NE ZAMUDITE  


 Rubrike  

 Zanimivo  


 Bodi obveščen ? 

Sončna Pošta:
Brezplačne pozitivne novice, članke, zgodbe, recepte, informacije o zaposlitvah, razpisih in obvestila o seminarjih ter delavnicah lahko dobivaš tudi na dom.


Vpiši se ali pošlji email na: info@pozitivke.net.
Sončno pošto tedensko na dom dobiva okoli 2.500 bralcev.


 Ne spreglejte  


 SVET POEZIJE  

Klikni sliko za vstop v svet poezije.


 Aktualno  


 Mesečni koledar  
Dogodki te strani

torek 14-maj
  • Vabilo na izobraževanje Strateško načrtovanje pridobivanja sredstev v prostovoljskih organizacijah

  • sreda 15-maj
  • Umanotera vabi na razpravo ob evropskih volitvah 2024
  • Vabilo na Festival duševnega zdravja 2024

  • četrtek 16-maj
  • Spekter. 70 let Zbirke UGM

  • petek 17-maj
  • EKO 9: Oči v skali

  • sobota 18-maj
  • Mesec mode v muzeju

  • nedelja 19-maj
  • Čarobna glasba Harryja Potterja

  • četrtek 23-maj
  • Povabilo za sodelovanje na Veselem dnevu prostovoljstva 2024

  • ponedeljek 27-maj
  • Still Corners (UK) - 27. 5. 2024, Škofjeloški grad - Festival In Memoriam prof. Peter Hafner - 15 let

  • petek 31-maj
  • Operna noč

  •   Več o dogodkih  
    Preglej vse dogodke v tem letu


    Zmajeve črte po Jeruzalemu – uvod   
    sobota, 24. november 2012 @ 05:01 CET
    Uporabnik: Pozitivke

    Piše: Aurigo

    Obiskal sem sveto mesto: Jeruzalem. Jeruzalem sveti kraj židov, muslimanov in kristjanov. Na fotografija 1, ki prikazuje Jeruzalem, je v ospredju tempeljska ploščad z zlato mošejo desni strani in na levi strani mošeja El Aqsa s črno kupola. In kaj sem videl? Kaj zagledal? Videl sem vse te ljudi iz vsega sveta, kako se vozijo iz enega kraja v drugega, iz enega svetišča do drugega hrama. Stari in mladi. Ne počivajo, razen v noči! Vozijo se vse dni, z avtobusi, taksiji, avtomobili. V svetiščih padajo na tla, klečijo, se tresejo, molijo, pojejo, se objemajo in objokujejo. Tu in tam še kakšen domorodec od njih zasluži kakšen dolar ali šekel.

    Ja, od enega mesta do drugega. Namesto, da bi na tem svetem mestu postali in se ozrli vase. Kako je že Joshua rekel: »Veliko jih je okoli vodnjaka, ampak nobenega ni v vodnjaku. (Evangelij po Tomažu).«

    No, sem bil kaj drugačen od njih? Morda. Ogledal sem si tisto, kar sem mislil in videl tisto v Jeruzalemu, v kar so me potegnile energije. V parih dneh sem prehodil kilometre Jeruzalema. Mi boste verjeli, obiskal sem vsa tri najsvetejša svetišča treh ver? Dotikal se tisočletnih kamnov in trde skale upanja. Začutil valovanje ob njegovem grobu v zgodnjem jutru, molil ob zidu lamentacije, obsijanem z močnim dopoldanskim soncem in občutil hlad marmorja osmerokotne zlate mošeje v soju belo modrih rumenih fajans. Molil, da bi razumeli vsak vsakega. Bi si lahko človek zaželel še kaj več na tej poti? Fotografija 2 predstavlja kupolo Božjega groba z arhangelom Mihaelom. Fotografija 3 prikazuje zid žalovanja, sveti kraj za Žide. Na fotografija 4 je zlata mošeja, ki jo imenujejo tudi Omarjeva mošeja, tretji najsvetejši kraj za muslimane.

    Je torej Jeruzalem največje sveto mesto na svetu? Po obisku vernikov iz vseh koncev sveta in različnih ver, vsekakor je! A po energijah za zdaj še ni. A morda kdaj bo. Ko bodo v tem mestu imeli vsi enake pravice: židje, muslimani, kristjani in drugi. Drug drugemu bodo morali pripustiti enake pravice in enako svobodo. In mir.

    »Juda mu je dejal: "Kdaj mi boš povedal te reči in kdaj bo za rod vzšel veliki dan svetlobe?" (Evangelij po Judi, 26)«.

    Stari Jeruzalem je mesto, ki je razdeljeno na štiri dele: armenski, krščanski, muslimanski in judovski del. Vas torej zanima, kako potekajo energetske ali zmajeve črte po svetem mestu Jeruazelum? Je to res sveto mesto? Je to res rex mundi? Kje je torej postavljen omfalos v Jeruzalemu? Kaj nam spregovori frančiškanska cerkev in na kateri zmajevi črti leži?

    Fotografija 5 na katerem je sveti Jurija v boju z zmajem je bila narejena prvi dan ob mojem prvem stiku z Jeruzalemom, v zgornjem krščanskem delu Jeruzalema, kjer je postavljen frančiškanski kompleks. Zakaj stoji božji grob, tam kjer postavljen in zakaj ga obdajata koptska in etiopska cerkev? Predhodno naj bi bil na tem mesto tempelj grške boginje ljubezni Afrodite oziroma v času zasedbe Rimljanov tempelj Venere. Fotografija 6 prikazuje notranjost koptske kapele, ki meji na »krščanski grob« Jezusa Kristusa. Kje v cerkvi Božjega groba je postavljena črna Marija in kje grb s kačo? Fotografija 7 prikazuje kip črne Marije v labirintu Božjega grob in dodana ji je fotografija plemiškega grba, ki prikazuje v desnem zgornjem kotu leva, v spodnjem levu dela grba kačo ali zmaja. Je Kristusova kri, ko je bil križan, res curljala na kosti Adama, očeta človeštva? Kdo si deli Jezusov grob v cerkvi Božjega groba? Kaj povezuje tri sveta mesta v cerkvi Božjega groba: Kalvarijo ali Golgoto, kje je bil Jezus križan, božji grob kamor je bil det in prostor, kjer so ga zavili v maziljeno platno, ko so ga sneli s križa. Na fotografija 8 je predstavljeno mesto, kamor so položili Kristusa, ko so ga sneli s križa. Na tem mestu boste vedno opazili mnogo čustvenih prizorov in energij vernikov, ki obiščejo cerkev Božjega groba.

    Zakaj imamo v Jeruzalem dva božja groba, protestanskega (angleškega) in krščanskega, ki ga priznava pravoslavje in zahodnokrščanstvo? Fotografija 9 prikazuje vhod v grobnico Kristusa po (angleškem) protestantskem verovanju. Zakaj imamo dve hiši zadnje večerje v Jeruzalemu? Na fotografija 10 vidimo osemkrako zvezda na stebru, v hiši zadnje večerje po krščanskem evangeliju. Kako si ogledovati vso idolatrijo, ki je postavljena na mestih križevega potu. Fotografija 11 predstavlja mesto, kamor naj bi se naslonil Kristus pri nošenju križa. Koliko je res starost te stavbe? Kaj vam sporoča škofovska palica škofa iz Betlehema z ovito kačo na fotografiji 12? Je-le to kača ali zmaj? Nova kapela Kristusovega križanja v muslimanskem delu, prepušča svetlobo na kupoli v znamenju zlatega osemkrakega križa s trnovo krono. Iskal sem resnico v etiopski cerkvi, a našel sem sliko svetega Jurija v boju z zmajem (fotografija 13). Zakaj sta obe hiši zadnje večerji tako oddaljeni od vrta Getsemani, kjer se je Kristus v zadnji noči svobode srečal s svojim Angelom Varuhom, pred križanjem? Fotografija 14 je narejena v cerkvi na vrtu Getsemanija. S stropa cerkve se blešči sonce z 32 žarki. Po templjarskem izročilu je to sonce v polnem sijaju z 32 žarki. Pogled skozi osemkrako zvezdo na Zlata vrata iz vrta Getsemani (fotografija 15).

    Zakaj je bilo postavljeno Davidovo mesto v dolino Ophel in ne na Sion? Je bila Marija Magdalena res konkubina ali zakonita žena Jezusa? Zakaj je rimski vojščak kockal za Kristusovo oblačilo? Kako je David poslal vojščaka Hetita Urija v smrt in vzel njegovo ženo Batšebo (Bath Shebha) za priležnico. Batšeba pa je rodila kralja Salamona. So ti dogodki to vzrok ali posledica (reinkarnacij)? Kje v pravoslavnem ruskem samostanu Marije Magdalene, ki se dviguje nad Jeruzalemom, stoji označevalec zmajevih črt? Zakaj Abraham na svetem griču, hramu svete skale Morija ni žrtvoval sina Izaka? Zakaj Muslimani protestirajo zaradi izraelskih izkopavanj pod svetim gričem pod mošejo poimenovano El Aqsa na tempeljskem griču. Kaj pomeni 32 sura Korana z imenom: Čaščenje, ki se začne z: »V imenu edinega Boga, Milostnega, Usmiljenega! Elif lam mim? In kaj sura: »V svoji modrosti je ustvaril nebo in zemljo«. Zakaj stoji cerkev svete Ane na vhodu v Jeruzalem? Zakaj grob Kristusove matere Marije in njeno cerkev pred Jeruzalemom, v katero se spustiš po temačnih stopnicah, obožujejo predvsem pravoslavni verniki: Rusi in Ukrajinci (fotografija 16)?

    Zakaj stoji muzej holokavsta na griču poimenovan Yad Vashem ali Gora spomina, ki je posvečen vsem umorjenim Židov (6 milijonov) v drugi svetovni vojni  (fotografija 17). Gledal sem svoje zadnje preteklo življenje, a v sedanjem več jih ne spoznal.
    "Ne boste jedli,
    če siromašni ne bodo imeli kaj za  jesti.
    Ne boste imeli oblačil,
    če siromašni nimajo kaj za obleči.
    Ne boste imeli doma,
    če siromašni nimajo doma.
    Ne bo vas grela toplina ognja v vaših ognjiščih,
    če siromašne ne greje toplina ognja v njihovih ognjiščih.
    Ne boste bili ozdravljeni od svoje bolezni,
    če siromašni niso ozdravljeni od svoje bolezni."
    Zakaj se tako glorificira hrib Sion v Jeruzalemu, kjer stoji Herodova palača? Fotografija 18 prikazuje obzidje Jeruzalema ob Herodovi palači. Na fotografiji 19 je prikazan David na igranju harfe na hribu Sion. Kako, da je Sion postavljeni stran od središča sveta griča Morija? Se bo Mesija res vrnil ob poslednji sodbi? Ali bo prišel iz hriba Oljska gora, ki stoji nad Jeruzalemom? Zakaj so muslimani zazidali vzhodna vrata imenovana: Zlata vrata, da se Mesija ne vrne na tempeljsko ploščad ob poslednji sodbi? In postavili pokopališče pred Zlata vrata, kajti po židovskih običajih se pravoverni Žid ne more vračati med grobovi, ker je ta kraj nečist. Na fotografiji 20 so zazidana Zlata vrata.
    »Ali ni zapisano v evangeliju po Tomažu: »Poglej živega boga dokler živiš. Če ga boš iskal po smrti, ga ne boš ugledal.«

    Na tem potovanju nisem verjel, niti enemu niti drugemu. Samo prepustil sem se in iskal le lastne korenine. Na tem potovanju nisem iskal bližino drugega. Iskal sem samo resnico. Na tej poti osamelosti me je na vhodnih Levjih vratih Jeruzalema, po vzponu na Oljsko goro, utrujenega in žejnega, pričakal muslimanski prodajalec granatnega soka. Po svežem iztiskanju granatnem soku, mi je dobronamerno privoščil še sok limete z besedami »Dobrodošel v Jeruzalemu.« O hvala ti revni prodajalec granatnega soka. Zahvaljujem se ti v vseh sferah, naj se ti sto tisočkrat pomnoži tvoja skromnost in dobrota. Naj tvoj rod pije iz čase blagostanja, dobrote in vse resničnosti božjega. Naj ti večna luč sveti. Nur. O vaši postavi je Isa rekel: Jaz sem rekel: bogovi ste«. (Evangelij po Janezu, 10,34).

    Vsi odgovori na zgornja vprašanja bodo podani spomladi 2013. Do takrat razmišljajte in v svojem imenu molite za mir v Jeruzalemu. Molimo za mir v Jeruzalemu v tem prehodnem času. Molimo za mir v Palestini, molimo za mir na Bližnjem vzhodu. Če ne vsak dan, vsaj v soboto zjutraj, na sabat. Če ne zmorete svoje molitve, preberite psalm 122: Prošnja za mir v Jeruzalemu. Kajti stanje miru v Jeruzalemu ta trenutek, daje mir nam vsem v svetu. Fotografija 22 prikazuje napis za molitev miru v Jeruzalemu na vrtu protestantskega vrtu. Prijeten kraj, izven obzidja starega Jeruzalema.

    Sura Čebela, 124 ajet: Če se hočete maščevati za krivice, storite to le v enaki meri. Če pa se vzdržite, bo to najboljše za vas.

    Prošnja za mir v Jeruzalemu, 122 psalm (Davidova stopniška pesem.)

    Veselil sem se, ko so mi rekli:
    »V Gospodovo hišo pojdemo.«
    Naše noge so se ustavile
    ob tvojih vratih Jeruzalem.

    Jeruzalem, pozidan kot mesto,
    popolnoma povezan med sabo,
    tja se vzpenjajo rodovi,
    Gospodovi rodovi;
    pričevanje za Izraela,
    da slavi ime Gospodovo.

    Zares, tam so postavljeni sodni prestoli,
    prestoli za Davidovo hišo.

    Prosite za mir v Jeruzalemu:
    tisti, ki te ljubijo, naj živijo v miru;
    mir naj bo med tvojimi zidovi,
    varnost v tvojih palačah.

    Zaradi svojih bratov in prijateljev
    bom vendar dejal: »Mir naj vlada v tebi.«
    Zaradi hiše Gospoda, našega Boga,
    bom iskal blaginjo zate.

      
     
    | More




    Sorodne povezave
  • Več od avtorja Pozitivke
  • Več s področja * Poučna (spo)znanja, znanost

  • Dodatne možnosti
  • Pošlji članek prijatelju po e-pošti
  • Za tisk prijazna stran
  • Slabovidnim prijazna stran

  • Trackback

    Trackback URL for this entry: http://www.pozitivke.net/trackback.php/Zmajeve-Crte-Jeruzalem

    No trackback comments for this entry.
    Zmajeve črte po Jeruzalemu – uvod | 0 komentarjev. | Nov uporabnik
     

    Za komentarje so odgovorni njihovi avtorji. Avtorji spletne strani na komentarje obiskovalcev nimamo nobenega vpliva.


    Na vrh (začetne) strani
     Copyright © 2024 www.pozitivke.net
     Vsa naša koda pripada vam.
    Powered By GeekLog 
    Page created in 0,53 seconds