Povečanje podnebne ambicije na 30% zmanjšanje emisij se je izkazalo za gospodarsko učinkovito in splošno koristno
Evropska Komisija je danes objavila Kažipot 2050 (Načrt za prehod v konkurenčno, nizkoogljično gospodarstvo do 2050). Ob izidu dokumenta je vodja aktivnosti za Greenpeace v Sloveniji, mag. Nina Štros dejala:
»Dokument EK dokazuje, da razlogi za premik na 30% cilj zmanjšanja emisij v EU do leta 2020 niso bili še nikdar močnejši. Stare, oglijčno intenzivne industrije so močno lobirale, da bi ogrozile načrtovano prilagoditev sistema trgovanja z emisijami, ki je potrebna zaradi povišanja podnebnega cilja. Očitno jim ni uspelo.«
Mag. Štros dodaja: »Evropa, še veliko bolj pa Slovenija, potrebuje izhod iz recesije, ki bo temeljil na zeleni transformaciji gospodarstva. Izhod, ki ga ne ovira nestanovitnost cen nafte, temveč ga poganjajo inovacije in ustvarjanje novih delovnih mest.
Čas je, da slovenska Vlada zaključi s kontraproduktivnimi projekti kot je TEŠ6, ter se začne posvečati resničnim priložnostim zelenega gospodarstva, ki bodo tako posameznikom kot podjetjem omogočili stabilno in varno energijo, vsem pa bodo zagotovili učinkovitejšo mobilnost in višjo kakovost bivanja.«
Okoljski ministri Velike Britanije, Nemčije, Španije, Danske in Portugalske že podpirajo ambicioznejši 30% cilj, skupaj z vse številčnejšim gibanjem naprednih gospodarskih družb.
»Slovenija je bila ena izmed redkih držav EU, ki so že pred podnebnim vrhom v Koebenhavnu pozivale k ambicioznejšemu – 30% cilju zmanjšanja emisij do leta 2020. Na tem mestu pozivamo dr. Žarnića, ministra za okolje, da nadaljuje konstruktivno mednarodno držo Slovenije in javno izrazi podporo 30% cilju zmanjšanja emisij v EU, ter s tem priključi Slovenijo skupini zgoraj naštetih držav«, zaključuje mag.Štros.
Greenpeace poziva EU, da se obveže k 30% domačem zmanjšanju emisij toplogrednih plinov do 2020, to zmanjšanje pa naj doseže znotraj svojih meja.
Briefing je dosegljiv tudi na www.greenpeace.si
|
Slovenija naj potrdi svojo zavezanost naprednejšemu cilju za zmanjšanje emisij CO2
Prispeval/a: Aarhon dne torek, 22. marec 2011 @ 20:20 CET
Očitno je, da vas resnica in dejstva ne zanimajo. Ne zanima vas škoda, ki jo takšna ozkogledost prizadene človeštvu in Sloveniji. Ne gane vas težko življenje ljudi in nimate zadržkov pehati jih v bedo.
In navsezadnje - to dokazuje da vam v resnici ni mar za okolje. Gre vam le za osebno promocijo in denarni dobiček, ki ga organizacija povleče od zavedenih dobromislečih ljudi.
Ali se kdaj zamislite nad moralno vprašljivostjo svojega početja?
Slovenija naj potrdi svojo zavezanost naprednejšemu cilju za zmanjšanje emisij CO2
Prispeval/a: kajster dne četrtek, 24. marec 2011 @ 21:18 CET
Ker me konstantno poneumljanje o nekem globalnem ogrevanju in taljenje ledu na severu, resnično vznemirja, ker kot je bilo letošnjo zimo ugotovljeno so bile zamrznjene plovne poti na področjih kjer morjeplovci tega sploh niso pričakovali!
Letošnja zima kot vsi vemo je bila najdaljša in hladna najmanj 70 let kar osebno pomnim, pa se tega meteorologi ne upajo zapisati, temveč nas stalno obveščajo o dvomljivih podatkih, ki najbolj njihovi utopiji ugajajo!
Pa moj pozdrav!
kajster
Slovenija naj potrdi svojo zavezanost naprednejšemu cilju za zmanjšanje emisij CO2
Prispeval/a: Aarhon dne petek, 25. marec 2011 @ 13:41 CET
Bahavo sprejemanje mednarodnih obveznosti v imenu Slovencev, kako bomo zmanjševali CO2 - odgovorne za to bi morali dati pred sodišče.
Meteorologi v ogromni večini dobro vedo da globalnega segrevanja sploh ni in besnijo od jeze, ker ne smejo do besede.
"To je izmislek politikov in novinarjev", pravijo. In še nekaterih prodanih duš - kvazi znanstvenikov z doktorati, pa brez morale. Nekatere okoljske organizacije se obešajo na to in prilivajo olja na ogenj.
Ljudje te dežele, pa naj plačajo za takšno neodgovorno početje in za nesmiselne ukrepe proti neobstoječim nevarnostim