Sonce povzroča raka in pred njim se moramo na vsak način skriti v gosto senco, pod plasti krem za sončenje, za sončna očala in pod velike klobuke? Resnica je povsem drugačna, zatrjujejo znanstveniki.
Rakava obolenja so postala izjemno dobičkonosna tako za farmacijo in medicino - prav tisti dve panogi, ki nas svarita pred domnevno zlobnimi sončnimi žarki. Če bi verjeli njihovim trditvam, bi vsi živeli zdravo in vitalno življenje v temnih jamah, kjer ne uspeva niti ena sama rastlina, ali pa svoje zdravje ohranjali s premazom toksičnih kemikalij, znanih kot UV filtri.
Raziskave neodvisnih znanstvenikov (torej tistih, ki niso financirani s strani 'industrije raka') dokazujejo, da je resnica bistveno drugačna od tiste, v katero nas na vse pretege želi prepričati komercialna medicina - vitamin D namreč prepreči kar 77 odstotkov vseh rakavih obolenj, tudi rakov dojk, prostate, črevesja in celo kože. Ker se medicina in farmacija tega še kako zavedata in ker je sonce, ki je najboljši vir vitamina D, brezplačno na voljo vsem, se v preteklih letih na vse moči trudita javnost prepričati, da je sonce zdravju škodljivo.
Učinki vitamina D so očitni tudi pri temnopoltih ljudeh - zaradi večje mere pigmenta, ki blokira UV žarke, ti namreč potrebujejo mnogo daljšo izpostavljenost soncu, da dobijo enako mero vitamina D kot svetlopolti ljudje. Posledično za rakom obolevajo mnogo pogosteje od belcev.
Še en razlog več za uživanje v pomladnih dneh torej. A vendarle se držite načela, da vas sonce nikoli ne sme opeči, saj s tem poškodujete svojo kožo. Tudi dobrih stvari je lahko preveč!
Vir: druzina.enaa.com
|