Nekoč sem imel veliko oklepov in veliko bremen.
Ko so me začeli motiti tako, da so me dušili in mi onemogočali dihati, ter živeti, sem se z njimi spoprijel.
Sprva sem jih želel premagati, jih streti, nekako uničiti, a sem postopoma dojel, da tak pristop ni pravi.
Namesto, da bi se svojih oklepov osvobodil, sem se za njih še bolj vezal.
Kako čudno in nelogično, a vendar je temu bilo natanko tako.
Tako sem si želel živeti svobodno, brez vseh teh vzorcev, ki so me omejevali in mi grenili življenje, a nisem vedel kako to narediti.
Boril sem se s samim seboj in ko sem bil povsem izčrpan od takih borb, sem se preprosto začel učiti o sebi, o mojih željah, o strahovih…, o vsemu kar mi je prihajalo v zavest.
V vse kar je prihajalo, sem dvomil in sproti opuščal.
To kar je ostalo, je čista svoboda od vsega kar sem kadarkoli bil, ali sem želel postati.
Ta svoboda je tisto življenje, ki sem ga v globinah sebe nevede pogrešal bolj, kot karkoli na tem svetu.
Ta svoboda je vse, o čem sanjajo množice že tisočletja.
Iz te svobode vidim mnoge, ki so jih motili oklepi kot so motili tudi mene, a žal so se ujeli v najrazličnejše pasti in svetleče prevare, vezanosti vseh vrst.
Ko se v posamezniku enkrat prebudi živa energija, ki se kot pri semenu prebija skozi suho zemljo na površje, potem iz te energije zraste dišeča cvetlica, poimenovana ljubezen.
Tako držim z vsemi, ki so neustrašni in jih ne more zadovoljiti nič manjšega, kot svoboda od vsega znanega.
Mirko
|
"Živeti", pomeni biti svoboden
Prispeval/a: žblj dne četrtek, 10. november 2011 @ 14:56 CET
:)))
ja panefin.
Tik pred tem občutkom je pa grenko soočenje "a je možno, da sem toliko in toliko let brcal v temo... jebiga, očitno sem... sedaj grem lahko naprej..."
Všeč so mi tvoji komentarji. Še bolj me navdušuje tvoja POTRPEŽLJIVOST.
Sr(e)čno.
"Živeti", pomeni biti svoboden
Prispeval/a: panefin001 dne četrtek, 10. november 2011 @ 15:52 CET
tudi meni je všeč tvoja direktnost in pristop.
Ravno kar sem oddal čalnek z naslovom: " Mir, radost, sreča, ljubezen,svoboda…niso na koncu poti, so v začetku".
Torej povsem prav imaš ko praviš: "Grem naprej, kaj pa čem".
Brez eksperimentov ni napredka in to je to.
Nekdo je že rekel: "Ni pomembno koliko krat padem, pomembno je koliko krat se vstanem".
Dodajam: " In se ob tem učiš, učiš, učiš...".
Članek o miru, radosti...govori o tem, kaj pomeni slepo slediti in kaj učiti se.
Pošiljam ti celo večnost in veliki hvala za tvoje aktivne, iskrene barve.
Mirko
"Živeti", pomeni biti svoboden
Prispeval/a: žblj dne četrtek, 10. november 2011 @ 17:11 CET
:)))
Nisem jeane.
Bodi cvetoč še naprej.
"Živeti", pomeni biti svoboden
Prispeval/a: panefin001 dne četrtek, 10. november 2011 @ 20:47 CET
zmotili so me oklepaji in pikice.
Tudi tebi en velik nočni pozdrav in hvala ti za razumevanje moje napake.
Mirko
"Živeti", pomeni biti svoboden
Prispeval/a: jeanne dne petek, 11. november 2011 @ 10:29 CET
Pikice in oklepaj pomenijo nasmeh...:) reciva posledica
radosti življenja in res, tvoji potrpežljivosti, zvestobi samemu sebi in neizmerni volji, opaziti vsakogar...
Če se človek po padcu pobere, pot vodi le navzgor...zato vedno znova vstaja.
Pogumno naprej!
Jeanne