NE ZAMUDITE  


 Rubrike  

 Zanimivo  


 Bodi obveščen ? 

Sončna Pošta:
Brezplačne pozitivne novice, članke, zgodbe, recepte, informacije o zaposlitvah, razpisih in obvestila o seminarjih ter delavnicah lahko dobivaš tudi na dom.


Vpiši se ali pošlji email na: info@pozitivke.net.
Sončno pošto tedensko na dom dobiva okoli 2.500 bralcev.


 Ne spreglejte  


 SVET POEZIJE  

Klikni sliko za vstop v svet poezije.


 Aktualno  


 Mesečni koledar  
Dogodki te strani

sobota 11-maj
  • Vegan Hangouts: Veganski piknik v Tivoliju

  • nedelja 12-maj
  • Prijave na tradicionalno gorskokolesarsko preizkušnjo MTB Slavnik 12. maja 2024 v Hrpeljah

  • torek 14-maj
  • Vabilo na izobraževanje Strateško načrtovanje pridobivanja sredstev v prostovoljskih organizacijah

  • sreda 15-maj
  • Umanotera vabi na razpravo ob evropskih volitvah 2024
  • Vabilo na Festival duševnega zdravja 2024

  • četrtek 23-maj
  • Povabilo za sodelovanje na Veselem dnevu prostovoljstva 2024

  •   Več o dogodkih  
    Preglej vse dogodke v tem letu


    Kaj nas učijo živali? (16)   
    sobota, 1. maj 2004 @ 06:40 CEST
    Uporabnik: Pozitivke

    * Poučna (spo)znanja, znanost

    Kaj nas učijo živali? (1)
    Marjetka Jeršek

    Odvisnost od hišnih ljubljenčkov

    Hišni ljubljenčki so brez dvoma lahko zelo koristni, prijetni, nepogrešljivi in vse ljubezni vredni, vendar pa bomo po vsej verjetnosti zašli v težave, če se bomo nanje pretirano, celo bolestno navezali. Odmerimo jim pravo mero svoje pozornosti in časa, da bodo siti, zdravi in zadovoljni, nam pa bo še vedno ostalo dovolj časa zase. Nekateri hišni ljubljenčki so zelo zahtevni. Če jim ne posvečamo nedeljene pozornosti, postanejo ljubosumni in užaljeni. S svojim otožnim pogledom zlahka izzovejo občutke krivde pri nas. Ne pozabimo, da smo za svoje živali odgovorni in odgovornost tudi sprejmimo v celoti. Občutki krivde ne koristijo nikomur. Za žival poskrbite tako, kot pač v tistem trenutku najbolje morete.




    Ko je bil hišni ljubljenček že vrsto let praktično enakopraven družinski član, njegove lastnike zelo potreta njegova bolezen ali smrt. To je povsem normalno in naravno. Vzemimo si za žalovanje toliko časa, kot ga potrebujemo, vendar pa ne pretiravajmo. Ne dovolimo, da bi nas vrtinec bolečega čustva povsem posrkal vase. "Zavedam se, da nikoli ne morem nikogar izgubiti, saj nihče ni bil v moji lasti," pravi Louise L. Hay in se "kot bi trenila z očesom ponovno povežem s to dušo". Veliko pričevanj, ki izvirajo iz opisa obsmrtnih doživetij, pripoveduje o ljubeh na robu smrti, ki so na koncu svetlobnega tunela poleg svojih najdražjih zagledali že davno pokojnega domačega psa, mačko ali ptiča.

    Veselite se prelepih trenutkov ljubezni, naklonjenosti in zaupnosti, ki jih delite s svojimi hišnimi ljubljenčki. Če lepo skrbite zanje, vam bodo dobroto vračali in nase, baje, sprejeli del vašega karmičnega bremena. Z odprtim srcem poslušajte globoke življenjske lekcije, ki vam jih samodejno podajajo in skoznje še na nov način obogatijo skupno prijateljsko druženje.


    Živali, ki jih srečujemo v svojem življenju, ni so le prijateljice ali sovražnice. Predvsem so učiteljice, ki nam lahko odstrejo neverjetne skrivnosti, če si le vzamemo čas zanje, jih opazujemo in jim prisluhnemo.


    KONEC

      
     
    | More




    Sorodne povezave
  • Kaj nas učijo živali? (1)
  • Več od avtorja Pozitivke
  • Več s področja * Poučna (spo)znanja, znanost

  • Dodatne možnosti
  • Pošlji članek prijatelju po e-pošti
  • Za tisk prijazna stran
  • Slabovidnim prijazna stran

  • Trackback

    Trackback URL for this entry: http://www.pozitivke.net/trackback.php/2004041216401758

    No trackback comments for this entry.
    Kaj nas učijo živali? (16) | 1 komentarjev. | Nov uporabnik
     

    Za komentarje so odgovorni njihovi avtorji. Avtorji spletne strani na komentarje obiskovalcev nimamo nobenega vpliva.


    Kaj nas učijo živali? (16)

    Prispeval/a: titanic dne sobota, 1. maj 2004 @ 15:03 CEST
    Nekateri ljudje resnično imajo hišnega ljubljenčka za enakovrednega člana družine in pretiravajo v tej enakopravnosti. Prav je, da posvetimo živali toliko pozornosti, kot jo potrebuje glede na vrsto živali in pasmo, ki smo si jo izbrali.
    Zanimiva pa se mi zdi tudi ugotovitev, da si ljudje izbirajo psa ali mačko (pa verijetno tudi druge živali) glede na svoje osebne lastnosti in se potem (predvsem psi) zelo podobno tudi obnašajo kot njihovi gospodarji.
    Če je gospodar psa nezanesljiv, nepredvidljiv je tudi pes tak, če je lastnik umirjen, se to vidi tudi pri psu. Agresivni ljudje si tudi izbirajo take pasme, ki niso podredljive in se temu tudi tako obnašajo.
    Z vsako živaljo, ki jo kupiš ali prisvojiš, je potrebno lepo ravnati, z ljubeznijo in skrbnostjo. Je pa res, da veliko ljudi ima živali prav zato, da dobijo od njih ljubezen, ker je sami nimajo. Pes daje brezpogojno ljubezen in tak človek, ki je sam nima, bi se od psa lahko veliko naučil, če bi ga opazoval in bil pozoren na pasjo zvestobo in hvaležnost.
    Mačke imajo predvsem tisti ljudje, ki želijo biti potrebni nekomu, ki mu želijo služiti - ko maček potrebuje človeka gre k njemu, ko ga ne potrebuje (hrana, nežnost), gre stran. Žival sama izbira kdaj bo z gospodarjem in kdaj ne. Pri psu pa je drugače: vedno je na razpolago gospodarju in mu zvesto služi, vedno je pripravljen služiti gospodarju, ko si on to želi ali ukaže. Pse imajo ljudje, ki so dominantni in oni izbirajo, kdaj bodo psu na razpolago.
    Veliko je raziskav, glede na značilnosti človeka, kakšno žival ima za hišnega ljubljenčka.
    Vemo tudi, da ljudje, ki ne marajo živali imajo veliko izgovorov, zakaj jih nimajo. Ker nimajo časa, pogojev....


    Na vrh (začetne) strani
     Copyright © 2024 www.pozitivke.net
     Vsa naša koda pripada vam.
    Powered By GeekLog 
    Page created in 0,71 seconds