NE ZAMUDITE  


 Rubrike  

 Zanimivo  


 Bodi obveščen ? 

Sončna Pošta:
Brezplačne pozitivne novice, članke, zgodbe, recepte, informacije o zaposlitvah, razpisih in obvestila o seminarjih ter delavnicah lahko dobivaš tudi na dom.


Vpiši se ali pošlji email na: info@pozitivke.net.
Sončno pošto tedensko na dom dobiva okoli 2.500 bralcev.


 Ne spreglejte  


 SVET POEZIJE  

Klikni sliko za vstop v svet poezije.


 Aktualno  


 Mesečni koledar  
Dogodki te strani

nedelja 22-mar
  • 67. Veganski Pohod za Vsakogar - Trdinov vrh (1178 m)
  • Jean John Quartet feat. Kelly Green, Luca Soul & Tomaž Gajšt

  • sreda 25-mar
  • Kako so nekoč živeli Mariborčani in Mariborčanke

  • četrtek 26-mar
  • Brisa da Camera in duo incanto

  • sobota 28-mar
  • Sejem gramofonskih plošč

  • ponedeljek 30-mar
  • Vabljeni na Intenzivno 5-dnevno usposabljanje za mentorje_ice prostovoljstva

  • sreda 01-apr
  • Zato, ker lahko... zopet

  • četrtek 02-apr
  • Carmina Burana

  • petek 03-apr
  • Jazz Club Ljubljanski grad: Bossa de Novo

  • sobota 04-apr
  • Lov na pirhe
  • Greg Black & The Bad Notion

  • nedelja 05-apr
  • Pohorski Kerlc

  • torek 07-apr
  • Umetnostna galerija Maribor

  • sreda 08-apr
  • Spletna delavnica: Zakon o prostovoljstvu v praksi

  • petek 10-apr
  • Evita

  • sobota 11-apr
  • Odkrijte sledi preteklosti na Ljubljanskem gradu

  • sobota 18-apr
  • Uvodna usposabljanja za prostovoljce_ke Ljubljana
  • Friderik in zmaj 3+

  •   Več o dogodkih  
    Preglej vse dogodke v tem letu


    Trpite tako kot vsak peti?   
    torek, 20. januar 2009 @ 05:02 CET
    Uporabnik: Sonce

    Vaše zdravje trpi zaradi službe? Niste edini, mednarodna raziskava je pokazala, da se s podobnimi težavami ubada vsak peti zaposleni v svetu. Mednarodno kadrovsko podjetje Kelly Services je izvedlo raziskavo v 33 državah in na vzorcu 115.000 ljudi, rezultati pa so pokazali, da 19 odstotkov zaposlenih trdi, da služba neposredno in slabo vpliva na njihovo zdravje.

    Tako menijo zaposleni prav povsod, ne glede na to, ali govorimo o Afriki, Evropi, Severni Ameriki, Aziji ali Pacifiku. Dodatnih 13 odstotkov anketiranih trdi, da je njihovo delo tako stresno, da zaradi tega ponoči ne morejo spati. V ekonomijah po vsem svetu ljudje vse več in več časa preživijo na delovnem mestu, pogosto pa gre to na račun njihovega zdravja in blagostanja, je eden od zaključkov študije Kelly's Global Workforce.

    Velik del zaposlenih tudi meni, da je njihovo zdravje ogroženo zaradi pogojev na delovnem mestu in od delodajalcev pričakujejo aktivno sodelovanje pri reševanju takšnih težav, razkrivajo anketirani.

    Najslabše na Japonskem in v Kanadi, najboljše na Pacifiku in v Indiji
    Posebej izstopa Japonska, kjer ni neobičajno, da se zaposleni zaradi stresa na delovnem mestu zatekajo v samomor. Kar 60 odstotkov Japoncev je namreč izjavilo, da zaradi poklica trpi njihovo zdravstveno stanje. Na drugem mestu je (presenetljivo?) Kanada, zato pa imajo več sreče prebivalci Nove Zelandije, Avstralije in Indije, ki so se znašli na dnu 'stresne' poklicne lestvice.

    Tretjina trpi zaradi občutka krivde
    Raziskava je pokazala, da je tretjina zaposlenih v zadnjem letu vzela tri ali več dni bolniške, delodajalci pa so pri 33 odstotkih vseh obolelih uspešno izzvali občutek krivde zaradi odsotnosti z dela. Po drugi strani je 15 odstotkov zaposlenih priznalo, da so vzeli bolniško, čeprav za to ni bilo opravičenih razlogov.

    Medtem ko večina delavcev, ki so sodelovali v raziskavi, ve, da so delodajalci neposredno odgovorni za njihovo zdravje, jih samo manjši del zahteva prilagodljiv delovni čas, organizirano zdravo prehrano ali dostop do dvoran za fitnes.

    Raziskava je tudi pokazala, da se službeni stres lahko zmanjša z boljšo komunikacijo med vodstvom in delavci oziroma prepoznavanjem individualnih dosežkov. Delodajalci imajo odločilno vlogo v izboljšanju zdravja in kondicije zaposlenih, kar lahko dosežejo z raznimi spodbudami in programi, ki motivirajo zaposlene, še piše v študiji.

    Vir: www.zurnal24.si

      
     
    | More




    Sorodne povezave
  • www.zurnal24.si
  • Več od avtorja Sonce
  • Več s področja * Zdravje, gibanje in bivanje

  • Dodatne možnosti
  • Pošlji članek prijatelju po e-pošti
  • Za tisk prijazna stran
  • Slabovidnim prijazna stran

  • Trpite tako kot vsak peti? | 0 komentarjev. | Nov uporabnik
     

    Za komentarje so odgovorni njihovi avtorji. Avtorji spletne strani na komentarje obiskovalcev nimamo nobenega vpliva.


    Na vrh (začetne) strani
     Copyright © 2026 www.pozitivke.net
     Vsa naša koda pripada vam.
    Powered By GeekLog 
    Page created in 1,40 seconds