NE ZAMUDITE  


 Rubrike  

 Zanimivo  


 Bodi obveščen ? 

Sončna Pošta:
Brezplačne pozitivne novice, članke, zgodbe, recepte, informacije o zaposlitvah, razpisih in obvestila o seminarjih ter delavnicah lahko dobivaš tudi na dom.


Vpiši se ali pošlji email na: info@pozitivke.net.
Sončno pošto tedensko na dom dobiva okoli 2.500 bralcev.


 Ne spreglejte  


 SVET POEZIJE  

Klikni sliko za vstop v svet poezije.


 Aktualno  


 Mesečni koledar  
Dogodki te strani

torek 21-okt
  • (Ne)Klasično: Andreas Woyke, klavir

  • sreda 22-okt
  • Dobimo se

  • četrtek 23-okt
  • PREMIER: En-Knap / Rita Góbi: REZ

  • petek 24-okt
  • TERRAFOLK (SLO)

  • nedelja 26-okt
  • 62. Veganski Pohod za Vsakogar - Sabotin (609 m)

  • ponedeljek 27-okt
  • Emir Osmić: Arhitektura spominov

  • torek 28-okt
  • Trafika ob parku

  • sreda 29-okt
  • Starizem ali kako živeti dostojno starost?

  • četrtek 30-okt
  • Kaj smo gledali v 60. letih?

  • petek 31-okt
  • DigiPlay - delavnice digitalizacije za otroke in mlade

  • sobota 08-nov
  • Gavro Quartet feat. Alex Sipiagin

  •   Več o dogodkih  
    Preglej vse dogodke v tem letu


    Pomanjkanje vode in nevarnosti suše v Evropi   
    torek, 14. oktober 2008 @ 22:30 CEST
    Uporabnik: Sonce

    Evropski poslanci so v četrtek s 594 glasovi za, 45 proti in 12 vzdržanimi glasovi potrdili dokument, ki je odgovor na poročilo Komisije z naslovom "Obravnavanje izziva pomanjkanja vode in suše v Evropski uniji". Parlament se zavzema za učinkovitejše ukrepe proti tem pojavom, saj poraba vode stalno narašča, njeno pomanjkanje pa ima lahko tudi posledice, ki segajo čez evropske meje.

    Poslanec Richard Seeber (EPP-ED, AT) iz odbora za okolje navaja podatke, da po ocenah Evropske agencije za okolje iz leta 2007 tretjina Evropejcev že živi na območjih, kjer primanjkuje vode in povpraševanje po njej presega ponudbo. Stroški suše v zadnjih 30 letih so narasli na skoraj 100 milijard evrov, že samo suša leta 2003 je evropsko gospodarstvo stala 8,7 milijard evrov.

    Zaradi izrazitejših posledic podnebnih sprememb pa bi lahko v prihodnosti pomanjkanje vode po vsem svetu prizadelo 3,2 milijarde ljudi. Evropska unija bi zato morala obravnavati tri glavne izzive: obsežno, netrajnostno in neučinkovito porabo ter s tem povezano zapravljanje vode; slabo ozaveščenost o problemu ter pomanjkanje celostnega pristopa pri obravnavanju vprašanja vode.

    Neučinkovita poraba vode narašča skoraj dvakrat tako hitro kot svetovno prebivalstvo. Zaradi neučinkovitosti zapravi Evropa vsaj petino svoje vode, problem pa bi lahko poskusili rešiti tako s polnim izvajanjem okvirne direktive o vodah, kakor tudi z naložbami v tehnologije za varčevanje z vodo.

    Vir: umanotera.org/etc

      
     
    | More




    Sorodne povezave
  • umanotera.org/etc
  • Več od avtorja Sonce
  • Več s področja * Osveščanje in ekologija

  • Dodatne možnosti
  • Pošlji članek prijatelju po e-pošti
  • Za tisk prijazna stran
  • Slabovidnim prijazna stran

  • Pomanjkanje vode in nevarnosti suše v Evropi | 0 komentarjev. | Nov uporabnik
     

    Za komentarje so odgovorni njihovi avtorji. Avtorji spletne strani na komentarje obiskovalcev nimamo nobenega vpliva.


    Na vrh (začetne) strani
     Copyright © 2025 www.pozitivke.net
     Vsa naša koda pripada vam.
    Powered By GeekLog 
    Page created in 2,74 seconds