem Pulju na Hrvaškem. Diplomiral je pri prof. Darku Petrinjaku na glasbeni akademiji v Zagrebu (1983), hkrati pa je študij kitare zaključil še pri prof. Margi Bäuml-Klasinc na Visoki šoli v Gradcu (1987). Leta 1995 je opravil triletni podiplomski študij na Mozarteumu v Salzburgu v razredu prof. Eliota Fiska.
    Aktivno sodeluje na številnih seminarjih svetovno znanih kitaristov (Juliana Breama, Johna Williamsa, Davida Russella, Sergia in Odairja Assada ...). Je dobitnik številnih nagrad na nekdanjih republiških in zveznih tekmovanjih.

    Od leta 1984 živi v Ljubljani. Je docent za kitaro in komorno igro na Pedagoški fakulteti v Mariboru in profesor kitare na Srednji glasbeni in baletni šoli v Ljubljani. Poleg solističnih nastopov doma in v tujini se posveča tudi komorni igri. Nastopa v kombinacijah s pevci, violončelom, flavto, kitaro. Redno snema za radio in televizijo. Leta 1998 je izšla njegova prva, leta 2001 pa druga samostojna zgoščenka.






    [ ][ ]





     

    Na vrh (začetne) strani
     Copyright © 2026 www.pozitivke.net
     Vsa naša koda pripada vam.
    Powered By GeekLog 
    Page created in 0,82 seconds