Neki mož je vzel novega lovskega psa s seboj na poskusni lov. Kmalu je ustrelil raco, ki je padla v jezero. Pes je stekel po vodi, pobral raco in jo prinesel gospodarju.
Mož je bil zbegan. Ustrelil je drugo raco. In medtem, ko si je nejeveren pomel oči, je pes zopet stekel po vodi in prinesel raco.
Komaj je verjel temu, kar je videl, in je za naslednji dan poklical na lov soseda. In spet je vsakokrat, ko sta on ali sosed ustrelila ptiča, pes tekel po vodi in prinesel ptiča. Mož ni rekel ničesar. Prav tako ne sosed. Končno pa tega ni mogel več držati zase in je bleknil: "Ali si opazil kaj čudnega na tem psu ?"
Sosed je zamišljeno gladil brado: "Da," je končno rekel, "če natančno premislim, res. Podlež ne zna plavati !"
Življenje je dejansko polno čudežev. Še več kot to: čudovito je in vsakdo, ki ga preneha jemati kot samo po sebi umevno, bo to takoj videl.
Anthony de Mello
|
Pes, ki je hodil po vodi
Prispeval/a: Nan dne četrtek, 22. marec 2018 @ 10:06 CET
doggie dharma ;)
čudež "pasje" ljubezni je pa spregledal
Pes, ki je hodil po vodi
Prispeval/a: AnaH dne četrtek, 22. marec 2018 @ 16:14 CET
Pes, ki je hodil po vodi
Prispeval/a: Nan dne četrtek, 22. marec 2018 @ 16:19 CET
Dinazavri in ostali -zavri so dokaz, da zadnji stavek v 2.kometarju ni točen.
;)
Pes, ki je hodil po vodi
Prispeval/a: Nan dne četrtek, 22. marec 2018 @ 16:20 CET
"Dinozavri"
Pes, ki je hodil po vodi
Prispeval/a: AnaH dne sobota, 24. marec 2018 @ 09:01 CET
Bi Noe vzel v svojo barko rešitve pare mnogih živali, da bi jih ubil in pojedel? Ne, da bi ohranil naše spremljevalce življenja. Šele pozneje so ljudje začeli loviti živali. Na začetku so segali po njih le, ko je šlo za preživetje. Ne pa kot danes: meso kar večkrat na dan. Sama sem zrasla ob mesu le enkrat na teden, razen po kolinah.
Pes, ki je hodil po vodi
Prispeval/a: Nan dne sobota, 24. marec 2018 @ 11:38 CET
Noe predstavlja zaključek ere ene od (mnogih) civilizacij in začetek nove, enako kot kozmičnega evolucijskega duhovnega razvoja vsega ustvarjenega, tudi človeka.
Nastanki in zaključki civilizacij pa niso odvisni od hotenj človeka, kozmos ima svoje "lastne načrte".
Pes, ki je hodil po vodi
Prispeval/a: AnaH dne nedelja, 25. marec 2018 @ 12:54 CEST
Tomaž Grušovnik v decembrski reviji Osvoboditev živali:
Socialna psihologija je s številnimi raziskavami pokazala, da smo ljudje v svojih stališčih veliko bolj konservativni in nerazumni, kot radi mislimo.
Sprememb ne maramo še posebej, če so velike. Dejstvo je, da se zato pogosto načrtno izogibamo novim informacijam, če zaslutimo, da bi te lahko vrgle sumljivo luč na naše obstoječe prakse.