NE ZAMUDITE  


 Rubrike  

 Zanimivo  


 Bodi obveščen ? 

Sončna Pošta:
Brezplačne pozitivne novice, članke, zgodbe, recepte, informacije o zaposlitvah, razpisih in obvestila o seminarjih ter delavnicah lahko dobivaš tudi na dom.


Vpiši se ali pošlji email na: info@pozitivke.net.
Sončno pošto tedensko na dom dobiva okoli 2.500 bralcev.


 Ne spreglejte  


 SVET POEZIJE  

Klikni sliko za vstop v svet poezije.


 Aktualno  


 Mesečni koledar  
Dogodki te strani

sreda 26-avg
  • Predani korakom

  • petek 28-avg
  • GAJIN SVET 3, premiera

  • sobota 29-avg
  • Vegafest 2026
  • FIFI IN CVETLIČNIKI: brezplačni otroški dogodki v Supernovi Ljubljana Šiška

  • nedelja 30-avg
  • Javno vodstvo med portreti Običajnih ljudi Roba Hornstre

  • torek 01-sep
  • Kino gledališki abonma za otroke 2026/2027

  • sreda 02-sep
  • Poletje v Šiški - Summer in Šiška 2026: Pebble Seven

  • četrtek 03-sep
  • Europark praznuje: Ansambel Saša Avsenika

  • sobota 05-sep
  • Večerja v gozdu

  • nedelja 06-sep
  • Postani princeska za en dan

  • sreda 09-sep
  • 11. nacionalna konferenca Dovolj za vse: Moč participacije

  • četrtek 10-sep
  • Umetna inteligenca v raziskovanju: Etika, avtorske pravice, GDPR in odgovorna raba

  • sobota 12-sep
  • Brezplačna otroška predstava: Prepikapokajmo svet

  • torek 15-sep
  • Festival Maribor 2026: Flirrt

  • sreda 16-sep
  • Brezplačno usposabljanje za uporabo aplikacije EVI

  • četrtek 17-sep
  • Prostovoljstvo v sedanjem družbenem trenutku: vloga, dileme, razvojne perspektive

  • sobota 19-sep
  • ARTish Prodajno razstavni umetniški festival

  • nedelja 20-sep
  • Nedeljski bolšji trg

  • torek 22-sep
  • Dino Pešut: Granatiranje

  •   Več o dogodkih  
    Preglej vse dogodke v tem letu


    Dobri praksi na področju energetike in vrednostne verige lesa   
    petek, 23. marec 2012 @ 22:30 CET
    Uporabnik: Uredništvo Sonce

    Udeleženci včerajšnjega študijskega obiska Hartberga in Zeltwega na avstrijskem Štajerskem so spoznali dve dobri praksi zniževanja izpustov CO2, Ekopark Hartberg in Center predelave lesa Zeltweg (Holzinnovationszenter– HIZ). Prva dobra praksa zajema področje energetike, druga pa področje vrednostne verige lesa.

    Dogodek je potekal v okviru projekta Slovenija znižuje CO2: dobre prakse, ki je ena izmed akcij v okviru partnerstva na področju komuniciranja evropskih vsebin med Evropsko komisijo, Vlado Republike Slovenije in Evropskim parlamentom. Organizirala ga je Umanotera ob sodelovanju Slovenske gozdno lesne tehnološke platforme, Sveta za les in Slovenskega E-Foruma.

    Ekopark Hartberg je poslovni, raziskovalni in predstavitveni park, v katerem je združena vrsta okoljskih podjetij, znanstveno raziskovalnih institucij in javnih objektov, ki služijo predstavitvi tehnologij učinkovite rabe energije in obnovljivih virov energije. V parku poslujejo majhna in srednje velika podjetja, ki ustvarjajo lokalna delovna mesta. Trenutno v parku deluje 35 podjetij, ki so skupaj ustvarila 250 novih delovnih mest.

    Poslovanje v okviru Ekoparka jim omogoča sprotno sodelovanje in posvetovanje z znanstveno raziskovalnimi institucijami, ki na področju URE in OVE razvijajo nove tehnološke rešitve. Kot je ob predstavitvi Ekoparka poudaril Thomas Fank so bili v Hartbergu »prvi, ki so prepoznali možnosti združevanja okoljskih tem, raziskovanja in podjetništva, in prvi, ki so dokazali, da ta koncept deluje.«

    Udeleženci študijskega obiska so si v Hartbergu med drugim ogledali naprave za proizvodnjo elektrike, toplote in hlajenja iz obnovljivih virov energije (solarni paneli, biomasa, naprava za proizvodnjo bioplina) in čistilno napravo, kombinacijo konvencionalne in rastlinske čistilne naprave.

    Center predelave lesa HIZ Zeltweg zagotavlja strokovno podporo za projekte, povezane z obdelavo in predelavo lesa. Ponuja vso potrebno infrastrukturo za sodobno proizvodnjo ter za raziskave in razvoj na področju obdelave lesa. Vodja razvojno inženirskega centra (Engineering Center Wood –ECW) Jorg Koppelhuber je poudaril, da predstavljajo »presečišče med gospodarstvom in inovacijami«. Razvojno inženirski center namreč deluje na treh stopnjah: (1) razvoju inovativnih lesnih izdelkov, (2) sodelovanju z lesno panogo na področju inovativnosti in, (3) strategiji tržnega nastopa novega izdelka.

    HIZ Zeltweg je del t. i. štajerske lesne mreže (Steirischen Holznetzwerk), ki jo sestavljata še t. i. štajerski lesni grozd (Holzcluster Steiermark) in proHolz Steiermark d. o. o. Njune dejavnosti so raznovrstne in segajo od svetovanja občinam pri lesni gradnji, promocije lesnih poklicev v šolah, organiziranja nagradnih natečajev za najboljšo leseno gradnjo, do razvoja novih proizvodov, raziskav trga, marketinških storitev za mala in srednja podjetja ter organizacije izobraževalnih seminarjev.

    Včerajšnji obisk Zeltwega se je končal z ogledom in predstavitvijo delovnih procesov v razvojno inženirskem centru ter obratu za izdelavo lesnih lepljencev in peletov.

    Vir: www.umanotera.org

      
     
    | More




    Sorodne povezave
  • www.umanotera.org
  • Več od avtorja Uredništvo Sonce
  • Več s področja * Osveščanje in ekologija

  • Dodatne možnosti
  • Pošlji članek prijatelju po e-pošti
  • Za tisk prijazna stran
  • Slabovidnim prijazna stran

  • Dobri praksi na področju energetike in vrednostne verige lesa | 0 komentarjev. | Nov uporabnik
     

    Za komentarje so odgovorni njihovi avtorji. Avtorji spletne strani na komentarje obiskovalcev nimamo nobenega vpliva.


    Na vrh (začetne) strani
     Copyright © 2026 www.pozitivke.net
     Vsa naša koda pripada vam.
    Powered By GeekLog 
    Page created in 1,12 seconds