NE ZAMUDITE  


 Rubrike  

 Zanimivo  


 Bodi obveščen ? 

Sončna Pošta:
Brezplačne pozitivne novice, članke, zgodbe, recepte, informacije o zaposlitvah, razpisih in obvestila o seminarjih ter delavnicah lahko dobivaš tudi na dom.


Vpiši se ali pošlji email na: info@pozitivke.net.
Sončno pošto tedensko na dom dobiva okoli 2.500 bralcev.


 Ne spreglejte  


 SVET POEZIJE  

Klikni sliko za vstop v svet poezije.


 Aktualno  


 Mesečni koledar  
Dogodki te strani

sobota 23-avg
  • Festival, ki ne išče izgovorov - čez 20 ponudnikov z rešitvami za ponovno uporabo

  • nedelja 24-avg
  • Festival ponovne uporabe na Bledu
  • Javno vodstvo po antologijski fotografski razstavi Paola Pellegrina
  • Vegan Hangouts: Aktivni veganski piknik v Tivoliju

  • ponedeljek 25-avg
  • Tatovi podob

  • torek 26-avg
  • Delavnica samoobrambe za ženske

  • sreda 27-avg
  • Predani korakom

  • četrtek 28-avg
  • Vabim vas na trening Igrišče v živo

  • sobota 30-avg
  • Vegafest 2025

  • nedelja 31-avg
  • Labod

  • sreda 03-sep
  • Festival Platforma: Mi smo nevidni delavci

  • četrtek 04-sep
  • Odmev poletja: Virtuoznost brez meja

  • sobota 06-sep
  • Štajerska čaga okusov

  • sreda 10-sep
  • Harms je kriv!

  • četrtek 11-sep
  • Velik lonec, majhna miš

  • petek 12-sep
  • Ajeet - svetovna turneja

  • sobota 13-sep
  • Kino gledališki otroški abonma 2025/2026

  • sreda 17-sep
  • Bralna skupina Nikoli sam

  • četrtek 18-sep
  • Obvladovanje jeze - Čustvena stabilnost in konstruktivna komunikacija

  •   Več o dogodkih  
    Preglej vse dogodke v tem letu


    Britanski trgovci s kampanjami za zaščito rib   
    torek, 2. avgust 2011 @ 22:34 CEST
    Uporabnik: Sonce

    Trgovske verige v Veliki Britaniji so se znašle pod pritiskom kampanje »Fish Fight«, ki zahteva, naj trgovci potrošnikom predstavijo natančne informacije o okoljskem vplivu izbire rib. Zadnje v vrsti trgovskih podjetij, ki so začela s kampanjami proti netrajnostnim ribiškim praksam, je Sainsbury's.

    Sainsbury's bo svojim strankam, ki želijo kupiti ogrožene vrste, kot so tune, polenovke ali rakci, ponudil alternativo. Kampanja z imenom »Switch the Fish« bo trajala šest tednov, kdor bo želel kupiti eno od ogroženih vrst, bo v zameno dobil ponudbo, naj izbere manj znano vrsto rib in jo domov odnese brezplačno.

    Podjetje upa, da bo razširilo potencialno izbiro strank, ki letno kupijo za 400 milijonov funtov rib, kar 80 odstotkov vseh kupljenih rib pa je ena od petih najpriljubljenejših vrst.

    Sainsbury je opravil raziskavo javnega mnenja med dva tisoč posamezniki, ki je razkrila, da 43 odstotkov ljubiteljev rib od nakupa manj znanih vrst odvrača negotovost glede njihovega okusa, 31 odstotkov jih ni želelo kupiti drugih vrst, ker niso bili prepričan, kako naj jih pripravijo.

    Izvršni direktor podjetja Sainsbury's Justin King je že pred začetkom kampanje povedal, da je ribarnica edini oddelek, v katerem so zmanjšali ponudbo za potrošnike, saj so s polic umaknili morsko hrano z rdečega seznama »Marine Stewardship Council (MSC)«. Sainsbury's trdi, da je največji britanski ponudnik morske hrane s certifikatom MSC, saj kar 80 odstotkov izdelkov v njihovi ribarnici nosi oznako MSC.

    Podobno kampanjo je pravkar končalo tudi podjetje Selfridges, Marks&Spencer pa bo ta mesec začel triletni projekt, ki naj bi potrošnike ozavestil o problemih prekomernega ribolova.

    Vir: umanotera.org/etc

      
     
    | More




    Sorodne povezave
  • umanotera.org/etc
  • Več od avtorja Sonce
  • Več s področja * Osveščanje in ekologija

  • Dodatne možnosti
  • Pošlji članek prijatelju po e-pošti
  • Za tisk prijazna stran
  • Slabovidnim prijazna stran

  • Britanski trgovci s kampanjami za zaščito rib | 0 komentarjev. | Nov uporabnik
     

    Za komentarje so odgovorni njihovi avtorji. Avtorji spletne strani na komentarje obiskovalcev nimamo nobenega vpliva.


    Na vrh (začetne) strani
     Copyright © 2025 www.pozitivke.net
     Vsa naša koda pripada vam.
    Powered By GeekLog 
    Page created in 1,92 seconds