NE ZAMUDITE  


 Rubrike  

 Zanimivo  


 Bodi obveščen ? 

Sončna Pošta:
Brezplačne pozitivne novice, članke, zgodbe, recepte, informacije o zaposlitvah, razpisih in obvestila o seminarjih ter delavnicah lahko dobivaš tudi na dom.


Vpiši se ali pošlji email na: info@pozitivke.net.
Sončno pošto tedensko na dom dobiva okoli 2.500 bralcev.


 Ne spreglejte  


 SVET POEZIJE  

Klikni sliko za vstop v svet poezije.


 Aktualno  


 Mesečni koledar  
Dogodki te strani

petek 12-dec
  • Jet Black Diamonds: DECEMBRSKE ROMANCE

  • sobota 13-dec
  • Vilinski lov: Iščemo skrite živali
  • Vegan Hangouts: Prednovoletna zabava

  • nedelja 14-dec
  • Martin Krpan reši Dunaj

  • ponedeljek 15-dec
  • ŠESTI - koncert ob izidu albuma Zmeden

  • torek 16-dec
  • 11. Koledovanje Mariborsko

  • sreda 17-dec
  • Kreativarna: Izdelaj praznično stop-motion animacijo

  • četrtek 18-dec
  • Odiwine Mehurcki

  • petek 19-dec
  • BigBand@SiTi: BOŽIČ V SITIJU
  • Predbožični Orto DISCO,FUNKY 70’S,80’S,90’S PARTY

  • ponedeljek 22-dec
  • Veličastna! glasbena komedija

  • torek 23-dec
  • Bol(j j)ezen

  • sreda 24-dec
  • Premiera lončarovskega božičnega filma

  • petek 26-dec
  • Glineni zvončki

  • sobota 27-dec
  • Silent Disko drsanje

  • sreda 31-dec
  • Otroško silvestrovanje z Repki (Trkaj)

  • četrtek 01-jan
  • Veliki Veganski izziv - januar 2026

  • sreda 07-jan
  • Janezi 2

  •   Več o dogodkih  
    Preglej vse dogodke v tem letu


    Razstava avtohtonih sort jabolk in nadaljevanje akcije   
    nedelja, 15. november 2009 @ 22:30 CET
    Uporabnik: Sonce

    »Posadimo 10.000 sadnih dreves v slovenske ekošole in ekovrtce«

    Danes so ekošole z Mercatorjem pripravile razstavo avtohtonih sort jabolk in tako nadaljujejo s projektom posaditve 10.000 sadnih dreves in izvajanje poslanstva ekošol in ekovrtcev, kot je skrb za zdravo prehrano, ohranjanje biotske pestrosti in blaženje podnebnih sprememb. Na ta način ekošole prispevajo k uresničevanju načel trajnostnega razvoja.

    Razstavo je pripravila Ustanova Ekošola kot način življenja skupaj z Združenjem ekoloških kmetov osrednje Slovenije, Sadjarskim društvom Borovnica in ljubljanskima ekošolama (OŠ Kolezija in OŠ Valentina Vodnika). S tem ekošole navajamo na zdrav življenjski slog in odgovorno ravnanje z okoljem.

    Direktorica Mercatorjevega sektorja za odnose z javnostmi mag. Barbara Stegel je povedala: »Mercator se zaveda, da kakovost prehrane lahko izboljšujemo le z vzajemnim sodelovanjem. Naše partnerstvo z ekošolami je eden od korakov, ki vsak dan uresničujejo našo odgovorno zavezo do zdravega prehranjevanja. Drevo je simbol narave in zdravja, zato si želimo, da bi v vsak kraj, kjer bo raslo eno od Mercatorjevih sadnih dreves, prinesli tudi bolj zdravo življenje.

    « Nada Pavšer, nacionalna koordinatorka ekošol, je izrazila veliko zadovoljstvo ob sklenitvi partnerskega sodelovanja z Mercatorjem: »Ekošole niso zgolj projekt, so način življenja. Mercator je prepoznal v ekošolah vsestransko okoljsko prizadevanje, ki ga tudi sam uresničuje ob vsakem koraku in nas pri tem podprl.

    Naj bo to spodbuda k odgovornemu ravnanju do okolja ne samo za otroke in njihove starše, temveč poziv nam vsem, da s posaditvijo dreves, z lokalno in ekološko pridelavo hrane in svežega avtohtonega sadja prispevamo k njeni kakovosti, manjšemu ogljičnemu odtisu in s tem blažitvi podnebnih prememb.«

      
     
    | More




    Sorodne povezave
  • Več od avtorja Sonce
  • Več s področja * Osveščanje in ekologija

  • Dodatne možnosti
  • Pošlji članek prijatelju po e-pošti
  • Za tisk prijazna stran
  • Slabovidnim prijazna stran

  • Razstava avtohtonih sort jabolk in nadaljevanje akcije | 0 komentarjev. | Nov uporabnik
     

    Za komentarje so odgovorni njihovi avtorji. Avtorji spletne strani na komentarje obiskovalcev nimamo nobenega vpliva.


    Na vrh (začetne) strani
     Copyright © 2025 www.pozitivke.net
     Vsa naša koda pripada vam.
    Powered By GeekLog 
    Page created in 0,90 seconds