Glina ima izredno vpojno moč, zaradi katere lahko vsrka določene radioaktivne elemente in s tem čisti okolje v naši neposredni bližini. Zaradi kombinaciji štirih elementov, ki se medsebojno nadgrajujejo – zemlja svojo vitalno energijo prejema od vode, ki osvežuje, in sonca, zraka ter neba – je glina eden najboljših sredstev za razstrupljanje.
Negativno nabiti delci gline se obnašajo kot magneti in tako privlačijo pozitivno nabite svobodne radikale, ki jih proizvaja telo, ter jih potegne iz telesa. Mikroskopsko drobna zrnca tako vežejo vodo in druge snovi v samo celično strukturo. Ko celice nabreknejo, vanje lažje prodirajo številni elementi in minerali, glina pa vsrka vase vse smrdljive in škodljive snovi, težke kovine in odvečne količine vode.
Glina deluje protivnetno in antiseptično, preprečuje okužbe in vnetja ter absorbira pline in bakterije. Glina prav tako čisti rane in zmanjšuje otekline. Glina učinkuje selektivno, preprečuje razmnoževanje mikroorganizmov, ter spodbuja obnavljanje zdravih celic. Ko se usmeri k bolnemu žarišču, se tam zasidra in ko se naposled izloči, odnese s seboj ves gnoj, slabo kri in druge strupene snovi. Tako prečisti telo in obnovi organizem, zdravi revmatizem in različne težave s prebavili, pri akutnih vnetjih mišic ali poškodbah pa povsem izniči bolečine.
Številne študije so potrdile, da ta tihi zaveznik zdravja prepričljivo in celovito deluje na vse organe, zato lahko glino uporabljamo za različne oblike zdravljenja. Raziskave so pokazale da izredno dobro čisti kri, pospeši tvorjenje rdečih krvnih telesc in je v nekaterih primerih pozdravila zelo trdovratno slabokrvnost. Pri nepravilnem delovanju ščitnice lahko glina samodejno uravnava premočno ali prešibko delovanje.
Kako začeti?
Preden pričnemo zdravljenje z glino, se moramo odločiti, da bomo glino uživali redno in dlje časa, saj lahko le tako deluje celovito. Lahko se zgodi, da se bolezen na začetku zdravljenja celo poslabša, a to je le navidezno, saj je znak, da se rana ali zdravljeno mesto čisti.
Še zlasti pri boleznih prebavil, vnetjih, čiru in celo raku, deluje glina kot notranji obkladek, ki izredno močno regenerira uničene celice in pospešuje čiščenje škodljivih snovi. V postopku presnove se po krvnem in limfnem sistemu naseli na mesta, kjer je tudi najmanjše neskladje ali samo zametki bolezni.
Če pričnemo piti glino, je dobro, da pijemo tudi dovolj tekočine, saj se bomo tako hitreje znebili strupov.
Uporabite kakovostno glino
Glina, ki jo boste uživali, mora biti namenjena za pitje in kakovostna. Ena bolj priznanih je na primer Ašičeva glina, ki se dobi v vseh bolje založenih prodajalnah zdrave prehrane in lekarnah.
Kako pripravimo glinen napitek?
Žličko gline raztopite v kozarcu vode, kozarec prekrijte s krožnikom in pustite stati čez noč. Uporabite leseno in ne kovinske žlice. Tako pripravljeno glinino mleko pijte (brez usedlin) tri tedne vsako jutro. Napitka ne smejo piti nosečnice, otroci, mlajši od treh let, ljudje z visokim pritiskom ali tisti, ki uporabljajo zdravila. Prva kura naj traja najmanj 3 tedne, nato naredimo en teden premora. Potem uživamo glino en teden, en teden imamo presledek.
To lahko počnemo več mesecev. Pri visokem pritisku jemljemo največ 2-3 ščepce na dan, ali dvakrat tedensko po eno žličko gline. Če uporabljamo glino, potem se pri notranji uporabi lahko zgodi, da glina vpliva na učinkovitost zdravila, predvsem antibiotikov. Glina namreč zdravilo prepozna kot tujek, zato se učinek antibiotika zmanjša.
Glina pa ni primerna zgolj za notranjo uporabo. Z njo lahko na primer zdravimo različne kožne bolezni.
Vir: lifestyle.enaa.com
|