Na spletni strani enaa.com pišejo, da je severni magnetni pol točka na Zemlji, v kateri magnetna polja kažejo naravnost v tla. Prvič je lokacijo severnega magnetnega pola odkril škotski raziskovalec James Clark Ross leta 1831.
Ugotovil je, da se točka nahaja na polotoku Boothia, ki je danes del severne Kanade. Toda severni magnetni pol iz leta v leto spreminja svojo lokacijo. Od leta 1831 pa do leta 1990 se je premikal za manj kot 15 kilometrov letno.
Po letu 1990 pa se je premikanje močno pospešilo - v povprečju se je na leto premaknil za 55 kilometrov. Če se bo premikanje severnega magnetnega pola s takšno hitrostjo še nadaljevalo, bo v desetih letih prešel geografski severni pol in se pričel premikati proti Sibiriji, še pišejo pri enaa.com.
Vir: dne.enaa.com/
|
Severni magnetni pol se pomika proti Sibiriji
Prispeval/a: kajster dne sreda, 12. januar 2011 @ 21:43 CET
Saj je iz novoodkritih naravnih zakonitosti biotronike že odkrito, da oblika bistveno vpliva na sevanje/magnetne silnice okolice, materiali, struktura materialov in drugo!
Naša Zemlja je živ element Galaksije, podobno kot telesna celica, ki se bolj ali manj prilagaja energetsko na svojo okolico če hoče zdrava preživeti!
Sicer pa tako majhni premiki kot so 50 km, je tako majhno sorazmerje z zemeljsko površino, da se ne izplača o tem razpravljati, še manj pa paniko sejati, saj si lahko vsak sam izračuna delček premika na obseg Zemlje pa bo videl, da to ne presega 0,5 stotink, 1 zemeljske stopinje!
Šele ko se bo premaknilo več kot 1,5 stopinj, bi se sevanja opazno spremenila, kar bi tudi povzročalo večje ali manjše naravne vremenske katastrofe!
Do takrat pa imamo še veliko časa!
Pa sprejmite moj pozdrav!
kajster