NE ZAMUDITE  


 Rubrike  

 Zanimivo  


 Bodi obveščen ? 

Sončna Pošta:
Brezplačne pozitivne novice, članke, zgodbe, recepte, informacije o zaposlitvah, razpisih in obvestila o seminarjih ter delavnicah lahko dobivaš tudi na dom.


Vpiši se ali pošlji email na: info@pozitivke.net.
Sončno pošto tedensko na dom dobiva okoli 2.500 bralcev.


 Ne spreglejte  


 SVET POEZIJE  

Klikni sliko za vstop v svet poezije.


 Aktualno  


 Mesečni koledar  
Dogodki te strani

nedelja 12-maj
  • Prijave na tradicionalno gorskokolesarsko preizkušnjo MTB Slavnik 12. maja 2024 v Hrpeljah

  • torek 14-maj
  • Vabilo na izobraževanje Strateško načrtovanje pridobivanja sredstev v prostovoljskih organizacijah

  • sreda 15-maj
  • Umanotera vabi na razpravo ob evropskih volitvah 2024
  • Vabilo na Festival duševnega zdravja 2024

  • četrtek 16-maj
  • Spekter. 70 let Zbirke UGM

  • petek 17-maj
  • EKO 9: Oči v skali

  • sobota 18-maj
  • Mesec mode v muzeju

  • nedelja 19-maj
  • Čarobna glasba Harryja Potterja

  • četrtek 23-maj
  • Povabilo za sodelovanje na Veselem dnevu prostovoljstva 2024

  • ponedeljek 27-maj
  • Still Corners (UK) - 27. 5. 2024, Škofjeloški grad - Festival In Memoriam prof. Peter Hafner - 15 let

  • petek 31-maj
  • Operna noč

  •   Več o dogodkih  
    Preglej vse dogodke v tem letu


    Kmečka populacija vir zdravja   
    sobota, 3. november 2007 @ 11:48 CET
    Uporabnik: MMilos

    Že kar nekaj časa si že iščem svojo družico, pa je do sedaj še nisem našel. Ampak pustimo mene, kdor išče, ta najde. No, iščejo tudi drugi, na samo jaz. V tem pisanju bi se rad dotaknil teme, ki se, ali pa se ne govori prav dosti o njej. Ciljam predvsem na kmečko življenje. Kolikor hodim okrog, spoznavam in opazujem življenje ljudi na kmetijah.

    Sprašujem se, zakaj je na kmetijah toliko samskih moških? In zakaj kmečke punce odhajajo s kmetij. V glavnem gre za zdrave ljudi, ki se ne razlikujejo prav dosti od mestnih. Po videzu. Glede na notranjo bit, pa so bolj povezani z zemljo, z naravo in naravnim, kot pa tisti mestni. Dobro, kakor kdo.

    Ampak čudim se, da kljub temu, da vsa ta duhovnost in zavedanje naraščata, se punce odhajajo s kmetij, fantje pa težko najdejo svojo družico za skupno življenje na kmetiji.

    Pa poglejmo prej še z druge plati. Moški in ženska namreč potrebujeta drug drugega, da si pomagata pri stvareh, ki jih vsak sam nebi zmogel. Za pridobitev potomcev sta potrebna oba, moški in ženska. Pustimo sodobne medicinske posege oplojevanja žensk. Govorim o naravni poti združevanja moškega in ženske. Če hoče ženska imeti otroka, ponavadi prej poskrbi za ''gnezdo.'' Sama si ga težko zgradi, zato potrebuje, ponavadi moškega, da ji to gnezdo pomaga urediti. In potem so tu še mnoga druga sodelovanja med moškim in žensko...

    Hočem reči, da ti kmečki fantje in punce v glavnem gnezda že imajo. Potrebno jih je le še napolnit. Kmečko prebivalstvo v naši čudoviti Sloveniji upada. Je pa ključno, če hočemo, da bomo imeli pridelane dovolj zdrave hrane, in da Slovenski narod ne bo odvisen od uvoza večinoma ''ubite in/ ali utrujene'' hrane. Kako se hrana proizvaja in predeluje pa itak lahko preberete drugje.

    Trenutna kmečka populacija šteje le 2 do 3 % celotne Slovenske populacije. Idealno za Slovenske potrebe pa bi bilo nekje 12 %. Hrana bi bila cenejša, ker bi je bilo dovolj. Delavne sile bi bilo dovolj in ker bilo delavne sile dovolj, kmetje nebi več posegali po strupih, konzervansih, umetnih gnojilih, kemikalijah. In manj ko je ''tovarniških, laboratorijskih'' dodatkov, tem bolj je narod zdrav.

    Moja želja je, da bi se punce, ki so kmečke, ne odhajajo s kmetij, če pa že, naj s svojo lepoto napolni gnezdo druge kmetije. Da se punce, ki niso kmečke bolj odločajo za fante na kmetijah in s tem pripomorejo da kmečka populacija naraste na pravo mero. In da tudi kmečki fantje nebi odhajali s kmetij.

    S tem naša domovina Slovenija nebi več dopuščala, da bi na najboljši zemlji gradili velike markete, tovarne, pač pa da bo na najboljših poljih raslo zdravo žito, zdrava zelenjava, polščine, zdrava hrana. Zdrava hrana pa itak že veste, da je vir zdravja človeka...

    Pa še nekaj. V zadnjem času opažam, da se v našo ljub Slovenijo poroča vse več punc iz drugih dežel. Iz Ukraine in Rusije. In to ravno na kmetije. A ni vse to malo čudno? Slovenskim puncam kmečki fantje niso všeč, Rusinjam in Ukrainkam pa so... Je to dobro? Drage Slovenke, premislite malo. Živeti prosto ob konzervirani hrani odvisna od zdravnikov in farmacavtov. Ali pa malo bolj zaposleno z delom na zamlji in zdravo življenje, neodvisno od farmacevtov in zdravnikov.

    Še nekaj. Si predstavljate, kaj bi se zgodilo, če bil narod bolj zdrav? Zdravniki bi kar naenkrat imeli dovolj osebja, čakalnih vrst po zdravstvenih ustanovah pa bi bilo manj...

    In še in še bi se dalo pisat....

    Naj bo zdravo življenje

      
     
    | More




    Sorodne povezave
  • Več od avtorja MMilos
  • Več s področja * Poučna (spo)znanja, znanost

  • Dodatne možnosti
  • Pošlji članek prijatelju po e-pošti
  • Za tisk prijazna stran
  • Slabovidnim prijazna stran

  • Kmečka populacija vir zdravja | 2 komentarjev. | Nov uporabnik
     

    Za komentarje so odgovorni njihovi avtorji. Avtorji spletne strani na komentarje obiskovalcev nimamo nobenega vpliva.


    Kmečka populacija vir zdravja

    Prispeval/a: irali dne sobota, 3. november 2007 @ 20:50 CET
    Dragi MMilos

    Naj ti za začetek povem da je ta tema dosti bolj zapletena kot pa si jo ti predstavilv svojem sestavku. Jaz prihajam iz velike kmetije in verjemi mi, da kmečko življenje ni preveč lahko.Vprašat se je treba na katere kmetije se mladi nočejo poročat. Po večini na tiste višinske kjer je delo težko in še deloma ročno, ker s stroji pač ne gre. In če te kmetije niso pretežno gozdnate, potem je na njih težko preživet ali pa sploh ne gre drugače kot dapoleg kmetovanja ljudje hodijo še v službo. In tudi to ni res da se kmečki ne razlikujejo dosti od mestnih, kajti tako v osnovni kot v srednji šoli smo bili kmečki označeni kot " drugorazredni",le na fakulteti so nas jemali vse enake.
    Še danes me spremljajo slabi spomini na osnovnošolske dni, ko so nas kmečke obmetavali s pripombami da smrdimo in da smo "zabiti" čeprav temu ni bilo tako. Sem pa kljub vsemu temu zelo ponosna na to da sem s kmetov in me ni sram priznat.
    Ko pa bo država malo bolj bolj poskrbela za kmete, se bodo tudi mladi začeli vračati in tudi družba bo morala spremeniti odnos do kmetov.




    Kmečka populacija vir zdravja

    Prispeval/a: MMilos dne torek, 6. november 2007 @ 07:23 CET
    Se strinjam s tabo, da je stvar zapletena. Po drugi strani pa vsi nekaj kažejo proti državi. Saj ne da bi zagovarjal državno kmetijsko politiko, ker je kakršna pač je. Stvar je v tem, da bi se kmetje bolj postaviti na noge in predvsem na svoje lastne. Skozi zgodovino so kmeta vse skozi tlačili na dno družbene lestvice. Pa kaj. Kljub vsem mukam in naporom so kmetje še vedno ostali. To, da je nekdo kmet in če nekdo nekoga ozmerja s kmetom. To je treba vzeti kot kompliment. Saj biti kmet, je nekaj najplemenitejšega. Samo pomisli, koliko znanj mora kmet imeti, da lahko vodi svoje gospodarstvo. Če je v naši ljubi Sloveniji le še okrog 3% kmetov, to pomeni, da je ostale populacije kar 97%. Torej je kar 97% populacije odvisnih od kmetov. Dobro, tu bi lahko upoštevali še množico vrtičkarjev, ki so si sami sposobni pridelati nekaj hrane. Pa kljub temu da si mnogi pridelajo hrano sami, se čudim, da se odpirajo vedno novi in novi nakupovalni centri. Sicer pa če politika in narod škodujeta kmetu, škodujeta sebi.

    Nek pregovor paravi, ne ubijaj roke, ki te hrani.

    Ampak kmetje! Moramo vztrajat! S svojo prilagodljivostjo kljubumo pritiskom in vsaj sebi pridelamo dovolj! Denarja pa drugi itak ne morejo jesti...


    Na vrh (začetne) strani
     Copyright © 2024 www.pozitivke.net
     Vsa naša koda pripada vam.
    Powered By GeekLog 
    Page created in 0,46 seconds