NE ZAMUDITE  


 Rubrike  

 Zanimivo  


 Bodi obveščen ? 

Sončna Pošta:
Brezplačne pozitivne novice, članke, zgodbe, recepte, informacije o zaposlitvah, razpisih in obvestila o seminarjih ter delavnicah lahko dobivaš tudi na dom.


Vpiši se ali pošlji email na: info@pozitivke.net.
Sončno pošto tedensko na dom dobiva okoli 2.500 bralcev.


 Ne spreglejte  


 SVET POEZIJE  

Klikni sliko za vstop v svet poezije.


 Aktualno  


 Mesečni koledar  
Dogodki te strani

sreda 05-nov
  • Kava z mentorji prostovoljcev
  • 10. Obletnica filma idila pogovor, filmska projekcija in koncert

  • četrtek 06-nov
  • Iza Štih, flavta in Katarina Volčanšek, flavta

  • petek 07-nov
  • Obvladovanje težavnih strank [Webinar]

  • sobota 08-nov
  • Gavro Quartet feat. Alex Sipiagin

  • nedelja 09-nov
  • Brata: glasbena komedija po resničnih dogodkih

  • ponedeljek 10-nov
  • Analogno

  • torek 11-nov
  • 40. Martinovanje v Mariboru

  • sreda 12-nov
  • Noč skrivnostnega umora

  • petek 14-nov
  • JAZZelnica: vaja orkestra

  • sobota 15-nov
  • Ustvarjalna sobota MKC Maribor

  • torek 18-nov
  • Komunikacija - Temelj dobrih odnosov

  • sreda 19-nov
  • Forum nove glasbe 2025 - Eksperimentirajmo!

  • četrtek 20-nov
  • Premiera prvenca Ester Ivakič: Ida, ki je pela tako grdo, da so še mrtvi vstali od mrtvih in zapeli z njo

  • petek 21-nov
  • COFESTIVAL 2025: Sylvain Huc & Mathilde Olivares: NOVO ŽIVLJENJE

  • sobota 22-nov
  • Mala šola varjenja piva

  • nedelja 23-nov
  • COFESTIVAL 2025: Sonja Pregrad: OBJEKT PLESA

  • ponedeljek 24-nov
  • 41. Slovenski knjižni sejem

  • sreda 26-nov
  • Forum nove glasbe 2025 - Razpoložljive skladbe

  • sreda 03-dec
  • Vabljeni na 15. Slovenski kongres prostovoljstva

  •   Več o dogodkih  
    Preglej vse dogodke v tem letu


    Zakaj je samozadovoljevanje zdravo?   
    petek, 3. julij 2015 @ 05:02 CEST
    Uporabnik: Pozitivke

    Ženske, ki se redno samozadovoljujejo, imajo manjše tveganje za vaginalno vnetje, moški pa si s tem povečujejo količino sperme. Pri obeh spolih mastrubacija znižuje krvni tlak.

    "Samozadovoljevanje je seks z nekom, ki ga imamo najraje“ ali "orgazem na dan odžene zdravnika stran“ so znani citati, ki so zdaj dobili tudi zdravniško potrdilo, da je vse to res. Britanski strokovnjaki namreč menijo, da lahko redno samozadovoljevanje blagodejno vpliva na zdravje moškega in ženske. Priporočajo, da se ljudje samozadovoljujejo dvakrat ali trikrat na teden in da pojedo pet porcij sadja na dan ter poskrbijo za vsaj 30-minutno vadbo vsak dan.

    Za ženske je samozadovoljevanje odličen način čiščenja vaginalnega kanala, zahvaljujoč vaginalni sluzi, ki se pojavi v stanju vzburjenosti. Prav ta sluz čisti bakterije iz ženskega spolovila in vpliva na cirkulacijo krvi.

    Za moške je največja zdravstvena prednost pri samozadovoljevanju ta, da se jim sproti proizvaja sveža sperma. Zmanjšuje tudi možnost nastanka raka prostate, ki prizadene vsakega četrtega moškega, starega nad 65 let.

    Seks in samozadovoljevanje zmanjšuje nastanek diabetisa, zmanjšuje tesnobo in pomaga pri stresu. Ob rednem seksu ali samozadovoljevanju se nam izboljša imunski sistem in poveča količina hormona endorfin v krvi, ki preprečuje pojav depresije.

    Opozorilo! Preveč vseeno ni dobro!

    • Preveč grobo in preveč energično samozadovoljevanje lahko pusti trajne poškodbe na penisu ali klitorisu.
    • Preveč pogosto mastrubiranje lahko pripelje do stanja anorgazma, kar pomeni, da tako ženska kot tudi moški v času seska s partnerjem ne moreta doživeti orgazma.

    Vir: zurnal24.si

      
     
    | More




    Sorodne povezave
  • zurnal24.si
  • Več od avtorja Pozitivke
  • Več s področja * Ljubezen in spolnost

  • Dodatne možnosti
  • Pošlji članek prijatelju po e-pošti
  • Za tisk prijazna stran
  • Slabovidnim prijazna stran

  • Trackback

    Trackback URL for this entry: http://www.pozitivke.net/trackback.php/Samozadovoljevanje-Vagina-Vnetje

    No trackback comments for this entry.
    Zakaj je samozadovoljevanje zdravo? | 0 komentarjev. | Nov uporabnik
     

    Za komentarje so odgovorni njihovi avtorji. Avtorji spletne strani na komentarje obiskovalcev nimamo nobenega vpliva.


    Na vrh (začetne) strani
     Copyright © 2025 www.pozitivke.net
     Vsa naša koda pripada vam.
    Powered By GeekLog 
    Page created in 1,64 seconds