
Na novinarski konferenci 12.9.2007 je poslanec Srečko Prijatelj v imenu SNS pozval predsednika vlade in predsednika DZ, naj takoj skličeta sejo vlade oz. sejo DZ na temo revščine.
Poudaril je, da je stopnja revščine brez upoštevanja socialnih transferjev veliko večja od 42 %, kot ocenjuje ministrica za delo, družino in socialne zadeve; da se z rastjo cen in dvigom inflacije dviguje tudi stopnja revščine v Sloveniji, pri čemer so najbolj na udaru socialno najšibkejši sloji, ki večino svojih prihodkov namenijo za hrano in položnice; da so statistični podatki o revščini v Sloveniji zastareli; ter da se stopnja registrirane brezposelnosti umetno zmanjšuje.
Odziv MDDSZ na te navedbe, v katerem med drugim poudarja, da je preprečevanje revščine in socialne izključenosti ena od prioritet politike vlade, zaradi česar je bil eden prvih ukrepov aktualne vlade sprememba usklajevanja pokojnin; da je po podatkih statističnega urada je v Sloveniji v letu 2004 pod pragom revščine živelo 12,1 % prebivalstva (v EU 16 %); ter da je imela Slovenija glede na rezultate Ankete o življenjskih pogojih po državah EU leta 2004 relativno nizko stopnjo tveganja revščine, je dostopen na http://www.mddsz.gov.si/si/splosno/novice/novica/article/1939/5544/?cHash=f01a9ee9c6. |