NE ZAMUDITE  


 Rubrike  

 Zanimivo  


 Bodi obveščen ? 

Sončna Pošta:
Brezplačne pozitivne novice, članke, zgodbe, recepte, informacije o zaposlitvah, razpisih in obvestila o seminarjih ter delavnicah lahko dobivaš tudi na dom.


Vpiši se ali pošlji email na: info@pozitivke.net.
Sončno pošto tedensko na dom dobiva okoli 2.500 bralcev.


 Ne spreglejte  


 SVET POEZIJE  

Klikni sliko za vstop v svet poezije.


 Aktualno  


 Mesečni koledar  
Dogodki te strani

sreda 09-jul
  • Edward Clug - Cluster; Svetovne koreografske uspešnice Edwarda Cluga

  • petek 11-jul
  • XXVIII. Mednarodna likovna kolonija

  • torek 15-jul
  • Razgibana modra leta

  • sreda 16-jul
  • Violeta Egorova - klavir

  • nedelja 20-jul
  • Vegan Hangouts: Veganski piknik v Tivoliju

  • ponedeljek 21-jul
  • Korejski komorni orkester

  • sreda 23-jul
  • Münchenski virtuozi

  • petek 25-jul
  • Duo Becchio

  • sobota 26-jul
  • Štajerska čaga okusov

  • sreda 30-jul
  • Španska romanca

  • petek 01-avg
  • Praslovan - film o Zoranu Predinu

  • torek 05-avg
  • In še Rdeča kapica, predstava za otroke

  •   Več o dogodkih  
    Preglej vse dogodke v tem letu


     www.pozitivke.net dogodek 


    VinoTour Hellovino Svečina - ODPOVEDANO


     PREDSTAVLJAMO  
     

     AKCIJA  
     

    Kdaj:
    torek, 31. oktober 2023 @ 09:00 CET - 22:00 CET
    Vrsta dogodka:
    Kje:
    Svečina     


    Opis:

    S palicami ali z metlo, VABLJENI, da se nam pridružite na Vinotour čarovniškem pohodu. Pohod pričnemo ob 10.00 a zbiramo se že od 9.00 na nogometnem igrišču v Svečini, kjer se lahko ogrejete, okrepčate s tradicionalnimi zvarki Vinotoča Pliberšek in seveda prijavite na dogodek.

    Prispevek je 3€. Čarovniška malica ob zaključku pohoda bo možna samo z bonom prejetim ob registraciji na igrišču na dan pohod

    Zaradi lažje organizacije je prijava na dogodek obvezna: vinotoureu@gmail.com ali v fb dogodek s sporočilom o številu udeležencev.

    Vljudno prosimo, da parkirate pred Svečino levo na označenem parkirišču ali pri gradu.

    V primeru dežja pohod žal odpade. 

    Da na pohodu ne bomo lačni bodo ob poti poskrbeli za prigrizke naši vinogradniki a ob koncu se je treba dobro okrepčati in varno pot domov nadaljevati! Ob prijavi na nogometnem igrišču boste prejeli kupon s katerim si nato lahko kupite malico na dveh končnih postajah:

    1. Tradicionalno pri Vinotoč Pliberšek bo za vas pripravljena topla malica : pečenica + kislo zelje + fižol =8€ ali ČinČan=8€, ter čarobne sladice 3.5€.

    2. Pri Vino JARC pa: Svečinski pisker 6€ (enolončnica s prekajenim), bučkina juha 4€ in seveda gibanica ali jabolčni štrudelj 4€!

    VABLJENI!

    Dve poti čarobnih doživetji:

    Pot proti Kopici in na Pesjak (7km) se začne s prvo postajo na kmetiji Vino in sadje Kren, kjer nam bodo pripravili čarobne dobrote in seveda kozarec odličnega vina, soka ali žganja. Težko se bo posloviti od Krenovih a bo treba dalje na vzpon skozi vinograd mimo Kopice po grebenu s prelepimi razgledi na vinograde in nekje vmes na Pesjaku nas bo čakal kozarec vina ali dva. Klet na Bregi se bodo potrudili in nam z Jurija pripeljali odlično kapljico. Na poti proti vinski kraljici se ustavimo še na deci mošta ali špricer pri Vino Jamšek. Tako bomo lažje prispeli do nove Mariborske vinske kraljice Maruše Mukenauer , kjer nam bodo pod sloganom : Tri sestre - tri vina čaroben napitek. Zaključek seveda sledi s tradicionalno toplo malico polno nepozabnih zvarkov pri Vinotoču Pliberšek (Činčan = 8€, Pečenica+kislo zelje+fižol = 8€, Sladica = 3.5€) ali pri Vino Jarc (Svečinski pisker =6€ , Kremna bučna juha = 4€, Sladica = 4€ )

    Druga pot (6km) nas pelje najprej do nove Mariborske vinske kraljice Maruše Mukenauer na njen odličen Laški rizling in nato še do nove Svečinske vinske kraljice Eve Valdhuber, na kraljičin Sauvignon. Pot nadaljujemo med vinogradi na sladek mošt ali kozarec slajšega vina pri Vina Jamnik. Vzpon med vinogradi do južnoštajerske vinske ceste na rdeči Schilcher mošt in kostanj, da doživimo dogajanje pri sosedih. Vrnitev na slovensko stran do Vina Jarc, kjer se boste lahko odločili za toplo malico pri njih: Svečinski pisker = 6€, kremna bučna juha = 4€ , sladica = 4€) ali nadaljevali pot do tradicionalen postaje Vinotoča Pliberšek, kjer tudi to skupino čaka topla malica (činčan = 8€, pečenica, kislo zelje, fižol= 8€, sladica = 3.5€). Po malici pri Vino Jarc se bomo ustavili še na Rozamundi ali Muškatirju pri Vino Falot , da bo zaključek slajši. Pridite čarobno bo!

    LETOS ŽE 11. VIDEO

    Hvala zvesti Ekipi Marko&Pero&Alen&Janko brez vas
    Hellovino ne bi bil isti!

    VINOTOUR

    Slatina 9, Svečina
    2201 Zg. Kungota
    Slovenija






     
     
    Če vam je dogodek všeč, ga priporočite tudi drugim.

    [ Dodaj dogodek ][ Nazaj na Koledar ]





     

    Na vrh (začetne) strani
     Copyright © 2025 www.pozitivke.net
     Vsa naša koda pripada vam.
    Powered By GeekLog 
    Page created in 0,53 seconds