NE ZAMUDITE  


 Rubrike  

 Zanimivo  


 Bodi obveščen ? 

Sončna Pošta:
Brezplačne pozitivne novice, članke, zgodbe, recepte, informacije o zaposlitvah, razpisih in obvestila o seminarjih ter delavnicah lahko dobivaš tudi na dom.


Vpiši se ali pošlji email na: info@pozitivke.net.
Sončno pošto tedensko na dom dobiva okoli 2.500 bralcev.


 Ne spreglejte  


 SVET POEZIJE  

Klikni sliko za vstop v svet poezije.


 Aktualno  


 Mesečni koledar  
Dogodki te strani

ponedeljek 12-maj
  • Konferenca Podim

  • sreda 14-maj
  • Srednjeveški Maribor - mesto za belim obzidjem

  • četrtek 15-maj
  • Mladinski družabni večer: poslikava tejglov

  • petek 16-maj
  • 7. Mednarodni festival uprizoritvenih umetnosti Prestopi

  • ponedeljek 19-maj
  • Pridružite se nam pri praznovanju in soustvarjanju Nacionalnega tedna prostovoljstva 2025

  • petek 23-maj
  • Povabilo k prispevanju priložnosti za Katalog poletnih prostovoljskih aktivnosti za mlade 2025

  • četrtek 29-maj
  • Strokovna ekskurzija - Trajnostno shranjevanje električne energije - utopija ali priložnost?

  •   Več o dogodkih  
    Preglej vse dogodke v tem letu


    Ali bo policija kdaj dejansko zmanjšala smrtne žrtve na cesti?   
    sobota, 18. februar 2012 @ 23:05 CET
    Uporabnik: kajster

    * Pisma bralcevKomentarji $(document).ready(function () { showComments(1042510360,0); }); - Več...
    http://www.dnevnik.si/tiskane_izdaje/dne...

    Komentar:
    Prehitra vožnja je resnično nevarna. še posebej pri tistem vozniku, kateri je v sebe preveč siguren in meni, da se je on že zdavnaj vsega naučil in da mu vedno uspe obvladati vozilo!
    Takšni vozniki so bili in tudi vedno bodo še posebej, če so od premožnih staršev!

    Tudi sam sem rad hitro vozil, vendar nikoli na tuj račun, da bi moral drugi zaradi mene kočiti, a nikoli nisem niti za trenutek razkiral in raje sem tudi večkrat pri kočil ter se vrnil na svoj tir pa ko je bilo zopet sigurno, sem zelo hitro prehitel in nikoli nikogar udaril, v vseh skoraj že 48 let in kar precej čez milijon km prevozil, zato si tudi dovolim, da vam vsem in vsej Evropi dam dober nasvet:

    Če bi države in policija resnično želele zmanjšati cestne žrtve zaradi prehitre vožnje, je le en učinkoviti način, ki pa ne bi udaril le po povprečnežih, temveč tudi po državni gospodi in to je, da naj se izda zakon za vso Evropo, da se v obstoječe motorje kot tudi za nove avtomobile, vgradi elektronska naprava, da bi ta naprava regulirala hitrost vozila na primer: da bi lahko pospešil motor le do hitrosti 140 km/h pa potem ne bi bila ta hitrost več kršena in nesreč z smrtnem izidom, bi bilo dejansko mnogo manj!

    Seveda pa tak predlog gospodom ne bo všeč, ker le visoka gospoda zahtevajo 3x premočne stroje, ker z normalnim strojem, pač ne znajo hitro voziti, zato se bodo smrtne nesreče še toliko časa dogajale, dokler bodo na cesti tolikokrat brez potrebo premočni avtomobili!

    Konrad Ajster

      
     
    | More




    Sorodne povezave
  • http://www.dnevnik.si/t...
  • Več od avtorja kajster
  • Več s področja * Pisma bralcev

  • Dodatne možnosti
  • Pošlji članek prijatelju po e-pošti
  • Za tisk prijazna stran
  • Slabovidnim prijazna stran

  • Ali bo policija kdaj dejansko zmanjšala smrtne žrtve na cesti? | 0 komentarjev. | Nov uporabnik
     

    Za komentarje so odgovorni njihovi avtorji. Avtorji spletne strani na komentarje obiskovalcev nimamo nobenega vpliva.


    Na vrh (začetne) strani
     Copyright © 2025 www.pozitivke.net
     Vsa naša koda pripada vam.
    Powered By GeekLog 
    Page created in 0,54 seconds