NE ZAMUDITE  


 Rubrike  

 Zanimivo  


 Bodi obveščen ? 

Sončna Pošta:
Brezplačne pozitivne novice, članke, zgodbe, recepte, informacije o zaposlitvah, razpisih in obvestila o seminarjih ter delavnicah lahko dobivaš tudi na dom.


Vpiši se ali pošlji email na: info@pozitivke.net.
Sončno pošto tedensko na dom dobiva okoli 2.500 bralcev.


 Ne spreglejte  


 SVET POEZIJE  

Klikni sliko za vstop v svet poezije.


 Aktualno  


 Mesečni koledar  
Dogodki te strani

sreda 01-apr
  • Zato, ker lahko... zopet

  • četrtek 02-apr
  • Carmina Burana

  • petek 03-apr
  • Jazz Club Ljubljanski grad: Bossa de Novo

  • sobota 04-apr
  • Lov na pirhe
  • Greg Black & The Bad Notion

  • nedelja 05-apr
  • Pohorski Kerlc

  • torek 07-apr
  • Umetnostna galerija Maribor

  • sreda 08-apr
  • Spletna delavnica: Zakon o prostovoljstvu v praksi

  • petek 10-apr
  • Evita

  • sobota 11-apr
  • Odkrijte sledi preteklosti na Ljubljanskem gradu

  • nedelja 12-apr
  • Zaključno vodstvo s kustosinjo Julijo Hoda po razstavi Začasni naslov

  • ponedeljek 13-apr
  • Simfonični orkester iz Vancouvra

  • torek 14-apr
  • Tvoj pogled, tvoja zgodba - Nadaljevanje fotografske delavnice

  • sreda 15-apr
  • Literarne ekokrajine: dr. Robert Brus

  • četrtek 16-apr
  • PUB KVIZ v Pivnici Union

  • petek 17-apr
  • Otvoritev 40. Slovenskih glasbenih dnevov / Opening of the 40th Slovenian Music Days

  • sobota 18-apr
  • Uvodna usposabljanja za prostovoljce_ke Ljubljana
  • Friderik in zmaj 3+

  • nedelja 19-apr
  • Azijski brunch

  • ponedeljek 20-apr
  • Predavanja iz umetnostne zgodovine: ujeti trenutek

  • torek 21-apr
  • Območje prehoda V: mir / vojna projekcija

  • sreda 22-apr
  • Iz globin narave do novih turističnih zgodb: uspešno zaključeno usposabljanje v okviru projekta deProfundis - Iz globin

  • četrtek 23-apr
  • 7. strokovna konferenca Trendi in izzivi v živilstvu, prehrani, gostinstvu, turizmu, izobraževanju in usposabljanju

  • petek 24-apr
  • Ohcet

  • sobota 25-apr
  • Povabilo

  • nedelja 26-apr
  • Otoki / Islands

  • ponedeljek 27-apr
  • Med naravo in kulturo

  • torek 28-apr
  • The music of The Lord of the Rings & The Hobbit

  •   Več o dogodkih  
    Preglej vse dogodke v tem letu


    Slovenski superračunalnik med 500 najhitrejšimi na svetu   
    ponedeljek, 4. oktober 2010 @ 22:30 CEST
    Uporabnik: Sonce

    Na spletni strani 24ur.com pišejo, da so na Agenciji za tehnološki razvoj predstavili superračunalnik, ki sodi med najhitrejše sisteme v regiji in bo v naslednjih tednih uvrščen na lestvico 500 najhitrejših superračunalnikov na svetu. Kot so po novinarski konferenci sporočili iz agencije, je novogoriški razvijalec programske opreme Arctur, ki ga kot direktor vodi Tomi Ilijaš, te dni že uspešno opravil poskusni zagon superračunalnika, ki so ga postavili v sodelovanju z ameriškim računalniškim velikanom IBM.

    Superračunalnik sodi v okvir projekta razvoja inovativnega numeričnega simulacijskega okolja z vključevanjem hibridne paralelizacije procesov na osnovi nezvezne Galerkinove metode. Projekt delno sofinancira agencija za tehnološki razvoj v sodelovanju z ministrstvom za gospodarstvo, in sicer v okviru javnega razpisa, ki se izvaja v okviru operativnega programa krepitve regionalnih razvojnih potencialov za obdobje 2007– 2013.

    Približno dva milijona evrov vreden razvojno investicijski projekt naj bi igral pomembno vlogo v gospodarskih panogah, kjer superračunalnik bistveno poceni stroške razvoja visokotehnoloških izdelkov, in na znanstvenih področjih, kjer se brez tako zmogljivih sistemov ne da opravljati raziskovalnega dela.

    Pomembna prednost projekta je v tem, da ponujena rešitev prinaša t. i. superračunalništvo v oblaku. Do sedaj so bile zahtevne numerične simulacije dostopne le največjim podjetjem, s pomočjo nove storitve – superračunalništva v oblaku – pa bodo prek spleta dostopne tudi manjšim razvojno naravnanim podjetjem (npr. za simuliranje naravnih pojavov).

    Obdelava podatkov za naročnike bo s pomočjo novega superračunalnika bistveno hitrejša kot do sedaj – npr. namesto v enem letu na osebnem računalniku bo obdelava podatkov na superračunalniku končana v eni uri. Prihodki iz naslova tega projekta se bodo podjetju Arctur povečevali na dva načina: bodisi kot najem zmogljivosti superračunalnika bodisi kot najem strojne in specializirane programske opreme.

    Do konca leta 2011 načrtuje Arctur povečanje mesečnih prihodkov za približno 50.000 evrov, v letu 2013 pa bi morali preseči skupno milijon evrov prihodkov s tega naslova. Arctur namerava v naslednjih letih skupaj s partnerji zgraditi sodoben razvojni center, ki bo prestavljal mejnike s področja superračunalništva v regiji.

    Na meji z Italijo bodo zgradili namenski strežniški center z nekajkrat večjimi zmogljivostmi in bistveno boljšo energetsko učinkovitostjo, kot jo imajo danes. V novembru bo podjetje Arctur svoj projekt prijavilo na razpis ministrstva za gospodarstvo za razvojne centre, še pišejo pri 24ur.com.

    Vir: 24ur.com

      
     
    | More




    Sorodne povezave
  • 24ur.com
  • Več od avtorja Sonce
  • Več s področja * Aktualne, dobre novice, pozitivne novice in za

  • Dodatne možnosti
  • Pošlji članek prijatelju po e-pošti
  • Za tisk prijazna stran
  • Slabovidnim prijazna stran

  • Slovenski superračunalnik med 500 najhitrejšimi na svetu | 0 komentarjev. | Nov uporabnik
     

    Za komentarje so odgovorni njihovi avtorji. Avtorji spletne strani na komentarje obiskovalcev nimamo nobenega vpliva.


    Na vrh (začetne) strani
     Copyright © 2026 www.pozitivke.net
     Vsa naša koda pripada vam.
    Powered By GeekLog 
    Page created in 1,41 seconds