NE ZAMUDITE  


 Rubrike  

 Zanimivo  


 Bodi obveščen ? 

Sončna Pošta:
Brezplačne pozitivne novice, članke, zgodbe, recepte, informacije o zaposlitvah, razpisih in obvestila o seminarjih ter delavnicah lahko dobivaš tudi na dom.


Vpiši se ali pošlji email na: info@pozitivke.net.
Sončno pošto tedensko na dom dobiva okoli 2.500 bralcev.


 Ne spreglejte  


 SVET POEZIJE  

Klikni sliko za vstop v svet poezije.


 Aktualno  


 Mesečni koledar  
Dogodki te strani

petek 20-jun
  • Festival Lent 2025

  • sobota 21-jun
  • VegaMarket v Kopru 2025
  • Poletna muzejska noč 2025

  • nedelja 22-jun
  • Pesem o svobodi

  • ponedeljek 23-jun
  • Radovednica iz čebelnjaka

  • torek 24-jun
  • Slovenske taboriščnice v nacističnih koncentracijskih taboriščih

  • sreda 25-jun
  • Mladinski simfonični orkester Alpe-Adria

  • petek 27-jun
  • Vibe Check 3 leta!!!

  • sobota 28-jun
  • Fallen Division, Visteria

  • ponedeljek 30-jun
  • Pevski atelje za zborovske pevce

  •   Več o dogodkih  
    Preglej vse dogodke v tem letu


    Civilna iniciativa ˝Tržnice ne damo˝ presenečena?   
    torek, 10. marec 2009 @ 12:10 CET
    Uporabnik: Sonce

    * Aktualne, dobre novice, pozitivne novice in zaMinistrica za kulturo Majda Širca je 6. februarja podpisala odlok, s katerim je prenehal veljati odlok o začasni razglasitvi Plečnikovih tržnic v Ljubljani za kulturni spomenik državnega pomena. Ministrica je sicer že 9. januarja 2009 po srečanju s predstavniki civilne iniciative ˝Tržnice ne damo˝ poudarila, da je garaže ne motijo, v kolikor seveda ostane zaščitena kulturna dediščina na sami tržnici.

    Civilna iniciativa Tržnice ne damo se je, na po njihovem mnenju hitro in površno odločitev ministrice, odzvala s presenečenjem. Predstavnica iniciative Marinka Kurilić je v izjavi za javnost med drugim zapisala, da je ˝brez vsake utemeljitve izničen odlok prejšnjega ministra Simonitija, ki je osrednjo ljubljansko tržnico strokovno utemeljeno zavaroval kar v sedmih členih.

    ˝ Kurilićeva je izrazila tudi pričakovanje, da bo ministrica ta ˝odlok prejšnjega ministra dopolnila tako, da se ukine promet ob Plečnikovih kolonadah, ki ga je uvedel župan Zoran Janković in ki je v posmeh lani proglašenemu Plečnikovemu letu." Občani, zbrani v civilni iniciativi Tržnice ne damo, že dolgo nasprotujejo načrtom župana mesta Ljubljane Zorana Jankoviča glede izgraditve garažne hiše pod Plečnikovo tržnico.

    Podporo jim je med ostalimi nudila tudi dr. Lučka Kajfež Bogataj, Nobelova nagrajenka, ki je na omizju v začetku prejšnjega leta opozorila na neustreznost kakršnega koli projekta v tako ekološko občutljivem prostoru kot je center Ljubljane zaradi posebnosti mikroklime ljubljanske kotline.

    Vir. www.cnvos.info

      
     
    | More




    Sorodne povezave
  • www.cnvos.info
  • Več od avtorja Sonce
  • Več s področja * Aktualne, dobre novice, pozitivne novice in za

  • Dodatne možnosti
  • Pošlji članek prijatelju po e-pošti
  • Za tisk prijazna stran
  • Slabovidnim prijazna stran

  • Civilna iniciativa ˝Tržnice ne damo˝ presenečena? | 0 komentarjev. | Nov uporabnik
     

    Za komentarje so odgovorni njihovi avtorji. Avtorji spletne strani na komentarje obiskovalcev nimamo nobenega vpliva.


    Na vrh (začetne) strani
     Copyright © 2025 www.pozitivke.net
     Vsa naša koda pripada vam.
    Powered By GeekLog 
    Page created in 0,72 seconds