NE ZAMUDITE  


 Rubrike  

 Zanimivo  


 Bodi obveščen ? 

Sončna Pošta:
Brezplačne pozitivne novice, članke, zgodbe, recepte, informacije o zaposlitvah, razpisih in obvestila o seminarjih ter delavnicah lahko dobivaš tudi na dom.


Vpiši se ali pošlji email na: info@pozitivke.net.
Sončno pošto tedensko na dom dobiva okoli 2.500 bralcev.


 Ne spreglejte  


 SVET POEZIJE  

Klikni sliko za vstop v svet poezije.


 Aktualno  


 Mesečni koledar  
Dogodki te strani

sreda 01-apr
  • Zato, ker lahko... zopet

  • četrtek 02-apr
  • Carmina Burana

  • petek 03-apr
  • Jazz Club Ljubljanski grad: Bossa de Novo

  • sobota 04-apr
  • Lov na pirhe
  • Greg Black & The Bad Notion

  • nedelja 05-apr
  • Pohorski Kerlc

  • torek 07-apr
  • Umetnostna galerija Maribor

  • sreda 08-apr
  • Spletna delavnica: Zakon o prostovoljstvu v praksi

  • petek 10-apr
  • Evita

  • sobota 11-apr
  • Odkrijte sledi preteklosti na Ljubljanskem gradu

  • nedelja 12-apr
  • Zaključno vodstvo s kustosinjo Julijo Hoda po razstavi Začasni naslov

  • ponedeljek 13-apr
  • Simfonični orkester iz Vancouvra

  • torek 14-apr
  • Tvoj pogled, tvoja zgodba - Nadaljevanje fotografske delavnice

  • sreda 15-apr
  • Literarne ekokrajine: dr. Robert Brus

  • četrtek 16-apr
  • PUB KVIZ v Pivnici Union

  • petek 17-apr
  • Otvoritev 40. Slovenskih glasbenih dnevov / Opening of the 40th Slovenian Music Days

  • sobota 18-apr
  • Uvodna usposabljanja za prostovoljce_ke Ljubljana
  • Friderik in zmaj 3+

  • nedelja 19-apr
  • Azijski brunch

  • ponedeljek 20-apr
  • Predavanja iz umetnostne zgodovine: ujeti trenutek

  • torek 21-apr
  • Območje prehoda V: mir / vojna projekcija

  • sreda 22-apr
  • Iz globin narave do novih turističnih zgodb: uspešno zaključeno usposabljanje v okviru projekta deProfundis - Iz globin

  • četrtek 23-apr
  • 7. strokovna konferenca Trendi in izzivi v živilstvu, prehrani, gostinstvu, turizmu, izobraževanju in usposabljanju

  • petek 24-apr
  • Ohcet

  • sobota 25-apr
  • Povabilo

  • nedelja 26-apr
  • Otoki / Islands

  • ponedeljek 27-apr
  • Med naravo in kulturo

  • torek 28-apr
  • The music of The Lord of the Rings & The Hobbit

  •   Več o dogodkih  
    Preglej vse dogodke v tem letu


    V ponedeljek nas bo na svetu šest milijard in pol   
    četrtek, 15. december 2005 @ 21:11 CET
    Uporabnik: Pozitivke

    * Aktualne, dobre novice, pozitivne novice in zaNa Zemlji bo v ponedeljek natančno 6,5 milijarde ljudi, kažejo podatki francoskega Inštituta za demografske študije (INED), ki sicer temeljijo na statistiki Združenih narodov. Dojenček, s katerim se bo število Zemljanov povečalo na 6,5 milijarde, se bo najverjetneje rodil v Aziji, je danes povedal predstavnik omenjenega inštituta Gilles Pison.

    "Vsak dan se rodi 365.000 novorojenčkov, od tega 57 odstotkov v Aziji, 26 odstotkov v Afriki, 9 odstotkov v Latinski Ameriki, 5 odstotkov v Evropi, 3 odstotki v Severni Ameriki in manj kot odstotek v Oceaniji," je pojasnil Pison. Če upoštevamo, da dnevno povprečno umre 155.000 oseb, se svetovno prebivalstvo vsakih 24 ur poveča za okoli 210.000 ljudi. "Predstavljajte si vsako leto novo državo s 75 milijoni prebivalcev," je dodal. Če se bo ta trend nadaljeval, bo število svetovnega prebivalstva leta 2012 ali 2013 doseglo sedem milijard.

    Na Zemlji, predvsem na južni polobli, bo tako v prihodnjih desetletjih dve ali tri milijarde več lačnih ust. "V Afriki se bo prebivalstvo podvojilo. Tamkajšnje države imajo že sedaj težave pri dohitevanju razvojnega zaostanka v primerjavi z drugimi deli sveta," je opozoril predstavnik INED. Kljub visokim številkam pa svetovno prebivalstvo raste počasneje, kot so napovedovali pred 50 leti. Takrat so ocenjevali, da bo leta 2050 na Zemlji petnajst milijard ljudi. Po navedbah INED bo ta številka omenjenega leta dosegla največ osem ali devet milijard.Demografska rast se je upočasnila predvsem zaradi zmanjšanja rodnosti. "Več kot polovica človeštva živi v državi ali regiji, kjer je rodnost v povprečju nižja od 2,1 otroka na žensko," je pojasnil Pison. Šest milijard je svetovno prebivalstvo doseglo oktobra 1999. "Prelomni" otrok se je rodil v Bosni in Hercegovini, ki se je ravno takrat prebujala iz vojne (1992-1995), v kateri je umrlo 250.000 ljudi. INED ob tem priznava, da je to le statistika in da je točno število ljudi na svetu izredno težko ugotoviti.
    www.dnevnik.si

      
     
    | More




    Sorodne povezave
  • www.dnevnik.si
  • Več od avtorja Pozitivke
  • Več s področja * Aktualne, dobre novice, pozitivne novice in za

  • Dodatne možnosti
  • Pošlji članek prijatelju po e-pošti
  • Za tisk prijazna stran
  • Slabovidnim prijazna stran

  • Trackback

    Trackback URL for this entry: http://www.pozitivke.net/trackback.php/20051215211125962

    No trackback comments for this entry.
    V ponedeljek nas bo na svetu šest milijard in pol | 0 komentarjev. | Nov uporabnik
     

    Za komentarje so odgovorni njihovi avtorji. Avtorji spletne strani na komentarje obiskovalcev nimamo nobenega vpliva.


    Na vrh (začetne) strani
     Copyright © 2026 www.pozitivke.net
     Vsa naša koda pripada vam.
    Powered By GeekLog 
    Page created in 1,37 seconds