NE ZAMUDITE  


 Rubrike  

 Zanimivo  


 Bodi obveščen ? 

Sončna Pošta:
Brezplačne pozitivne novice, članke, zgodbe, recepte, informacije o zaposlitvah, razpisih in obvestila o seminarjih ter delavnicah lahko dobivaš tudi na dom.


Vpiši se ali pošlji email na: info@pozitivke.net.
Sončno pošto tedensko na dom dobiva okoli 2.500 bralcev.


 Ne spreglejte  


 SVET POEZIJE  

Klikni sliko za vstop v svet poezije.


 Aktualno  


 Mesečni koledar  
Dogodki te strani

nedelja 25-jan
  • 65. Veganski pohod za Vsakogar - Slavnik (1028 m)
  • Klasični Artač

  • torek 27-jan
  • Pub Quiz in ENGLISH - every Tuesday at 7 PM

  • sreda 28-jan
  • Kar želiš, to dobiš

  • četrtek 29-jan
  • Nov muzikal Romane Krajnčan: KAKO JE MRAVLJICA POSTALA HUDA

  • petek 30-jan
  • RUM & COGNAC & SALSA PARTY

  • sobota 31-jan
  • Penziči

  • nedelja 01-feb
  • Nune v akciji! Božični GRAND SHOW

  • torek 03-feb
  • PREMIERA: LAJF KOUČ

  • sreda 04-feb
  • Odprtje velike arheološke razstave Čivki iz preteklosti

  • petek 06-feb
  • Uvodna usposabljanja za prostovoljce_ke Maribor
  • Celebrating Bob Marley: Rootsriders & Mo Ali

  • sobota 07-feb
  • SLOVENSKO SRCE - Noč slovenskih hitov!

  •   Več o dogodkih  
    Preglej vse dogodke v tem letu


    Internetni priključek za vsakega študenta   
    ponedeljek, 14. maj 2007 @ 23:32 CEST
    Uporabnik: Sonce

    Ministrstvo za znanost, tehnologijo in visoko šolstvo je v sodelovanju s študentskimi domovi letos zaključilo projekt kakovostnih internetnih priključkov za vsako študentsko ležišče.

    S projektom, za katerega so namenili 1,3 milijona evrov, del sredstev pa so dodali še študentski domovi, ima sedaj dostop do interneta prek 9000 študentov, je na novinarski konferenci pred svetovnim dnevom informacijske tehnologije, 17. majem, povedal minister Jure Zupan. Z zaključkom projekta imajo kakovosten internetni priključek na voljo vsi študenti pri pisalni mizi v bivalnih objektih, izjema so le tisti, ki so ali v denacionalizacijskem postopku ali pa v programu temeljite prenove.

    V nadaljevanju si želijo na ministrstvu pritegniti še tiste dijaške domove, ki presežek svojih bivalnih zmogljivosti redno namenjajo študentom. Projekt zagotavljanja ustreznega komunikacijskega ožičenja za dostop do interneta v vseh štirih slovenskih študentskih domovih-javnih zavodih, v Ljubljani, Mariboru, Kranju ter v Portorožu, je nastal leta 2003 v organizaciji takratnega ministrstva za informacijsko družbo, ministrstva za šolstvo, znanost in šport ter Arnesa.

    Dostop do interneta tudi preko Eduroama

    Zupan je danes predstavil še projekt Eduroam, ki ga razvija evropsko izobraževalno in raziskovalno okolje. Eduroam članom izobraževalnih organizacij (fakultet, univerz, raziskovalnih institucij) v tujini kot gostom organizacije, ki je prav tako del sistema Eduaroam, prek lastnega računalnika omogoča uporabo njihovo lokalnega omrežja za dostop do interneta.

    Slovenski Eduroam je trenutno vzpostavljen na 31 lokacijah, pretežno na fakultetah, raziskovalnih inštitutih in srednjih šolah, kjer so pokriti predvsem tisti prostori, kjer je največja mobilnost obiskovalcev, kot so vhodne avle, hodniki, okrepčevalnice, prostori pred predavalnicami, knjižnice. Po pilotskem projektu so lani na ministrstvu namenili okoli 188.000 evrov za sofinancirali vzpostavitev omrežij na 19 lokacijah Univerz v Ljubljani, v Mariboru in na Primorskem. Letos nameravajo v celoti pokriti še vse preostale članice vseh treh slovenskih javnih univerz, v prihodnjih letih pa bi vključili še inštitute, knjižnice.

    Vir: dnevnik.si

      
     
    | More




    Sorodne povezave
  • dnevnik.si
  • Več od avtorja Sonce
  • Več s področja * Poučna (spo)znanja, znanost

  • Dodatne možnosti
  • Pošlji članek prijatelju po e-pošti
  • Za tisk prijazna stran
  • Slabovidnim prijazna stran

  • Internetni priključek za vsakega študenta | 0 komentarjev. | Nov uporabnik
     

    Za komentarje so odgovorni njihovi avtorji. Avtorji spletne strani na komentarje obiskovalcev nimamo nobenega vpliva.


    Na vrh (začetne) strani
     Copyright © 2026 www.pozitivke.net
     Vsa naša koda pripada vam.
    Powered By GeekLog 
    Page created in 1,69 seconds