NE ZAMUDITE  


 Rubrike  

 Zanimivo  


 Bodi obveščen ? 

Sončna Pošta:
Brezplačne pozitivne novice, članke, zgodbe, recepte, informacije o zaposlitvah, razpisih in obvestila o seminarjih ter delavnicah lahko dobivaš tudi na dom.


Vpiši se ali pošlji email na: info@pozitivke.net.
Sončno pošto tedensko na dom dobiva okoli 2.500 bralcev.


 Ne spreglejte  


 SVET POEZIJE  

Klikni sliko za vstop v svet poezije.


 Aktualno  


 Mesečni koledar  
Dogodki te strani

ponedeljek 07-jul
  • Poletne filmske počitnice 2025

  • sreda 09-jul
  • Edward Clug - Cluster; Svetovne koreografske uspešnice Edwarda Cluga

  • petek 11-jul
  • XXVIII. Mednarodna likovna kolonija

  • torek 15-jul
  • Razgibana modra leta

  • sreda 16-jul
  • Violeta Egorova - klavir

  • nedelja 20-jul
  • Vegan Hangouts: Veganski piknik v Tivoliju

  • ponedeljek 21-jul
  • Korejski komorni orkester

  • sreda 23-jul
  • Münchenski virtuozi

  • petek 25-jul
  • Duo Becchio

  • sobota 26-jul
  • Štajerska čaga okusov

  • sreda 30-jul
  • Španska romanca

  • petek 01-avg
  • Praslovan - film o Zoranu Predinu

  •   Več o dogodkih  
    Preglej vse dogodke v tem letu


    Vatikan zanima vstop v schengensko območje   
    nedelja, 15. januar 2006 @ 14:01 CET
    Uporabnik: Pozitivke

    * Aktualne, dobre novice, pozitivne novice in zaZaradi nevarnosti terorizma bi želel Vatikan vstopiti v schengensko območje. To je konec tedna v poročilu o položaju pravosodja in varnosti v državi poudaril vatikanski državni tožilec Nicola Picardi.chengenski sporazum ne ureja le nadzora mej, temveč je pomemben tako za krepitev izmenjave informacij kot preventivnih in varnostnih ukrepov v boju proti terorizmu, je po poročanju italijanskih medijev dejal Picardi. Leta 1999 so v Vatikanu sicer ustanovili odbor za varnost, ki z vatikansko policijo sodeluje v boju proti terorizmu.

    Zaradi položaja enklave bi se moral Vatikan prilagoditi evropskim standardom v pravosodnem sodelovanju, je še prepričan vatikanski državni tožilec, ki se tudi sicer zavzema za temeljito reformo vatikanskega pravosodnega sistema. "Vatikansko pravosodje mora shajati s strukturo in osebjem izpred 70 let. Celotni sistem je potrebno reformirati in prilagoditi novim politično-socialnim pogojem," meni Picard, ki opozarja tudi na povečan obseg dela vatikanskega pravosodja v zadnjih petih letih.

    V Vatikanu je v teku 486 civilnih in 472 sodnih postopkov, kar je v primerjavi s številom prebivalcev države zelo veliko. Večina postopkov je sicer sproženih proti romarjem in turistom, ki množično obiskujejo Vatikan; letno naj bi sveti sedež obiskalo kar 18 milijonov turistov. Uradno ima Vatikan sicer 527 državljanov, od teh je 287 diplomatov, ki so dejavni v tujini. V državici živi tudi 252 oseb, ki nimajo vatikanskega državljanstva.
    www.dnevnik.si

      
     
    | More




    Sorodne povezave
  • www.dnevnik.si
  • Več od avtorja Pozitivke
  • Več s področja * Aktualne, dobre novice, pozitivne novice in za

  • Dodatne možnosti
  • Pošlji članek prijatelju po e-pošti
  • Za tisk prijazna stran
  • Slabovidnim prijazna stran

  • Trackback

    Trackback URL for this entry: http://www.pozitivke.net/trackback.php/20060115140132572

    No trackback comments for this entry.
    Vatikan zanima vstop v schengensko območje | 0 komentarjev. | Nov uporabnik
     

    Za komentarje so odgovorni njihovi avtorji. Avtorji spletne strani na komentarje obiskovalcev nimamo nobenega vpliva.


    Na vrh (začetne) strani
     Copyright © 2025 www.pozitivke.net
     Vsa naša koda pripada vam.
    Powered By GeekLog 
    Page created in 0,47 seconds