NE ZAMUDITE  


 Rubrike  

 Zanimivo  


 Bodi obveščen ? 

Sončna Pošta:
Brezplačne pozitivne novice, članke, zgodbe, recepte, informacije o zaposlitvah, razpisih in obvestila o seminarjih ter delavnicah lahko dobivaš tudi na dom.


Vpiši se ali pošlji email na: info@pozitivke.net.
Sončno pošto tedensko na dom dobiva okoli 2.500 bralcev.


 Ne spreglejte  


 SVET POEZIJE  

Klikni sliko za vstop v svet poezije.


 Aktualno  


 Mesečni koledar  
Dogodki te strani

četrtek 19-jun
  • Bosanske piramide - duhovno potovanje in strokovno vodeni ogledi, 19. do 22. 06. 2025 - Poletni solsticij

  • petek 20-jun
  • Festival Lent 2025

  • sobota 21-jun
  • VegaMarket v Kopru 2025
  • Poletna muzejska noč 2025

  • nedelja 22-jun
  • Pesem o svobodi

  • ponedeljek 23-jun
  • Radovednica iz čebelnjaka

  • torek 24-jun
  • Slovenske taboriščnice v nacističnih koncentracijskih taboriščih

  • sreda 25-jun
  • Mladinski simfonični orkester Alpe-Adria

  • petek 27-jun
  • Vibe Check 3 leta!!!

  • sobota 28-jun
  • Fallen Division, Visteria

  • ponedeljek 30-jun
  • Pevski atelje za zborovske pevce

  •   Več o dogodkih  
    Preglej vse dogodke v tem letu


    Ekološke plenice   
    sobota, 30. maj 2009 @ 10:46 CEST
    Uporabnik: Pozitivke

    Ekološke plenice – biorazgradljive, ne obremenjujejo okolja, otroku prijazne in mamicam v pomoč.

    Vsaka mamica ve, da je dojenčkova koža izredno občutljiva in vsakodnevno izpostavljena različnim nevarnostim iz okolja. Nevarnosti prežijo v sončnih žarkih, v mrazu, prahu, onesnaženosti zraka itd. Pred vsemi temi nevarnostmi znamo našega malčka dobro zaščititi, se pa mnogokrat ne zavedamo, da lahko otroku tudi sami škodimo.

    Nevarnost se lahko namreč skriva v pleničkah za enkratno uporabo, ki vsebujejo veliko kemijskih sestavin, ki so lahko zelo škodljive za zdravje otroka.

    Pleničke za enkratno uporabo so seveda zelo priročne in enostavne za uporabo, in večina mamic si danes ne predstavlja življenja brez njih, vseeno pa si želi za svojega otroka le najboljše. Zakaj ne bi potem imeli oboje?

    Mamicam, ki se zavedajo pomena naravnih sestavin ter hkrati skrbi za okolje, so leta 2005 prišle na pomoč prve eko pleničke za enkratno uporabo. Plenice za enkratno uporabo, ki uporabljajo vlakno PLA (INGEO), pridobljeno s fermentacijo z encimi sladkorjev, kot je npr. dekstroza, prisotnih v škrobu žitaric. Mehki filtri iz PLA (polimlečna kislina) v stiku z nežno kožo otroka zmanjšajo tveganja vnetij, hkrati otroci ostanejo suhi in sveži. Zahvala za to gre naravnim značilnostim derivatov škroba, ki je prisoten tudi v zunanjem sloju plenice izdelanega s filmom Mater-BI, ki je atoksičen in omogoča dihanje kože.

    Plenice niso beljene s klorom, ki je dokazano karcerogen in zato ne povzročajo alergij in pleničnih izpuščajev. Dojenčkovi koži omogočajo , da diha, kar je predvsem pomembno v poletnih mesecih, ko lahko vročina pod plastičnim ovojem klasičnih pleničk za enkratno uporabo, povzroča razvoj okužb in vnetij. Taka vnetja pa ne prepreči in odpravi nobeno hladilno mazilo.

    Eko plenice po uporabi enostavno odvržemo v smetnjak za bio odpadke, saj so biorazgradljive in tako kot so prijazne do nežne otroške kože, so prijazne do okolja. Njihovo razgradnjo namreč uravnavajo v zemlji prisotne kompostne bakterije, v primeru sežiga pa ne oddajajo škodljivih dioksinov, ki jih oddajajo izdelki iz naftnih derivatov (plastika).

    Mamice se lahko prepričajo o nežnosti in učinkovitosti eko planic tudi na lastni koži z uporabo damskih vložkov , ki so narejeni iz enakih materialov kot plenice.

      
     
    | More




    Sorodne povezave
  • Več od avtorja Pozitivke
  • Več s področja * Osveščanje in ekologija

  • Dodatne možnosti
  • Pošlji članek prijatelju po e-pošti
  • Za tisk prijazna stran
  • Slabovidnim prijazna stran

  • Ekološke plenice | 0 komentarjev. | Nov uporabnik
     

    Za komentarje so odgovorni njihovi avtorji. Avtorji spletne strani na komentarje obiskovalcev nimamo nobenega vpliva.


    Na vrh (začetne) strani
     Copyright © 2025 www.pozitivke.net
     Vsa naša koda pripada vam.
    Powered By GeekLog 
    Page created in 0,81 seconds