Približno pet let sem že pozorna na dogodke, ki so povezan s samomori živali. V časopisih in po televiziji je bilo objavljenih že kar velik prispevkov, ki govorijo o skrivnostnem nasedanju kitov. Ker so ti dogodki že kar mal preveč pogosti, sem začela razmišljati, da ne more biti vse to le posledica slabe orientacije. Na obnašanje živali lahko vpliva velika onesnaženost in stvari, ki lahko povzročjo določene mutacije.
Toda, ni nam treba bit pozorni samo na dogajanja po svetu. Veliko tega se da opaziti te samomorilnosti se da opaziti tudi v Sloveniji. Čisto praktično. Na cesti lahko opazite, če ste le malo pozornejši, ogromno število povoženih živali. Povoženi psi in mačke so normala, saj le-ti ne morejo pobegniti vzorcem človeškega obnašanja. Ljudje pa smo nepazljivi, raztreseni in nagnjeni k obupu. Na cesti je vse več povoženih divjih živali, ter tudi ptic, kar je najbolj nenavadno. To je moč opaziti v vseh letnih časih.
Poslušala sem velik zgodb prijateljev in prijateljic in skoraj vsak je že imel izkušnjo, da je povozil tudi kakšno ptico. Sploh ni blo pomembn kolk hitro je vozil avto in sploh ni blo pomembn, a je bla noč al dan. Ptice so ravno takrat letele mim, ko je pripeljal avto. To bi lahko blo vse normalno, ampak iz pripovedovanj je bilo začutiti, kot da so to ptice naredile zanalašč. Velikokrat so ptice začele svojo pot iz bližine ceste, s kakšnega drevesa ali grmovja in bi lahko jasno čutile, da se avto približuje. In zakaj morajo ptice letet ravno tako nizko? Ali samo zaradi lova mušic? Zakaj tako nizko letijo tudi velike ptice, kot so vrane, golobi in skobci?
Moje skromno mnenje je, da nekaj ni v redu. Toda zakaj je tako? Ali so kriva škropiva? Ali so krive hibridno vzgojene rastline in njihova semena? Ali so kriva elektromagnetna valovanja mobitelov in radijskih ter satelitskih oddajnkov? Ali pa je kriva močna negativna energija, ki jo oddajamo mi ljudje?
|
Samomori živali
Prispeval/a: hierhod dne četrtek, 10. maj 2007 @ 21:46 CEST
Odprla si temo, ki bi zanimala marsikaterega psihologa in parapsihologa. Sam ti lahko povem eno izkušnjo s samomori ptic. Dve leti nazaj, sem se peljal sredi belega dne na relaciji Ljubljana-Kamnik pod Krimom. V daljavi sem, desno od smeri svoje vožnje, opazil veliko ptico, ki je letela kar precej visoko. Bolj ko sem jo gledal, bolj se mi je približevala. Nato sem preusmeril svoj pogled na cesto, ker mi je nasproti peljal velik kombi. Ko sva šla mimo drug drugega, se je naenkrat pred mano pojavila ogromna pernata "pošast". Refleksno sem "pohodu" zavoro. Kljub temu sem ptico zadel v njeno levo perut. Ustavil sem se in izstopil iz avta. Videl sem, da je ptica na tleh, na drugi strani vozišča in da lepo stoji na nogah. Ko sem se ji približal, me je kar spreletelo. Bil je to pravi pravcati planinski orel, če me ni varalo moje poznavanje slovenske biologije.
Nekaj sekund sva nemo strmela drug v drugega. Potem pa je zamahnil s svojimi veličastnimi krili in odletel spet visoko pod nebo. Bil sem začuden in pretresen. V nadaljevanju svoje vožnje, sem si skušal ta dogodek razložiti. Takoj sem pomislil na to, da sem morda ptico privabil s svojim "buljenjem" v njo. Pa sem kmalu odnehal, ker ne verjamem, da imam parapsihološke sposobnosti. Nato sem si to hotel razložiti kot nekakšno božje znamenje, saj je orel simbol za Boga, božansko, ker leti najvišje od vseh ptic. Pa sem tudi to opustil, ker nisem videl pravega namena in smisla. Kar zdrznil sem se, ko me je prešinila misel, da je orel morda hotel narediti samomor. Toda tudi na to sem pozabil čez par dni.
Sedaj me je tvoj članek utrdil v tej zadnji teoriji. Živali zares imajo svojo psihologijo. V tujini, morda tudi pri nas, obstajajo celo živalski psihologi. Živali imajo svoje poslanstvo v tem svetu. Kaj lahko se zgodijo anomalije, če jim ljudje ne dopuščamo, da opravljajo svojo vlogo.
Lepo se imej, amazon!
hierhod