NE ZAMUDITE  


 Rubrike  

 Zanimivo  


 Bodi obveščen ? 

Sončna Pošta:
Brezplačne pozitivne novice, članke, zgodbe, recepte, informacije o zaposlitvah, razpisih in obvestila o seminarjih ter delavnicah lahko dobivaš tudi na dom.


Vpiši se ali pošlji email na: info@pozitivke.net.
Sončno pošto tedensko na dom dobiva okoli 2.500 bralcev.


 Ne spreglejte  


 SVET POEZIJE  

Klikni sliko za vstop v svet poezije.


 Aktualno  


 Mesečni koledar  
Dogodki te strani

ponedeljek 15-dec
  • ŠESTI - koncert ob izidu albuma Zmeden

  • torek 16-dec
  • 11. Koledovanje Mariborsko

  • sreda 17-dec
  • Kreativarna: Izdelaj praznično stop-motion animacijo

  • četrtek 18-dec
  • Odiwine Mehurcki

  • petek 19-dec
  • BigBand@SiTi: BOŽIČ V SITIJU
  • Predbožični Orto DISCO,FUNKY 70’S,80’S,90’S PARTY

  • ponedeljek 22-dec
  • Veličastna! glasbena komedija

  • torek 23-dec
  • Bol(j j)ezen

  • sreda 24-dec
  • Premiera lončarovskega božičnega filma

  • petek 26-dec
  • Glineni zvončki

  • sobota 27-dec
  • Silent Disko drsanje

  • sreda 31-dec
  • Otroško silvestrovanje z Repki (Trkaj)

  • četrtek 01-jan
  • Veliki Veganski izziv - januar 2026

  • sreda 07-jan
  • Janezi 2

  • sobota 10-jan
  • Premiera filma - Food for Thought (2025)

  •   Več o dogodkih  
    Preglej vse dogodke v tem letu


    Komisija odobrila 600.000 evrov za novi Center za pluralnost in svobodo medijev   
    nedelja, 13. november 2011 @ 05:02 CET
    Uporabnik: Sonce

    Evropska komisija je v Firencah ustanovila Center za pluralnost in svobodo medijev, in sicer v okviru Centra Roberta Schumana za višje študije pri Evropskem univerzitetnem inštitutu. Slednji je bil za vodenje centra izbran zaradi dolgoletnih raziskovalnih izkušenj na področju evropskih zadev, Evropska komisija pa mu bo v ta namen dodelila nepovratna sredstva v višini 600.000 evrov.

    Od decembra 2011 bo center, ki ga bo vodil profesor Pier Luigi Parcu, oblikoval nove zamisli o tem, kako zagotoviti visoko raznolike in svobodne medije, ter si prizadeval za dvig kakovosti razprave o pluralnosti medijev v Evropi.

    Center bo izvajal štiri specifične dejavnosti: teoretične in uporabne raziskave (delovne dokumente, politične študije, observatorij pluralnosti medijev), razprave, dejavnosti izobraževanja in usposabljanja (akademski seminarji, poletna šola) ter sporočanje rezultatov in izidov.

    Pobuda pomeni nadaljnji korak na področju zavezanosti Komisije k izboljšanju zaščite pluralnosti in svobode medijev v Evropi ter odločanju, ali so potrebni dodatni ukrepi na evropski ali nacionalni in regionalni ravni. Nedavno je Evropska komisija za to področje vzpostavila skupino na visoki ravni, ki jo vodi dr. Vaira Vike-Freiberga. Komisija je tudi v postopku oblikovanja skupine več zainteresiranih strani o prihodnosti medijev, ki bo kmalu začela delovati.

    Več informacij je na voljo na spletni strani: http://europa.eu/rapid/pressReleasesAction.do?guiLanguage=en

    Dodatne informacije pa lahko najdete na spletni strani: http://www.eui.eu/DepartmentsAndCentres/RobertSchumanCentre

    Vir: www.euekspres.eu

      
     
    | More




    Sorodne povezave
  • http://europa.eu/rapid/...
  • http://www.eui.eu/Depar...
  • www.euekspres.eu
  • Več od avtorja Sonce
  • Več s področja * Aktualne, dobre novice, pozitivne novice in za

  • Dodatne možnosti
  • Pošlji članek prijatelju po e-pošti
  • Za tisk prijazna stran
  • Slabovidnim prijazna stran

  • Komisija odobrila 600.000 evrov za novi Center za pluralnost in svobodo medijev | 0 komentarjev. | Nov uporabnik
     

    Za komentarje so odgovorni njihovi avtorji. Avtorji spletne strani na komentarje obiskovalcev nimamo nobenega vpliva.


    Na vrh (začetne) strani
     Copyright © 2025 www.pozitivke.net
     Vsa naša koda pripada vam.
    Powered By GeekLog 
    Page created in 1,98 seconds