"Če se ne bo nič spremenilo (in samo od sebe se ne bo) bomo kmalu tudi naslovnica slovenskega časopisa ponašala naslov: »Monsanto iztožil 2 miljardi dolarjev odškodnine zaradi prepovedi gojenja GSO v Sloveniji, naša država pa mora plačati še za 8 milijonov dolarjev sodnih stroškov.« Vendar pa obstaja še večja nevarnost.
Nekatere države, ki imajo manjši proračun (mednje spada tudi Slovenija) bodo pred spremembo zakona dobro premislile, saj lahko pričakujejo tožbe, ki pa si jih kot manjše države ne bodo mogle privoščiti. In tako bomo državljani pristali v rokah mednarodnih korporacij, saj država ne bo več imela dovolj velikega vpliva na zakonodajo.
Nihče med nami si ne želi jesti gensko spremenjene hrane ter kloriranih piščancev, nihče si ne želi obleči majice, ki je bila proizvedena z rakotvornimi kemikalijami, prav nobeden izmed nas ne želi dočakati dne, ko bodo korporacije prevzele oblast nad Evropo ter svetom, pa vendar se to dogaja prav sedaj!
Potrebno je ukrepati sedaj! Delite to sporočilo med svoje prijatelje ter znance. Od svojih izvoljenih predstavnikov v parlamentu zahtevajte pojasnilo, zakaj podpirajo tak sporazum. Še naprej spremljajte dogajanje na temo TTIP-ja ter drugih škodljivih sporazumov, zahtevajte javna pojasnila dokumentov s strani Evropske Komisije, saj bo v nasprotnem primeru le ta še naprej delovala brez kakršnihkoli zadržkov!
Glede na zapis na spletni strani naša vlada podpira TTIP, saj nikjer ne omenja možnih negativnih učinkov sporazuma!"
|
TTIP in ISDS prinašata konec Evrope, kot jo poznamo!
Prispeval/a: AnaH dne četrtek, 3. december 2015 @ 08:23 CET
Boris Dežulović v Dnevnikovi prilogi Objektiv kaže naš odnos do multinacionalk, ko omenja spor za mejo med Hrvaško in Slovenijo:
Hrvati in Slovenci bi svojim oblastem bolj zamerili podarjanje dveh, treh pedi zaraščene zemlje sosednji državi kot multinacionalkam.
.....................................
V kolumni z naslovom BOLIVIJA, MOJA DEŽELA pa piše nekaj, kar smo morda prezrli:
Bolivija in Čile se že 130 let bojujeta ali prepirata za izhod na morje Boliviji, ki ga je nekoč že imela. Pa se je pred petimi leti odločil nič krivi Peru odstopiti Boliviji prost izhod na odprto morje.
Nekateri še torej znajo uporabljati pamet.