
Na konferenci o sežiganju organskih odpadkov v luči obnovljivih energij, ki je potekala v Ljubljani, so domači in tuji strokovnjaki predstavili pristojnosti in tehnologije, uporabljene v Franciji in širše v Evropi. Udeleženci so se lotili različnih tem, med drugim vloge sežiganja v integralnem gospodarjenju z odpadki, energetske izrabe sekundarnega goriva v Ljubljani, evropskih direktive o sežiganju odpadkov in najboljših razpoložljivih tehnologij, so sporočili organizatorji.
Prvi temi sta predstavila neodvisni slovenski strokovnjak za gospodarjenje z odpadnimi snovmi Marijan Ivanc ter svetovalec iz podjetja Energetika Ljubljana Andrej Povše. O koristih sežiganja odpadkov za okolje je spregovoril francoski strokovnjak, predsednik Združenja industrije za ravnanje in razgradnjo odpadkov (SNIDE) Hubert de Chefdebien. O tem, kako pridobivati energijo in ščititi okolje pri sežiganju, pa je predaval komercialni direktor podjetja Constructions Industrielles de la Mediterranee Bernard Bouree.
Vir: www.umanotera.si
|
V Ljubljani konferenca o sežiganju odpadkov
Prispeval/a: majab dne torek, 31. oktober 2006 @ 11:47 CET
Ljubljancani, opozorite Jankovica na to, in pritisnite na mesto, da tega ne sprejme, to boste placali z dioksini iz nevarnih odpadkov, ki vam jih bodo kurili v njej. Kontrole ni!!! Enkrat letno nekaj merijo, ampak takrat ne bodo kurili klorirane plastike.
Sezigalnica je le biznis za tiste, ki jo mislijo gradit, in tisti, ki pripelje tako rec v drzavni plan in potem v gradnjo, bo bogato nagrajen. Ko je sezigalnica zgrajena, podpira nevestno razmetavnaje z dragocenimi gorljivimi odpadnimi materiali!!!! Ko imas sezigalnico, imas tudi uvoz in seziganje drugih profitabilnih odpadkov- nevarnih, industrijskih do 10%, kar prinese od 10 -100krat vecji dobicek pri industrijskih in nevarnih odpadkih v primerjavi z gospodinjskimi!!!
Sezigalniska industrija iz francije bi pri bantu slovencih rada poceni zgradila to, kar je pri njih zaradi tecnih okoljevarstvenikov predrago, in potem bi pri nas po posebnih cenah sezigala, kar jo pri njih drago stane - zdaj ko smo v evropi so smeti postale obicajno blago (tudi industrijski odpadki) Poglejete le Lafargove cementarne, kako so brezobzirne do okolja v Sloveniji (Zasavje), ker jim nasa drzava to dopusca.