Kdaj: sobota 6. november od 9. do 17. ure,
nedelja 7. november od 9. do 13. ure
Vrsta dogodka: dvodnevni
seminar
Kje: Klub Palestra, Vrhovci, Cesta VIII 17, Ljubljana
Opis seminarja:
OBČUTI MOČ V SEBI
ZAVEDANJE TELESA – ZAVEDANJE SEBE
Človeško telo je čudež narave. Ima brezmejen potencial samozdravljenja, ki je shranjen v vsaki naši celici. Seminar je namenjen vsem, ki jih zanima masaža in ki želijo iti po poti do dobrega počutja in notranjega miru.
Dr. Gernot Rauch je pridobil izobrazbo maserja na mednarodni šoli za Shiatsu v Avstriji (ISSÖ) in se že več let ukvarja z različnimi tehnikami masaže, s komplementarnimi zdravilskimi postopki in z delom s telesom na splošno. Po poklicu je molekularni biolog in je več let kot znanstveni sodelavec sodeloval v temeljnih medicinskih raziskavah na Inštitutu za biokemijo in kot asistent na Tehniški univerzi v Grazu. Zanj je značilen znanstven pristop do vseh oblik alternativnega zdravljenja, kar pomeni, da svoje metode zdravljenja kombinira z vedno novimi znanstvenimi spoznanji s področja molekularne biologije.
Na seminarju se bomo učili preprostih tehnik samomasaže (Do In) kot tudi masaže celega telesa. Spoznali bomo tudi pomembne akupresurne točke. S pritiskom na določene točke energijskih poti (meridianov) našega telesa spodbudimo pretok biofotonov v našem telesu, kar vodi do regeneracije naših celic in s tem regeneracije vsega našega telesa.
Naše telo namreč funkcionira, kot povezana živa matrica, ki prejema in proizvaja biomagnetna polja. Tako je danes že znanstveno dokazano, da roke terapevta ali bioenergetika oddajajo biomagnetno polje, ki je 1000 krat močnejše od srca, ki je sicer najmočnejše biomagnetno polje v našem telesu. Vezno tkivo ima strukturo iz tekočih kristalov, ki pri dotiku ustvarja električne in biomagnetne impulze. Ker ima vezno tkivo polprevodne lastnosti, ima sposobnost shranjevanja informacij. To je razlog, da poleg številnih zdravilnih učinkov masaže na telesno zdravje in počutje (zdravljenje telesnih bolečin in poškodb) lahko z masažo preko telesa in meridianov odpravljamo stare čustvene vzorce, zdravimo travme in mnoge druge čustvene težave.
http://www.swingyourmolecules.com/system/contents/57/original/Flyer_in_Slowenisch_Lublijana_2010.pdf?1286991214
www.swingyourmolecules.com
Prijave in informacije: narat.jerneja@gmail.com ali na 040 - 938 609 (Jerneja Narat)
Prispevek za seminar je 90, 00 EUR
INDIVIDUALNI TRETMAJI
V nedeljo popoldan, po zaključku seminarja bo možnost individualnih tretmajev. Masažna tehnika Dr. Gernota Raucha in Alexandre Diamantis je kombinacija Shiatsu in drugih masažnih tehnik z vzhoda. Tako kot Shiatsu, je tudi ta tehnika učinkovita oblika zdravljenja telesnih, mentalnih in psihičnih neravnovesij.
Lahko pomaga pri glavobolih, kronični utrujenosti,poškodbah sklepov in vezi, bolečinah v hrbtu in zatilju, pomaga ženskam pri menstrualnih težavah in pripravah na porod, pri krepitvi telesa po porodu, pri težavah z zanositvijo in pri zdravljenju travm ter drugih čustvenih težav.
ALEXSANDRA IN GERNOT O SVOJEM SEMINARJU:
Občuti moč v sebi
Ko se povežemo s petimi elementi, se povežimo s samim seboj. Doživimo torej pet faz preobrazbe in spoznamo svojo usklajenost z elementi voda, les, ogenj, zemlja in kovina.
Naše telo je tempelj, v katerem živimo in ki nam omogoča občutiti povezanost med tem, kar je znotraj in kar je zunaj nas. Telo je tako nekakšen vmesnik med našo notranjostjo in med tem, kar je zunaj nas in prav zato se ravno na telesu pogosto pokaže neravnovesje, ki je lahko v obliki nelagodja, vznemirjenosti, bolečine ali bolezni.
Ko se našega telesa dotaknejo roke maserja ali terapevta, pridemo zaradi močnega biomagnetnega polja, ki pri tem nastane, v resonanco. Ta omogoči, da se začnejo molekule v naših celicah gibati v svoji naravni smeri, da to gibanje postane usklajeno. Na ta način sprostimo svoje napetosti in svojo energijo spet lahko usmerimo v tukaj in zdaj.
Pridruži se torej Gernotu in Alexandri na njuni poti do moči, ki se lahko zbudi tudi v tebi in jo priznaj za svojo, kar tudi je. Doživel boš transformacijo svoje telesne strukture in s tem tudi širitev svoje zavesti.
Ta izkušnja je na razpolago vsem, ki iščejo pot v avtentičnost, dobro telesno počutje in življenjsko radost.
„ Človek postane stvarnik, ko se zave svoje moči, ko jo sprejme brez ocenjevanja in presojanja in ko to moč živi v skladu s svojo resnično naravo.“
Gernot in Alexandra, 2010