NE ZAMUDITE  


 Rubrike  

 Zanimivo  


 Bodi obveščen ? 

Sončna Pošta:
Brezplačne pozitivne novice, članke, zgodbe, recepte, informacije o zaposlitvah, razpisih in obvestila o seminarjih ter delavnicah lahko dobivaš tudi na dom.


Vpiši se ali pošlji email na: info@pozitivke.net.
Sončno pošto tedensko na dom dobiva okoli 2.500 bralcev.


 Ne spreglejte  


 SVET POEZIJE  

Klikni sliko za vstop v svet poezije.


 Aktualno  


 Mesečni koledar  
Dogodki te strani

sreda 17-sep
  • Bralna skupina Nikoli sam

  • četrtek 18-sep
  • Obvladovanje jeze - Čustvena stabilnost in konstruktivna komunikacija

  • sobota 20-sep
  • Usposabljanja za prostovoljce v drugi polovici leta 2025

  • nedelja 21-sep
  • Praznik suhega sadja in Pohod po Trubarjevi rojstni fari

  • torek 23-sep
  • Ustvarjalnice z Galerijo C.C.U.: DEŽELA LISIC

  • sreda 24-sep
  • Kvartet As

  • četrtek 25-sep
  • Pravičen zeleni prehod za solidarnost in enakost: organizirajmo se!

  • petek 26-sep
  • Josip Primožič - Tošo: MDB 1951

  • sobota 27-sep
  • Srečanja ljubiteljev dela z nihalom

  • ponedeljek 29-sep
  • Postanite MEDIATOR! Usposabljanje z mednarodno priznanim nazivom

  • torek 30-sep
  • Posvet Foruma F3ŽO - PRESTAVLJEN

  • sreda 01-okt
  • Postanite MEDIATOR! Usposabljanje z mednarodno priznanim nazivom

  • petek 03-okt
  • Osvojite življenjsko pomembno znanje, ki ga drugje ne poučujejo

  • sobota 04-okt
  • Zeleni sejem - Maribor
  • Makeup Mastery Slovenija

  • nedelja 05-okt
  • Mednarodni festival računalniške umetnosti 2025: MFRU31

  • torek 14-okt
  • Oglaševanje na žaru: Kako bomo ustavili promocijo škodljive hrane?

  •   Več o dogodkih  
    Preglej vse dogodke v tem letu


    Kaj je Sade sati obdobje in zakaj se ga nam ni treba bati   
    četrtek, 4. september 2025 @ 05:02 CEST
    Uporabnik: mateja kunc

    Kronično preobremenjevanje iz odgovornosti za potrebe drugih, je (pre)velika neodgovornost do sebe.

    Sade sati je sedem let in pol dolgo obdobje, ki se pri vsakem od nas ciklično ponavlja na približno vsakih trideset let. Kolikokrat ga bomo doživeli, je odvisno od dolžine življenja, večina pa ga preživlja dva do trikrat.

    Marsikje velja za težko obdobje, zato ga mnogi pričakujejo z velikim strahom. Gre za precej razširjeno prepričanje, da nam lahko prinese boleče izkušnje na najobčutljivejših področjih življenja, kot so zdravje, odnosi, posel ali finance. Mnogi celo verjamejo, da gre za obdobje, ko nas življenje najbolj uči svojih lekcij. Sama ne mislim tako. Prepričana sem, da je strah pred Sade satijem v resnici odveč. Težav nam namreč ne prinaša obdobje samo po sebi. Če jih doživimo, jih zato, ker ne razumemo njegove narave.

    Narava Sade satija je povezana z astrološko simboliko Lune in Saturna. Luna simbolizira ljudi, ki nam pomenijo največ, ki so nam najbljižji, s katerimi se čutimo najbolj povezane, od katerih pričakujemo največ razumevanja, podpore in sprejetosti. Teh ljudi nočemo izgubiti, zato do njih čutimo veliko odgovornost in jim težko karkoli odrečemo. Če zanje ne bi naredili vsega, kar mislimo, da smo jim dolžni narediti, bi se mučili s slabo vestjo in močnim občutkom krivde.

    Saturn pa simbolizira zavedanje potreb in obveznosti po eni strani, po drugi pa zavedanje omejenosti vsega, s čimer razpolagamo, predvsem pa nenehnega pomanjkanja časa. To dvoje je kombinacija, ki ustvarja občutke razpetosti med lastnimi potrebami in potrebami drugih, doživljanje kroničnega pomanjkanja časa ter občutkov slabe vesti in krivde.

    Z naraščanjem potrebe, da bi ustregli pričakovanjem drugih, začnemo podaljševati čas, ki ga namenjamo delu za druge in skrajševati čas, ki bi ga nujno morali nameniti počitku in lastnemu obnavljanju. Če bi to počeli kakšen dan, teden ali celo mesec, bi verjetno še šlo. Toda Sade sati traja sedem let in pol. Tako dolgo pa takšnega tempa, za katerega bi dnevno potrebovali vsaj 36 ur, nihče ne zdrži brez resnejših posledic.

    Poslabšanje zdravja, krize v odnosih, težave na poslu ali z denarjem torej niso posebna pošiljka Sade satija, temveč posledica našega napačnega odzivanja nanj. Tudi ko nas najbolj skrbi za naše najbližje in ko nas ti najbolj potrebujejo, to ne sme iti na račun naših potreb, predvsem počitka in obnavljanja. Kajti, če bomo sami v slabi koži, ker nam bo življenje razpadalo pred očmi, tudi za druge ne bomo zmožni poskrbeti.

    O tem, kako lahko svoja Sader sati obdobja preživimo brez nepotrebnih pretresov, sem podrobneje govorila na enem od mojih predavanj. Prisluhnete mu lahko tukaj

    Mateja Kunc, učiteljica djotiša in življenjeslovja IzaQ

      
     
    | More




    Sorodne povezave
  • Več od avtorja mateja kunc
  • Več s področja * Osebna rast in odnosi

  • Dodatne možnosti
  • Pošlji članek prijatelju po e-pošti
  • Za tisk prijazna stran
  • Slabovidnim prijazna stran

  • Trackback

    Trackback URL for this entry: http://www.pozitivke.net/trackback.php/20250901092609506

    No trackback comments for this entry.
    Kaj je Sade sati obdobje in zakaj se ga nam ni treba bati | 0 komentarjev. | Nov uporabnik
     

    Za komentarje so odgovorni njihovi avtorji. Avtorji spletne strani na komentarje obiskovalcev nimamo nobenega vpliva.


    Na vrh (začetne) strani
     Copyright © 2025 www.pozitivke.net
     Vsa naša koda pripada vam.
    Powered By GeekLog 
    Page created in 2,53 seconds