MODRA DVORANA |
12.00 |
Ali je samooskrba modni hit, tržna priložnost ali nujna aktivnost prihodnosti? Ekoci - Eko civilna iniciativa Slovenije, Skupaj za zdravje človeka in narave, Celjski sejem d.d. in partnerji |
14.30 |
Z industrijsko konopljo do inovativnih in okolju prijaznih izdelkov, novih delovnih mest in trajnostnega razvoja, dr. Igor Šoltes, evropski poslanec
|
MODRA DVORANA II |
10.30-18.00 |
Štafeta semen – izmenjevalnica semen, znanja, cepičev starih sadnih vrst in prikazi dobrih praks, Ekoci |
CELJANKA |
10.00 |
Meditacija iz Mrež Blagostanja, Andreja Novak, Društvo Angel.si |
11.00 |
Gong in pojoče posode, Mojca Malek, GongMuse |
12.00 |
Kako zdravo shujšamo, Minka Gantar, Jasmina Kandorfer |
13.00 |
Zakaj je konoplja tako učinkovita, Marijanca Bahar, svetovalka naturopatskih rešitev |
14.00 |
Smrt preži na nas v črevesju in slaba prebava je vzrok vsega zla, Ariana Vetrovec, Futuristic Life |
16.00 |
Vpliv prehrane in eteričnih olj na delovanje notranjih organov, Anja Fošnarič, Leonesa d.o.o. |
17.00 |
Ajurveda – kožne bolezni in luskavica, dr. Manivannan B.A.M.S., Hiša Ayurveda |
PREDAVALNICA L |
10.00 |
Škripljete? – Kako poskrbeti za vitalnost sklepov, Rajko Škarič, Adriana Dolinar, Društvo Ognjič |
11.00 |
Eliksirji mladosti – mit ali le pozabljeno znanje?, Sanja Lončar, Društvo Ognjič |
12.00 |
Uporaba konoplje pri zdravljenju možganskih malignih bolezni, Božidar Radišič, ONEJ - Društvo prekmurske pobude |
13.00 |
Konoplja in ljudje, Tanja Cvetrežnik, ONEJ - Društvo prekmurske pobude |
14.00 |
Aktivirajte naravne zdravilne potenciale, Tatjana Trajkovsa, zdravnica in mentorica za naravno zdravljenje in izpolnjujoče življenje |
15.00 |
Permakultura I – Skriti problem, Matej Kline, Permakulturni inštitut Maribor |
16.00 |
Varna, neboleča in hitra odprava dioptrije,Boštjan Drev, dr. med., spec. oftalmolog, očesni center VIDIM |
DEMONSTRACIJSKI ODER |
10.00 |
Igra zvočni spomin, I. OŠ Žalec, POŠ Ponikva |
10.15 |
Odgovorno s hrano,Gregor Cerar, Program Ekošola |
10.25 |
Lokalna pridelana hrana je naša prioriteta in identiteta, Dane Katalinič, Program Ekošola |
10.40 |
Odgovorno s hrano – »Mi radi jemo lokalno«, Suzana Šajnič, Otroški vrtec Metlika |
11.15–12.00 |
Podelitev nagrad projekta Eko-paket, Program Ekošola |
|
11.15 |
Glasbeni nastop, Srednja zdravstvena šola Celje |
|
11.55 |
Ples palačink, OŠ Toneta Pavčka |
12.15 |
Prvošolci spoznavali lokalne pridelovalce, Dušanka Gazvoda, OŠ Vavta vas |
12.30 |
Predstavitev rezultatov, OŠ Kuzma |
12.45 |
Prav nič ne gre v nič, VVZ Radovljica, enota Lesce |
13.00 |
Hrana in trajnost, dijakinje Gimnazije Ledina |
13.15 |
Sladkanje hrane z uporabo različnih sladkorjev, dijakinje Gimnazije Ledina |
13.30 |
Podjetništvo na šolskem vrtu, OŠ Artiče |
13.45 |
Šolski ekovrt – od ideje do prvih plodov, Vesna Lavrinc in dijaka Gimnazije Celje-Center |
14.00 |
Za vsako bolezen rož'ca raste, OŠ Gornja Radgona |
15.00 |
Transmisijska meditacija - Pot notranje svobode in modrosti, Mira Iskrač, Duhovno društvo Share |
15.30 |
Kaj pa vi radi jeste…?, OŠ Ob Dravinji |
16.00 |
Transmisijska meditacija - Pot notranje svobode in modrosti, Mira Iskrač, Duhovno društvo Share |
16.30 |
Gong in pojoče posode, Mojca Malek, GongMuse |
17.00 |
Zgodba debele repe, Vrtec Mavrica Trebnje |
DEMONSTRACIJSKA KUHINJA |
10.00 |
Jajčna omleta s koprivami in semeni, OŠ Artiče |
10.30 |
Priprava in degustacija jedi, DOŠ I Lendava |
11.00 |
Uporabnost zelišč, OŠ Marije Vere |
11.30 |
Pirine in brezglutenske palačinke, OŠ Toneta Pavčka |
12.00 |
Zdravi napitki, OŠ Vavta vas |
12.30 |
Degustacija čajev, VVZ Radovljica, enota Lesce |
13.00 |
Buče na kvadrat, OŠ Gorišnica |
13.30 |
Vegi burger iz lokalnih sestavin, GRM Novo mesto, SŠ za gostinstvo in turizem |
14.00 |
Degustacija čajev in namazov, Vrtec Mavrica Trebnje |