Ni stvar v tem kaj ješ, ampak v tem,
kako ta hrana vpliva nate,
kako se po zauživanju le te počutiš. Nekateri so na strupe v hrani bolj občutljivi
in jih težje prenašajo, drugi pa lažje. Druga stvar je vsaka hrana ima svojo energijo, živa rastlinska od vseh še najbolj pozitivno.
Mrtva mesna prehrana, še posebej tista konzervirana, v kateri so poleg vsega še izločki hormonov pa ima zagotovo negativno. Taka mesna hrana energijlko ubija še posebej tiste, ki imajo krvno skupino A in AB, ker imajo slabšo želodčno kislino, imajo pa zato močnejše alkalne sokove, ki se razvijajo v duodenumu zato lažje predelujejo naravne rastlinske strupe.
Seveda pa so herbicidi in pesticidi enako nevarni za vse, saj so za ubogo telo preveč zakomplicirani, da bi jih telo lahko razgradilo. Le ti se običajno nalagajo v jetrih. No tudi za to obstajajo razne metode razstrupljanja. Ena od teh je tudi post.
Ljudje, ki imajo krvno skupino 0 imajo močno želodčno kislino, zato veliko lažje razgrajujejo meso in na njih ima mesna hrana manjši vpliv. Seveda pa živalim preden jih ubijejo dodajajo tudi razna barvila, konzervanse itd., katera močno škodijo mesojedcem.
Sam sem že dolga leta vegetarijanec, moja sestra pa ves čas mesojedka, ona stalno po bolnicah in na raznih tabletah, jaz pa nikoli in na nobenih tabletah.
Že od pamtiveka obstaja vprašanje; "Ali živiš zato, da ješ, ali pa ješ zato, da živiš"
Če ješ zato, da živiš, potem se držiš starega Hipokritovega navodila, naj ti bo hrana zdravilo.
Med ljudmi, ki se zanimajo za duhovnost vlada neko spološno mišljenje, da mora biti visoko razvit duhoven človek vegetarijanec.
Žal moram tiste, ki tako mislijo razočarati. Mnogi največji mojstri modrosti so bili mesojedci. Sicer bi nekateri radi Jezusa naredili za vegetarijanca, ampak v SP lepo piše, da je jedel tudi ribe. Luka 24/ 42/43 "Ponudili so mu kos pečene ribe. Vzel jo je in jo vpričo njih pojedel."
Sicer pa Jezusova pravila glede prehrane veljajo še danes. V SP Mt 15 pravi; "Človeka ne omadežuje to, kar gre v usta, ampak kar prihaja iz ust, to omadežuje človeka.«
Torej pri kakršnekoli prehrani se ravnaj po občutku, ali te neka hrana energijsko napolnjuje in ti daje veselje do življenja, ali pa te energijsko izčrpava in utruja.
dober tek ;)
|
Vegetarijanec ali mesojedec
Prispeval/a: stojči dne četrtek, 25. avgust 2011 @ 08:35 CEST
V medijih smo lahko prebrali,
da je bil pri nas zaradi mučenja živali obsojen na mesec dni zapora prvi človek zato,
ker ni dobro skrbel za svojega psa.
Kako dvolična in milorečeno čudna je družba v kateri živimo pa lahko vidimo v tem,
da do zdaj ni bil, niti ne bo obsojen zaradi mučenja živali še noben mesar,
ki par dni pripravlja živali na zakol in jih seveda tudi pobija.
Tudi v Postojni imamo ob glavni cesti, ki pelje k postojnski jami klavnico in krave in biki, ki jih v klavnico pripeljejo in pripravljajo na zakol takrat presunljivo mukajo.
Vohajo kri in že vejo kaj jih tam čaka.
Ko in če grem takrat ravno mimo se mi seveda zasmilijo in takrat pomislim kako bi bilo lepo, če ljudje ne bi bili mesojedci.
Zadnje čase se pojavlja veliko kanalizatorjev vnebovzetnih mojstrov. Ena od teh kanalizatorjev Margaret Mc Elroy pa celo trdi, da ji je vnebovzetni mojster sporočil, da se domače živali prihajajo na Zemljo žrtvovat kot prehrana za človeštvo.
Star pregovor pravi; " Kolikor ljudi, toliko čudi" ;)
lp
---
stoychi
Vegetarijanec ali mesojedec
Prispeval/a: cefizelj dne četrtek, 25. avgust 2011 @ 11:58 CEST
Kle b ti pa lohk sam zaploskov!
No jest sm biu tut svoje dni mesojedc, pol mi je pa začeu želodc nekej štrajkat, me je nekej tišal not pa klokotal, pa težke pa nemirne noge sm imu, slab sm spau, križ me je bolu kt satan, pa prdu sm kt kojn, sm biu rajtam de že vs zagiftan, pol sm pa začeu bl čistilne čajčke pit, pa frišn ingver sm zmerej not naribov, pa velik zelenave sm si prpravlov, not pa dau kurkumo pa kajensk popr pa peteršila pa drobnaka dost, pa nč kock pa vegete, pa velik sadja sm jedu pa sokcov frišn stisnenih piu, namest cukra sm med nucu, pa zlo mau sira pa jajc sm si učash prvošu namest mesa, kšn tofu sm tut u zelenavno župco zrezu, pa frišne solatke sm si delou, tko de sm pučas h seb pršu, zdej sm pa zdrov kt dren, še mau več b mogu migat, pa b blo še bulš.
Vegetarijanec ali mesojedec
Prispeval/a: stojči dne četrtek, 25. avgust 2011 @ 12:42 CEST
super cefizelj, tudi jaz lahko tebi samo čestitam,
kajenski poper ne samo, da preganja črevesne zajedalce,
ampak je antikancerogen,
ista stvar kurkuma.
Pri meni sta pri vsakem obroku, še v solato ju včasih dam, tudi sveži ingver je pri meni zakon, pa v čaj cimet, pa kardamon ;)
Moram pa tudi priznati, da se tako kakor ti tudi sam premalo gibljem kar se mi pozna na vampu. ;)
še dobro, da je lepo vreme, pa grem vsake toliko malo plavat na morje ;)
lp
---
stoychi
Vegetarijanec ali mesojedec
Prispeval/a: stojči dne petek, 26. avgust 2011 @ 13:44 CEST
žal nas je večina takih, da gremo k zdravniku šele takrat, ko začutimo, da je znami nekaj hudo narobe in verjamemo, da bodo zdravniki naredili čudež, ki nas bo ozdravil.
Seveda temu tako nikoli ni bilo, niti nikoli ne bo.
Ozaveščen človek ve, da mora svoje zdravje vzeti v svoje roke.
Zaradi implementacije codex alimentarius pa bomo vsi imeli zdravstvene težave, vegetarijanci zaradi gso in prevelikih odmerkov obsevane hrane, mesojedci pa poleg tega še zaradi rasnega hormona monsanto in antibiotikov s katerimi filajo uboge živali.
Ne pozabimo, da je cilj vsega tega ameriško NWO načrtovano zmanjševanje svetovne populacije
V zvezi s tem je na youtube veliko video posnetkov, katere si je vredno ogledati.
lp
---
stoychi